DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

hahaha wyglądają jak na Teddym 😀
halo i tu się troszke mylisz , ja mam naklejoną skórę na siedzisko , mo miałam troszke pękniętą oryginalną , i trzyma się idealnie , jeżdze tak już ponad 2 lata ,  co kilka miesięcy się odkleja róg , od zsiadania ale przykleje troszke i jest git , klejone butaprenem
Dokładnie ale chodzi o grzywe, ten rumak powinien miec z dziurka nauszniki, bo normalne wygladaja okropnie.
ja mam na tylnym łeku łatkę - pas skóry, też budaprenem i tez nic sie nie odrywa - a to takie narażone miejsce (zakłądam na to żel - więc tarcie jest). trzyma się idealnie. tylko trzeba kleić zdodnie z instrukcją, przygotować podłoże -oczyścić, odtłuścić.
na siedzisku - bo płaskie powinno trzymać się jeszcze lepiej.
szewcy, rymarze też go używają...
ha, a ja pękam z dumy , zrobiłam 1 halter , bez żadnej instrukcji, zdjęcia , ani nawet bez haltera przykładowego bo nie posiadam , jest dużo niedoskonałości, bo nie sciągałam ale na kucusia będzie , jak dorwe aparat dodam fotke🙂
carmelka   Extremly photogenic... potato
05 stycznia 2014 18:28
karla158 gratulacje! Ja też próbowałam, ale w końcu się poddałam, bo jeden węzełek uparł się, żę nie wyjdzie...
Hej dziewczyny, jakie nici są najbardziej wytrzymałe- muszę zszyć derkę, ale nie wiem czym to zrobić by się za chwile nie rozwaliła w tym samym miejscu. Słyszałam o stosowaniu żyłki wędkarskiej. Czy to dobry pomysł?
olga96, bardzo mocne są nici nylonowe
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
07 stycznia 2014 07:41
Jak Ci nie zależy na wyglądzie, to dratwa 😉 Albo szewskie. Ograniczony wariant kolorystyczny ale te chyba polecam najbardziej.

edit: A najlepiej to zszyć i naszyć łatę - zmniejsza ryzyko ponownego rozerwania, z racji wzmocnienia. Możesz wyciąć jakiś ciekawy wzór. Mi jak konio poprzecierał derkę na zadzie, naszyłam mu KONIA 😀
ja na rozerwaną plandeke naklejałam łatke. od spodu. trzyma się, działa i nie widać.
(srebrna taśma w serduszka też na drugiej sie trzyma 😉 jest jeszcze czarna, jeszcze mocniejsza!)

ktoś gdzieś polecał termo(?) łaty do żagli, kolorowe i przezroczyste. podobno rewelacja do derek. na allegro byly. pamietacie może jak to sie nazywało? jak znaleźć?
Łatki właśnie nie za bardzo wchodzi w grę, bo to lamówki sie popruły 🙁
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
07 stycznia 2014 16:54
olga96, są specjalne nici do skór - naprawdę wytrzymałe. W pasmanterii można znaleźć. 🙂
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
07 stycznia 2014 18:26
A czy stary łucznik da rade zszyć skórę nićmi do skór? Skórę przeszywa na 100%, ale te nici mnie niepokoją, bo do tej pory szyłam na prawdę różne materiały, ale zwykłymi...
Musisz mieć igłę do skór, one są ostrzejsze
tak więc udało mi się uszyć ogłowie - w całości z podwójnej taśmy parcianej obszytej grubą ekoskórą

i bardzo mi się podoba  😍

escada niesamowite !!! 😀
cudowny kolor! Proszę o zdjęcia detali! 😀
escada profesjonalnie wręcz wygląda 👍 a pokażesz jak wyszły sprzączki?
dzięki dzięki 🙂 jutro zgram resztę zdjęc z telefonu to wrzucę 🙂 a kolor ten sam co ochraniacze ostatnio 🙂
Wow ! Super wygląda to oglowie 😀

Dziewczyny byłaby któraś w stanie z kawałków skóry prawdziwej czy syntetycznej zrobić wytok do napiersnika ? Bo potrzebuje xd
Przepięknie to wygląda! Jeszcze z kompletem ochraniaczy w tym kolorze  😜
escada, mistrzu.... padzik do ochraniaczy, naczólek do padzika...ale oglowiem do ochraniaczy rozwaliłaś system!
prezentuje się świetnie!
horse_art potrzeba matką wynalazku 🙂 ogłowie w brązie z cieniutkimi paskami i ukrytymi sprzączkami do tego z serokim nachrapnikiem bez szlufki na skośnik i z takim zapięciem do wędzidła kosztuje majątek, więc po co mam wydawać majątek skoro mogę uszyć z resztek i koszt całości z wodzami to 15zł? 😀

dorzucam obiecane zdjęcia, niestety wszystko z komórki więc idealne nie są







i tu lepiej widać kolor


z czasem  może zrobię inny nachrapnik bo ten troszkę się faluje na dole od szwu - na koniu tego nie widać, luzem już tak 🙂 dzisiaj skończę wodze, zapinane tak samo jak paski policzkowe, a potem nie wiem gdzie mnie wena poniesie, muszę aktualnie bezwenowo porealizować zamówienia bo sporo ich jest 😉

pozdrawiam  :kwiatek:
escada Boskie jest to ogłowie!  😍

Ja sie pochwalę pierwszą podkładką, którą wykonałam niestety sztuczne futro 🙁. Mam cichą nadzieję, że uda mi się dostać owcze futro  😀
asicaa239 cudowna ,  my mamy barana na zbyciu ;p napisz na priv bo nie chce tu reklamować ;p
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 stycznia 2014 11:02
Szyłam grubą podkładkę do jeżdżenia na pasie woltyżerskim lub na samej podkładce z podczepionymi strzemionami. Jak pisałam kiedyś, ma być z kołdry (nie puchowej), ale mam komplikacje przy szyciu maszyną (Łucznik, ale jaki model, to nie wiem). W sumie to tata szył na maszynie  😉  Nici się zrywają i czasem nie przebija materiału (kołdra złożona na pół). Co może być nie tak?
Jak myslicie, z czego mogę tak na szybko wykombinowac podkladke podnoszaca tyl siodla nie potrafiac szyc? 🤣
pewnie było ale nie mogę znależć , jaka długość na czarna wodza?
escada napisz koniecznie jak się sprawuje, nie odkształca się, nie obciera? 🙂
nie obciera to napewno, mam gluta który się obciera od wszystkiego i narazie po tygodniu ani śladu, co do trwałości i wyglądu po czasie to dam znać za pare miesięcy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się