kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
20 stycznia 2014 18:20
Nie, nie dlatego, że jest podatny na wilgoć  🤔 tylko dlatego, że koń może się takim świeżym chlebem łatwo zapchać i zakolkować



może i tak, pisałam, że nie wiem  😉

w każdym razie ja moim daje chleb wysuszony, jako dodatek, przysmak.
Czasem dodam do owsa razem z marchewkami, czasem dam ot tak.
Ja słyszałam, że "mokry" - świeży chleb może u konia spowodować kolkę. Prawda?  🤔
Zostało to chwilę temu napisane  😉
Myśmy zawozili konia dziewczynie i podpatrzyliśmy w pewnej stajni że konie karmiono  chlebem... MOCZONYM. Gościu stał z taczką chleba i lał go z węża ;o Mega nas to zszokowało, ale konie nie kolkowały. Kobyła, która przyjechała też nie. Więc w sumie nie wiem jak to jest.
Zależy jeszcze czy rozmaczał chleb ususzony czy świeży. Może w tym świeżym coś siedzi.
Zastanawiałam się gdzie to napisać: tu czy w skokowym, w końcu padło na ten.
Istnieje jakaś lista, gdzie zapisane są organizowane zawody w zachodniopomorskim?
Każdy wie, tylko nie ja. A sama nie wiem, gdzie szperać  😡
Google ostatnio też szwankuje, dlatego nie mogę skorzystać z jego pomocy.
Na stronie ZZJ:
http://zzj.szczecin.pl/
Przecież to takie oczywiste 😵
mils   ig: milen.ju
21 stycznia 2014 12:33
Mam takie pytanko... Czy patent Free Jump Collar pomaga, gdy jeździec zostaje z ręką w skoku, nie oddaje jej w ogóle? 😡 No i czy po jakimś czasie można to odstawić, a efekty działania tego patentu zostaną...?
Co oznacza skrót KNW?
Hej! Mam pytanie. Chciałabym kupić sobie skórzane sztylpy, tzw. oficerkowe i zastanawiam się czy lepsze będą z miękkiej skóry czy sztywne. Jak się jeździ w takich a jak w takich? Które wybrać? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam  :kwiatek:
Przepraszam, jeśli zły dział
weronika00 nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie niestety
Jednym wygodniej w miękkich , innym w sztywnych sztylpach- tak jak jedne chodzą w szpilkach, inne w adidasach  😉
Zmierz w sklepie - zobacz jakie sztylpy lepiej na tobie leżą, w jakich się lepiej czujesz i tyle  😀
_Gaga
Dzięki  🙂
weronika00, kwestia co się komu podoba i w czym wygodniej. Ja mam i miękkie i sztywne. Jeśli chodzi o wygodę jazdy to nie czuję jakiejś dużej różnicy. Natomiast wizualnie bardziej mi się podobają sztywne.
A jest jakaś różnica w tym jak koń odczuwa naszą łydkę? I jak konia "czuć"?
Ja jazdy w sztywnych nie znoszę, dlatego podczas ostatniej wizyty w Decathlonie zaopatrzyłam się w miękkie, wygoda dużo większa, nie wiem jeszcze, jak "konia czuć" w nich, ale sztywnych sztylp stanowczo nie polecam - przynajmniej ja w każdych tego rodzaju miałam nogę koszmarnie usztywnioną.
Według was lepiej wyglądają dwukolorowe czy jednolite?
Wiem, że głupie pytanie  😵
Mi bardziej jednolite ale zależy, no i każdy ma inny gust 😉
Mam takie pytanko... Czy patent Free Jump Collar pomaga, gdy jeździec zostaje z ręką w skoku, nie oddaje jej w ogóle? 😡 No i czy po jakimś czasie można to odstawić, a efekty działania tego patentu zostaną...?


mils, FreeJump generalnie jest na ustabilizowanie ręki, sprawdza się zarówno w jeździe po płaskim, jak i w skokach. Dostałam ten patent do jazdy, ponieważ miałam straszliwe problemy z niespokojną ręką. Po 2 miesiącach  jeżdżenia tylko i wyłącznie z FreeJumpem ręce się wyraźnie ustabilizowały i teraz już śmigam bez 🙂 efekt działania został, bo koń, na którym jeżdżę, chodzi pode mną o wiele lepiej, niż jak zaczynałam z nim współpracę jesienią (a jest z gatunku "profesorów", którzy nie wybaczają błędów, a szczególnie szarpania i majzlowania) 🙂

edit. literówka
ale sztywnych sztylp stanowczo nie polecam - przynajmniej ja w każdych tego rodzaju miałam nogę koszmarnie usztywnioną.


Ciekawe co byś powiedziała o oficerkach, gdzie grubość skóry jest jak 2-3 sztywne czapsy  😁
[quote author=Alladynka link=topic=1412.msg1987994#msg1987994 date=1390418846]
ale sztywnych sztylp stanowczo nie polecam - przynajmniej ja w każdych tego rodzaju miałam nogę koszmarnie usztywnioną.


Ciekawe co byś powiedziała o oficerkach, gdzie grubość skóry jest jak 2-3 sztywne czapsy  😁
[/quote]

Znając mnie? Nawet bym nie założyła 😜 Moje sztywne sztylpy były zakładane odświętnie, wolałam chodzić z połową nogi na wierzchu niż w nich jeździć.
Jak można sztylpem usztywnić sobie nogę? PRzecież noga od kolana do skawy skokowego w żadnej mierze się nie zgina  😉

Alladynka każdy ma inny gust ... ja np nie znoszę miękkich sztypów - czuję się w nich jak w "obwisłym dresie" a jeździectwo to sport elegancki 🙂
Zależy jeszcze czy rozmaczał chleb ususzony czy świeży. Może w tym świeżym coś siedzi.

tak, dokłądnie - siedzi.
ludzie chorzy na kilka schorzeń także nie mogą jeść świeżego pieczywa - albo tak 1-2 dniowy, albo wręcz suchary (w szpitalach ze zwyklego chleba, w paczkach bardziej lekki strukturalnie, ale dalej to przypieczone-wyschnięte pieczywo).
jako pierwsze posiłki po głodówkach, w schorzeniach ukłądu pokarmowego - także suchary. tak z własnego przypadku- gdy odzywają się wrzody żoładka - nie moge jeść świerzego, szczególnie chleba. pobudza do wydzielania za dużej ilości kwasu...

rozmoczenie zasuszonego nie zaszkodzi, bo przecież i tak byłby w jamie gębowej rozmoczony. a dzieki polaniu - nie jest ostry, nie kaleczy dziąseł (jak moczenie sucharów). a takie polanie przed podaniem nie sprawi, że zrobi sie ciapka
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 stycznia 2014 08:56
horse_art no tak... Takie oczywiste jak się czyta 🙂 a jednak samemu na to wpaść to wyzwanie było.
Sama nie raz jadłam sucharki... i konie też je jedzą, tylko nazywa się to suszony chleb 😀
ile czasu można przechowywać mieloną kukurydzę?
mam prawie cały worek, a chcę narazie odstawić, bo koń mało pracuje, no i tak się zastanawiam czy powiedzmy za miesiąc będzie z nią dalej wszystko wporządku?
ae, to zależy, sądzę że w suchym i chłodnym pomieszczeniu może leżeć dłużej, u mnie w beczce przez  całą zimę była ok a na wiosnę przy pierwszym deszczowym ociepleniu zaczęła fermentować 🤔
Ja zawsze macam i wącham - jak twarda i pachnie normalnie to skarmiam, jak 'puchnie' i zaczyna pachnieć piwem - out 😉
ok, dzięki! wynajdę więc jakąś beczkę i mam nadzieje, że przetrzyma 🙂
ae, tylko uważaj, żeby nie zamknąć wilgotnej kukurydzy, bo zaparzy się jeszcze szybciej. Możesz wrzucić też do beczki pochłaniacz wilgoci - taki jak do mąki czy soli 😉
Czy osoba nie będąca w kadrze Polski może jeździć z herbem narodowym na czapraku na zawodach?
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 stycznia 2014 21:33
Mój znajomy tak jeździ, więc chyba tak? Ciekawe gdzie to sprawdzić..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się