Ochraniacze

[quote author=ms_konik link=topic=30.msg2054669#msg2054669 date=1396253471]
izkadul,
a te harry's horse to mają tę skorupkę sztywną, w sensie, że trzymają kształt wokół nogi?
[/quote]

tak, skorupka jest sztywna, nie da się jej "rozprostować" na płasko- jeśli o to Ci chodzi 😉
układa się calkiem fajnie, mam nadzieje ze sie nie będzie przekręcać
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
31 marca 2014 17:39
Dzięki!
Dokładnie o to mi chodziło 🙂.
Ja jestem pozytywnie zaskoczona, kupiłam najtańsze WW- Cluby. Rzep w trakcie terenu! ani drgnie ( a łaziło się po krzakach) i po lekkim przeszorowaniu szczotką dalej są białe jak marzenie.
Burza gdzie dorwałas WW??
Evson, w Beckersporcie 🙂 http://www.wkkw.eu/ oni mają dwa sklepy. Cena za te podstawowe jest wręcz śmieszna, teraz chcę jeszcze dokupić czarne Double bo poprzednie zatyrałam 😉

Edit- ponieważ York Sportive okazały się być DUŻE, coś jak L Veredusa, dla nas zdecydowanie za duże 🙁 ( tyły się obkręcały, przody się zsuwały w dół) szukam alternatywy. Fajnych od środka skorup, do lasu i na błoto, w dobrej cenie. W najgorszym wypadku kupię jakieś Pro ale na razie szukam czegoś ciekawszego. Nawet mogą być jakieś przody na razie tylko. Ktoś, coś?
Tak sobie patrze i patrze na te ochraniacze i się zastanawiam ... http://www.decathlon.pl/ochraniacze-style-czarne-id_8281813.html
Ma ktoś może te ochraniacze? Bo fajny pomysł z tą wyjmowaną wkładką, ale wiadomo jednak to fouganza. Warte swojej ceny czy może polecacie coś podobnego cenowo ew trochę droższe ( doliczając jeszcze oczywiście wkładki ).
Burza, jaki rozmiar sportiv był na Piorka za duzy?
i w jakim rozmiarze WW club wzięłaś? masz moze fotę?
Znajoma szuka na slązaka i juz miała kupować york ale miałam o rozmiar cię dopytać a tu taki zonk..

BTW mierzyłaś kiedyś na Piorka double lock?
sznurka, one są tylko w rozmiarze full i tyle 🙁
WW mamy Mki



A tu double też M


Miałam kupić kolejne Double ale cena mnie zmiękczyła 🙂
Burza, ok, dzięki, dla mnie w doublach Pioro trochę podobnie jak rzeczona ślązaczka wyglada - dla mnie trochę za długie na zdjęciu twoim też są
ale już cluby inaczej leżą

chyba pozostaje jej kupić i zwrócic w razie czego...
sznurka, wiem, ale S to już przeginka- przymierzałam 🙂 Cluby jakby bardziej wcięte. Życie pokaże czy są warte uwagi. Double poza tym są staaaare, mają na pewno z 7 lat? pewnie mogli coś tam w kształcie pogrzebać do tego czasu.
Burza, ja mam wszystkie rozmiary doubli - Holda ma M i tyły L;] i piękne mało smigane Ski białe w dodatku Czapli;] I kocham je nad życie!
Domyslam sie że S to przeginka, my nawet nie dopięłyśmy;]
sznurka, ja naprawdę mocno się wachałam, tylko cena mnie odbiła z Double. Na razie nie mogę słowa powiedzieć, w terenie wdepnęłyśmy w solidną wodę i krzaki- przykulkowały się ale rzep ani drgnął.
Ale jednak to nie mój ideał do lasu, już chyba mam plan 🙂
Burza, zdradź! chcę koleżance pomoc! a mam wrazenie ze kobyła ma gicze podobne do Piorasa, krępe acz nie za długie;]
sznurka, ale ja szukałam terenowych... dorwałam Eskadrony Crossy na przód i tyły 'pro'. Dokładnie to czego oczekuję po ochraniaczach w którym łażę po krzakach, błocie i innych.
_Gaga dzieki, myslalam ze eq-eq juz nie działa a na wkkw.eu nie ma aż takiego wyboru  🙂

A czy w takich ochraniaczach jak te WW (na przodach) mozna jechac skoki na zawodach (jakies niskie LL-L) czy tylko w otwartych??
Veredusy Olimpic są najlepsze mam brązowe około 2 lat i nic się nie dzieje.
Przypadkiem zakupiłam komplet york Sportiva i mimo że dopiero 3 razy założyłam je koniowi jestem mile zaskoczona. Otóż po jeździe, nawet ekstremalnym terenie z dużą ilością galopów koń ma nogi suche! 
Livia   ...z innego świata
07 kwietnia 2014 14:38
Kaarina, tym bardziej żałuję, że Sportivy okazały się na mojego konia zbyt małe - a chciałam właśnie takie fajne ochraniacze.
Na nas są w sam raz. Mam nadzieję, że gumy się za szybko nie powyciągają, bo zapinam aż na 3 dziurkę, inaczej są za luźne.
A na nas za duże.. i to dużo 🙁 a takie zgrabne i fajne 🙁
Livia, jaki obwód nogi tak pośrodku ma Twój koń?  Bo te ochraniacze mają jednak spory zakres regulacji,  ja je zapinam na Dina (mało subtelna noga) na przedostatnią dziurkę,  u młodego na ostatnią. Na wysokość są krótsze od moich hkmów, ale to akurat hkm sa wielkie, dłuższe od innych fullowych skorupek o ok 2 cm.
Livia   ...z innego świata
07 kwietnia 2014 21:07
anai, jak mierzyłam obwód jego ochraniaczy, które pasują, to z przodu mamy ok. 29-30 cm, z tyłu 31-32 cm.
mils   ig: milen.ju
07 kwietnia 2014 22:41
anai jakie masz HKM? Zwykłe, w sensie na rzepy?
mils, mam na rzepy, dość stary model. Coś takiego tylko czarne w złote wędzidełka: ochraniacze
joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
08 kwietnia 2014 12:03
Proszę o poradę. Ochraniacze na trening, do ciorania. Do lasu w teren też będą zakładane. Dobrze by było, żeby się nie przekręcały, nie odpinały i raczej żeby były wytrzymałe 😀 Komplet na 4 nogi. Budżet- 250 zł (plus ew. 30 zł jak będzie warto). Pomoże ktoś? Na oku mam w zasadzie 3 modele, ale wolałabym się poradzić kogoś bardziej w temacie obeznanego 🙂
http://dobry-kon.pl/opis/4220617/ochraniacze-euro-star-excellent-black.html
http://dobry-kon.pl/opis/3921579/ochraniacze-hkm-new-komplet.html
http://dobry-kon.pl/opis/3901962/york-ochraniacze-sportiva-przod.html

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie 🙂  :kwiatek:
joanna_kwiat89, tanio a dobrze to BR eventy (animalia)
Ja bardzo polecam te na kołki z HKMu, miło się zaskoczyłam, trwałość nienaganna, rysują się wolniej niż Sportivy Yorka. Na korzyść euro-starów przemawia wentylacja.
Używam br-ów pro max od października,  dotychczas sprawdzały się świetnie, używane 2-3 razy w tyg do jazdy po płaskim. Niestety dzisiaj ściągnęłam jeden ochraniacz cały połamany (wewnętrzne usztywnienie, z zewnątrz nienaruszone). Teraz zastanawiam się czy warto je reklamować czy lepiej całkiem odstawić,  bo teraz koń nie ucierpiał ale następnym razem może popękać bardziej niefortunnie. Szkoda mi strasznie tych ochraniaczy, bo wyglądają super i dotychczas dobrze spełniały swoją rolę. Dodam jeszcze, że koń nie kuty i wąsko stawiający tyły a tu paradoksalnie zepsuty jest przód.
Wychodzi na to, że pro maksy to buble. Moje jeszcze dobre, ale też używane od święta.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się