Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Nasza forumowa incognito? Dlaczego piszesz, że durna?
Moj Rudy, 2012-2014 😉

Generalnie mi się podoba, ale to takie subiektywne odczucie (mój koń też potrafi wyglądać jak milion dolców na jednym ze 100 zdjęć) Wstaw zdjęcia zootechniczne, żeby możliwe było ocenić konia obiektywnie 🙂
Musze je zrobic, ale wrzuce na pewno 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
04 marca 2014 10:03
Siw w odstępie 2 lat i 3 miesięcy. Żywienie nie zmieniło się praktycznie wcale, nawet powiedziałabym, że teraz dostaje nieco mniej  😉 Ciężka praca popłaca 🙂 Koń od początku długi jak kiszka, z tendencją do odginania się. Ci, którzy mają/mięli takie konie wiedzą jak ciężko się pracuje z takim zwierzakiem 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
04 marca 2014 12:55
ententa, widać więcej tyłka, więcej klaty i większe zaangażowanie zadu vel samoniesienie

kwestia ujęcia na pewno jest żywotna, ale po samej linii zadu widać, że konia więcej 🙂
mnie fascynuje zmiana maści u konia ententy - z kasztanowatej na gniadą
Ententy - Widać, że konia przybyło.

Moona - Skalibruj monitor  😉 Ja zdecydowanie dwa kasztany widzę.
kujka   new better life mode: on
04 marca 2014 13:27
Mozii, na tych zdjeciach widac jakies dwa hasajace mustangi. Nie masz zadnych zdjec tego konia z boku?
Moona, tak, wkrecam caly swiat, wrzucajac 2 inne konie  😁
Rudy to brudny kasztan, na zime ciemnieje 😉 postaram sie o pogladowe zdjecie, te staralam sie znalezc w podobnej fazie 😉
Armarotsa, aleqsandra dziekujemy  :kwiatek:
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
04 marca 2014 13:58
ententa, mój rudy na zimę ... rudzieje, robi się ostro ciemno-marchewkowy, w lecie jest... kasztanem ;p
Ah te Qumballe  😁
Wrzucam jeszcze raz.
Lewo: 2012r
Prawo:2014r
gejbi ciągle Cie gdzieś podglądam czy to na facebooku czy na re-volcie czy gdzieś w internetach - zmiana genialna!  :kwiatek: Nie mogę się doczekać jak na haflingerce którą jeżdzę będą takie efekty 🙂
gejbi, ale na tych zdjęciach w ogóle nic nie widac - jedynie, że koń zabrał głowę w dół
gejbi, wrzuć fotki gołego konia 🙂
Wg mnie na fotkach gejbi widać także kawał szyi i zadu, które urosły od dobrej pracy, a także zupełnie inną - luźną, niską, rozluźnioną - sylwetkę konia, jego zadowolenie i spokój. I ten pięknie obniżony zad z okrągłymi plecami - super!  :kwiatek: Myślę, że zdjęcia gołego konia tylko to potwierdzą.
Bardzo bym chciała zaglądac do tego wątku i faktycznie widzieć ten wpływ TRENINGU na wygląd a nie porównanie typu 1 zdjęcie (robił kiepski fotograf komórką,w pochmurny dzień zimą) a 2 w słońcu, zajebistą lustrzanką... to robi ogromną różnicę! Tak jak zdjęcia w różnych fazach galopu, też niektóre są bardziej korzystne, nie próbujcie na siłe w ten oszukany sposób pokazać wielkich zmian...Mam pisać petycję?
Bardzo bym chciała zaglądac do tego wątku i faktycznie widzieć ten wpływ TRENINGU na wygląd a nie porównanie typu 1 zdjęcie (robił kiepski fotograf komórką,w pochmurny dzień zimą) a 2 w słońcu, zajebistą lustrzanką... to robi ogromną różnicę! Tak jak zdjęcia w różnych fazach galopu, też niektóre są bardziej korzystne, nie próbujcie na siłe w ten oszukany sposób pokazać wielkich zmian...Mam pisać petycję?

Popieram  😉
Można zacząć od wstawiania zdjęć w tej samej pozycji, najlepiej w stój  😉
Też mi nowość :P
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
07 marca 2014 21:33
wera5510, crash, kajpo, szerokie dyskusje na temat jakie zdjęcia są do czego były wałkowane wielokrotnie... nic nie pomogły... może powinny być cykliczne lub wydzielonym wątkiem sugestii sensownych treści na forum... ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 marca 2014 21:40
Aby prawidłowo ocenić zmianę zdjęcia powinny być dobrane w odpowiedni sposób.

- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być w tej samej fazie rozwojowej (a nie że początkowe to  mlody, niedojrzały fizycznie koń  a na końcowym  koń dojrzały fizycznie. Koń sam z siebie bez jakiegokolwiek treningu spokojnie potrafi nabrać masy mięśniowej wraz z dojrzewaniem fizycznym).


- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być  w takiej samej kondycji opasowej - a nie że zdjęcie początkowe to zagłodzona szkapa a na końcowym zapasiony byk.  I bez treningu niejeden koń ze szkapy da się odkarmić i wyglądać na pięknie umięśnionego byka.

- Koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien stać w bardzo zbliżonej pozycji
                        * jak pod jeźdźcem to oba pod jeźdźcem, najlepiej tym samym. Jak bez jeźdźca to oba bez jeźdźca. 
                        * Oba zdjęcia powinny też być z tej samej fazy ruchu i w tym samym ustawieniu - a nie że raz w ustawieniu z ponapinanymi mięśniami a drugi raz z rozluźnionymi mięśniami i  z szyją do ziemi

- Koń na zdj. początkowym i końcowym powinien mieć tą samą okrywę włosową - a nie że zimowy mamut vs. letni krótkosierścisty - chyba że okrywa zimowa nie za bardzo różni się od tej letniej.

- koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien być zaprezentowany w podobnym świetle (ten sam koń oświetlony słońcem będzie inaczej wyglądał niż  ten sam koń sfotografowany pod słońce np., albo światło słoneczne vs. światło sztuczne).
Mam takie pytanie.. jeśli koń ma za bardzo przebudowaną szyję (wynik treningu z poprzednim właścicielem) to co zrobić by ją "wyszczuplić" ? W końcu szyja cały czas pracuje podczas jazdy czy nawet lonżowania (nie na wypinaczach).
vissenna   Turecki niewolnik
08 marca 2014 19:49
Anabell ale przebudowaną dołem czy górą?  🤔
Dołem.
Nabudowac gore 😉
Anabell szyja przebudowana dołem jest wynikiem długotrwałej pracy w złym ustawieniu. W momencie kiedy koń zacznie pracować na kontakcie (tj. zaangażuje zad, wzmocni mięśnie brzucha w wyniku czego uniesie plecy i w konsekwencji tego wejdzie na kontakt) , szyja powinna rozbudować się bokami. Powinnać jednak uzbroić się w cierpliwość, bo na wyniki takiej pracy trzeba sporo czekać. 🙁
w zasadzie to problem ze zdjęciami rozwiązałoby moderowanie tego wątku. Posty ze zdjęciami muszą być zaakceptowane przez moda i już 😉
Mam takie pytanie: Czy pamiętacie kto zaprezentował w tym wątku najwspanialszą przemianę konia, po której był największy efekt "WOW"? 😀
Potrzebuję pokazać komuś dwa zdjęcia, tego samego konia (najlepiej bez siodła) bez mięśni i z mięśniami.
Pomóżcie plis. :kwiatek:
Hallie wstawiała niedawno: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,49.4770.html

ale nie ma zdjęć bez siodła chyba.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się