hucuły.

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
26 marca 2014 08:13
Słuchajcie, szukam odchowalni dla dwóch rocznych klaczek huculskich, troszkę zabiedzonych. Ale takiej, w której konie nie są same sobie, tylko mają codzienny kontakt z człowiekiem.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
26 marca 2014 08:57
pomóżcie , tez  macie problem z kleszczami ?
zadzwoniła  do Pani , której  sprzedałam konia i mają problem , bo konik  cały w kleszczach 🙁  niestety nie ma  tam  dobrych wet. od koni i nic nie mogą pomóc , znacie może  DOBRY, SKUTECZNY i  sprawdzony środek na kleszcze ?
ja  na Mazurach mimo , że mam  duzo kleszczy jakoś nie miałam problemu ze siadają na konie , zawsze przy czyszczeniu koni , ściągałam pojedyńcze  sztuki.

koniki maja z tydzień wolnego bo ja leże chora w łóżeczku 🙁
a  jak  tam  Wasze przygotowania do  sezonu ?
macie  już  jakies plany ?
kalendarz  imprez :
http://huculy.manifo.com/
Szkoda, że większość huculskich imprez tak daleko od kujawsko-pomorskiego 🙁
dea   primum non nocere
26 marca 2014 10:59
pomóżcie , tez  macie problem z kleszczami ?
zadzwoniła  do Pani , której  sprzedałam konia i mają problem , bo konik  cały w kleszczach 🙁  niestety nie ma  tam  dobrych wet. od koni i nic nie mogą pomóc , znacie może  DOBRY, SKUTECZNY i  sprawdzony środek na kleszcze ?


U nas działało bardzo dobrze pryskanie farnam endure - po nogach (tył nogi - bo z przodu mogą pysk wycierać, jak się dostanie do oka to podrażnia) i spód pyska - wystarczało, dwa sezony się udało w ten sposób zabezpieczyć. W naszej stajni leci też absorbina, w ten sam sposób. Osobiście jej nie stosowałam, więc nie wiem.
A do wyciągania kleszczy TRIX - rewelacyjny, wygodny i nigdy jeszcze żadnego przypadku urwania łebka nie było.
Pampera, zdecydowałaś już czy będziesz golić, czy nie ? 🙂
Przyszłam się pochwalić, Romek śmiga już pod siodłem, mimo złych początków na lonży. Okazał się bardzo fajnych współpracującym koniem 😉
Dzisiaj pierwszy galop zaliczył, a ja pierwszy upadek z niego, nie dogadaliśmy się 😁









Nauczył się już nawet cofać 😉

😉
kinia- wujek dobra rada: Jeździjcie póki co do przodu.
Huculska Ostoja- nie miałam takiego problemu do tej pory. Zazwyczaj jeden kleszcz w sezonie;

Ja sprzedaję Winteca i szukam nowego siodła.
Chyba jedno nie skreśla drugiego ? 😉  Romek w ciągu 5 min załapał cofanie z siodła, bo z ziemi robi to bez mojego dotykania, wiec to tylko zabawa 😀

z każdą jazdą robi się bardziej sterowny, tylko pytanie do tych do pracowali z młodymi hc, po jakim czasie mogę wymagać od niego czegoś więcej, jakieś drągi na urozmaicenie np ?
Kinia- fajnie, ze reaguje, ale pracuj nad ruchem w przód. A drążki możesz sobie kłaść na normalnych odległosciach, to mu nie zaszkodzi. Tak samo małe przeszkody ( on jest 2010 jak mój z tego co kojarzę). Zdrowotnie mu nie zaszkodzi, chodzi o to by  w równowadze  chodził, a to jest juz indywidualna jego cecha i przez forum się tego nie dowiesz.
Marysia, on 2009 jest. Wiesz, pracuje, zeby szedl fajnie naprzod, tylko czasami sie bardzo nakreca i wtedy wlasnie go cofam, zeby sie uspokoil troche.
Mam z nim lekki problem, nie chce galopowac mi po jednej scianie, scina mi. Galopowac z nim narazie tylko krotkie odcinki, czy probowac jednak robic te cale kolka?  Zaczyna coraz fajniej reagowac na lydki na galop, myslalam, ze bedzie gorzej. Twoj galopuje ze stepa? Jak u niego z tempem itd? 🙂
Staraj się uspokoić w inny sposób, bo się zrobi tak, ze jak się nakręci to sam będzie cofał i nic z tym nie zrobisz. Ja bym Ci poradziła pogalopować w terenie- spróbować na jedną nogę i na drugą, w obie strony ścina ścianę? Ty masz chyba dość szeroki plac, więc spokojnie mozesz robić całe koła. Mój zawsze sie stara spylić na krótkiej ścianie, ale problem jest we mnie, staram sie go wyeliminować. witek uczy sie galopu ze stępa- nie zawsze mu wychodzi. Na placu tempo ma słabe, ale my mamy jak dla nas wąski plac ( na młodego konia) to i może dobrze, że nie pędzi. Ogólnie pędzi tylko jak dostanie szmergla, albo za końmi 🙂
Tak, w obie strony, ale w różnych miejscach. Nie dojeżdża do narożników, a jak ścina to zaraz przechodzi do kłusa..
To ja może pochwalę się naszym nowym nabytkiem 🙂
siodło wszechstronno skokowe bardziej skokowe
top reiter idealnie dopasowane do grubasa 😀
+ dorzucam gimnastykę hucułka 😀
Ja się pochwalę, z Romkiem jeździmy już w tereny 😅 do tego samotne, a Romek ? Roemk zachowuje się jakby chodził w nie już od dawna, mało czego się boi, super reaguje na pomoce.. słucha, koń leśno - terenowy 😀
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 kwietnia 2014 09:45
Znalazłam ogłoszenie, w którym jest napisane, że likwiduje się stajnia p. Bosaka.
marysia550, to prawda? Rezygnują tak całkiem, całkiem?
Kurczak- dzwoń i pytaj 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 kwietnia 2014 21:06
Aż tak mnie ta sprawa nie nurtuje, żeby dzwonić...
no! Mój zaczął linieć na całego. Do tej pory się sypało, ale nie tak jak teraz. Nareszcie !
Witam przedstawiam mojego hucuła Wiatrak o-Onufry m-W-Puka teraz w maju konczy 5 latek ;] kupiony od źrebaczka chodzi od poczatku na kantarze 🙂
Z Wiatraka również kawał konia jest 🙂

Ale mój ma też swoje zalety, zalety swojego mikrowzrostu 🙂 Byliśmy teraz na rajdzie i okazało się, że z pałatki można mu spokojnie zrobić derkę - jeszcze na supeł zawiąże mu się pod brzuchem, a kaptur zasłania mu całą szyję 🙂
wiatraczkowa Fajny ten Twój Wiatrak 😀
marysia550 Marzy mi się taki rajd !  😀

pampera - było bardzo fajnie, młody nie ociągał sie bardzo za dużymi końmi nadążał bez problemu. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że lało akurat jak konie musiały stać, bo w trasie w ogóle nie padało. Przez to człowiek ogłupiały, bo nie wie, czy derkować, czy nie, bo ciepło było.
marysia550 Ja jestem skazana na samotne tereny, więc nie pogardziłabym żadnym rajdem z ekipą, nawet w deszczu !  😁
pampera- ja też na co dzień niestety samotnie jeżdżę i teraz aby jechać z towarzystwem na rajd musiałam konia przyczepą przewieźć 🙁
ja też jeżdżę w samotne tereny, ale ze to hucuł, to zawsze jakiś atrakcji dostarczy.. 😀
Miałam już jakiś czas temu dodać, ale wypadło mi z głowy... Zdjęcia mojego hucka od nowych właścicieli  💘


super !przez  chwile  zastanawiałam sie czy  Kucyk ma klona   nawet identycznie  ogolony 🙂
Chciałabym przedstawic mojego hucułka. Orlik, 6 lat. To był pierwszy hucuł z którym obcowałam i powiem, że jak dla mnie interesująca rasa. Tak mnie on sam zaciekawił, że teraz mam wielu znajomych też kochających tę rasę. Ale mam pytanie. Są tutaj osoby posiadające hucuły trzeszczkowce? Mój niestety ma i mam kilka dylematów, ale nie wiem czy będę miała do kogo się zwrócic więc pytam

Proszę zmniejszyc zdjęcie
a jak u Was się to objawia ?

btw, sliczny hucułek 😉
to ja wrzucam trochę zdjeć z majówki










( co taka cisza?)
a jak u Was się to objawia ?

btw, sliczny hucułek 😉


Jak się objawia trzeszczka?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się