kącik skoków

armara, Zirusa H, Michalska, L i P jadę. :kwiatek:
Zuzu. może i mi uda się coś cyknąć😉 W L startuje, ale w P-tce mogę was złapać. 
i ja i ja poproszę  :kwiatek: Epizod M konkurs N, taki siwek 🙂
W takim razie dołączę się i ja do chętnych! Gdyby komuś udało się nas złapać. Koń Blizzard, 90 i L jedziemy🙂
Kto mi doradzi ? chce jechać z moim ogrem pierwszy raz na zawody ( byłam kiedyś ale to rok temu, więcej nie był na zawodach) teraz mam dylemat co jechać, na pewno chce LL ale znowu tak myślę, jak postawią parkur wymiarowy to nie będzie za ostro dla niego.

Ja wieki nie byłam na zawodach, koń pierwszy raz idzie, więc nerwówka będzie. Zastanawiałam się nad mini LL a potem LL pojechać. W domu czy na treningach skaczemy na razie maks do 100 cm ( pojedyncze przeszkody do 120 cm ) Za 2 tygodnie mam zawody w Drzonkowie, więc nie chce nic popsuć .

Co myślicie ? jechać od razu LL czy najpierw mini LL .

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
24 kwietnia 2014 21:21
My tez na majowke 🏇
monia, nie wiem, jakie są zasady zapisów na zawody, czy łatwo dostac zwrot pieniędzy, ale - ja w razie takiego dylematu kupiłabym oba przejazdy, a potem na miejscu obejrzałabym oba parkury, czy się różnią, jaka jest ich trudnośc, czy coś mogę zyskac, albo stracic - i ewentualnie zrezygnowac z przejazdu, jeżeli coś by ci nie pasowało.
monia, nie wiem, jakie są zasady zapisów na zawody, czy łatwo dostac zwrot pieniędzy, ale - ja w razie takiego dylematu kupiłabym oba przejazdy, a potem na miejscu obejrzałabym oba parkury, czy się różnią, jaka jest ich trudnośc, czy coś mogę zyskac, albo stracic - i ewentualnie zrezygnowac z przejazdu, jeżeli coś by ci nie pasowało.


Zazwyczaj nie zwracaja kasy za "niewykorzystane" starty i nie mozesz obejrzec rownoczesnie obu parkurow, poniewaz najpierw jest rozgrywany mini LL, a potem w jego miejsce LL. Najczesciej parkur w tych malych konkursach pozostaje ten sam, zmienia sie tylko wysokosc (przynajmniej u nas).
Monia jedź wpierw mini LL, jak pójdzie dobrze to jedź od razu LL. Jak tak robiłam z moimi młodymi 🙂
Jeśli to nie problem, to ja też jestem chętna na zdjęcia w Warce 😉 Klacz Dakota, jedziemy 80, 90 i 100 w niedziele.
Monia jedź wpierw mini LL, jak pójdzie dobrze to jedź od razu LL. Jak tak robiłam z moimi młodymi 🙂


Właśnie tak myślałam, trochę wstyd  😡  ale zależy mi żeby poszło wszystko ok, chce jechać na następne. Niby jesteśmy przygotowani do L ale mam wątpliwości. Dawno nie jeździłam zawodów i muszę się oswoić .

Mój młody ma 15 lat  😁  więc stare pryki docierające się  😉 
15 lat? To dopiero chłystek 🙂 dużo osób tak robiło, nawet zawodowi jeźdźcy na debiutujących koniach.
monia, jedź mini, nawet gdy będzie stało 50 cm. Przegalopowanie przez parkur dużo daje, choćby "ogląd środowiska". Jedź 3 przejazdy (łącznie).
Halo dobrze mowi, ja ostatnio tez jechalam MINI , na rozprezenie doslownie,  zeby kon sie oswoil a pozniej dwa razy LL
Też jechałam na młodym mini,  potem dwa razy LL 🙂
Ja też tak kiedyś jeździłam - wszystko co miał wyłamać i czego się spłoszyć zaliczał w mini, a potem LL można było już normalnie jechać a nie walczyć o życie na koniu-wypłochu 🙂
Dzięki  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:  Właśnie tak zrobię, kurcze ja wiecznie mam jakieś ale  😵  Teraz się zastanawiam czy nie będzie za dużo jak pojadę przez 3 tygodnie zawody.
Zależy mi na nich. 1 zawody za tydzień chce sprawdzić dziada, potem ten Drzonków za 2 tyg. następne są Międzynarodowe za 3 tyg. ( tam chce jechać już L )
Po tych zawodach, jak koń będzie się sprawdzał chce się zarejestrować i już startować normalnie, no jeszcze muszę psychicznie przygotować męża, że każdy weekend spędzi ze mną na zawodach i w trasie  😉 

Kurcze jak byłam młoda to się tyle nie zastanawiałam, teraz wiecznie myślę i analizuję, chce być młoda  😜 
monia, wydaje mi się, że te 3 tygodnie zawodów pod rząd to nic aż tak wielkiego.  Tylko nie skacz za dużo pomiędzy nimi 😉
anai właśnie tez tak myślałam, w końcu to nie jakieś wysokości  😉  Ale wolę się upewnić, niż potem odpracować od nowa wszystko. Dobra to trzymać kciuki za nasze początki, na drugi rok zaczynam starty na młodym, więc teraz muszę się oswoić z zawodami.


Parysowa, :kwiatek:
armara, Zirusa H, Michalska, L i P jadę. :kwiatek:

Ok 😀 Nie ma problemu, jutro powinnam być na L, a w ndz cały dzień 🙂
J.Skrzyczyjński wygrał 145 speed&handiness w Antwerpii!
grzesiek.1993, super wieści! Są gdzieś jakieś zdjęcia? 😅
Dziewczyny,  i jak zawody?

Młode dzisiejsze:
szereg


Startował ktoś dzisiaj na L i początku P? Mam zdjęcia 😉

edit. zapomniałam dopisać. W Kobylarni 😉
Ja w sobotę 2 parkury na 0, dzisiaj stopka z mojej winny, linia po łuku a Ja celowałam w stojak.  🙄

Mam wrażenie że nigdy się nie nauczę  😵 Ale koń chęci ma, tylko Ja muszę się ogarnąć

Monia Tak jak my 😉  😁 Ale na pierwszych zawodach wolałam jechać niżej
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
27 kwietnia 2014 18:12
Dramka, A co jechałaś? L czy L i P?

Ja miałam jechac na legię ale tak lało, że zrezygnowałam. Po mokrej trawie na boso, bez sensu.
LL i L bo prawie rok nie startowałyśmy, całą zimę stała a pod siodłem od marca

Na następnych L i P 😉
To ja tez sie pochwale - L z jednym wylamaniem (trener kazal jechac skrotem i tak sie to skonczylo  😁 ) i zaliczylismy debiut w P (z jokerem) zakonczony bez bledow i z 3 miejscem 🙂
Gratulacje skokowych podbojów 😉 Nie wiele mam tu zawsze do powiedzenia ale czytam regularnie więc czasem wypada się odezwać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się