Konie wielkopolskie/trakeńskie

,
My poza ŚP Agarem, Mamy jeszcze Klacz Taline, również trakenka. Kobyła przekochana, ale przez pierwsze półroku niesamowicie nie ufna. Teraz ma Ogierka po ELOQUENT'cie <- Super z niego skoczek. 
A generalnie moja pierwsza i ostatnia próba wsiadania na nią wyglądała tak :
Przypominamy się z Dakotą  🙂. Już tu się kiedyś pokazywaliśmy,ale trochę przysnęliśmy 😡. Mam nadzieję, że nam to wybaczycie :kwiatek:.


akselka, wybaczamy  😉 fajne stworzonko  🙂
glanek,  gratki  😀 Nam też niedawno stuknęło :>>

Moje złotko świeże z wczoraj




i się przypomnę, nadal nikt nie kojarzy niczego po Tursenie (/Mangan xx) ?  🙄
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
08 grudnia 2013 15:19
U nas zima na całego 😉


Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
08 grudnia 2013 16:59
glanek dziękujemy bardzo  🙂
A nam dziś minął pierwszy rok razem!  😅
Nie wiem kiedy to zleciało, dopiero co wyładowałam z przyczepy moją małą, puszystą kuleczkę z wielkimi oczami, a tu już duży Pan Koń  💘
Dzień po przyjeździe - 8 miesięczny odsad z siwym kumplem

i dziś - 20 miesięczny, poważny "Pan Wielki Brzuch Nie Chce Zejść"


Urósł niesamowicie (a on późno dojrzewający jest), z małego konika zrobił się wielkim przywódcą..
Ale jedno się nie zmieniło - uwielbia ludzi, a gdy go wołam to z końca pastwiska leci dzikim galopem, żeby się przywitać i pójść się pobawić/popracować  💘
Fokusowa ale się zmienił! dorośleje chłopak

My się z rudą trakeneczką przypomnimy, dzisiaj mija nam dwa miesiące razem





Posiadacie może informacje gdzie stoją lub czy ktoś ma zdjęcia źrebaków po tym ogierze? http://www.video-konie.pl/wlkp/ogier-kormoran-hod-pol-nowa-oferta-skoki-rocznik-2004/ wiem że SK Rzeczna ma kilka koni po nim. Jednak szukam jeszcze gdzieś indziej.
.
Louisa zmienia się niesamowicie, teraz brakuje mu dosłownie kilka cm do siwka z pierwszego zdjęcia 😉
glanek ja mam 176 cm, więc jestem dosyć wysoka, młody w dniu przyjazdu sięgał mi ledwo pod pachę kłębem, a teraz mniej więcej widać na zdjęciach, że zaraz będzie równo z barkiem.. Matka ma 167 cm, a ojciec 170 cm, więc na podobny wzrost u niego liczę 😉 Jest późno dojrzewający i rośnie jak szalony na wiosnę, gdy trawka jest świeża, przez jesień i zimę utrzymuje podobny wzrost, żeby właśnie wiosną wystrzelić w gorę 😉
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
09 grudnia 2013 18:10
Fokusowa po drugim zdjęciu można by pomyśleć, że to dorosły koń.
glanek planów mamy dużo, zobaczymy jak pójdzie realizacja 😉
Na pewno od wiosny zacznie pracę na lonży, chcemy zaliczyć przyszłoroczny czempionat trakeński, na jesień będziemy się zajeżdzać, potem próba dzielności i zobaczymy czy zostanie w treningu czy będzię ją zaźrebiać. Tak daleko jeszcze w planach nie wybiegam  😉

To jeszcze druga trakeneczka:



Uwielbiam tą jej "Kalińcową-Ignamową" brzydką łepetynę  😉
Moja z dzisiaj 😀
Ogólnie strasznie niefotogeniczny z niej koń





rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
12 grudnia 2013 12:40
nasicc bardzo fajnie wychodzi, a Ty jaki piękny warkocz masz  😍

mojego diabła w ZNK wstawiałam ale i w wlkp mu się należy miejsce, bo daaawno nas nie było  😉
Dzięki 😀 wczoraj chciałam go obciąć,ale szkoda mi było. Dużo roboty mam z tymi włosami a jeszcze muszę się do fryzjera umówić na farbowanie ;///
Rati chyba kawał diabełka z niego co nie?🙂😉 W każdym bądź razie ma budowę w moim typie <33
Fokusowa po drugim zdjęciu można by pomyśleć, że to dorosły koń.

Tak? A ja bym w życiu nie powiedziała, wet też mówi, że on taki źrebięcy jeszcze, ale jak ktoś go nie widzi często to może i tak się wydaję 😉
.
Domyślam się 😀 mam młodą 2,5roku i to dopiero szogun ! cóż fotogeniczna małpa jest,ale zachowuje się jak typowy ogrrr 😀 trzeba ją ustawić nieraz do pionu,chociaż nie robi tego złośliwie,kochany wielkolud z niej
glanek są na pewno charatkerystyczne  😉 Od razu widać po czym one  😉

nasicc całkiem sympatycznie się dziewczynka prezentuje  💘
Louisa dziękuję 🙂 moja dziewczyna nawet ma taki sam kantar jak Twój ,tylko siwy 😀
Wczoraj super chodziła,ciągi w galopie wychodziły perfect 😀 dzisiaj za to spokój 🙂 odpoczynek. Pójdę brudaski wyczyścić,bo wytarzały się w błocisku 🙁(
rati88 , ale kawał konia z niego!
nasicc , nie jest tak źle z jej fotogenicznością 🙂. A profesjonalnie pozować kiedyś się nauczy 😉
pewnie tak 😀 oby ^ ^
Fokusowa koń może i wygląda na dorosłego, ale z zachowania to jeszcze źrebol 😀
Właśnie sobie uświadomiłam, że kiedy Tobie minął rok z Fokusem mi z Damaszkiem minął miesiąc  😁

rati88 zakochałam się w Twoim koniu  😍
.
Louisa, patrzę na zdj i " nosz cholera, kto zrobił zdj Polce i jeszcze w nie jej kantarze" potem czytam czytam.... 😁 no i tak, te łepetynki ignamowe są po prostu mega🙂  teraz jak Polka szyjki nabrała to się ten łeb dziwnym trafem zrobił akuratny, a znajomy niemiecki hodowca powiedział, że mam się nie przejmować, bo ostatnio widział  dwa garby po Elfado i po Hintertanzu...więc nie mam co płakać.
Moja traczka w przyszłym tyg, będzie focona-mój chłop się nauczył lonżować i panować nad Polą więc wreszcie będę mogła focić😀 dziś mnie przetargała na lonży, ale prawie całe 40 min z nosem przy ziemi pedałowała tak, że plecy normalnie jej falowały 😀 pytanie czy falowały od ciężaru bebecha jaki wyhodowała przez 2 miechy lenistwa pańci (koń łaził 3 razy w tyg.)
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
15 grudnia 2013 18:40
dzięki dziewczyny przekażę Bohunowi że ma wielbicielki  😀
on tylko na tych zdjęciach tak wyszedł diabelsko, na co dzień to aniołek i przylepa taka kochana  😉
i energiczny też raczej nie jest bardzo, częściej zamula  🤣
ale nie narzekam  🙂

glanek pierwsze zdjęcie masz genialne, jak taki węgiel wyszedł  💘
w dzieciństwie takiego karego znałam, piękny był jak Twój, od razu mi się przypomniał

dla ocieplenia wizerunku mojego wstawię jedno z lata, zresztą u mnie tak szaro buro to sobie powspominam, a co  😎
Jaki rozmiar derki miały Wasze konie w wieku ok. 20 miesięcy? Kupiłam derkę 145 dla drugiego konia i szczenę z podłogi zbierałam jak się okazało, że na Młodego pasuje, a o przecież w kłębie ze 155 ma dopiero  😵
Ja tez pokażę Wam moją trakenkę-Voruta,lat 8 🙂
Gluosnisowa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się