KOTY

http://sendview.org/f/eJ/ mój grubasek 🙂
Piękne kociska! końskimistrzunio78 fantastyczny puchacz!

Moja kotka ostatnio przechodzi samą siebie w ilości wylewanej czułości względem mnie… a do mnie jedzie giga paczka z zooplusa! Swoją srogą dziękuję wistra, za zniżkę 🙂
O, to pewnie dostanę emaila, że skorzystałaś.
Przyznaj się, co kupiłaś  🤬

My ostatnio robiliśmy hurtowe zamówienie na prawie 9stów, ale moja była z tego bardzo niewielka część  😁
Właśnie wyobraź sobie, że nie skorzystałam, bo skończyła się jej ważność 🙁 a musiałam czekać na przypływ środków na zakupy, a potem spieszyłam się z zamówieniem… ale za to otrzymałam zniżkę na pierwsze zakupy i za platność przelewem 🙂 kupiłam Shesira dla kociąt w saszetkach, na spróbowanie i Orijena dla kociąt, plus, na wszelki wypadek, tego nieszczęsnego Royala, gdyby się okazało, że moje wybredne koty nie chcą jeść nic innego. Zobaczymy co powiedzą na te kulinarne zmiany!
O, to ciekawe. Te zniżki wysyłane powinny mieć rok ważności  🤔
O MATKO! właśnie zauważyłam, że jest ważny do 2015 roku!!!!  😵 To jeszcze z niego skorzystam, na pewno! 🙂 Przy kolejnym zamówieniu 🙂
Ale to już na inny adres musisz, bo na Twój już masz konto :P
AH kurczę… taka okazja… 😕 może coś pokombinuję 😉 dziękuję!
Łódź!!
W niedzielę w Galerii Łódzkiej pokaz z okazji Dnia Kota + Gala Super Kot i National Winner 2013. Będę z Glinuśką
wistra  Ja na wystawach kotów się nie znam całkowicie, choć lubię oglądać 🙂  Ale te wszystkie nagrody itp. To są również pieniężne, czy tylko odznaczenia, które jak się domyślam podnoszą wartość kociaków po kotach, z którymi jezdzisz? Pytam całkowicie i wylacznie z czystej ciekawości.
Nie, nie ma nagród pieniężnych :-)
Kociaki od 4 do 10mca życia nie zdobywają certyfikatów na tytuły (champion itd), one mogą być tylko nominowane i wygrywać best in show.
Jeżeli kociak w tym czasie zdobędzie 5x tytuł Best In Show, zostaje mu przypisany tytuł do imienia Junior Winner.
Od 10 miesiąca koty zaczynają zdobywać certyfikaty - na każdy tytuł potrezebne są inne i inna ilość - u koratów certyfikat dostać jest łatwo, bo nie ma konkurencji.
Ale takie MCO na przykład, jak są 3 czarne, to tylko jeden z nich dostanie certyfikat. Te dorosłe koty, które dostały certyfikat też mogą być nominowane do best in show i go wygrać.

A nagrody to, zależnie od klubu, pucharki/drewniane koty i jakieś kocie gadżety typu karma, żwirek, zabawki itd.


Kociaki C-udaki mają 8 tyg, a ich mamuśka, Tina, dostała.... ruję  😁
[[a]]http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140207%2FINNEMIASTA12%2F140209457[[a]]
Moje miasto powiatowe stawia w swojej gminie budki dla kotów 🙂 Swoją drogą super wykonanie!
Cavaletti, wow! Super!  💘 Oby tylko nikt tego nie zniszczył...
wistra  czyli tylko kazda nagroda podwyższa wartość Twoich kotów, później kociaków, dobrze rozumiem?
Mój kot zaczął powoli jeść... szkoda tylko, że najtańsze zarcie, ktore praktycznie nie zawiera mięsa... ale kur..ka wodna no nic innego nie chce jeść. W lodówce mam kilka puszek zamknietych, dziś wyrzucilam kolejne puszki, które pootwierałam i kot nawet ich nie wąchał :/ A kupiłam nawet weterynaryjne karmy :/ Dziś przyszła paczka z probiotykiem, niestety listonosz w kulki przycial i nawet nie zadzwonil do drzwi! Cały dzień byłam w domu, a Ł. wracając z pracy znalazł kartke od listonosza, ze nikogo nie było w domu! Wrrr
Tytuly typu champion itd nie podnosza ceny kociat.
Ale tytul World Winner owszem, bardzo. Ale kot musi byc naprawde super, zeby dostac WW.
Witam wszystkie kociary  🙂
Do tej pory tylko sobie Was poczytywałam i wyciągałam wnioski z niektórych rad i doświadczeń 🙂
Teraz mam małe pytanko: jaką karmę mokrą z przyzwoitym składem polecicie, ale żeby była z kawałeczkami mięsa?
Mam trzy koty, w tym jedną kotkę wybitnie wybredną i do tej pory przerabiałam Feringa i Portę 21 ale po nich wszystkie trzy zaczęły mieć łyse placki, w międzyczasie był dodatkowo Applaws i Almo Nature ale po nich pojawiały się wymioty. Obecnie od ładnych kilku miesięcy są na Catz Finefood i nie było problemu, ale widzę że coraz mniej chętnie ją jedzą i wydaje mi się że problem może leżeć w konsystencji pasztetu, dlatego chciałabym dawać im coś na zmianę w kawałeczkach dla urozmaicenia.

Swoją drogą chyba wypadałoby mi się pochwalić sierściuchami  😀
cobrrra  real nature ma bardzo dobry skład ponad 90% miesa. Ja mam becnie 5 puszek, jednak na razie mój kot przechodzi faze dorastania i je tylko najtanszy bardziew(dobrze, ze je cokolwiek). Dziś podałam drugą połówkę tabsy odrobaczającej. Od wczoraj dostaje probiotyk. Jak wczoraj zaczęła już jeść to byłam niesamowicie szczęśliwa. W końcu zaczela jesc. Mega apetyt i chęci do zabawy. Do 2 w nocy szalała, a ja nie miałam serca jej zabronić lataćpo mieszkaniu i hałasować. 🙂
P.S.  Myślimy nad powiększeniem kociej rodziny 😀 
Zelka, ale real nature chyba nie kupisz w PL.

Conra, puszki, ktore maja kawaleczki miesa (porta 21, applaws, cosma, schesir, miqmor filets, gimpet) to karmy uzupelniajace, mozna je dawac raz na jakis czas, nie moga byc podstawa diety.
Dobre puszki niestety sa pasztetamj :-( catz finefood, feringa, grau bez zboz, lillys kitchen, power of nature czy ziwi peak.
U nas dobrze wchodzi CF jagniecina z krolikiem i PoN z jagniecina. Oprocz tego moje dostaja tez animonde carny
Wistra, tak wiem, że one tylko raz na jakiś czas, dlatego też Porta 21 była podawana przy Feringa dodatkowo, ale właśnie przez miejscową utratę sierści odstawiłam oba, bo nie wiedziałam dokładnie, na które puchy mają taką reakcję, zresztą średnio za nimi przepadały raz jadły raz nawet nie spojrzały. Applaws z Almo był podawany z Catz Finefood na początku, ale odstawiłam bo wybredna kotka wszystko zwracała po chwili.
Właśnie myślę czy Animondy nie wziąć na próbę, żeby cokolwiek im urozmaicić.
No nic będę kombinować, dzięki za pomoc  🙂

Skoro się już odezwałam, to przedstawie moją trójkę:

Jamajka, 5 lat, miała być utopiona w rzece...


Axel vel Pimpuś, 5 lat, wyrzucony z rodzeństwem za śmietnik w zimie, adoptowany ze schroniska.


Kleo, 2 lata, znalazłam jej zdjęcie w internecie, zakochałam się no i po nią pojechałam z tatą 🙂
Cobrrra, fajna trojeczka, a Axel to kopia mojego Simby  😍
Zelka, zawsze mnie fascynuje, jak koty potrafia wpisac sie w narozniki  🤣 super rude  😎
Co sądzicie o takim składzie suchej karmy ( moje koty podwórkowe zazwyczaj jedzą Purinę Pro Plan)
Skład:
sproszkowane mięso kurczaka i mięso indycze 24% (z czego 50% indyk), kukurydza, gluten kukurydziany, otręby pszenne, smalec, odwodniona mączka rybna 4%, groch włókno 4%, ryż, wieprzowina skwarki, lignocelulozy, hydrolysated białka z kurczaka, olej kukurydziany, chlorku sodu, drożdże.



Dodatki:
witamina 27,500 UI D3 1,600 UI, witamina E 420 mg, pentahydrat siarczanu miedzi 10 mg (5 mg miedzi), węglan żelazawy 186 mg (80 mg żelaza), jodan wapnia, bezwodny 4 mg (0,4 jodu mg), selenin sodu 10 mg (0,1 mg selen), tlenek cynku, 100 mg (75 mg cynku), 12 mg tlenku manganu (mangan 7,5 mg), tauryna 1.500 mg, 600 mg chlorku choliny, DL-metionina 50 mg.



Składniki analityczne:
Wilgotność 8%, białko surowe 38%, oleje i tłuszcze 11,2%, surowe włókno 4%, popiół surowy 5,9%, wapń 1,1%, fosfor 0,95%, magnez 0,09%.


Gorsza czy lepsza od ww Puriny?
Dla podwórkowców tanio i dobrze to Porta 21 Finest:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/karma_porta/porta_karma/171631

Tutaj kukurydza rozbita jest na 3 składniki: kukurydza, gluten, olej kukurydziany. Jakby to dodać razem, to by było na 1szym miejscu i tego jest w tej karmie najwięcej.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 lutego 2014 07:08
Mój kot mnie nienawidzi  😀iabeł: Całą noc i cały poranek skacze mi po głowie domagając się jedzenia.. Szkoda mi go, ale za godzinę mamy umówioną kastrację więc tak sobie biedak głoduje..
Musi przeżyć 😀

Ja mam od środy wycie w nocy, Tina ma ruję i drze się jakby ją ze skóry obdzierali.  😵
wistra, my naszego kota podwórkowego karmimy Puriną, ale faktycznie cenowo ta Porta wychodzi tak samo. Tylko gdzie można ją dostać poza netem? W zoologach nie widziałam 🙁

I przy okazji, w listopadzie zaginęła nam kotka, córka tej która została. I widać, że ta matka bardzo potrzebuje towarzystwa. Zastanawiamy się z rodzinką, czy nie przygarnąć jakiegoś kociaka na wiosnę (kiedy będzie trochę cieplej). Jakie są szanse, że się pogodzą? Czy schroniska zapewniają darmową (lub tańszą) sterylkę, jeśli się bierze od nich kociaka?
To wszystko zależy od charakteru kotki.
Moja na ten przykład jedynie toleruje w odległości, którą sama wyznaczyła, ale o większej "miłości" mowy nie ma.

No, lepiej ze schronu, bo z domy tymczasowe nie wydają kotów do domów wychodzących.
W Krakowie schronisko zapewnia darmową sterylkę lub wydaje już wycięte zwierzaki, nie wiem, jak u Was.

Nie widziałam tej porty w żadnym sklepie stacjonarnym, obawiam się, że byłaby "w realu" dużo droższa. Sklepy windują takie ceny na lepsze karmy...
U nie tez w schronisku wydają już sterylizowane/kastrowane koty. 
Ja też mysle o powiekszeniu rodziny, marzy mi się słodziak Napoleona lub wielkolud Leśny 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 lutego 2014 11:15
Właśnie przywiozłam kota od weterynarza, nie chce leżeć w ręczniku tylko biega jak pijany po domu aż się przewróci, leży chwilę jak nieprzytomny i znowu to samo.. Nie jest to dla niego niebezpieczne? Może powinnam go zamknąć w transporterze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się