Konie wielkopolskie/trakeńskie

Wpadam sobie na chwilkę poreflektować jeśli można  😉

Muszę powiedzieć, że w tą sobotę pierwszy raz odkąd mam Młodego uświadomiłam sobie, że przepadłam w tym koniu i przepadam z dnia na dzień coraz bardziej. Miałam kilka myśli typu "po co ja go kupiłam?" itp, ale teraz wiem, że to koń idealny dla mnie. Musieliśmy się dotrzeć, ale teraz mogę w pełni świadomie i szczerze powiedzieć, że kocham tego konia i jest on całym moim światem. Szkoda, że z poprzednim koniem musiałam się rozstać, ale Foki to najlepsze co mnie mogło spotkać i jestem bardzo szczęśliwa, że najważniejsi ludzie w moim życiu są podobnego zdania, że mój facet Młodego uwielbia i że historie życiowe potoczyły się w ten sposób, trochę mnie to kosztowało, ale to były najlepsze decyzje. Cieszę się jak diabli, że w odpowiednim momencie zajrzałam w ogłoszenia, że dostrzegłam go pomimo szukania konia dorosłego, że coś kazało mi otworzyć to ogłoszenie, że spakowałam ludzi w samochód i pojechałam 400 km obejrzeć odsada, który wylizał mi rękę przy pierwszym spotkaniu, że 2 tygodnie później ściągnęłam go do siebie i że jednak miałam rację, że się nie pomyliłam.
Każdemu życzę, by kiedyś poczuł to co ja w ostatnich dniach, bo to wspaniałe uczucie!  😀

Wybaczcie, ale musiałam się podzielić tymi myślami z kimś z zewnątrz, bo ludzie "ze środka" mówią "ale ja to wiem" i nie dają mi się nacieszyć moimi odkryciami  😁

W wieku 22 miesięcy:



Właśnie to najbardziej cieszy, kiedy przypadek decyduje o czymś, a w późniejszym czasie okazuje się, że była to najlepsza decyzja jaką w życiu można było podjąć. Gratuluję samozadowolenia, bo to piękna siła pchająca do przodu.
Być Dokładnie, dziękuję  :kwiatek:
Fokusowa ale się błyszczy  😍
.
Fokusowa, ja mam dokładnie to samo.
Miałam już dwa konie i nie wiem po co wogóle przeglądałam dział z ogłoszeniami i już tym bardziej nie wiem po co napisalam do kobitki w sprawie adopcji ogiera!.
Teraz już wiem - bo ten koń jest spełnieniem moich marzeń i miłością mojego życia.
Wszystkie są dla mnie bardzo ważne ale ten jeden jest tylko mój .. mowa oczywiście o Ametyście 😉


Hej hej, czy ma ktoś z Was konika, którego ojcem jest kasztanowaty ogier Absurd (o: Ogar, m: Abrakadabra)? 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 lutego 2014 19:14
Ja nie mam. Ale uwielbiałam Absurda. z kilka lat go jezdzilam 😉 W miejscu gdzie stal jest kilka koni po nim.
domiwa, a mogłabyś mi coś napisać o jego dzieciach?  🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 lutego 2014 19:23
Konie generalnie skoczne, latwe do jazdy, grzeczne , odważne. Fajne konie do rekreacji, jako konie rodzinne i do małego sportu🙂 W tamtej stajni wykorzystywane wlasnie pod dzieci, na rajdy i jakies male skoki.
dzięki wielkie 🙂
a może ktoś ma zdjęcia dzieciaków, lub samego ogiera i chciałby tu wstawić? 🙂
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
14 lutego 2014 16:22
Trochę nas ta zima przymuliła i nie zaglądałam do wątku 🍴
Fokusowa, pewnie się powtarzam, ale fajne te Twoje młode a jeszcze fajniej, że to ten jedyny i wymarzony rumak  😉
"Moje" rude spasło się przez zimę i powoli w końcu zaczęło chudnąć. Staramy się ciężko pracować i są wyniki uwiecznione za zdjęciach 🙂 i z dnia na dzień nawet wtedy gdy doprowadza mnie do białej gorączki dochodzę do wniosku, że nic lepszego nie mogło mi się trafić od tego rudzielca 😍
Freska dzięki  :kwiatek:
Jaka cudna hala!  😍
.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
15 lutego 2014 12:15
glanek, w sezonie letnim trochę postartowałyśmy, zimą mamy zastój bo nie bardzo jest jak jeździć bo hali swojej nie mamy i jeździmy do zaprzyjaźnionej stajni raz/dwa razy w tygodniu. Jak tylko zacznie się sezon letni zamierzamy regularnie startować  🙂
.
Dwa wielkopolskie ogony wcinające trawę w lutym 😀
.
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
24 lutego 2014 18:25
Za 26 dni grubas będzie 'pełnoletni' 😀
3 latka stukną 😉 Jeej, kiedy to zleciało....


Tu z przymiarki siodła, jak zwykle musi wszystko zjadać... :3

rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
25 lutego 2014 02:42
glanek wszystkiego dobrego dla Was, Twój "czort" już od dawna mi się podoba (słabość do karych mam 😉 ) i z chęcią jego zdjęcia oglądam (wstawiaj więcej) !
MiLLi na nim to siodełko wygląda jak kucykowe  😂  nawet do połowy brzucha nie sięga  🤣

u nas wiosna pełną parą, wczoraj na termometrze w słońcu 24st.  😜
początek marca ma być jeszcze cieplejszy, bo w cieniu po 17-18st, mój futrzak chyba się ugotuje jeśli nie zdąży futra zrzucić  🤔wirek:
Moje oprócz futra to jeszcze tonę błota muszą zrzucić 😁
Co dzień na przywitanie dnia maxymalne tarzanko a futra nadal jeszcze zimowe więc błoto rewelacyjnie na nich wygląda 🤔zok:
Boję się ze szczotami podchodzić bo nie wiem od czego zacząć...
Ale pocieszam się że lada chwila błotko wyschnie i koniowate będą cieszyć się trawką.Tam gdzie koni nie ma widać że już zielone sie wybija.. wiosna!
glanek mnie też się podoba taka pogoda,
ale zastanawiam się jak w tym roku będzie z komarami jak cieplutka zima była.
7 urodzinki wszystkiego najlepszego niech się zdrowo chowa 😀.

Freska fajne koniska.

MiLLi a nas też niedługo 3 latka będzie.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
06 marca 2014 10:30
amattt dziękujemy  🙂
Przedstawie Wam jeszcze naszą pannice  Lady R, która na dniach kończy 3 lata matka Luna po Machandel ojciec Etos po Santiego
.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
06 marca 2014 13:45
glanek u nas prawie same rude 🙂 Ja mam styczność z córą Impulsa na co dzień  😉 Moje Rude jest po nim  😜
rati88 super twój futrzak się prezentuje.

glanek masz racje że z komarami da się przeżyć ale to co miałam w zeszłym roku
to wyglądało jakbym była w filmie Hickoka "Ptaki" ale w mojej wersji było by "komary"
przez 1,5 m-ca konie nie chciały wyjść ze stajni. A jak wyszły to szybka runda po padoku i z powrotem do stajni.
Bałam się która pierwsza kulawa wróci do stajni.
Freska, śliczna pannica!  :kwiatek:

ja się wbiję z moją smarkatą  😉
Freska, piękne rude!  😍

a ja w takim razie pokażę moją młodą, po ogierze Absurd 🙂
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
10 marca 2014 18:17
Solaoke, warta2009 Dziękujemy  :kwiatek:
Dodam jeszcze moją rudą z niedzielnej jazdy
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się