konie małopolskie

kocham Bekasy! Ojciec słaby, ale jakie dzieciaki fajne 😉
Może nie słaby tylko użytkowany nie w tej dyscyplinie co trzeba. Jak większość Divisorów - mimo dolewu krwi do wkkw się nie nadaje zbytnio 😉
Ale ruchowo mniam - Justus też raczej na ruch nie narzeka, prawda ? 🙂
Bekas świetnie stępuje i galopuje. Kłus ma taki sobie. Skoki to totalnie nie jego bajka, wkkw tym bardziej  🤣 Najlepszą jego cechą jeśli chodzi o użytkowość była wydolność  😁

Jurata zdecydowanie poprawiła ten kłus, bo Jusio kłusuje dużo lepiej niż ojciec (za to trochę słabiej stępuje).

jego pierwsze zawody
http://www.photoblog.pl/galopada/8814434

http://www.photoblog.pl/galopada/11520585

http://www.photoblog.pl/galopada/5976762
Galopada,wypraszam sobie. 😀 Jeździłam na Bekasie i jakbym mogła,to chciałabym to powtórzyć. Wspaniały charakter, fajnie zbudowany,dobrze galopował i kłusował. Startowałam na nim kilka razy w zawodach skokowych i dawał radę. 🙂 Wiesz może co się z nim teraz dzieje? 🙂
Jezdziłam go 2 lata prosto po zakładzie. Charakter dobry - to fakt, napisałam też przecież o bardzo dobrym stępie i galopie, ale to nie jest koń skokowy ani wkkwista. Serca mu brakuje i możliwości. 😉

chyba stoi w okolicach Bielska 😉


edit. a mimo to, chętnie bym go zobaczyła raz jeszcze jako ojca żabieńskich koni 😉

Zapraszam do zapoznania się z ofertą /ciach/
 Reklama
a jak to w końcu jest z tą jego licencją? Bo nie zdobył jej podczas ZT (?)
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 stycznia 2014 14:05
O to samo miałam zapytać 😉 Na ZT nie dostał, wynikówsportowych zero. Hmm?
A ja nie wiem czemu, ale nie wchodzi mi w ogóle ogłoszenie... Tylko mi?  😁

edit: jednak wlazło, problem z przeglądarką 😉
Nie chciałabym się wypowiadać na ten temat. Ponieważ jak nie od dziś wiadomo, licencje dostają konie "lepsze i lepsiejsze". U niego dali mu najniższą notę ze wzszystkich koni w zakładzie za temperament, gdzie grzeczniejszego konia ze świecą szukać. Poza tym, w korytarzu i pod jeźdzcem skakał z nienaganną techniką, czysto a dostał mniejsze noty niż konie od niego o wiele gorsze. Filmiki ze świata koni były preparowane. Właściciel Jockera się zdenerwował i napisał pismo do PZHK i przyznano mu licencje.

Mozii A jakich wyników sportowych oczekujesz od 3 latka  😀
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 stycznia 2014 14:10
U mnie wchodzi 😉 jak takie cuda w Lublinie, to może mój się licencji dorobi, bo my tam zapisani  😎
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 stycznia 2014 14:12
Preparowane?  🤔
Nie spodziewam się żadnych, tym bardziej moje zdziwienie na jakiej podstawie

Edit: post pod postem za co przepraszam, musiałam pisać w tym samym czasie co któraś z dziewczyn.  :kwiatek:
Jak filmiki mogły być spreparowane?  😲

Ja znów z relacji świadków z preselekcji słyszałam, że nie był taki do końca grzeczny... 😉
właśnie mnie dziwiło trochę jak jakiś czas temu zauważyłam ofertę stanówki na fb..... 😉


edit. temperament nie równa się grzeczność 😉
Galopada,w sumie fakt - my na 100cm skończyliśmy swoją przygodę ze skokami. Nie miał możliwości skakać wyżej,ale w roli ujeżdżeniowca bym go widziała. 🙂 Fajny z niego koń,mam nadzieję,że u niego wszystko w porządku. A dzieciaczki po nim fajne wychodzą. 🙂
esperado, bliżej kwietnia przyjeżdżamy na krycie 🙂.
100 to i krowa skoczy 😉 Lepszą technikę ma mój konik polski i serca też więcej do skoków  🤣
Nie będę wchodzić niestety w te tematy więcej, świat jeździecki jest mały. Nie chcę, żeby wyszło że rozsiewam plotki gdyż nie jestem w tym przypadku "główną poszkodowaną". Za krótka w uszach jestem do wypowiadania się 😅 Konia znam od wyjścia z brzucha mamuśki więc wrzuciłam link z reklamą, a żeby wspomóc rozgłaszanie go.  😉

Sisisa mam nadzieję, że w końcu przy okazji zobaczę Twoją klaczuche  😉
Też racja 😉. Ja tylko napisałam co słyszałam, także różnie ludzie gadają. Konia nie znam, więc wypowiadać na jego temat się nie zamierzam.
A wiadomo coś na temat jego 'przyszłości'? Zobaczymy go na jakichś parkurach? 🙂
w sezonie letnim bd brał udział w wkkw i pod tym kątem teraz jest przygotowywany  😉

edit. literówka
A ja chciałam powiedzieć, że prawdopodobnie będzie możliwość pobierania nasienia Justusa  🏇 Mam nadzieję, że się uda i w tym roku pokryje więcej klaczy. W lutym urodzą się pierwsze źrebaki więc to też jakaś ,,chodząca reklama" ojca  😉

http://www.swiatkoni.pl/ads/show,28395,justus.html


edit. Interesuje mnie ta sprawa Jokera. Nie z zawiści, złośliwości a zwykłej ciekawości o argumenty decydujące o przydzieleniu licencji. Do konia nic nie mam, żałowałam, że nie dostał wpisu, bo koń mi się podoba.
Podpisuję się pod tym,co mówi Galopada. Ciekawi mnie jak to jest z tą licencją Jockera. Też nie chodzi tu o jakąś zawiść,a raczej o ciekawość. Na mnie koń robi pozytywne wrażenie. Fajnie zbudowany,a do tego malowany kasztan - cudo! 🙂
Joker W licencji nie ma, w nowym ogłoszeniu na ŚK nie ma o niej ani słowa.
czyli źrebaki bez prawa wpisu? No coraz bardziej mnie to interesuje szczerze mówiąc  🤣
Ma, ma, nr licencji 518 G Lb
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 stycznia 2014 14:52
Moim zdaniem na stronie PZHK powinien być jakiś komunikat w tej sprawie. Z drugiej strony patrząc gdyby taką decyzję podjęli to świadczyłoby głównie o ich niekompetencji podczas ZT. Poza tym taka sprawa nie przeszlaby po cichu i przypuszczam że pociągnęło by dalsze konsekwencje względem członków komisji. Chociaż, zamiecienie pod dywan też by mnie niestety nie zdziwiło... A Joker już nie jest na sprzedaż?
Bekas stoi niedaleko Bielska i ma się bardzo dobrze 🙂
Oferty stanówkowe gdzieniegdzie się odnawiają.

Z obserwacji przyznam szczerze, że gdybym nie wiedziała, że to ogier, to po charakterze bym nie uwierzyła  😁 stoi obok kobyły i nawet się nie popatrzy.
Koń z charakteru anioł, ale no właśnie, czegoś mu w tym sporcie brakowało, może właśnie tej iskry. Jednak dzieciaczki to cuda... Justusem chyba nigdy nie przestane się zachwycać  😍 w dodatku małopolaki zawsze mnie ciągnęły do siebie, lub chociaż konie, które miały trochę krwi małopolskiej 🙂
jezdziłam w tereny w parze z grzejącymi się kobyłami i nie zauważał  😂
Piaffallo,dzięki za wieści o Bekasie.Dobrze,że u niego wszystko okej. O tak - można pomyśleć,że to wałach bo zachowuje się niezwykle grzecznie jak na ogiera. 🙂
Heh, Joker ma licencję, można sprawdzić sobie na stronie PZHK 🙂, zamiast wypisywać głupoty.

Mozii, jest na sprzedaż, http://swiatkoni.pl/ads/show,20225,jocker-w.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się