... ślub :) ...

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 września 2014 11:39
jak nam proponowali urzędnika w Dolinie Żab to mieliśmy płacić coś w granicy 500 zł :
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
23 września 2014 11:43
Teraz mnie zmartwiłaś, bo jeśli faktycznie jest to kwota czterocyfrowa, to chyba jednak będziemy musieli sobie odpuścić tak kosztowny pomysł 🙁 Szczerze mówiąc bardziej nastawiałam się na cenę w okolicy 500 zł...

Trzymam kciuki za wasze postępy i niecierpliwie oczekuję na wieści z placu boju 😉

subaru
To już brzmi bardziej rozsądnie 😉


Tak na dobrą sprawę, to nie potrafię zrozumieć, co właściwie miałoby kosztować ponad 1000 zł w takim przypadku, skoro sama czynność urzędowa to koszt 200 zł?
Pauli, ślub cywilny w USC to pół godziny i śluby idą taśmowo. Jeśli urzędnik ma gdzieś dojechać to zajmuje ta zabawa 1.5 h. A tym samym najlepiej by było gdyby w USC w tym samym dniu 2 urzędników pracowało. Koszt dla USC się podwaja. Do tego urzędnik autobusem tam nie dojedzie - należy mu zapewnić służbowy samochód lub zapłacić kilometrówkę ~ 0,80 zł za km.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
23 września 2014 12:04
Ja wszystko to rozumiem, ale jakoś nadal kwota 1500 zł wydaje mi się grubo przesadzona...
Jeśli to dla urzędnika/urzędu taka kasa, to tym bardziej chętnie powinni udzielać zgody na śluby poza urzędem.

Do nas urzędnik musiałby dojechać 10 km, zakładam że transport uda nam się zapewnić, więc przypuszczam, że całość spokojnie zamknie się w godzinie czasu.

No nic, nie ma co teoretyzować, zaczniemy załatwiać sprawę, to się wszystkiego dowiemy.
abre ale w tej chwili jest tak, że to ty musisz zapewnić urzędnikowi transport w obie strony, więc traci on jedynie czas, w którym mógłby udzielić ślubu innej parze. Opłata w tym momencie to 80zł, więc w zależności od odległości można by to dopasować ile czasu schodzi na dojazd o tyle więcej trzeba zapłacić. Niestety to tylko gdybanie. 😉
Ja nie miałam dodatkowej opłaty za ślub poza urzędem. A był i wójt i zastępca kierownika usc.
Potrzebuję pomocy  :kwiatek:  dzisiaj się dowiedziałam, że kuzynka za dwa tygodnie bierze ślub - cywilny, potem obiad dla rodziny. Bardzo mnei to zaskoczyło, bo ich ślub był w planach ale w 2015 😉
Więc mam takie pytania:
- co mam na siebie włożyć ? Mam dwie kiecki, ale typowo weselne, nijak nie pasują do kameralnego wydarzenia. Myślałam o czymś w stylu małej czarnej, ale niekoniecznie czarnej 😉
-  Mój facet ma być w pełnym garniturze, czy wystarczy koszula elegancka plus dżinsy ?
Ja bym faceta nie ubierała w dżinsy, jeżeli nie chce garnituru to chociaż jakieś spodnie materiałowe, byle nie dżinsy 😉
Siebie w małą czarną (niekoniecznie czarną) oczywiście 🙂
Nie muszą być spodnie koniecznie w kant, ale eleganckie. W końcu to nie przyjęcie zaręczynowe czy imieniny, tylko jednak ślub 😉
Tak jak napisała Cricetidae - dla faceta koszula, materiałowe spodnie (ja bym dorzuciła swojemu marynarkę, ale on uwielbia w nich chodzić), a dla siebie sukienka wizytowa 🙂
boziu, co ja bym dała, żeby mój uwielbiał chodzić w marynarkach.... na razie udało się osiągnąć koszulę i półbuty takie bardziej do koszuli, a nie adidasy. 😁

dla Ciebie koktajlówkę. ja osobiście brałabym bardziej "zwiewną" niż opięta, ale tu już co kto lubi. no i może być czarna, ożywiona jakimiś dodatkami, lub sama sukienka kolorowa. możliwości mnóstwo. 😉
Kahlan, M. chodzi w marynarkach na co dzień, ale nosi je do dżinsów lub materiałowych spodni, a do tego trampki lub oficerki 😉 Wielkie wyjścia charakteryzują się półbutami 😁
Dziewczyny, błagam jeszcze raz!!!!
Potrzebuję zdjęć suknia ślubna +oficerki, nie mogę nigdzie znaleźć 🙁
Może któraś z was ma suknię ślubną do kolan lub taką skrojoną (tył długi, przód do kolan) i chciałaby założyć do niej oficerki w domowym zaciszu (mogę być brudne, prosto ze stajni) i cyknąć sobie fotkę ??🙂 może zobaczę coś co trochę przypomina mój wymyślony w głowie obraz 😀
ja znalazłam coś takiego 
mundialowa u mnie nie ma takiego komfortu. a marynarek w domu dla T. mamy sztuk 1 - jego ślubna. 😁 chociaż nie wiem, czy ten garniak nie powędrował do domu jego Taty, więc u nas mamy sztuk 0. 😁 i nic nie przegadasz, że na sportowo do koszulki się nadaje. nie i koniec. :P

za to dla mnie marynarek od groma, bo je uwielbiam. :P

abrakadabraś, szukałam po Twoim pierwszym poście i niestety nie znalazłam. 🙁 suknię mam długą, a i buty do jazdy w postaci sztyblety+sztylpy, więc chyba nie pomogę. 🙁
Chuda, też takie widziałam, ale szukam klasycznych oficerek. Najlepiej ujeżdżeniowych 🙂

Kurcze, serio, żadna z was nie miała "jeździeckiego" ślubu ? 🏇
ja właśnie kategorycznie zabroniłam jakichkolwiek akcentów końskich. 😁

zdecydowanie byłoby tego dla mnie za wiele - konie w codziennym życiu i jeszcze na ślubie? no way. 😀
abrakadabraś, wystarczy wpisać w google [url=https://www.google.pl/search?q=riding+boots+wedding&espv=2&biw=1600&bih=1099&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=AZYiVM-pJOjnywPV3YKICw&ved=0CB8QsAQ]riding boots wedding[/url].

Pauli, dowiedziałaś się już ile trzeba zapłacić?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
24 września 2014 11:50
abre
Jeszcze nie. W październiku będziemy jechać do Morąga, to może uda się podejść do urzędu i dowiedzieć, co i jak.
Ojej, to zmieniły się przepisy? Ja nie płaciłam ani złotówki więcej niż jak bym miała mieć ślub w USC. Urzędniczka sama przyjechała i sama pojechała. Oczywiście jeśli "sala" załatwia nam urzędnika, to podaje kwotę razem ze swoją fatygą, ale zawsze lepiej samemu załatwić.
abrakadabraś, wrzucałam taką sesję kilka stron wcześniej. Nawet się wysilę i znajdę, o TU.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 września 2014 19:00
Dziewczyny błagam Wam o kciuki jutro na 9.00 ... piszę ostatni exam i chcę to dziadostwo mieć już za sobą, żeby ze spokojnym sumieniem jechać klepać wreszcie salę ...  😵 dzięki  :kwiatek:
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
24 września 2014 19:01
Będzie dobrze, powodzenia! :kwiatek:
subaru będzie dobrze! 🙂

Nam Pani z USC w Trzebnicy odpisała, że musimy napisać podanie do burmistrza (bo on jest tam kierownikiem USC) z argumentami ale do tej pory nie wydali pozytywnej odpowiedzi dla tego hotelu...
desire   Druhu nieoceniony...
25 września 2014 11:14
Kahlan, przyjedź na Podkarpacie, to wiele ciekawostek ujrzą Twe oczy 😀 Swoją drogą niezła wycieczka się do mnie szykuje - Pauli, desire, Ty 😉 Mam nadzieję, że wpadniecie przed podkarpackim zlotem RV w sierpniu 2015 😉

ja będę na wiosne w Bieszczadach  🏇  w ogóle  kto wie czy i ja nie wstąpie w związek małżeński  w sierpniu... za jakieś 10 lat. 😁

a'propo tematu druhen itp. - mam zdjęcia powojenne mojej ciotki, bywała na weselach na których było i 15 druhen !  😜
a dasz radę je zeskanować? chętnie bym zobaczyła takie zdjęcia (lubię takie klimaty powojenne 😉)

subaru, jak poszło?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 września 2014 12:02
ch...owo  😎 już nie liczę, że się prześlizgnę na 3. 😵 Ogólnie: Trudne. Rzec bym mogła: Bardzo trudne. Także ten tego. No ...
a wiesz, że potem z takiego gadania wychodzi średnio 4?  😎 znam z autopsji.
będzie dobrze!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 września 2014 12:36
nie 😉 tak dobrze to nie ma 😀 ale zobaczymy, modle sie o 3 ..

e: Eh, niestety 2. Jeszcze jeden termin mam, liczę, że się uda i zdam to ....  😵
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 września 2014 12:32
[s]Eh, niestety 2. Jeszcze jeden termin mam, liczę, że się uda i zdam to ....  😵[/s]

post pod postem :< Proszę o usunięcie 🙂
subaru będzie lepiej na poprawce! najgorsze chyba to, że nie można się jeszcze ślubem zająć na spokojnie ale dasz radę!  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się