Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.


Tego nie wiesz i nigdy się nie dowiesz dopuki nie pójdziesz do pracy w US.!!!

I pomawiając kogoś możesz się pomylić bo może on mieć zarejestrowaną jako podstawową działalność całkowicie innego typu ,a dodatkowo prowadzić treningi i uwzględniać to w zeznaniach. Nigdy tego nie wiesz i wiele osób sie tym nie chwali a ty się tego nie dowiesz. !!!


Po pierwsze panie smoku - przestań się pan wydzierać, bo to się nudne robi  🤔wirek:
Po drugie po raz kolejny zadziwia mnie niezwykłą moc Twojej dedukcji - równie "celnie" jak Ty nie potrafi powiedzieć kto jest kim na forum , "w jakich ukłądach siedzi" i ... gdzie pracuje  😂

Po trzecie temat opodatkowania treningów często omawiany jest w "kuluarach jeździeckich". Niejeden znany mi trener , instruktor, zawodnik prowadzi treningi / jazdy w szarej strefie. Powód prosty: osoby te niejednokrotnie są zatrudnione na umowę o pracę (lub zlecenie), zarobek miesięczny z dodatkowo prowadzonej działalności nie przekracza 3 cyfr, lub je przekracza niewiele. Koszt prowadzenia działalności (czyli ZUS i ubezpieczenia) przekraczają miesięcznie te magiczne 4 cyfry... czyli pracowałoby się jedynie na zapłacenie Państwu za możliwość pracy... ale koszty pracy, podatków i prowadzenia działalności w Polsce to juz temat polityczny, którego wolę nie poruszać  😉
Szukam weekendowego kursu instruktora jazdy konnej, w okolicach warszawy
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 stycznia 2014 15:37
W zasadzie "mój" lokalny klub też zaprasza na szkolenie.
http://www.ostroga.opole.pl/node/2722
Jak się odnieść do zapisu:
"Zaliczenie wszystkich elementów kursu i zdanie egzaminu stanowi podstawę do wystąpienia do Krajowego Ośrodka Metodyczno – Szkoleniowego o wydanie legitymacji instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, dającej kwalifikacje do prowadzenia samodzielnych zajęć w tej dziedzinie."
Chyba OK? W końcu kwalifikacje się uzyskuje...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 stycznia 2014 16:15
"kwalifikacje" jak najbardziej OK

Nestor $ Gaga , No to zarejestrujcie się jako TW << US >> i piszcie donosy na ludzi.  😉 Poza tym ,najpierw to w tym kraju trzeba to komuś udowodnić . A za pomówienie mozna pójść siedzieć ,albo dostać niezłą grzywnę  🤣

Nestor -Gaga & S-ka .Strasznie na mnie naskakujecie ,a w sumie to przecież poza uświadomieniem forumowiczów jakie przysługują im prawa i czego powinni oczekiwać  wydając swoje ciężko zarobione pieniądze i za co płacić , niczego takiego nie zrobiłem co mogło by kogokolwiek denerwować !!!  🤣 🙄

Mam nadzieję  i pisałem to wielokrotnie że teraz organizatorzy kursów Instruktorskich będą informować klientów że kursy nie dają żadnych uprawnień a tylko wzbogacają wiedzę która umożliwi  profesjonalne wykonywanie zawodu Instruktora.!!!  😉


Nieznajomość prawa szkodzi 🙂


Jak to wielokrotnie ja i teraz Nestor, mawiamy !!!
Opolanka - Bardzo dobrze i profesjonalnie  napisana oferta . !!!! Jak na razie chyba jedyna zgodna z faktycznym stanem prawnym !  😀

P.S Pomagałaś w redagowaniu tekstu  😉 🤣
Odesłano mnie z wątku żółtodziobów, więc uderzam tutaj 🙂
Czy żeby prowadzić jazdy w stajni rekreacyjnej trzeba mieć papier instruktora rekreacji?
Wiem, że coś się zmieniało i niby można, niby nie i zbaraniałam... Mógłby ktoś odpowiedzieć, albo chociaż podpowiedzieć gdzie szukać takich informacji?  :kwiatek:
No i , czy smok nie ma racji, że jest "uporczywie dokuczliwy"? 🤣
m2nika, tutaj. Przeczytaj choć parę ostatnich stron.
NIE MA czegoś takiego jak "papier instruktora rekreacji" Od 4 lat. NIE MA. NIE MA. NIE MA.
Można ukończyć kurs "sprzyjający" kwalifikacjom zawodowym.
Tak niw ma takiego papieru ale z nieistniejącym papierem można zdać eksternistycznie lub skrucony kurs na instruktora szkolenia podstawowego Pzj  😵
Radeczek, poproszę o przykład personalny. Ostatnie uprawnienia(!) IRR zostały wydane 4 lata temu. Tytuł "instruktora szkolenia podstawowego" jest wewnętrznym tytułem PZJ, także nie daje żadnych "uprawnień" bo od połowy 2013 także w dziedzinie sportu NIE MA ŻADNYCH UPRAWNIEŃ, nieważne, czy to się komuś podoba czy nie.

Ponawiam apel o podawanie tutaj rekomendacji miejsc, gdzie kursy są prowadzone w formule, która rokuje, że za kilka lat będzie można powiedzieć: "Kurs przygotowujący do zawodu ukończyłem tu i tu" - i będzie to powodem do chluby. Kursów, godnych polecenia, że coś istotnego oferują kursantowi. Bo z pewnością nie oferują uprawnień, bo nie mogą, bo ich (uprawnień) NIE MA.
Radeczek  egzamin eksternistyczny z tego co mi wiadomo można zdawać jeśli ma się uprawnienia wydane przed deregulacją, ja zrobiłam IRR w 2010 r i dzięki temu w 2013 r. mogłam zdać eksternistycznie ISP.

A ja mam pytanie z innej beczki: czy ktoś się może orientuje, jak to jest w przypadku instruktorów PZJ z byciem wychowawcą na obozach/koloniach? Kuratorium moją legitymację IRR uznawało za wystarczającą w tym względzie, ale czy tak samo jest z ISP? Jednak IRR był wydawany przez ministerstwo... Ktoś, coś?  👀
Magdzior dzwoniłam ostatnio do PZJ w tej sprawie bo przecież to kompletna paranoja z tymi papierami nie wiadomo co i gdzie robić i po co?? Pani z PZJ powiedziała że nie ma problemu można przystąpić do egzaminu .
A powiem że mnie osobiście wkurza ilość osób z odznakami które to "wiedzą wszystko"  a ja jestem pomiatana przez nie bo nie mam żadnego papierka.
Jeśli chodzi o kurs w okolicach Mazowsza proszę bardzo https://www.facebook.com/events/588355414583138/
Radeczek, jestem na 100% przekonana, że za kilka lat nie będzie się co szczycić "kursem" a) opartym na oszustwie - pisaniu o "nadawaniu uprawnień" b) obejmującym... 9(!) dni zajęć  🤔wirek: o zakresie nie obejmującym nawet pytań na srebrną odznakę.
Proszę, podaj nazwisko pani w PZJ, która powiedziała, że osoba bez uprawnień instruktora rekreacji konnej (bo takich od 2010 nie ma) może zdawać na ISP (chyba, że to brzmiało w ten sposób, że praktykujący - od x lat instruktor może zdawać, ale wtedy  nie ma znaczenia papierek bez wartości, tylko wykonywanie zawodu).
Odesłano mnie z wątku żółtodziobów, więc uderzam tutaj 🙂
Czy żeby prowadzić jazdy w stajni rekreacyjnej trzeba mieć papier instruktora rekreacji?
:kwiatek:


Udzielam odpowiedzi zgodnej z aktualnym stanem prawnym - Zgodnie z ustawa o sporcie kwalifikowanym z 2010r

Ażeby prowadzić jazdy Rekreacyjne nie potrzeba mieć żadnych uprawnień , tylko umiejętności !!!! Zgodnie z prawem , do prowadzenia jazd nie jest potrzebny papiuer Instruktora Rekreacji
KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ ZE SPECJALNOŚCIĄ JEŹDZIECTWO
14-30 marca 2014 Budy Michałowskie k/Grodziska Maz.

Trzy zjazdy od piątku wieczora do niedzieli: kurs zostanie przeprowadzony przez trzy kolejne tygodnie marca w dogodnym systemie weekendowym: od piątku wieczora do niedzielnego popołudnia.

KURS DAJĄCY UPRAWNIENIA KRAJOWEGO OŚRODKA METODYCZNO-SZKOLENIOWEGO TKKF
PROWADZONY PRZEZ SZKOLENIOWCÓW PZJ I OBJĘTY ICH PATRONATEM


Nie matura lecz chęć szczera  🤣 🤣 🤣 To jakaś paranoja.!!! Trzy dni i jesteś wspaniałym szkoleniowcem a wszystko to pod patronatem szkoleniowców z PZJ . Koledzy z mega kwalifikacjami produkują sobie kolegów. Płacisz i w 3 dni zrobią z ciebie specjalistę . !!!! Tyle lat produkowano takich specjal;istów ,tyle się o tym mówi i ten proceder trwa nadal .  😤 Naprawdę to jest chore.
Halo nazwiska nie pamiętam jakoś na g gruszczynska czy jakos tak. I pytałam wprost jesli teraz zrobię kurs instruktora który zaczyna się w marcu czy będę mogła przystąpić do skróconego instruktora szkolenia podstawowego : pani na to że oczywiście nawet eksternistycznie sam egzamin mogę przystąpić na  to ja jej że nie mam żadnych papierów ani odznak bo nie było kiedy ani gdzie. Pani na to że moge sobie nawet na kurs pojechać i zrobić 2w jednym ale dla mnie za daleko małe dziecko w domu i kasa nie ta 🙁
A ja mam pytanie z innej beczki: czy ktoś się może orientuje, jak to jest w przypadku instruktorów PZJ z byciem wychowawcą na obozach/koloniach?


Trzeba ukończyć kurs wychowaców kolonijnych . ! W przypadku kontroliz kuratorium może się okazać że nie masz uprawniń . Podobno taki kurs można zrobić przez internet ! http://www.akademiawychowawcy.pl/
Dziękuję Smok! Tak mi się wydawało, że osoba z ISP może potrzebować oddzielnego kursu na wychowawcę. Nic to, będę pisać w ogłoszeniu, że szukam IRR lub ISP z uprawnieniami wychowawcy.
Radeczek, jestem na 100% przekonana, że za kilka lat nie będzie się co szczycić "kursem" a) opartym na oszustwie - pisaniu o "nadawaniu uprawnień" b) obejmującym... 9(!) dni zajęć  🤔wirek: o zakresie nie obejmującym nawet pytań na srebrną odznakę.


To jakieś oszołomstwo. Z zapowiedzi Prezesa PZJ wynikało jasno że dość już niewykształconych instruktorów znających jeździectwo tylko z teorii  ,że opracowywany jest nowy system szkoleń dostosowany do przepisów prawa . Koniec już z instruktorami teoretykami , że referencje będą dla  instruktorów praktyków ,zawodników i osób posiadających wiedzę i umiejętności. Po czym , z tego co widać jakość i umiejętności  Instruktorów po kursach jeszcze bardziej drastycznie spada. !!! Co to za system że proponuje się już teraz szkolenia dla Instruktorów którzy nawet odznaki jeździeckiej nie mają ani umiejętności bo zrobi im się kurs 2 w 1 Czyli nauczy ich się siedzieć na koniu a potem wyposaży w wiedze teoretyczną przekazaną na 3 weekendowych zjazdach a dodatkowo ,uwiarygodni się to stosownymi dokumentami i odznakami.Przecież to jest chore i jeszcze gorsze co było do tej pory 😤 😤 😤

Żeby nie dawać powodu do zbędnej moderacji tekstu , mogę tylko powiedzieć co o tym myślę ........ pip ..... pip ...... pip .... pip etc.. 😤 😤 😤 😤
Radeczek, wiesz, to smuteczek wielki 🙁 Bo to JEST paranoja (a raczej - wyłącznie ciągnięcie kasy 🙁) - wbrew wszelkim deklaracjom PZJ 🙁

Ja chrzanię! Mój kurs Instruktora Rekreacji trwał a) od lutego do czerwca, prawie każdy weekend - część ogólna, rekreacyjna(!), włącznie z biegami, salą gimnastyczną, testami sprawnościowymi b) od listopada do lutego - część jeździecka - i to wyłącznie teoria, bo praktyka jeździecka i praktyka (pod opieką) w prowadzeniu jazd i lonż - równolegle.
Egzamin "wejściowy" był, owszem zbliżony: m.w. zakres brązowej odznaki, z tym, że...na 3,5 letnim ogierze, na którym siedziało się pierwszy raz w życiu. 5 min. było na zapoznanie się z koniem. Nawet ci, którzy mieli swoje "stałe" ogiery na egzamin siadali na nieznanego.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 stycznia 2014 20:03
A wiadomo już jakie warunki będzie trzeba spełnić by zostać "wyróżnionym" szkoleniowcem przez PZJ?

Ja uważam, że ta cała "akcja" ze zniesieniem papierów instruktorskich jest super, bo może w końcu starty i sukcesy w zawodach nie będą szły w próżnię... Tylko, że ośrodki nadal wolą zatrudnić instruktora z "papierkiem" zrobionym w dwa tygodnie niż doświadczonego zawodnika 🙄
A wiadomo już jakie warunki będzie trzeba spełnić by zostać "wyróżnionym" szkoleniowcem przez PZ


Zadzwonić do pani  z PZJ-tu zrobić przelew i odebrać papiery  😤 😤 😤

Tylko, że ośrodki nadal wolą zatrudnić instruktora z "papierkiem" zrobionym w dwa tygodnie niż doświadczonego zawodnika 🙄


Cóż ,nie siej głupich ,sami wzejdą !!! Z resztą ,warto poczytac ostatni artykuł w Koniach i Rumakach odnosnie zjazdu PZJ. Prezes Szczypiorski zostawił PZJ z 500 000 zł na plusie a pod rządami nowego Prezesa PZJ jest już na gigantycznym minusie . Utopiono grube pieniądze w obsługę prawną , z relacji medialnej wynika że bardzo kiepską i do tego kupa pieniędzy poszła w stronę internetową ,nowe logo i nowy system internetowy . A jak to się przekłada w jakość czy  na wyniki sportowe ???  😲 No cóż politycy do rządzenia potrzebuja pieniędzy ,nie bedzie pieniędzy nie będzie rządzenia.!!!! Zespół szkoleniowy , został okrojony do 1 osoby ,p. Szaszkiewicza który jeździ po Polsce i  wszystkim udowadnia że sa baranami, a na koniec wychodzi na to że jak zapłacisz parę złotych to ci papiery Instruktorskie dowiozą do domu a po drodzę nauczą jeździć kono  a jak dorzucisz parę groszy to zapienią je na papiery PZJ -tu i jeszcze nadadzą uprawnienia sportowe ( Licencję np> 2 stopnia ) !!!!  😤 😤 😤 Idąc tą droga ,maximum za 2 lata ,ludzie będą się wstydzić pokazać legitymację Instruktora poświadczoną przez PZJ .!!!
No cóż widzę że wszystko poszlo w dół i wymagania i egzaminy ale co ja komu winna że nie poszlam na ileś tam trwający kurs na niewiadomo jak trudnych koniach. Prawda jest taka że chciała bym zdobyć jakiś papier teraz wcześniej nigdy nie było mnie stać.  Dziękuję smoku za podsumowanie moich umiejętności. Znajdź mi dość tani kurs na papier który cię zadowoli i jeszcze żeby nie był na końcu świata dla mnie a jestem z warszawy.  Wszystkim łatwo pisać jak to teraz źle szkola itd szczególnie głośno odzywają się ci co jakieś uprawnienia mają.  Macie rację zróbmy szkolenia takie żeby kosztowały zilon i zdawało się trzy lata i musiało startować w conajmniej zawodach gp. Napewno taki instruktor będzie super uczył niedzielnych spacerowiczow i weekendiwych dupoklepow. A sport pozostawimy jeszcze lepszym ekspertą 🤔wirek:
Radeczek, ale po co upierasz się na taki kurs? Nie lepiej zrobić sobie kurs pierwszej pomocy, wychowawcy kolonijnego, językowy i prawo jazdy B+E? Załatwić sobie w fajnej stajni praktykę, choćby jako wolontariusz, wykupić OC, pokazać referencje od zadowolonych klientów/właścicieli, powiedzieć kto, personalnie, cię szkolił (najlepiej z pisemną rekomendacją), po drodze zrobić srebro i III licencję w skokach...
Aaayyy z wielka prosba :}
Czytam czytam ale jeden post inny wyklucza juz nie kumam  😵

Czy ktos mogłby tak łopatologicznie, bo juz sie pogubilem co do tego instruktora, uprawnieniami, sportem rekreacja....

Pytanko:
Jakie teraz minimalne papierki trzeba posiadac by prowadzic jazde rekreacyjna  ?
U siebie (jesli to ma znaczenie)
Wszystkim łatwo pisać jak to teraz źle szkola itd szczególnie głośno odzywają się ci co jakieś uprawnienia mają. 


Nikt już nie ma żadnych upawnień !!!! Wszyscy mają tak samo g..o warte papierki. Choc ci sprzed lat mogą się cieszyć że ich jeszcze  czegoś nauczono !!!
Ale jeżeli ty piszesz że chcesz zrobić papiery żeby zaimponować innym bo tobą pomiatają ludzie z odznakami  , to ja czegoś nie rozumiem . 😲 😲 😲

A powiem że mnie osobiście wkurza ilość osób z odznakami które to "wiedzą wszystko"  a ja jestem pomiatana przez nie bo nie mam żadnego papierka.


Dla mnie to się staje chore .  🙄 Myślałem  , może nie , miałem nadzieję że chociaż troche sensu będzie miało zrobienie kursu instruktora !!!! Ale teraz to już mnie całkiem rozwaliło  😤 Ludzie już teraz robią kursy Instruktorskie tylko po to by się pochwalic przed innymi ,co mają  😲 😲 😲

Już widzę te gadki w stajni ,  🤣Ja mam Odznakę a ja papiery Instruktorskie a ja już mam Trenera bo dałem 1000 zł więcej ,a to pikuś ja mam Uprawnienia berajtra i jeździecką odznakę z kartofla .  🤣 🤣 🤣 🤣 Przecież to jest chore i sprowadza PZJ do roli sprzedawcy pamiątek !

Wyszło na moje . Dzisiaj jedyne realne uprawnienia odzwierciedlające umiejętności to są nadane klasy sportowe bo one świadczą o poziomioe wyszkolenia jeźdźca i zawodnika , bo te faktycznie trzeba zdobyć wykazując się umiejętnościami a nie pjść do kramiku i zakupić papierekCała reszta to komercja i pic na wodę fotomontarz.  🤣 🤣 🤣 🤣
  Dziękuję smoku za podsumowanie moich umiejętności. Znajdź mi dość tani kurs na papier który cię zadowoli i jeszcze żeby nie był na końcu świata dla mnie a jestem z warszawy. 


A to każdy musi być Instruktorem ???? Może zostawmy Instruowanie i Trnowanie tym co mają do tego odpowiednie kompetencje !!!!

Samo stwierdzenie że kogoś nie stać lub ma za daleko to jeszcze nie powód. Mnie nie stać na licencję pilota i może właśnie dla tego nie jestem Instruktorem pilotażu, co w dalszej konsekwencji przynosi dużo dobrego bo jakbym zrobił weekendowy kurs dla Instruktorów pilotażu to mogło by to się bardzo źle skończyć , dla mnie i dla moich podopiecznych. !!!!  😲
Esencja, łopatologicznie - według prawa nie potrzebujesz żadnych papierów, żeby móc uczyć. Jeżeli masz własną stajnię, to też nie potrzebujesz  papierów. Najważniejsze, żebyś miał wykupione odpowiednie OC.
Trampeczka a ja juz składałam te dwa koła ;D
Dziekować za odpowiedź :}
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się