Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Są dopuszczane,mylisz z dychawicą.
Ojej, w takim razie przepraszam za wprowadzanie w błąd! 😡
[quote author=Być. link=topic=5087.msg1954250#msg1954250 date=1387268457]
[quote author=Caira link=topic=5087.msg1953779#msg1953779 date=1387219475]
Co mozecie powiedziec o ogierze Arktos (izabelowaty)? Ma ktos po nim zrebaka?

Osobiście nie słyszałam o samym ogierze dobrych opinii i był to głos sporej grupy ludzi.
[/quote]

Czemu nie rozwiniesz swojej wypowiedzi? Co takiego krytykowali?
[/quote]
Napisałam zainteresowanej na PW.
Są to informacje słyszane/czytane zatem wolę je dostarczyć na skrzynkę.
Chyba Arktos nie taki najgorszy skoro klaczkę z 2012 po nim znalazłam w niemieckiej hodowli wpisanej do księgi wirtemberskiej.
akurat ta ksiega szałem nie jest, sporo koni z PL jest wpisywanych do zachodnich ksiąg. Czasem można się zdziwić jakie pochodzenie mają te konie wpisane do ksiąg-ani ojciec szałowy ani matka. I akurat znam to z autopsji 😀
[quote author=Być. link=topic=5087.msg2007173#msg2007173 date=1391943562]
Napisałam zainteresowanej na PW.
Są to informacje słyszane/czytane zatem wolę je dostarczyć na skrzynkę.
[/quote]
A moge też prosić o tą wiadomość?  :kwiatek:

My wczoraj zawieźliśmy naszą izabelkę po Brandonie drugi raz do Arktosa, w zeszłym roku dała nam po nim klaczke cremello.
Jeśli chodzi o ogiery izabelowate myślę że nie ma w Polsce lepszego z licencją na chwilę obecną. 
Przy okazji oglądałam też ogiera cremello Bandos wlkp , po ZT Książ i wywarł na mnie pozytywne wrażenie, bardzo poprawny koń z przemiłym charakterem. niestety ziemia była jeszcze zmarznięta i nie było gdzie go pokazać w ruchu.

Szukam ogiera dla tej klaczy: http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-25994.html. Obecnie źrebna Davinci z terminem na koniec marca. Rozważam oczywiście pokrycie ponownie Davincim, jednak chętnie dolałabym jej trochę xx. Co polecicie? Niestety od strony matki wszystko niskie, po Harpunie jest kucyk 148cm, ale on dawał niskie konie. Chciałabym, żeby ogier za dużo nie obniżył tego wzrostu, a jeśli doda to w ogóle super. Bardzo, bardzo, podoba mi się REGIEL, ale on sam ma 162cm, czy ktoś wie czy obniża wzrost czy chociaż w to nie ingeruje? 🙂 Z xx ktoś mi podsunął pomysł Sworda, ale nie jestem przekonana. Może macie jakieś propozycje? Chcę konia skokowego/wkkw. Z głównych wad klaczy to rozwarty staw skokowy. Wydaje mi się, że źrebaki od tej klaczy posiadają więcej cech ojca.
Sword bardzo dobry, ale też zastanów się na Sorbie Tower xx, elegancki koń, daje skoczne potomstwo, sporo jego dzieciaków startuje w WKKW, z angloarabów poleciła bym Ci Laka    http://www.bazakoni.pl/lak-judex-lanka  on za bardzo dobrej rodziny żeńskiej, duży kalibrowy, i xx sporo, .... no i jeszcze ten http://www.bazakoni.pl/luba-hippies-lubeka  To może być ostatni gwizdek ,na użycie tych ogierów. Za chwile zostaną już tylko zachodnie do użytku, :/
dzięki  :kwiatek: Lubań niestety odpada, chociaż szkoda mi strasznie, ale ma tą samą wadę co klacz - rozwarty staw skokowy..
episode, a inni synowie Arcusa xx - Szkrab, Banita, Jurand, jest jeszcze syn Sebastiana - Kwinto? Z xx pomyślałabym o San Mortizie, który uznany został ostatnio w Niemczech. No i Glousnis, o ile jest jeszcze jego nasienie.
San Moritz mnie interesuje bardzo  :kwiatek: A ktoś wie coś na temat potomstwa Regla?
Może ktoś napisać kilka słów o Szkrabie? Jako rezerwa hodowlana do końca 2015 ma chyba prawo kryć
episode, no i wg mnie to byłby najlepszy "strzał" 😉
ogurek, Szkrab miał swój pierwszy sezon kryciowy chyba w 2010 roku - krył w Udorzu (2010), Prudniku (2011), Ochabach (2013) i u prywatnych hodowców (2012). Stąd ta rezerwa hodowlana. No, a on sam startował w WKKW w konkursach CIC*-CIC**.
Tu można znaleźć jego zdjęcia, dokładne wyniki, zdjęcia potomstwa, etc. 😉 Wg mnie pokrojowo taki niczego sobie! 🙂

edit.: poprawienie linku
Sword bez szału- w Racocie krył i to co oglądałam sobie takie
Gluosnis daje duży rozrzut, ale wszystko co widziałam fajne skakało, z ogromnym sercem, ambitne, ruchowo różnie
Regiel- na trakeńskich matkach dał fajne, rosłe, poprawne potomstwo, skaczące, z dobrym ruchem i fajną głową. Nie wiem jak na młp.
Kwinto- dla mnie poza rodowodem nie ma za dużej wartości
Dla mnie SM, Szkrab, Banita- to mogłyby być fajne pomysły no i oczywiście Davinci🙂
po Lubianiu widziałam kilkanaście koni i przeciętne (sam ojciec  mimo wieku  jest ok), po Laku nie widziałam nic więc się nie wypowiem.
Po Harpunie sporo "kotów", dla mnie sam Harpun poza fajnym papierem i db ruchem nie ma za wiele do zaoferowania- dzieci czysto pokazowe, z resztą sama wiesz😉
Dzięki Karla, no cóż, Harpun.. to Harpun 😉 Ale nie da się ukryć, że od tej klaczy dał Laleczkę, tyle, że 148cm. Ale i się rusza i fajnie skacze, ale głowa niestety nie ta 🙂

Davinci ma się nam urodzić pod koniec marca i kombinuję co by dać teraz. Mam na ten moment 3 typy: Regiel (!), San Moritz i powtórnie Davinci (uważam, że to super ogier, ale chyba chciałabym troszkę xx wprowadzić)

Tu dzięki Karla za Regla - coś już więcej wiem w takim razie. Jedyny powód, dla którego jeszcze nie zdecydowałam się na Regla jest taki, że boję się otrzymania kucyka, jakby potencjalny koń miał mieć chociaż 156cm, to bym się nie wahała 🙂

Lubań niestety kategorycznie odpada, mimo, że go lubię 😉, ale klacz ma tę samą wadę co on
Z tym, że tak jak pisałam, na matka trakenkach dał duże potomstwo, na porządnych dużych trakenkach- na młp może być różnie, bo są po nim konie w rejestrze małych koni.
No właśnie wiem, waham się.. Ale bardzo mnie korci.
[quote author=konikmorski link=topic=5087.msg1953795#msg1953795 date=1387220222]
Mnie jeszcze bardzo spodobał się ogier Kasimir wyhodowany w SK Bielin. Mam nadzieję że będzie mieć na SP licencję.

Noo Krzesimir super, tylko czy on w DE nie zginie w tłumie ? 🙁
[/quote]

Imię zmienione, ale będzie dostępny w Neustadt-Dosse 🙂
http://www.bazakoni.pl/article,id-891.html
Słuchajcie, a z typowych skoczków, na duże konkursy? Zależy mi na rosłych, lekkich, silnych, zwrotnych, jezdnych i dynamicznych koniach Wyżej trochę pisałam o potencjalnej mamusi 😉
A jak ma być rosły, silny i... lekki jednocześnie? I jeszcze może o mocnych kościach? 🙂
A jak ma być rosły, silny i... lekki jednocześnie? I jeszcze może o mocnych kościach? 🙂

A tak na przykład


Albo tak
Castelino ma 1m70, taki rosły to on nie jest 😉
Maluszek 😉
armara, w sensie, że "lekki w liniach"? Bo i wzrost i siła/masa mięśni - to trochę ważą. W kilogramach.
halo jestem bardziej czytelnikiem tego forum, nie udzielam się, ale nawet dla mnie było to logiczne, że nie chodzi o wagę  😉
halo
Myślę, że autorce pytania chodziło o lekkość skoku/ruchu. To przecież logiczne, że masywny, kościsty koń będzie ważył dużo. Jednak nadal może być lekki.
Wie moze ktos cos na temat ogiera Powoj?
Pisane przez "u" zamkniete ale nie mam polskich znakow  i mi na wyszukiwarce nie wyskakuje..

Jakie dzieciaki powyrastaly? 🙂
Na 101 zarejestrowanego potomstwa tylko 5 klaczy wpisanych do ksiąg hodowlanych, żaden syn nie został uznany... Ogier wg PZHK kategorii C...
ja tam będę się upierał, że albo coś jest rosłe, albo lekkie, obojętnie czy chodzi o kg czy o wrażenie 😉
ee ogurek.. a kupa roslych (takich 170 Plus) w wersji patyczak, na długiej nodze, leciutkiej budowy😉 ja takie strasznie lubię i moją muszę odchudzić, bo  poszła w ten drugi typ😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się