DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

nejna69, jak chce, to potrafi udawac, że nie ma głowy jak stodoła 😉
Biczowa, dziękuję, właśnie ciekawa byłam waszego zdania, czy nie za delikatny i za długi jest, z resztą miałam wrażenie, że się dziwnie układa 🙂 ale z drugiej strony to tylko łańcuszki, nie dopasują się idealnie jak skórzane 🙂 za to satysfakcja, że zrobione samemu, bo ja do naczółków antytalent i tylko na próbach zrobienia się kończyło, a w tym nie było nic bardziej skomplikowanego 😁
harja - pięknie!!! 🙂 super mu pasuje!

Ufff... pierwszy padzik z wkładem amortyzującym, wyszło o dziwo lepiej niż się spodziewałam 😉
okunka super wygląda 😉
jakie wypełnienie wkładu, jesli można wiedziec ?


harja właśnie taki subtelny fajnie wyglada 😉
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
30 marca 2014 19:26
okunka piękny pad  🙂

Macie może jakiś sposób na starego łucznika (model 468)? Mam problem z nitką od spodu materiału robią się gulki z nitki, wcześniej nie łapała wgl materiału... Jeszcze wcześniej szyła bez problemu, uszyłam na niej kilka grubych padów, derek itd... A od tygodnia męczę się z nitką... Próbowałam już różnych kombinacji naciągu nitki i z dołu i z góry, oraz różnie ustawiałam igłę (mam różne igły jedne krótsze inne dłuższe i czasami przez to nie łapie)
wabankowa - wkład to owata i gąbka (nie wiem jak specjalistycznie się nazywa, taka biała) 😉

Kameleonik, spróbuj poćwiczyć z ustawieniem talerzyków, miałam to samo, okazało się, że talerzyki były za mocno ściśnięte. Polecam również naoliwić maszynę porządnie i sprawdzić czy na dole bębenek jest czysty i czy te "koła" co się tam obracają nie są przesunięte - u mnie powodowało to łamanie igieł 🤣
Kameleonik, Dokładnie tak jak okunka, pisze- u mnie pomaga dokładne wyczyszczenie wszystkiego pędzelkiem i naoliwienie. Tylko trzeba zrobić to powoli i dokładnie i właśnie przy okazji sprawdzić czy wszystko jest w miarę na miejscu i rusza się jak należy 😉 Nie jest to skomplikowane, jak zajrzysz to na pewno załapiesz co i jak 😉
No i jeszcze u mnie jest czasem problem z bardzo delikatnymi i śliskimi materiałami- czasem maszyna ich nie łapie- wtedy podkładam sobie taki cieniutki papier i z nim zszywam, nie wiem jak on się nazywa 🙂 Wygląda jak papier do pieczenia 😀
Znudziły mi sie pady z alcantary.  Z czego można uszyć pad ( bawełna...)?
marysia550, bawełna, drelich?
a my mamy taki od horse_art

Jakos dawno tu nikt nie zagladal... dostalam dzisiaj zdjecia mikolajowej czapki 😀  Czapka jako prototyp, juz wiem co i jak w niej zmienic, przede wszystkim kolejna wersja bedzie ciut wieksza. Ale w sumie jak projekt robiony "na oko" to mysle, ze calkiem przyzwoicie wyszlo 🙂
Kalarepa, horse art - super ladny 🙂
monsun   a gdzie cukierek?
01 kwietnia 2014 13:06
Czy mógłby mi ktoś proszę podać dokładne wymiary ochraniaczy stajennych w rozmiarze pony? Byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź.
Bardzo proszę o poradę. Czy orientujecie się, gdzie i u kogo można zamówić pad szyty na wymiar? Mam bezterlicówkę Barefoot razem z oryginalnym padem i chodzi mi o dużą podkładkę pod pad.
carmelka   Extremly photogenic... potato
01 kwietnia 2014 20:27
okunka super!
dziękuje za pochwały 🙂 i w imieniu kaleerepy - bo ona taki sobie pierwsza wymyśliła i taki kolor chciała, ciesze się że dobrze pasuje 🙂

harja, super! (a koń przepiękny jak zawsze 😀 ) jak mogę zasugerować, to łańcuszki jeszcze fajniej (tzn moim zdaniem) sie układają, jeśli z "ucha" wychodzą koło siebie, a ten dolny jest dłuższy. chociaż...twój też ekstra !



okunka - szatanie  😤 przestańcie, bo nie mam klasycznego siodła na razie ;/ piękne!

koniara19, szyjących zwykłe ci u nas dostatek 😉 przejrzyj kto wstawia i pisz do nich pw jesli sami nie napiszą 🙂
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
02 kwietnia 2014 10:41
koniara19, myślę, że u http://sklep.caball.pl/ 😉
Dziewczyny, dzięki za info :kwiatek:  A czy mogłybyście podpowiedzieć mi jeszcze nazwy użytkowniczek szyjących pady? Szukałam w ogłoszeniach, jednak za dużo nie znalazłam. Dzięki
koniara19, jeszcze raz powtórzę. przejrzyj wstecz kilka stron - a nawet u góry tej strony na której piszesz jest taka jedna robiąca cuda - osoby wstawiające zdjęcia czapraków właśnie je szyją. tak jak te od derek, futerek, futerek, czapek, nauszników.....  jak poprosisz to za  odpowiedni zwrot za materiały itp (bo przecież nie są to firmy komercyjne zeby mieć je w normalnej sprzedaży jak sklep) uszyja i tobie.

(ona mnie ma zablokowaną czy coś niewyraźnie pisze, a ona oczekuje napisania za nią jeszcze pw do tych osób, wyslania do niej cenników, próbek i bóg wie co jeszcze?)
horse_art, jej, dzięki za radę! Spróbuję następny zrobić z łańcuszkami obok siebie, bo u mnie też górny jest krótszy a dolny dłuższy, ale teraz już wiem, dlaczego tego tak nie widać 😉 twój wygląda o niebo lepiej i na pewno zdecydowanie fajniej układa się na głowie. dzięki :kwiatek:
niestety nie wiem jak wyglada na głowie, bo nie doczekałam się zdjęcia 🙁
tylko na udzie sprawdzałam 😉)) 
a i luzem mam tylko takie kiepskie rozłożonego
a... jak jest wystarczająco długi, i tak obok, to można też go pozawijać (i się trzyma,a potem rozwinąć - bez rozbierania oczywiście)- o tak: (mi się tak b. podobało 🙂 )
dobry pomysł 😀
Dziewczyny na derkę na owady siateczka bawełniana czy kaletnicza ?  👀
Co o tym sądzicie ?
horse_art przeszukałam ogłoszenia i znalazłam jedną dziewczynę, która robi pady. Zajrzałam do wątku "nieuczciwi re-voltowicze" i znalazłam o niej złe opinie co do jakości i czasu wykonania. Chciałam się więc Was poradzić, czy znacie, możecie polecić dziewczyny, które zajmują się szyciem i sprzedażą padów, u których same zamawiałyście i jesteście zadowolone z zakupu. Tylko o to m chodziło. Źle zrozumiałam pierwszą odpowiedź (myślałam, że chodzi o ogłoszenia) Dzięki za poradę :kwiatek: na pewno skorzystam  i popytam szyjących dziewczyn z wątku🙂 Przepraszam, jeśli niejasno się wyraziłam. Dziękuję za informacje
chociażby okunka, która wkleiła nawet zdjęcie uszytego przez siebie padu na tej stronie 😉 trochę cierpliwości i nawet pobieżne przejrzenie wątku i wszystko się znajdzie 😉
Właśnie przeglądam i widzę jakie tu cudeńka macie 😍 Myślę, że znajdzie się na pewno. Dzięki 🙂
koniara19, cudeńka cudeńka - wybierać i przebierać 😉
do listy dodaj jeszcze Zorilla, która ostatnio nic pokazać nie chce  🤬

a ja pokaże swoje - a co! 😉 pierwszy i jedyny - jasny środkiem naturalny jak ten kalerapy, ale do ciemniejszego ogłowia - więc ucho ciemniejsze  (jak się ten kolor skóry nazywa??)

carmelka   Extremly photogenic... potato
03 kwietnia 2014 14:02
horse_art super! Naprawdę śliczny <3
Hejo tu znowu ja😉 wrzucam kolejny pomysł tym razem pad drelich z motywem kwiatów😉 Jak się widzi?
asicaa239, ale cudne.  *.* Wgl uwielbiam Twoje czapraki, kaloszki, wszystko no! :3
ZetkaEmka Dziękuje serdecznie! 🙂😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się