Kącik WEGE :-)

o matko swieta... to wyladuja z rozwalonymi tarczycami!  🤔

jeszcze doczytalam ze morszczyn wskazany przy niedokrwistosci - chyba tez sobie kupie hahaha.

Meise a Ty sprawdz najpierw czy w ciazy nie jestes - okres sie zdaza nawet do 3 miesiaca! 😉
ile 🤔 ? Dlaczego tak często priorytetem jest zrzucenie wagi, a nie zdrowie :/ ?
No, Rul, takie czasy... 🙄
Ja tez nie ukrywam, wiele rzeczy robie w tym celu, ALE nigdy kosztem zdrowia.

Nerechta, a zdawac by sie moglo, ze to dorosle i rozsadne kobiety pisaly... Kobiety sa w stanie wiele zrobic dla urody, a zapominaja, ze zdrowie maja tylko jedno. Szkoda, ze tak czesto sie o nim zapomina. No i zapomina sie tez o tym, ze czesto wlasnie uroda/ stan zewnetrzny ciala jest odbiciem zdrowia/ stanu wewnetrznego...
Co do niedokrwistosci- moze byc, ze dziala 😉 Ostatnie wyniki krwi jak juz tu pisalam mialam super. Ale pewnie wiele czynników sie na to zlozylo.
Dzięki za odpowiedzi!
Jednak wszystko ze mną okej.  😁
Ja bardzo lubię yerba mate, wręcz przepadam za tym gorzko-ziołowo-dymnym smakiem. "Podkręca" obroty organizmu. Nawet psychicznie czuję się lepiej - pomaga skupić się np. w czasie nauki. Sceptycznie podchodziłam do tego co jest napisane o yerbie w internetach, ale na mnie zadziałało i przeżyłam mały szok.  🙂
Także jakby ktoś się wahał, to polecam.
właśnie piję yerbę w torebce, świnstwo, ale prawdziwej nie mam. Ważne, że działa 😉
Meise a Ty sprawdz najpierw czy w ciazy nie jestes - okres sie zdaza nawet do 3 miesiaca! 😉


Mam nadzieję, że jednak nie ;P a z tym okresem to wiem, koleżanka mnie już też przekonywała do zrobienia testu (-: ja jednak myślę, że to upały, baaardzo źle je znoszę...

Zaraz robię sobie moje śmierdzidło (morszczyn) i już mam gulę w gardle, nie wiem czy dam radę wypić  😎
haha, moze sie da kupic go zatabletkowanego? 😀 A jakby co to moja mama pije syrop z milorzebu japonskiego, to dopiero cudo!Tez dziala na krazenie, wiec moze to by bylo bardziej znosne 😀

A jeszcze mi sie przypomnialo, ktos pisal ze nie wchodzi jej olej lniany - tez juz przetestowalam sporo i to musi byc naprawde bardzo dobrej jakosci olej. Te gorsze sa kiepskie w smaku, to prawda. Polecam Semco, maja swietne oleje i lniany jest bardzo dobry 🙂
nerechta, to ja o tym oleju pisałam. Dla mnie ma okropny smak, nie znoszę goryczki, fuj.
Tak patrzę, i przystępny cenowo ten Semco. Zamówię sobie, bo stacjonarnie nigdzie go nie widziałam do tej pory  🙂
Ja sobie dodaje go do zup, jaglanki rano czy do sosow i salatek - wtedy juz nie czuc go wyraznie 🙂 Moze tak sprobuj?
haha, moze sie da kupic go zatabletkowanego? 😀 A jakby co to moja mama pije syrop z milorzebu japonskiego, to dopiero cudo!Tez dziala na krazenie, wiec moze to by bylo bardziej znosne 😀

A jeszcze mi sie przypomnialo, ktos pisal ze nie wchodzi jej olej lniany - tez juz przetestowalam sporo i to musi byc naprawde bardzo dobrej jakosci olej. Te gorsze sa kiepskie w smaku, to prawda. Polecam Semco, maja swietne oleje i lniany jest bardzo dobry 🙂


Zastosowałam sposób wendetty, czyli zatykam nos i wlewam duszkiem i poszło!  😁 Ani razu mnie nie cofnęło, polecam ten sposób!  💃
Olej lniany jest rarytasem przy tym morszczynie, wierzcie mi na słowo... Poza tym ja lubię olej lniany (-;
jo tyz lubie lniany. Sposob na picie morszczyna jak w koncu kupie tez skopiuje 😉

ps. czekamy na wyniki testu Ty_Wiesz_Jakiego  😁
Zastanawiam sie nad Thermomixem  🙄.
Znacie jakieś przeciw ? Przeciw takie jak ma sie np do mikrofali  😉.
nerechta
Jeśli ten wyciag z miłorzebu pachnie tak jak jego owoce to może być niezły syf  😁 Fuuuuj.
Jakieś propozycje sałatkowo-pastowe na bób ?  👀
Zastanawiam sie nad Thermomixem  🙄.
Znacie jakieś przeciw ? Przeciw takie jak ma sie np do mikrofali  😉.

Żadnych przeciw, bierz bez zastanawiania.
nerechta-ale lnianego nie wolno podgrzewać. Chyba, że jesz chłodniki.
dziewczyny, według was, który olej/ tłuszcz (oprócz kokosowego) najlepiej nadaje się do obróbki termicznej?
ja raczej nie smażę (sporadycznie falafele), ale często potrzebuje dodać jakiś tłuszcz do zapiekanek na przykład...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 czerwca 2014 15:39
wendetta rzepakowy! on jest mega uniwersalny, a do tego można go bardzo mocno podrzewać 😉 ma fajne proporcje omega 3: omega 6 i nie zmienia smaku potraw.

ja rzepakowego używam do wszystkich wypieków 😉
jego dodatkowym plusem jest cena :P

edit: zjadłam właśnie przyrządzony przez siebie obiad. kurde jak to chyba jednak nie umiem gotować  :/ strasznie lubię, ale nie umiem. smutno mi  🙁 😉
Oliwa z oliwek, ale nie z pierwszego tłoczenia tylko np. na tej z wytłoków, olej rzepakowy, palmowy.
Zdecydowanie nie smażymy na oliwie i generalnie tłuszczach o tzw. niskim punkcie dymienia - są to najczęściej tłuszcze wielonienasycone - bardzo wrażliwe na światło, temperaturę i tlen.

Edytka
Masz rację, ba wielu dietetyków uważa, że skład kwasów tłuszczowych ma niegorszy niż oliwa z oliwek 😉
Rzepakowy mówicie? Tak się składa, że wczoraj kupiłam butelkę  😀 Na surowo też jest ok?
Wcześniej przez kilka miesięcy używałam dużo kukurydzianego- na surowo i do pieczenia.

Co do palmowego- on jest zdrowy? I jeszcze taka jedna kwestia, warta przedyskutowania myślę, czy wg Was olej palmowy jest z założenia "wege"? Mam tu na myśli sposób jego pozyskiwania.
wendetta
Moim zdaniem olej palmowy, pomijając wszystkie inne aspekty, nie jest jakoś szczególnie wartościowy.
armara, to chyba zależy jeszcze od tego czy rafinowany czy nie?
jo tyz lubie lniany. Sposob na picie morszczyna jak w koncu kupie tez skopiuje 😉

ps. czekamy na wyniki testu Ty_Wiesz_Jakiego  😁


Na razie nie będę robić, nie chcę się stresować przed obroną  😁

Demon, polecam Thermomix mocno, mocno. My już mamy ponad 10 lat i dalej służy jak ta lala (niezniszczalny). A przypuszczam, że obecnie te Thermomixy to już w ogóle cyrk na kółkach (w pozytywnym znaczeniu)  😀
Rzepakowy mówicie? Tak się składa, że wczoraj kupiłam butelkę  😀 Na surowo też jest ok?
Wcześniej przez kilka miesięcy używałam dużo kukurydzianego- na surowo i do pieczenia.

Co do palmowego- on jest zdrowy? I jeszcze taka jedna kwestia, warta przedyskutowania myślę, czy wg Was olej palmowy jest z założenia "wege"? Mam tu na myśli sposób jego pozyskiwania.


a jaki jest sposób jego pozyskiwania?

armara, to chyba zależy jeszcze od tego czy rafinowany czy nie?

Akurat palmowy ma po prostu nieciekawy skład (kwasy tłuszczowe)
szepcik -> http://fellogen.blogspot.com/2012/08/olej-palmowy-czyli-o-okrucienstwie-w.html

🙁 olej palmowy w moim odczuciu nie jest "wege".
Mesie, no właśnie... ja dopiero badam temat, bo wstyd się przyznać, ale dopiero kilka tyg temu siostra mi uświadomiła sposób w jaki ten olej jest pozyskiwany... Nie zastanawiałam się na ten temat nigdy. Fakt, że nie jem prawie wcale żywności przetworzonej czy tzw gotowej, a już olej palmowy jest na pewno na liście rzeczy, które nie mogą znajdować się w składzie produktu, ale zawsze rozpatrywałam to pod kątem zdrowia (uczulił mnie na to mój dawny, dawny ex, nie wegetarianin nawet 😉), ale pod tym kątem nie rozpatrywałam tego wcześniej.

Meise, w ogóle, zgodnie z dyspozycja wracam do kąta 😁 Jezu, buddo i inni... jeszcze muszę nad sobą trochę popracować 🙄
Dostałam zaćmienia, przecież wiem o co chodzi  😵
Tylko w kosmetykach tak często można go spotkać, jest prawie wszędzie :/
wendy Hihi, i dobrze, że wróciłaś  :kwiatek:


Btw. obiecałam dziś mojemu facetowi nagrodę, jak wypije kubek morszczynu  😁 Ludzie, mało się nie posikałam ze śmiechu!! Aż nagrałam to widowisko, bo było przednie  😀 😀 😀 (ale nie wstawię tutaj, bo na pewno by się wkurzył 😉)
szepcik -> http://fellogen.blogspot.com/2012/08/olej-palmowy-czyli-o-okrucienstwie-w.html

🙁 olej palmowy w moim odczuciu nie jest "wege".
ło matko  🙇  ale jak tak dalej pójdzie to ńie będzie co jeść. Marchewki w ogrodzie nie posieje bo sucz demoluje o obsikuje wszystko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się