Dzisiaj na obiad ...

madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 marca 2014 20:24
dzięki!
To ja mam dziś podobnego, tylko bez kukurydzy (zabrakło w domu..) i z wołowiną podsmażoną wcześniej na patelni z cebulą.🙂
Indyk w sosie szpinakowym na białym winie.
kaszotto warzywne i stejk
busch   Mad god's blessing.
14 marca 2014 08:24
Macie jakieś fajne pomysły na zapiekankę z łososiem albo kurczakiem? Mam ochotę coś fajnego upichcić na weekend 😀
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 marca 2014 15:04
busch, jak masz ochote na lososia, to proponuje lososia ze szpinakiem i feta zapiekanego w ciescie francuskim- ja uwielbiam, a jest latwe i dosc szybkie w przygotowaniu 😉 Do tego ryz z dodatkiem oliwy, w ktorej podsmazasz bazylie i czosnek. A na bogato to do tego jeszcze salatka z rucoli, pomidorkow koktailowych, dowolnych uprazonych orzechow i fety z oliwa z oliwek i sosem balamicznym 🙂
a u mnie dzisiaj naleśniki z kurczakiem w curry, z serem żółtym, z gorgonzolą pomidorkiem, porem i pesto 🙂
Lena jak robisz sos szpinakowy?
Na spontanie 😉 Wrzuciłam mrożony szpinak na patelnię, dodałam czosnek, sól, gałkę muszkatołową i trochę białego wina. Na koniec zabieliłam.
busch albo tarta! ja ostatnio mam "fazę" na tarty 😉

tę robiłam i wyszła przeeeepyszna! tylko ja sama ciasto robiłam 🙂 polecam!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 marca 2014 22:27
Dziś: gira z kurczaka, kasza gryczana, puree z zielonego groszku i mix fasolek  😜 puree z groszku wymiatało ...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 marca 2014 13:40
marchewka na zapiekankę właśnie się gotuje  😍
Kurczak po tajsku z ryzem 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 marca 2014 13:50
Sushi! <3
busch   Mad god's blessing.
16 marca 2014 16:37
szafirowa, mery, dziękuję 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 marca 2014 09:56
madmaddie
Mogłabym prosić o wrzucenie tu przepisu, ponieważ strona nie chce mi się załadować :kwiatek:

Ja dziś nie będę się wysilać, przygotuję mielone z buraczkami na ciepło 🏇
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 marca 2014 11:39
proszę 🙂

Składniki na zapiekankę

1/2 kg marchwii
woda do gotowania marchwii
15 dag ryżu krótkoziarnistego
0,5 litra wody po gotowaniu marchwii
0,5 litra mleka
2 jajka
szczypta soli
szczypta białego pieprzu
szczypta gałki muszkatołowej
ewentualnie łyżeczka brązowego cukru
mielone migdały (do posypania naczynia)
odrobina masła (najlepiej fińskiego)

 

Sposób wykonania:

Marchew oskrobać i pokroić na mniejsze kawałki. Zagotować w osolonej wodzie do miękkości. Do wody po gotowaniu marchwii (0,5 litra) wsypać ryż i gotować aż ryż wchłonie cały płyn. Jajka zmieszać z mlekiem i następnie dodać do masy ryżowej. Marchew zmiksować w blenderze i dodać do ugotowanego ryżu. Dodać przyprawy. Na wierzchu ułożyć kawałeczki masła

Naczynie do zapiekania posmarować masłem i posypać mielonymi migdałami. Piec w piekarniku w 180 stopniach Celsjusza przez około godzinę
U mnie dzisiaj rosołek, mięsko duszone, ziemniaczki i ogórek małosolny  😜
Faszerowany mięsem mielonym, papryką, pieczarkami z sosem pomidorowym kabaczek zapieczony w piekarniku pod pierzynką serową 🙂 Ciekawe czy będzie zjadliwe, bo pierwszy raz to robię 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 marca 2014 13:38
pamirowa, na pewno, ja czasem robię taką faszerowaną cukinię i uwielbiam!

A dziś u nas placki z cukinii, mmmm.
maleństwo faktycznie wyszło przepyszne!  😍 Cukinia była taka fajna mięciutka, a obawiałam się, że może być twardawa, bo niby w przepisie który miałam należało ją najpierw obgotować 3 minuty we wrzątku. Ale zaryzykowałam i wsadziłam do piekarnika bez obgotowania i udało się 🙂 Będę częściej to na obiad serwować, bo też bardzo lubię cukinię 😀
Potrzebuję jakiegoś sprawdzonego, dobrego i prostego przepisu na jakąś zupę dla rodzinki. Help!  :kwiatek:
Może krupnik?
Wrzucasz do gara udko/żołądki kurze ,kostkę rosołową, pietruszkę i seler. Po 20min wrzucasz cebulę całą, pokrojoną marchew i ziemniaki i parę suszonych grzybów (jak nie mam to daję trochę maggi) i po 20min dodajesz kaszę jęczmienną. Jeszcze 20min gotowania i gotowe 🙂 ja zabielam śmietaną i podaję z koperkiem bądż natka pietruszki  😉
O, krupnik, super pomysł🙂 tylko ja zamiast kostki rosołowej dałabym więcej mięsa i warzyw🙂

u mnie dziś pizza, zaraz dowiozą. Bardzo rzadko robię coś jak jestem sama..
tak , tak .Ja robię zawsze na jednym udku/200gr żołądków  bo tylko dla dwóch osób. Na mały garnek. A kostka zamiast soli  😉
Aha i wersja z żołądkami długo dłuzej trwa , bo żołądki się gotują min 2h . Jak mi się śpieszy to robię na udkach.
W kostce też jest sól.... mozesz zwykłą sól zastąpić solą morską.. 🙂
Wiem, ale ja lubię dania z kostkami /bulionetkami .
O🙂 to jak lubisz , to wszystko w porzo 🙂 smacznego🙂
dzięki dziewczyny, ale krupniku męska część mojej rodziny nie zje. Spróbuję zupy z przepisu ovcy, lub tego
http://www.alemeksyk.eu/przepisy-meksykanskie/wszystkie-inne/zupy/item/400-zupa-krem-z-kukurydzy.html
Wygląda na prostą i smaczną, a od pewnego czasu chodzi za mną krem z kukurydzy.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
26 marca 2014 16:38
nopebow
Ja dziś zrobiłam barszcz z duuuużą ilością buraków 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się