DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

lenalena ja ostatnio doszywałam lej do bryczesów. Bryczki z lejem kolanowym przetarły mi się w kroku. Lej kolanowy odprułam i naszyłam na bryczki pełny lej. Nic nie wycinałam, naszyłam jedno na drugie. Jeździ się ok mimo tego, że lej jest z nierozciągliwego materiału a'la zamsz, a reszta jest bardzo elastyczna - w niczym to nie przeszkadza 🙂 I mam jedne dziurawe jeansy właśnie i też planuję je przerobić na bryczesy, jak będę miała trochę czasu i materiału 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
19 czerwca 2014 19:35
Zorilla, to tkanina elanobawełna z lycrą kupiona wieki temu. Ma taki delikatne włoski
Wygląda na ładniutką 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
19 czerwca 2014 19:42

Mam tylko takie. Jest zapinana na zamek i zatrzaski 🙂
Moniqś, dzięki.  🙂 Zastanawiam się tylko, czy po naczyciu leja nie będzie obcierał wewnętrzny szew jeansów.

lenalena  beda napewno cie szwy obcierac bo masz je na golej nodze, takze jesli chcesz na jeansy naszyc to najlepiej doszyc (nie naszyc) lej do spodni tylko najlepiej zrobic wtedy podwojnym sciegiem lub 2, a nawet 3 razy pojedynczym.
deborah, ale pięknie się calosc rezentuje.. nawet kask... przez ciebie teraz mocniej żałuje, że nie wziełam brązowego 🙁 bo tak tłumaczyłam sobie, ze pewnie ma brzydki odcień.... a nic podobnego 🙁
frak, czaprak, uszka...wszytko super spasowane

a tu coś mojego 🙂
- w koncu na foty byla chwila ...bez modela, ale zawsze coś
carmelka   Extremly photogenic... potato
24 czerwca 2014 09:55
horse_art cudne!
horse_art, twoje naczółki wypasione to jedna sprawa, ale JAKIEŻ TY IM FOTY ROBISZ!!! :-)
carmelka, dziękuje
ejez, dziękuje, ale na zywo lepiej wygladają no i nie umiem oddać błysku ;/ a specjalnie zorganizowałam warsztaty fotograficzne, żeby się nauczyć ;P (mój cel :P) i kicha bo fotograf (koniarz zresztą) był generalnie obrzydzony zastosowaniem świecidełek na koniach - facet cholera :P
no ale canon z poleconym przez niego obiektywem fajne zdjęcia robi. to rozmycie na bokach mi się podoba. nic ich nie obrabiam nawet  - czasem się fajne uda 🙂 ale naszukam się światła, napstrykam..czasem dłużej niż robię 😉
o te mi się podobają z nowych:
(o np w tym V nie mogłam złapać fajnie koloru i tego, że oczko jest "morskie" 🙁 - a pomysł na niego jest Sio 🙂 )
horse_art, a od czego jest fotoszop ;-)?
Błyski, flary sloneczne mozna dodac zawsze w jednym/dwoch krysztalkach. Cos zmatowic zeby blyszczec moglo cos.
A jaki masz zestaw fotograficzny?
no wlansie, nie uzywam nic do obróbki. zdjecia są real, nawet nie kadrowane.
kiedyś zacełam w czymś dodawać bliki to wyglądało sztucznie i paskudnie jak w tych sklepowych zdjęciach czasem.
a "na żywo" bardzo mocne błyski ma każdy kryształek (szczególnie srebrne)...błyszczy się mieni teczowo a na fotach albo jeden wielki błysk, albo wyraźne, bez 🙁
najtrudniejsza część kurcze :P
Dawno temu prosiłam o pomoc w stworzeniu stołka do wsiadania i jest (ten na pierwszym planie)  🙂

Mam pytanie jakiego materiału używacie do uszycia derek siatkowych ?
A czytam watek ale nie mogę znaleźć bo jest tego ma prawdę dużo 🙂
akaamaa    o ile dobrze pamiętam już troche tego sie tu przewinęło, było że można robić z obrusów, firanek, byl nawet gdzieś link do takiej siatki, też coś było o moskitierze 🙂 ja kiedyś miałam z 2 zszytych obrusów 🙂 tanio i ważne że działa,  najlepiej połazić po ciuchlandach, czasem możesz znaleźć narzute na łóżko taką robioną na drutach czy coś , nie za grubą i z oczkami dobrymi,
little_girl, nonono... rewelacja!
jak się sprawuje? nie zapada się? stabilne?
Co tu tak cicho?

Deb frak piękny!!

Horse_art jak zwykle mistrzowsko!

U mnie z nowości padzik i komplet ochraniaczy na futerku 🙂


escada  piekne!!! zazdroszcze umiejetnosci!!!
tak na marginesie potrzebuje pomocy.  Musze zrobic nauszniki pod czaprak ale nie moge znalezc welny, w sumie to niekoniecznie wiem pod jakim kolorem szukac.
w zalaczniku dodalam ydjecie czapraka. szukalam od turkusu, przez morski do jadeitu i szmaragdu i nic podobnego mi nie znalazlo 🙁
Mięta? Oliwka?
tez sprawdzalam, pod mieta mi jasny blady zielony wyskakuje. Zamawialam przez neta kilka kolorow wyzej wymienionych i tylko mam dodatkowa welne bo nic nie pasuje.
zelka2303, a dlaczego wełna? Inna włóczka nie może być?
czy wloczka czy welna, czy polyakrylowa czy bawelniana dla mnie nie stanowi roznicy musze znalezc co pasujacego pod ten czaprak 🙂 juz nawet amazon przeszukalam i nic nie znalazlam. bylam w zeszly weekend w sklepie z wielkim dzialem wloczek i nic. W nastepny weekend jeszcze przejde sie do starego sklepu, gdzie sprzedaja wlooczki i welny i inne nici wiec jest jeszcze nadzieja, choc juz przeraza mnie cena wloczek u nich 😀 bede wdzieczna jesli ktos podrzuci link chetnie rowniez ze stron niemieckich czy komus, kto jest w stanie podac mi nazwe koloru tego czapraka 🙂

ok maly edit. odnalazlam nazwe czapraka MIETA ale zadna wloczka nie pasuje. Poszlam ciut dalej, po wpisaniu morski nie znalazlo mi nic ale znalazlo mi morski zielony, ktory chyba bedzie najlepiej pasowal. tylko teraz szczerze pasuje czy nie, bo ja szczerze mowiac oczoplasu juz dostalam od miliarda odcieni zielono-niebieskich .
horse_art na początku jak weszłam na niego w domu to  miałam wrażenie, ze jest średnio stabilny, ale w praktyce jest super, noi o dziwo nie zapada się 🙂 Wszyscy użytkują, a nikt się nie skarżył wiec chyba jest ok, dla mnie jest super 🙂
escada, dzięki,
a twoje komplety są super - to chyba wlasnie moje wymarzone owijko-ochraniacze 😀
co to za tkanina na zewnątrz? duży wybór kolorów? jaki ich koszt? (tak choćby w porównaniu do owijek?)
ten uroczy konik na czapraku malowany?

little_girl, a masz może jego plan? wymiary itd? do udostępnienia? koń mi rośnie :P (może raczej ja się starzeje:p) podest by się przydał bardzo 🙂 taki lekki najlepszy - bo mobilny.

kiedyś mój ojciec podobny sobie do piwnicy zrobił. ale jest tak dopracowany i ma tyle funkcji, że jest święty,  chodzić po nim nie można bo popsujemy albo ubrudzimy dzieło sztuki 😉 zleciłabym mu, ale obawiam się, że jak się on się za to zabierze, to będzie (ten podest) prał, sprzątał, karmił, zaganiał, ale postawić go na plac na pastwę koni i innego tałatajstwa (i pogody) i używać będzie strach 😉

zelka2303, zdołuje cię jeszcze: jak masz tylko zdjęcie z neta, to może być przekłamane i dobrana real włóczka do foto, może być inna niż real czaprak 😉
horse_art ehhh wiem wiem juz kupilam 3 takie kolory i zaden nie pasuje, a w sklepach naprawde nie ma duzego wyboru kolorow, jest ogromny wybor grubosci i rodzajow ale  z odcieniami gorzej
Horse_art z owijkami to ma niewiele wspólnego, to ochraniacze zwyczajnie 🙂 takie jak robi horze. Materiał zewnętrzny to skaj wybór kolorów ogroooomny 🙂 koszty itp na pw 😉 tak wyglądają na nogach:



A herb wyszywany na aalkantarze 🙂
zelka2303, obawiam się, że szukać możesz wyłącznie w bawełnie 🙁 Reszta będzie ciemniejsza (jak to, co pokazałaś). Gruby kordonek powinnaś dać radę znaleźć, tylko nadziergać się trzeba. Jest jeszcze opcja poszukania sweterka w ciuchexach i sprucia.
escada, z owijkami tyle wspolnego ze cale jednolitego koloru 🙂 - podobny efekt wizualny
a skaj ..jeszcze lepiej - nie brudzi się!

owijki dla leniwych jak nic! 😀

chcialam kiedyś kupic te horze. ale po 1- materiał tandeta, 2 - kolory podstawowe ...chyba tylko bialy i czarny?
i jakieś loga -a ich nie chcialam. na jednolitości mi zalezało

zelka2303, na koniu będą daleko - nie musi być idealnie 😉
Sio   nowe wcielenie marchewki
04 lipca 2014 21:07
horse_art jak fajnie wygląda ten ćwiekowy!! jest moc 🙂
No fakt że czyści się je migiem i mało co się ich czepia 😉

Mam horze białe i material się trzyma super  ale są niedoczyszczalne 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się