konie małopolskie

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 lutego 2014 10:14
A mnie się udało dowiedzieć w związku jak to jest z Jokerem W 😉
Mozii i jak to w końcu jest?
Mozii,jak to z nim w końcu jest? Podzielisz się informacją? 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
08 lutego 2014 19:22
Dostał licencję tymczasową. Rodowód małopolski powiedzmy normalny, bez szału. Dobre wrażenie zrobił na wejściu, ns koniec było jak widzieliśmy. Na jaki okres dostał nie wiem, ale jest to tymczasowka. Pisze co mi powiedziano w związku 😉
Wg mnie takie zachowanie ze strony PZHK to kpina kompletna. Wystarczy jedno pismo i nagle zmienia im się decyzja o 180 stopni. Joker W nie rzucił mnie na kolana, mocny w typie, słaby papier (jeszcze niedawno Łowca był wyśmiewany jako krzywy i kompletnie niewartościowy jako ogier, do tego w papierze b. blisko Przedświt), raczej średni ruchowo - już wolałabym szlachetniejszego Luciera.

Trzymając się ogierów, nie wiem czy była już informacja: klik. Ciekawe, czy została jakaś mrożonka Frazesa w Polsce, bo pewnie teraz będzie szał. Ja tylko ciekawa jestem, czy udało się sprzedać za pieniądze, za które był wystawiane rok, czy dwa lata temu - mam nadzieję :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
08 lutego 2014 22:11
b. blisko Przedświt


wypraszam sobie  😎 ja tam jestem fanką koni na bazie Przedświtów  🏇
Nasienie Frazesa jest dostępne w SK Janów Podlaski, jak teraz z ceną to nie wiem. Z drugiej strony po to pojechał do Szwajcarii żeby kryć naturalnie, bo jakość nasienia dość słaba.

Kolejny dobry ogier sprzedany, mamy coś co zrekompsensuje nam ten transfer? Teraz jego synowie będą na pierwszej linii brani pod uwagę?
[quote author=galopada_ link=topic=98.msg2006993#msg2006993 date=1391897508]
b. blisko Przedświt


wypraszam sobie  😎 ja tam jestem fanką koni na bazie Przedświtów  🏇
[/quote]

galopada, ja też jestem wielką fanką Waszych koni, podoba mi się Ellen Grey i Elisee Grey, ale Przedświta (osobiście! i piszę to jako własną opinię, absolutnie nie mając zamiaru niczego nikomu narzucać :kwiatek🙂 mimo to nie lubię - nawet x pokoleń dalej są przekazywane pewne cechy, za którymi nawet u tych ulubieńców nie przepadam 🙂
Mi się bardziej podobają konie na bazie Dahomana, Shagyi, Amurath'a :kwiatek: Ale podkreślam, że to moje osobiste "widzimisię" 😉

konikmorski, dziękuję za informację :kwiatek: Mi się bardzo podoba Dionizos, ale w zeszłym roku nie był oferowany hodowcom. Jaśmin teraz jest prężnie reklamowany - zresztą jest w świetnym typie, ale nie wiem, czy oprócz urody może się pochwalić czymś jeszcze. 🙁 I chyba tyle mamy z jego synów? Można ewentualnie poczekać na młodsze, ale przy obecnym systemie uznawania ogierów, to nie wiem, jak to będzie 😉
Myślę, że nie ma co płakać- koni po nim sporo, jakości bardzo różnej. Może wreszcie warto szukać nowej, zagranicznej krwi? Frazesa sporo osób używało ze względu na Sebastiana w papierze, dolew dobrej pełnej krwi-może właśnie warto porozglądać się w wysokim sporcie za końmi z podobym papierem?
ja fanką Frazesa nie byłam, poza Łzą i Dionizosem jakoś nic mnie nie porwało. A są to konie od matek, które z innymi ogierami dały  także db potomstwo.
Co do licencji czasowej- był już jeden na czasówce, dużo bardziej ciekawy, czy coś po nim zostało?coś wartego uwagi? pożyjemy zobaczymy, ale dla mnie nie jest to do końca uczciwe wobec innych właścicieli ogierów i mam nadzieję, że dotrze do nich info i także wystąpią o czasowe licencje i konie je dostaną.
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2007163#msg2007163 date=1391942681]
Co do licencji czasowej- był już jeden na czasówce, dużo bardziej ciekawy, czy coś po nim zostało?coś wartego uwagi? pożyjemy zobaczymy, ale dla mnie nie jest to do końca uczciwe wobec innych właścicieli ogierów i mam nadzieję, że dotrze do nich info i także wystąpią o czasowe licencje i konie je dostaną.
[/quote]

Dokładnie to samo miałam na myśli :kwiatek: W ogóle dziwne, że sprawa załatwiona "cichaczem" - zero info na stronie, żadnego sprostowania, nic! Chyba nie chcą prowokować ogólnego poruszenia innych hodowców. 😉
galopada_   małoPolskie ;)
09 lutego 2014 11:28
co dla jednych jest wada, dla innych jest zaleta 😉 mi brakuje "tego czegos" w koniach bez Przedswita 😉
[quote author=galopada_ link=topic=98.msg2007199#msg2007199 date=1391945293]
co dla jednych jest wada, dla innych jest zaleta 😉 mi brakuje "tego czegos" w koniach bez Przedswita 😉
[/quote]

Dokładnie! :kwiatek:
Moja Tajemnica (Hebab o/ Tundra m)
Mam nadzieję, że po odstawieniu źrebaka odzyska dormę i przytyje chociaż to 150 kg.
Moi Drodzy mam pytanie, a raczej prośbę 🙂

Czy ktoś jest mi w stanie udzielić szerszych informacji o wałachu (niegdyś krótko ogierze):
Ikar (małopolska) http://www.bazakoni.pl/ikar-banita-inaria
matka: Inaria (małopolska)
ojciec: Banita (pełna krew angielska)

dodaję zdjęcie poglądowe, teraz chodzi w rekreacji:


Dokładnie chciałabym się dowiedzieć czemu nie ukończył Zakładu Treningowego/Ukończył z oceną niedostateczną.

Jakby co precyzuje, że nie chodzi mi o to, że dostał ocenę niedostateczną bo miał mało pkt, tylko czy ktoś może osobiście go znał i wie czemu został tak nisko oceniony 🙂
Maea czy mogłabyś sprecyzować o jakich cechach od Przedświta przekazywanych dalej piszesz?  👀
Maea czy mogłabyś sprecyzować o jakich cechach od Przedświta przekazywanych dalej piszesz?  👀


Przede wszystkim o mocniejszej budowie, nie podoba mi się też typ (w tym wątku pokazywałam już zdjęcia koni małopolskich, które wg mnie są wzorem rasy). Poza tym polecam książkę Pruskiego, gdzie są opisane te linie. To nie tak, że te konie są krzywe, nieużytkowe, czy coś. 😁
Posiada ktoś konia po Bahrainie??  😉
galopada_ kiedy pierwsze źrebolki po Justusie? 👀
odpowiem za galopadę - pierwszy miał się urodzić jakoś na dniach 🙂 na dodatek to będzie półbrat/półsiostra mojego Młodego 🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
16 lutego 2014 01:13
Też już się nie mogę doczekać małych Justusów !  😜  😍
Proszę powiedzcie mi laikowi co znaczy w paszporcie: małopolska  AA 49.55%
Dzieki
galopada_   małoPolskie ;)
16 lutego 2014 07:33
miałam nadzieję, że szanowna pani ciężarówka rozpakuje się dzisiaj w nocy, bo następnym razem będę w domu za 2 tygodnie. Zdjęcia pod moją nieobecność będą, ale robione telefonem 😉 Możliwe, że za 2 tygodnie zasypię was zdjęciami dwóch małych Jusiów bo będę w domu 28, a kolejna ma termin na +/- 4 marca  🏇

Jeśli chodzi o krycie, to Jusio jest bardzo profesjonalny  😁
Ja czekam z niecierpliwością na wieści i fotki  😜
galopada_   małoPolskie ;)
16 lutego 2014 08:58
jeszcze w międzyczasie mają się urodzić dwa źrebaki od kl. hodowli SK Żabno, ale sprzedanych jako odsadki  😉
Proszę powiedzcie mi laikowi co znaczy w paszporcie: małopolska  AA 49.55%
Dzieki


oznacza to, że koń oprócz bycia małopolakiem jest też koniem angloarabskim z prawem wpisu do C.I.A.A. (Międzynarodowa Konferencja Konia Angloarabskiego). Wartość tego procentu to udział czystej krwi arabskiej
Jak sprawdzić czy źrebak, który jest po ogierze AA też będzie AA bądź AC? Kobyła się nie kwalifikuje, bo jest bezpośrednio po oo
Kobyła bezpośrednio po oo może też być AA,
np. http://www.bazakoni.pl/aruba-pamir-arteria, http://www.bazakoni.pl/baduela-borysaw-brona


Te oznaczenia-wyliczenia z procentem czystej krwi zostały wprowadzone do paszportów od 2010 roku, podobnie z oznaczeniami AA i AC w baza.pzhk.pl, starsze konie nie mają takiej informacji.

Konie będącą w VII tomi księgi mają już określony taki kod od 01 do 07 i jest tabela, która ukazuje wynik kojarzenia koni o konkretnym kodzie.

Orientacyjnie najlepiej chyba zerknąć w rodowód testowy na bazie koni
montana, bardzo dziękuję za wyjaśnienie.  :kwiatek:
montana dziękuję  :kwiatek:, ale jeszcze ile ma być tej krwi? Chodzi mi o to, czy źrebię od tej klaczy: http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-25994.html po tym ogierze: http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-53644.html ma prawo być AA lub AC? Są gdzieś jakieś informacje na ten temat co i jak oprócz księgi, bo 7 tomu jeszcze nie mam 🙁
Księgi tomu VII są dostępne w wersji elektronicznej, polecam http://pzhk.pl/sprawy-zwiazkowe/wydawnictwa/ksiegi-stadne/

Wg mnie źrebak powinien być AA, ale pewności nie mam, bo wcale nie wiem do końca dokładnie jak ( z ilu pokoleń) te procenty są wyliczane przez PZHK.
Do tej pory całe małopolskie potomstwo Davinciego było AA i AC.

Może wypowie się jeszcze ktoś bardziej zorientowany.

edit:
dokładnie tutaj http://pzhk.pl/wp-content/uploads/Km_VII-3.pdf we wstępie są opisane zasady C.I.A.A

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się