M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Agata- Kubuś - jeżeli chodzi o zmywarkę to raczej zostaje bosch (nie pamiętam modelu) wiem że 45cm, ma niskie zużycie wody i mieści chyba całkiem dużo.

Abre - Więc tak jeżeli chodzi o Artistona to jest to model (HOTPOINT ARISTON FT 95 VC.1 AN/HA S), Bosch to (HBA23RN61), Amica (EBR7331). Cenowo najdrożej wychodzi Bosch ok 1600-1800zł, Ariston ok 1100-1200zł, Amica ok. 1000zł.

Tutaj link gdzie jest kilka różnych firm i takich piekarników, jakby ktoś aktualnie szukał.
http://www.bazarek.pl/searchx.php/fraza,piekarnik+retro

Powiem szczerze że teraz prawie każda firma na rynku, ma jakieś produkty z serii vintage/retro. Nawet ostatnio widzialam że lodówki są już w typie SMEGA tyle że za mniejszą kasę, także jakby ktoś szukał to wystarczy wpisać lodówka retro w google i wyskoczy tego masa.

Zależy mi też żeby do piekarnika i płyty dobrać pasujący okap, a właśnie ARTISTON i BOSCH mają cały taki zestaw.
Tamtam, dziękuję!

Dziewczyny! Będę znowu bezczelna! PROSZĘ SIĘ ZE MNĄ CIESZYĆ! Głośno i wyraźnie!
🤣

Mam pralkę!
I teraz wiem, jak wykończyć ten kącik w łazience. Jednak jeszcze jedna szafk0 - nieszafka. Już wyrysowałam projekt. 🙂

Wychowałam się w mieszkaniu z oddzielnym WC. I mam dokładnie takie same schizy jak JARA (przybij pionę!). Widzę te fruwające bakterie... Jak detektyw Monk. 😉 No ale u mnie... jeeeeeej! jak to fajnie brzmi! będę to podkreślać jeszcze co najmniej przez miesiąc... u mnie jest razem. To jedyny minus tego mieszkanka. Ale to było jednym z powodów tak dużego remontu łazienki - przesuwania ścian i wywracania całego układu do góry nogami. Żeby maksymalnie odsunąć umywalkę od muszli klozetowej. Będę mieszkać sama, więc w tym przypadku to jest na plus, tak jak napisała epk - będę mogła całą toaletę codzienną odbywać bez wylatywania do przedpokoju.
A gdybym miała mieć rodzinę i (ha! ha! ha!) zmieniać mieszkanie to najchętniej na takie gdzie da się wygospodarować łazienkę z WC i dodatkowe małe oddzielne WC. Jeśli za mały metraż - to jednak WC oddzielne.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2014 11:01
Ufff, dobrze, że nie tylko ja 😁
Jak przychodzi sobota czyli u mnie taki dzień generalnego sprzątania chaty to do łazienki wjeżdżam z ciężkim sprzętem 😁
Kibel (muszla od środka i zewnątrz, deska z każdej strony) , wanna, umywalka, kafle, lustra, nawet klami i drzwi 😂
Szczoteczkę trzymam nad lustrem, wysoko, ale i tak schizo mam 😁
Ogólnie łazienki w obecnym mieszkaniu się brzydzę i odliczam dni (do piątku!) do wyprowadzki. Chociaż nie wiem czy się cieszyć, bo w nowym mieszkaniu wc jest tuż przy wannie. Bleh.
Jeśli Was to pocieszy, to przeprowadzono kiedyś eksperyment. W mieszkaniu porozstawiano szczoteczki do zębów (w łazience i w kuchni). Bakterie kałowe znaleziono na każdej 😉 Smacznego 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
24 stycznia 2014 11:02
Ja nie lubię mieć wc w łazience. Wolę osobno i tylko dlatego nie przebiliśmy ściany między łazienką a wc.
Szczoteczkę do zębów trzymam w szafce, mimo że kibel jest osobno 😀
ash, w szafce też znaleziono 😉
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
24 stycznia 2014 11:11
http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/bosch-hba23rn61.bhtml#afterSearch-hba23rn61||||product

Presja, tu masz taniej boscha. Zamawiam u nich wszystko i jestem zadowolona.
Jeśli Was to pocieszy, to przeprowadzono kiedyś eksperyment. W mieszkaniu porozstawiano szczoteczki do zębów (w łazience i w kuchni). Bakterie kałowe znaleziono na każdej 😉 Smacznego 😀


Czyżby był tam mój znajomy?  😁
Swoją drogą to obrzydliwe.
Od razu mi się kojarzy z jakimiś seksualnymi wynaturzeniami...
Presja, my mamy w jednej kuchni w domu zarówno płytę jak i piekarnik z firmy amica. wprawdzie dopiero od maja jakoś, ale do tej pory żadnych problemów nie było, a używane często. chociaż to dosyć krótko żeby stwierdzić czy porządne. no ale babci się podoba i jest zadowolona 🙂
E tam, najwięcej chorobotwórczych bakterii jest na gąbce do mycia garów 😉 Ja do zarazków w ogóle mam stosunek przyjacielski, były są i będą wszędzie i dla mnie więcej szkód smród chloru wyrządza niż one. Ale ja z tych, co się im pozwalało bawić w błocie i syfie, żadne bakterie mi niestraszne  🏇
Ascaia na jaką pralkę się zdecydowałaś ? Też nas to czeka, a ja zielona w temacie.
No i w kwestii mieszkania-po naradach z rodzinką-99,9 %, że bierzemy  😍
ash   Sukces jest koloru blond....
24 stycznia 2014 11:27
ash, w szafce też znaleziono 😉


nie widziałam tego posta  😁
equi.dream, Electrolux EWS11064EW
ash   Sukces jest koloru blond....
24 stycznia 2014 11:43
Ja polecam pralkę Samsunga. Mam tą EKOBUBEL 🙂 I JESTEM ZACHWYCONA.
Duża pojemność, mnóstwo programów, jest cicha i funkcjonalna.
ash dobra nazwa  😁 Zaraz sobie przejże co ta pralka ma, zależy mi na programach do delikatnego i pojemności.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
24 stycznia 2014 11:57
Pralka Samsung super i wersja ecobuble, i poziom niższy czyli diamond. Mają moi rodzice, "teściowie" i ja w wynajmowanym M miałam. Polecam zdecydowanie.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 stycznia 2014 12:05
w ecobuble ma program na delikatne, dziecięce, codzienne, wełniane, kurtki/płaszcze( sprawdzone! mój puchowy płaszcz wygląda jak nowy).
Programy ekonomiczne nawet 15 minut!
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
24 stycznia 2014 12:07
diamond - delikatne, dziecięce, szybkie pranie 29 min, codziennie, wełniane.
Nie ma programu - kurtki/płaszcze
Ash program do kurtek mnie przekonał 😉 Który to dokładnie model ? Bo wyskakuje mi kilka Eco Bubble
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
24 stycznia 2014 12:12
http://www.oleole.pl/pralki/samsung-wf1802wfvs.bhtml ja znam tę. Mieści wszystko! Gruba derkę też 😉

edit - pomyliłam pralki 😉
Dokładnie. W kiblu wbrew pozorom wcale nie ma tak dużo zarazków jak w innych miejscach. Choćby właśnie na wspomnianej wyżej gąbce/zmywaku.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 stycznia 2014 12:30
[quote author=abre link=topic=7003.msg1989780#msg1989780 date=1390561370]
Jeśli Was to pocieszy, to przeprowadzono kiedyś eksperyment. W mieszkaniu porozstawiano szczoteczki do zębów (w łazience i w kuchni). Bakterie kałowe znaleziono na każdej 😉 Smacznego 😀


Czyżby był tam mój znajomy?  😁
Swoją drogą to obrzydliwe.
Od razu mi się kojarzy z jakimiś seksualnymi wynaturzeniami...
[/quote]



😂 😂 🤣 🤣 😁
ash   Sukces jest koloru blond....
24 stycznia 2014 13:14
Ash program do kurtek mnie przekonał 😉 Który to dokładnie model ? Bo wyskakuje mi kilka Eco Bubble


http://www.avans.pl/samsung-pralka-samsung-wf1802wfvs,id-128885
Samsunga bąbelkowego też rozpatrywałam.
W ogóle brałam pod wzgląd trzy marki - Bosch, Electrolux i Samsung.
Tylko, że moim założeniem była pralka typu slim. Nie chciałam jednak zupełnie malutkiego bębna, bo chociaż będzie to pralka dla jednej osoby to są jeszcze koce, pościel, zasłony czy rzeczy stajenne (będę się starała unikać prania końskich rzeczy, ale pewnie czasem będzie trzeba wrzucić). Więc patrzyłam na 5-6kg.
Po przeczytaniu kilku rankingów te trzy marki to podobna jakość. Cenowo też w sumie zbliżona półka, różnice na poziomie 200/300 zł - Bosch nieco droższy, później Samsung, Electrolux.
Tylko tak:
- Bosch i Samsung mają droższe części zamienne jakby-gdyby-co.
- Poza tym powszechna jest informacja, że Bosche do użytku domowego są robione w Chinach, linie przemysłowe i część dużych pralek domowych tej firmy są z Niemiec.
- Samsung... hmmm, jestem wyznawczynią Samsunga jeśli chodzi o sprzęt RTV, mam netbook, tablet, rodzice mają telewizor i ja też kiedyś taki planuję, telefony też są dobre. No ale czy można być dobrym producentem "od wszystkiego"... Tu przyznaję miałam wątpliwości.

Więc padło na Electroluxa - ma bardzo dobre opinie, duży wybór programów (w tym chwalony program firany, program koce - który wydaje mi się być przydatny przy ewentualnym praniu derek, takie bardziej powszechne jak jeans, tkaniny delikatne, albo np. 5koszul). Dodatkowo wybrany przeze mnie model ma możliwość skracania czasu prania (to też wielu użytkowników chwali) i opóźnienie startu.

http://www.electrolux.pl/Products/Pralnictwo/Pralki/Pralki_front/EWS11064EW
ash   Sukces jest koloru blond....
24 stycznia 2014 14:36
Ja nie ufam już Electrolux'owi. Padł mi piekarnik i odkurzacz.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 stycznia 2014 14:45
A nasz znajomy ma tego Ekobabla i klnie na niego na czym świat stoi, że pierze godzinami, produkuje tony piany, potem godzinami ją wypłukuje.
My kupiliśmy sobie najprostszą i najtańszą Amicę. Kilka guzików na krzyż, oszczędna i jest fajnie. Ale my mamy chyba "dziwne" podejście, bo nie lubimy gadżetów, rzeczy naszpikowanych bajerami, tabletów na kuchenkach i takich tam. To samo w samochodzie - z luksusów ma mieć klimę, wspomaganie i ABS. Żadnych tabletów zamiast guzików, miliarda komputerów. Brr. )
O nie! Samochód klimy mieć nie musi, ale szyberdach owszem! 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
24 stycznia 2014 15:00
maleństwo, w ekobulu jest taki przycisk "pranie szybkie", można użyć do prawie każdego programu. Powiedz koledze 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 stycznia 2014 15:40
ash, ja mysle, ze opowieść generalnie jest lekko przekolorowana 😉 Ale fakt faktem, nie jest zadowolony.
Mi na tabletach nie zależy, ale program do wyprania puchowego płaszcza mnie kupił, bo taki mam stajenny i niestety śmierdzi i brudzi się szybko. Oddając go co miesiąc do pralni poszłabym z torbami 😉
Ascaia, daj znać, ile ci blacha w Eletroluxie wytrzyma. Po "popisach" w tym temacie 2- letnich lodówki i pralki nigdy już E. nie kupię 🙁 (są malowane jedna warstwą i cieniutkie)

Potrzebowałam pralki ładowanej od góry - kupiłam Mstercooka. Made in PL, naprawialny, części tanie, serwis dostępny. Spisuje się, tfu - super! Kocham ją!

Z tym kiblem, to chyba miałam najlepiej w domu rodzinnym (w kamienicy 🙂😉: kibelek oddzielnie, łazienka oddzielnie - ale wspólny korytarzyk. Można było zamknąć całość, można było tylko jedną część.
edit: w piekarniku Amiki poszedł silnik do rożna, światełko trochę nie kontaktuje - poza tym spoko - a już 8 lat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się