Ogłowia bezwędzidłowe - rodzaje, działanie, zastosowanie

a co z paskami od pasków policzkowych ? Obcięte?
A ja myślę skąd wykombinować samo podgardle, bo naczolek mam, ale boję się że jednak zachce mu się podrapac i sobie zdejmie 😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
03 sierpnia 2014 14:01
Ulalala,tak,wyprułam je  😉
TheWunia,niektóre ogłowia mają podgardle odpinane z dwóch stron ale z kolei nachrapnik nie ma dodatkowych pasów żeby je przypiąć..chyba musiałabyś po prostu zrobić tak jak ja na kobyłę,z paska potylicznego z podgarlem od zwykłego ogłowia.
Livia   ...z innego świata
03 sierpnia 2014 15:38
TheWunia, ja podgardle skombinowałam ze starego ogłowia, obcięłam tylko fragmenty do pasków policzkowych. Ale możesz też użyć podgardli west, one są zazwyczaj osobnym paskiem 🙂
Właśnie sobie przypomniałam że kiedyś kupiłam za duże oglowie west i leżało w kącie. A teraz już pasek zapożyczylam 😀
Livia   ...z innego świata
04 sierpnia 2014 13:20
No i super, pasek się przynajmniej na coś przyda 🙂
Doszedł nachrapnik na przymiarkę 🙂 Myślicie, że jest dobry, pasuje ?
Wyżej bym to dała. Nie może na nosie opadać poniżej brzegu kości nosowej (da się wymacać gdzie to jest) a ten nachrapnik nie ma "blokady" na kółku, zapobiegającej opadaniu
Teraz dopiełam najwyżej jak się da.
od biedy ujdzie ale teraz widzę, że część nosowa jest przkrótkawa, lepiej by leżało z dłuższą. I nie miał by policzek skłonności do wchodzenia do oczu!
znalazłam fotkę mojej kobyły w "ogłowiu" z nachrapnika, mam nadzieję, że będzie widać

Ok to to zwrócę i coba.  Bo paska wydłużyć nie mogę bo nos zjeżdża, a jak podciagne to blisko oczu podchodzi  🙄
Mam pytanie do użytkowników bosali barefoot, czy jest wykonany całkowicie ze skóry? Co ma wewnątrz? Sa bosale z drutem w środku  🙄
Szukam czegoś takiego:


To raczej taki kantar, ale nie jest to zwykły kantar, nie wiem czy to ma jakąś nazwę? Nie umiem nigdzie znaleźć czegoś podobnego... :/
Jak dla mnie to jest coś na kształt Indian bosal wzmocnione o działanie na potylice 😉
A gdzie mogę coś takiego dostać? Ktoś to wykonuje na zamowienie? Indian bosal by mi wystarczył, nie potrzebuje tego działania na potylicę, to było po prostu najlepsze do jazdy w teren ale się porwało 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 sierpnia 2014 09:34
Znalazłam coś takiego, ale czy to nie jest za sztywne? Czy tylko na tym 'modelu' tak sztywno wygląda 🙂? http://www.lagat.pl/indian-hackamore-p-1191.html?osCsid=c166416c8ffcf4773e7dc2d72682fddd

zembria, dzięki, przeglądałam już nasze ogłoszenia i szukam sobie dalej, ale myślałam, że macie firmę/osobę wartą polecenia 🙂
Dziewczyna z grupy na FB sprzedaje taki, a jeżeli ją znajdę to się zapytam.
Livia   ...z innego świata
21 sierpnia 2014 10:34
Cricetidae, Indian bosalami obrodziło ostatnio (w przeciwieństwie do "zwykłych" bosali) - w miarę łatwo da się je zrobić samemu, także wybór jest dość spory. Ale wersji, którą wstawiłaś, jeszcze nie widziałam 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 sierpnia 2014 11:06
Livia, gdzie kupiłaś swój bosal? Ja poszukuję dla kuca, ale to jest chyba niemożliwość znaleźć na niego..
Cricetidae (ależ skomplikowane 😉 ) ja mam Indiana i faktycznie jest bardzo sztywny i średnio go za to lubię.
Livia   ...z innego świata
21 sierpnia 2014 11:26
Kayra, ja kupowałam w koniku, ale to jest rozmiar full - na kuca będzie o wiele za duży. Jest taki pan na Allegro, który sprzedaje chyba mniejsze bosale, poza tym możesz zobaczyć w kinghorse i wwrshop 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 sierpnia 2014 11:44
Livia, dziekuję! Już pędzę zobaczyć oferte tych sklepów 🙂
CricetidaeAle wersji, którą wstawiłaś, jeszcze nie widziałam 🙂


Bo to hand made 🙂

Dzięki za pomoc, ja się na tym wszystkim zupełnie nie znam 😉.
Livia   ...z innego świata
22 sierpnia 2014 08:20
Haha, wiem, że handmade, wszelkie indian bosale są handmade 🙂 Chodziło mi o to, że wersji z naciskiem na potylicę nie widziałam 🙂
Livia gdzie kopiłaś swój bosal? Ten skórzany ze zdjęcia? Szukam czegoś dobrego do nauki młodego konia. Najchętniej skórzany 5/8
Livia   ...z innego świata
22 sierpnia 2014 08:27
ansc, pisałam o tym pięć postów wyżej 😎
Myślałam że piszesz o indiańskich 😉 Kurka nie ma takich jak ja chcę :/
sluchajcie, a mozecie polecic jakies bezwedzidlowe na arabka  :kwiatek:? ale z tych komercyjnych, gotowych.
mam cooka ale nachrapnik jest duuuuzo za duzy ;( bede probowac na hacku, ale chcialabym bezwedzidlówkę bez czanek i innych dzwigni.
konio surowe, dopiero zajezdzane.
Livia   ...z innego świata
22 sierpnia 2014 08:44
ansc, chyba że tak 🙂 Ja nie mam indiańskiego w ogóle, tylko ten zwykły, skórzany. Indian jakoś do mnie na tyle nie przemawia 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się