Kupno konia

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 lipca 2014 11:49
Ulalala, sorry, ale właścicielka ewidentnie się rzuca i oskarża wszystkich naokoło o oczernianie. Od tak zapalczywej i niemiłej osoby w życiu bym nie tylko konia, ale nic w ogóle nie kupiła, bo jakby jakiś problem wyskoczył, to byśmy się w życiu nie dogadali.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
29 lipca 2014 11:52
W końcu to jest forum, czyli jedni pytają, drudzy odpowiadają. Wiele razy podlinkowane konie dostawały tu masę negatywnych opinii i jakoś nie było rzucania się i złości. No z wyjątkiem jednej panienki... .
Ale tu nie chodzi o negatywną  opinię, która jest prawdziwa, tylko o pisanie negatywnej nieprawdy .
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 lipca 2014 11:59
Ulalala, ale czy ktoś napisał, że koń jest kulawy, brak mu oka, właściciel lał go dzień i noc. W ciągu miesiąca konia wystawiły 2 osoby, ja też bym wysnuła taki wniosek, bo co innego sobie pomyśleć?
Ale MO "czepiła się" nie tego konia i nie tego wpisu! Atak nastąpił na wpis pt. "ten koń był w naszej stajni przez miesiąc w treningu, widziałam jedną jazdę".
Jeśli to jest oczernianie  🙇
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
29 lipca 2014 12:08
Pewnie się wkurzyła i przypadkowo, w roztargnieniu, na szybko podała nie ten wpis, o który jej chodziło.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
29 lipca 2014 12:08
Najlepiej napisać stał u nas miesiąc, i znów na sprzedaż ..... a dlaczego stał ktoś zapytał? i czy stał i był wciąż jednego właściciela... nie znoszę gadania bez sensu.... dorabiania historii może słowo oczerniać zbyt wielkie ale chodzi mi o tworzenie sztucznych historii

Wystarczyło napisać: Konia w dalszym ciągu sprzedawany przez jedną osobę, stajnia się zmieniła, koń był w treningu u innego jeźdźca. Koń fajny - zapraszam do obejrzenia i na jazdę próbną.
3 zdania - jako nabywca zadzwoniłabym, a po takich naszpikowanych znakami interpunkcyjnymi wypowiedziach ochota przechodzi.

Wrzucając ogólnodostępne informacje i zdjęcia do sieci, trzeba się liczyć z tym że będą sprawdzane i na ich podstawi będzie wystawiana opinia. Jak szukałam koni do stajni, znajdowałam ogłoszenia które mi się podobały a potem szukałam info w sieci. Nie zliczę ile koni skreśliłam, bo na fb czy photoblogach znalazłam zdjęcia z naskakiwaniem 3-latków powyżej metra czy koni regularnie "zaokrąglanych" na czarnej.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 lipca 2014 15:02
Że koń był sprzedany w maju, a teraz znowu jest sprzedawany - czy to jest prawda? nie. A komentarz że to daje dużo do myślenia = coś jest nie tak z tym koniem . <- a czy to jest prawda? nie.



Ciekawe czemu ty z kolei oskarżasz mnie o kłamstwa 😲 Barwa do maja była własnością zupełnie kogo innego niż obecna właścicielka. Stała w tej samej stajni co ja.
[quote author=Ulalala link=topic=1647.msg2149231#msg2149231 date=1406630196]
Że koń był sprzedany w maju, a teraz znowu jest sprzedawany - czy to jest prawda? nie. A komentarz że to daje dużo do myślenia = coś jest nie tak z tym koniem . <- a czy to jest prawda? nie.



Ciekawe czemu ty z kolei oskarżasz mnie o kłamstwa 😲 Barwa do maja była własnością zupełnie kogo innego niż obecna właścicielka. Stała w tej samej stajni co ja.
[/quote]

Bo z tego co zrozumiałam, koń stał w innych stajniach, ale miał jednego właściela, z tym że był oddany m.in w trening.
Widzę, że nie warto w ogóle się odzywać, bo człowiek za napisanie neutralnego posta zostaje zmieszany z błotem.  🤔 Ja tylko udzieliłam informacji, że koń był przez chwilę u nas w treningu (bo może pomogłaby ona potencjalnej kupującej "zasięgnąć języka" na  temat klaczy). Mój post nie miał zamiaru oczerniać ani zwierzęcia, ani właścicieli.
jak dla mnie to takie występy pokazują bardzo dokładnie gdzie absolutnie nie szukać konia.
Ja nie rozumiem, dlaczego dziewczyna w ogóle wyskoczyła, jak Filip z konopii, od razu zakładając, że ktoś mówi źle o koniu. Pewnie ma coś na sumieniu, stąd całe to ciśnienie.
Ja również znam Barwę, dość dobrze, jeszcze z czasów poprzedniej właścicielki.
Zachowanie poniżej pasa - nic nie jest tajemnicą, ale też nikt o nic na forum nie pyta - gdzie problem?
Jak ktoś zainteresowany - napisze PW, dowie się i tak wszystkiego prędzej albo później...
widzę, że pochłonęła Was debata o historii tego konia. Nie dziwię się i to rozumiem. Ale przepraszam że przeszkadzam w takim razie, może ktoś da się z niej wyrwać i w jakiś sposób odpowiedzieć na moje pytanie( zadane na poprzedniej stronie) lub odeśle mnie na inne forum- może i być negatyw  😎
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 lipca 2014 22:26
Ulala: nie dość że źle zrozumiałaś to jeszcze wyskakujesz jak Filip z konopi z oskarżeniami o kłamstwie.  🙄

a tak apropo sprzedaży koni.

Czytaliście to? Bardzo niezły numer. 😲

http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=42
ElaPe jest juz dyskusja na ten temat w watku o malopolakach.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 lipca 2014 22:33
Aha, chyba że tak.
Bardzo zainteresowała mnie ta klaczka...
Ktoś coś wie, może zna?

http://allegro.pl/super-klacze-likwidacja-stada-i4430803675.html
Albo klacz mała, albo pan duży. I trochę młoda na pracę w polu imo.
Kolejna, do której trzeba będzie włożyć dużo pracy, aby naprawić
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 lipca 2014 14:12
Bardzo zainteresowała mnie ta klaczka...
Ktoś coś wie, może zna?

http://allegro.pl/super-klacze-likwidacja-stada-i4430803675.html


ładna ta klaczka i bardzo sympatycznie wygląda. Zadbana aż za bardzo 😉 tzn troszkę przygruba. Warta obejrzenia. I należy pamiętać że na wsiach koń w wieku 2 lat to koń którego zaczynało się oprzęgać i wcale to nie znaczy że konie te były jakoś zniszczone.
A możecie ocenić tego konia? I ogłoszenie - czy wg was jest dobrze sformułowane?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/14354
galopada_   małoPolskie ;)
30 lipca 2014 17:31
wybitny ruch i kapitalna technika skoku? Ummmhmmm 😉)))
ElaPe: ja uważam, że 2,5 letni koń powinien biegać po łące ze stadem. Jeżeli teraz już chodzi w bryczce po ulicy to pewnie zaczęli pracę jak miała 2 lata - to stanowczo za wcześnie.

Galopada: co masz na myśli? Możesz sprecyzować?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Post pod postem
Gillian   four letter word
30 lipca 2014 17:42
ontario2004, Galopada chce Ci delikatnie zasugerować, że opis mija się ze stanem faktycznym.
Gillian: czyli co? Koń rusza się źle? Źle skacze?
Gillian   four letter word
30 lipca 2014 17:56
Dobrze się rusza. Będzie fajnie skakał, jak pójdzie w robotę. Ale to nie jest wybitny ruch ani kapitalna technika skoku. To jest po prostu koń z potencjałem.
Konik ładny, łapie za oko na zdjęciach.
Niestety na filmiku nie wygląda to dobrze.
Sztywny, mało pracujący grzbietem.
Słabo związany.
Skoki przeciętne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się