Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
09 września 2014 13:51
Z Ogrodów linią 01,podmiejskim autobusem można się dostać. Z hali nie mogą korzystać pensjonariusze,w zasadzie to mało co mogą w ogóle 🙄
nejna69 zaglądam tu dość regularnie ale musiałam przeoczyć a teraz nie mogę znależć 😵, lipa że pensjonariusze nie mogą korzystać z hali, to po co niby ona jest ? Ktoś wie jakie tam są warunki ? jak z karmieniem, ścieleniem, sprzątaniem? cena? jeżeli jest tu ktoś kto tam stoi to proszę o pw ze szczegółami 😉
:kwiatek:

lacuna  co to znaczy że mało co mogą ?

ktoś się orientuje jakie wymiary ma hala w Kicinie? byłam tam pare razy ale to bylo dawno i juz nie pamietam  😡
Kicin - 17x37 z tego co pamiętam 🙂
hala jest dla studentów uniwersytetu przyrodniczego
czyli jak jestem z UP i wstawie konia w pensjonat to nie bedzie problemu czy to tylko dla ludzi jezdzacych w ramach wfu?
Ciach!


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Zapraszam do korzystania z zakładki 'Ogłoszenia'
czy poza swadzimiem i wolą jest jeszcze jakaś stajnia z halą z dojazdem komunikacja z ogrodów lub z górczyna ? Szukam czegoś w tych okolicach na zimę więc przeżyję jeżeli nie bedzie pastwisk ;D
z Ogrodów masz jeszcze: Wola, Lusowo, chyba do Marianowa też podjedziesz i dojdziesz,
z Górczyna masz Wiry i Luboń - ale nie wiem czy mają halę.
do Lusowa jechalam kiedys golić ale autem, tam jest jakis dojazd komunikacja miejska? bo nie wygladalo jakby byl ;P
ktos cos wiecej moze powiedziec o tej stajni ? cena? jak z karmieniem ?
Marti^^ Jest  jeszcze Kiekrz. Dojazd 95 albo 86 z ogrodów ok 20 minut jazdy, stajnia jakieś 200 metrów od przystanku, było mówione wiele razy 🙂

A ja mam pytanie z innej beczki. Znacie jakiegoś godnego polecenia weterynarza, który robi zęby w okolicach Poznania?
Michał Podgórny  😉 Robi moje dwie kobyły.
Nawet do Katiji do Wrocławia dojeżdża  😀
Mojej kobyle też robił i bezproblemowo.
Ecik Kiekrz wiem ale jakoś zawsze mi się to mega daleko wydawało 😉
a jak to się cenowo przedstawia? wyrwanie wilczaka i ewentualne tarnikowanie + dojazd?

Kiekrz wcale nie daleko. Tylko w teren ciężko wyjechać ...
Mogę prosić o opinię o SZKÓŁCE w stajni Rogacki w Wir ach?
ja szukam czegoś tylko na zimę z sensowną halą chociaż to 20x40 z łatwym dojazdem z ogrodów bo narzeczony dostał w tych rejonach pracę, a wiadomo latem to można sobie dojeżdżać ale zimą słabo... obecnie dojeżdzam do konia prawie 1,5 h w jedna stronę ;/
Marti^^ z Ogrodów do Lusowa jedzie autobus 02, a do Swadzimia 01, oba podmiejskiej lini tpbus. W Internecie możesz sprawdzić rozkład. Obie stajnie mają nowych dzierżawców, więc trudno mówić o opiniach użytkowników. Jeśli nowa hala swadzimska miałaby być dla użytku studentów to raczej tylko na zajęcia wfu. Ale ta sprawa jest chyba jeszcze nieustalona. Najlepiej zadzwoń i się dowiedz.
Do Kiekrza z kolei dojedziesz mpk linią 86 albo 95.
Ja polecam jak najbardziej stajnie doginthefog696 jak i u Waliszki.,
u Waliszki konia trzymalam super warunki, pastwiska cały dzien, konie dobrze odkarmione i co najazniejsze pan waliszka jest bardzo dobrym kowalem ktory jest na miejscu w razie jakiegos wypadku! 🙂 jednak dla mnie za daleko od poznania troche.
za to doginthefog696 polecaaam!!! goraco. super atmosfera, padoki trawiaste dla koni, czworobk, przeszkody i kazdy kazdemu pomaga 🙂 taka rodzinna atmosfera 😀 dosłownie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 września 2014 06:10
Z tego co wiem swadzimski dzierzawca bedzie mogl korzystac z duzej hali, ale dopytajcie dla pewnosci.
doginthefog696 a gdzie twoja stajnia dokładnie? To w Kicinie tak?
Kicin Ul Koscielna 24 🙂 Zapraszam serdecznie 🙂
julka177 znam pare osob które się tam przeniosły i są bardzo ale to bardzo zadowoleni zarówno z koni jak i trenerki i sposobu trenowania 😉 jak chcesz cos wiecej wiedziec pisz smialo pw 😉
Marti leci pw. 😉
W Swadzimiu na razie dzierżawca zajmuje się odnowieniem stajni. Czyści, sprząta, przywozi swoje konie. Boksów wolnych sporo, starzy pensjonariusze zostali. Hale są dwie, więc na pewno z jednej będzie można korzystać. Ta druga była stawiana dla studentów, ale być może w godzinach, w których nie będzie zajęć, będzie można jeździć. Sama jestem ciekawa co się będzie tam działo!  Dojazd zajmuje 15 minut autobusem 01, który jeździ dosyć cześto, wysiada się na przystanku Swadzim Wiadukt i idzie około 10 minut. Obok stajni jest sklep jeździecki.
Poza tym jest tam myjka wewnętrzna, siodlarnia, socjal w remoncie, wybiegi piaszczyste, dwa place. Trawiaste dla pensjonariuszy chyba na razie są nieczynne, ale być może coś się zmieni 🙂 Mogę zapytać o numer kontaktowy do dzierżawcy, albo proponuj zadzwonić do biura RGD Swadzim 🙂
ja chyba nie jestem na bieżąco,ale co się stało z poprzednim dzierżawcą?
A czy da sie jakos wstawic konia do kunowa lub bogdanowa ?
whisperer13 poprosze ten numer na pw 😉 i bardzo dziękuje za opis sytuacji 😉
@ Marti^^ dalej na zachód jest jeszcze stajnia Wadera w Brzeźnie (za Tarnowem Podgórnym). Są wybiegi, karuzela, hala, fajny socjal i bardzo czysta stajnia. Nie wiem czy mają wolne miejsca ani jaka jest aktualnie cena. Gorzej z dojazdem, są dwa autobusy jadące z Ogrodów chyba ok. 40 min.
Jeszcze nie mam numeru, ale ze względu na trwające prace jeszcze nie przyjmują koni. Cena nieoficjalnie 900zł. W planach drenaż podłoża i karuzela.
Słuchajcie, ostatnio w Kocialkowej powstał temat wypuszczania koni w rożnych grupach i mam pytanie - czy w Waszych stajniach płaci sie dodatkowo za wypuszczanie konia? Moze płaci sie tylko, kiedy koń ma byc wypuszczany indywidualnie, albo w jakiejs konkretnej grupie, a moze wypuszczanie, łącznie z ubieraniem i rozbieraniem z wyjściowych elementów, jest w cenie pensjonatu? Chciałabym wiedzieć jak to statystycznie wyglada w rożnych stajniach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się