Konie wielkopolskie/trakeńskie

Nawet jeśli to wiesz czego możesz się spodziewać - mój nie bryka w ogóle, a pod siodłem pewnie wrotki będą  🤣
Ale mamy jeszcze czas, więc na razie o tym nie myślę 😉
Zgubiłam się trochę - kojarzę, że wstawiałaś fajną karą kobyłkę, ale tego konia wyżej nie kojarzę..  😡 Co to?
To jest córka karej w maju będzie 3 lata, my też jeszcze czekamy.
Jak biegają młoda lubi walić z zadu a matka robi świece i od razu obrót na jednej nodze o 180 stopni i rusza z kopyta w druga stronę 🏇.
Na szczęście pod siodłem tego nie robi wiec mam cichą nadzieję że młoda pod siodłem będzie taka jak mama 🤣
To powodzenia w pracy z młodziutką, oby było jak mówisz 😉
I koniecznie więcej fotek obydwu panienek! 😉
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
22 stycznia 2014 15:41
Pozdrawiamy dziś z Bohunem rocznicowo  💃
Mija nam dziś 365 dni razem  😅
a to jedno z pierwszych zdjęć jakie mu zrobiłam, pamiętam to jak dziś  💘
jak ten czas szybko leci...
przecież dopiero co go ładowałam do trailerka  😉
Gratulacje rati88 i samych sukcesów i niech się zdrowo chowa. 😀
rati88 oby jak najwięcej takich rocznic  :kwiatek:
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
22 stycznia 2014 16:24
oby wszystkie życzenia się spełniły jakie dzisiaj nam złożono 😉 to będziemy mega zdrowi i szczęśliwi  😁
jak sobie przypomnę nasze początki to nadziwić się nie mogę jak byłam przewrażliwiona na jego punkcie,
a ile razy spanikowałam niepotrzebnie  😂  teraz się z tego śmieję i całkiem inaczej podchodzę do jego zdrowia  😁
cudnie tak sobie powspominać  💃
a dałabym sobie głowę uciąć że przyjechał do mnie z miesiąc temu...
Ja Młodego mam 13,5 miesiąca i jestem w tak głębokim szoku, że masakra! Przecież ledwo co tłukłam się po niego 400 km (!), żeby go obejrzeć, potem ściągałam go te 400 km do siebie i teraz on za chwilę będzie miał 2 lata, a ja przywoziłam 8 miesięcznego malucha!  🤔
Nie wiem kiedy to zleciało, pewnie zanim się obejrzę to on już będzie pod siodłem śmigał  🏇
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
22 stycznia 2014 18:48
Bo czas za szybko leci 😉 Niedawno co przywiozłam 350 km stąd roczniaka a tu za RÓWNO 2 miesiące będzie miał już 3 lata  🙇
Dziewczyny ja też tak miałam 420 km po klacz która była 8 m-c ciąży.

Teraz jej źrebol 2 lat i 8 m-c już ma szok.
U nas w stajni dziś była tak piękna pogoda, że szok, a ja nie miałam czasu zrobić porządnie zdjęć, tylko robiłam telefonem  🤦

Młody jeszcze się kuruje po zabiegu, ale idziemy w dobrym kierunku  🏇
Wstawiam kilka z tego tygodnia 😉



.
wczoraj trochę pokapało takiego gluta w kolorze krwi, ale ogólnie on nie narzeka - zaczął nawet sam z siebie pobrykiwać na lonży 😉
Jedyne co mnie nie pokoi to taki mały strup/skrzep, który utworzył się na ranie i ni cholery nie chce odpaść mimo lonżowania.. On do połowy jest przyczepiony do ciała, próbowałam go delikatnie poruszać, żeby wypadł, ale jak tylko doszłam do miejsca,  gdzie trzymał się skóry to poleciał ostrzegawczy kop w powietrze, więc to go zabolało..
Nie wiem co z tym zrobić, a poza tym jest ok, opuchlizna mniejsza z dnia na dzień, a koń psychicznie naprawdę dobrze się czuję, daje mi się dotykać itp, moge na spokojnie wszystko robić przy ranie nie licząc dotykania tego skrzepu.. 😉
Fokusowa dobrze że masz już z głowy i wszystko dobrze poszło.

Ja dzisiaj pofociłam trochę trakeneczkę





Louisa ależ ona fruwa po tym śniegu! Fajna kobyłka, w moim typie, a ile ona ma wzrostu?  😉
Też się cieszę, że to już za nami, koń w zasadzie w ogóle się nie zmienił, no może jedna rzecz - mniej zwraca uwagę na klacze (bo wcześniej wąchał nosy i memlał jak źrebak, a teraz nic), bo u nas kobyły i wałachy osobno puszczane, więc znają się ze stajni i "z widzenia".
A tak to jest dalej tym samym miłym i bardzo chętnym do pracy koniem, diametralnych zmian nie zauważyłam, ale to też dzięki temu, że cięłam go zanim hormony na dobre zaczęły buzować 😉
A! Wiecie co? Wydaje mi się, że zrobił się bardziej skory do ruchu  👀
Wstawiam jeden portrecik 😉
Fokusowa dobrze że masz już z głowy i wszystko dobrze poszło.

Ja dzisiaj pofociłam trochę trakeneczkę





prześliczna klaczka 🙂 mam nadzieje że już wkrótce zamieszka u mnie podobny kasztanowaty wałach 🙂
Dzięki! Ja jestem nią niezmiennie zachwycona  😍

Dzisiaj pierwszy raz miała wędzidło w dziobie i nie zrobiło to na niej większego wrażenia, bardziej ją owijki zainteresowały.

Fokusowa dziewczynka ma ujeżdzeniowego tatusia i wspólnego dziadka z Totilasem to się rusza  😉 Nie wiem ile ma wzrostu duża jest, 165 cm na pewno, a ma dopiero 2,5 roku więc jeszcze urośnie.
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
01 lutego 2014 22:26
Louisa- prześliczna 😉 fajną ma tą białą plamkę 😉
Fokusowa- super że dużo się nie zmienił 😉Wygląda fantastycznie 😉

Z mojego się sypie jakby kwiecień był... ;c
A dziś szalał po śniegu 😉


Louisa jak w nocy zobaczysz przyczepę pod stajnią i ładowaną do niej Kiel to nie reaguj proszę  😍
Fokusowa dobrze że mówisz, będę wiedziała gdzie szukać  :kwiatek: 😉
Louisa nie martw się, będę o nią dbała  😁
A tak serio to naprawdę dziewczyna w moim typie, co prawda mogłaby być trochę potężniejsza, ale młoda jeszcze, to może zmężnieje 😉
Louisa, ehhhhh .....
Ona jest naprawdę przesliczna.Szkoda że kiedy byłam u Ciebie nie pomyślałam aby zobaczyć ją na żywo.
Angela bo Ciebie tylko krowa interesowała  😂
ale zawsze możesz nadrobić
Louisa, byłam podekscytowana że jadę po swoją pierwszą wymarzoną rudą 😀 tylko taką z raciczkami 😀
Nadrobię nadrobię
Niech się cieplej zrobi - wpadnę na kawkę :kwiatek:
Angela trzymam za słowo!  😉 A rogata ruda też niczego sobie, chociaż rusza się dużo gorzej  😉
.
glanek nie mam i pewnie do wiosny mieć nie będę, a od wiosny młoda zacznie lekką pracę to pewnie się jeszcze wam znudzi jak zacznę wstawiać zdjęcia i filmy  😁
.
.
Ametyst przy tych Waszych to rusza się jak słoń w karafce  🤣 no chyba ze ja sie nie znam 😉
ale On zupełnie ma inne chody -jest krótki ,zbity i misiowaty  😉
Co prawda potrafi odpalić lont w tyłku i jak startuje to z darciem posadzki 😉 ale w porównaniu do Waszych zdecydowanie inaczej sie porusza.
Ciekawe po kim   🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się