kącik skoków

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 listopada 2014 21:01
Ponia, super, świetnie widzieć Was razem :kwiatek:
Nasze z dziś 😉


Ponia   Szefowa forever.
10 listopada 2014 21:18
eterowa,  :kwiatek:
ps. ale to nie Złocisz 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 listopada 2014 21:19
Ojej, to przepraszam. W każdym razie miło Cię widzieć w skoku 🙂
Z treningu <3
Eterowa - Jedno co trzeba Ci przyznać , to odwagi wam nigdy nie brakowało . 🤣 🤣 🤣 Fajnie to wygląda.  😉 Gdzie na zawody ???
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 14:21
Smok10, planujemy Zakrzów za niecałe 2 tygodnie 😉 Póki co p. Przybyła do nas nie przyjeżdża i chciałam potrenować z p. Cieślarem. Ktoś miał z nim styczność? Jakieś opinie? 😉
Gillian   four letter word
11 listopada 2014 14:23
eterowa, jesteś szalona 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 14:35
Gillian, to były pierwsze skoki bez siodła i ogłowia od roku, ja się dopiero rozkręcam 😁 A tak serio, żeby nie było, że tylko skoki. Elementy ujeżdżeniowe (lotne, ustępowania, zwroty, cofanie, stęp hiszpański) też robimy. Zobaczymy jak to będzie 😉

Edit: poprawka, jednak skakałam tak rok temu jak koń stał w Nędzy.
Gillian, bardziej niespełna rozumu.
Gillian   four letter word
11 listopada 2014 14:57
eloise., każdy odpowiada za siebie. Eterowa jest dorosła, ma kask. Jeśli czuje się na siłach - niech skacze. Jakbym umiała, to też bym tak skakała 😉
Gillian, bardziej niespełna rozumu.


A co w tym złego ??? To normalny element treningu . Potem łatwiej znaleźć środek cięzkości ,ułożenie w skoku ,równowagę etc. I w razie awarii ( zgubienie strzemienia na parkurze ) można sobie bezpiecznie dojechać do końca. 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 15:46
Żałuję, że znajoma mnie nie posłuchała i nagrała 2 ostatnie skoki swoim telefonem, wyszło tragicznie. Jakość naprawdę kiepska. Jedyne co mogłam zrobić to 2 gify, proszę bardzo:

Osobiście jak mi się coś nie podobało to Eterowa dostała po uszach , teraz podoba mie się bardzo więc ją chwalę , zwłaszcza drugi skok. 🤣 Jedyne co mi się nie podoba to podłoże.  😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 15:59
Smok10, fakt, było mokro na większości powierzchni, ale słowo daję, tam gdzie była przeszkoda na najeździe, odbiciu i lądowaniu sucho. Co zresztą widać na zdjęciach 😉
Smok10, fakt, było mokro na większości powierzchni, ale słowo daję, tam gdzie była przeszkoda na najeździe, odbiciu i lądowaniu sucho. Co zresztą widać na zdjęciach 😉

Nie no , widzę ! Podobał mi się drugi skok ,bo markujesz lądowanie na strzemiona i nie pochylasz się do przodu . W pierwszym troszkę było trzymania kolanami . Ale popatrz sobie dokładnie i staraj się skakać tak jak za drugim razem ,bo fajnie to wygląda. Kurcze dobry ten Eter. fajnie pracuje zadem , szybki przodem ,nieźle się składa ,dobre konisko . 😉
Smok, po wypadku i śrubach w nodze mało rozważne jest siadanie na konia, skakanie wysokich przeszkód i to w dodatku, jak sam zauważyłeś mało ciekawym podłożu. O wypadek bardzo łatwo a z doświadczenia wiem, że pośrubowane kości potrzebują dłuższej rehabilitacji, bo są bardziej podatne na uszkodzenia. A tu łatwo o potknięcie konia, wywrotkę, upadek a po ponownym złamaniu noga już tak szybko się nie zrośnie.  Ale  👍 Eterowa,  z tym że za brak wyobraźni tym razem.
No cóż , cięzkie jest życie sportowca , a jak widać jedni się załamują a inni nawet skręceni na śruby idą dalej do przodu . Skoki czy WKKW nie są dla mieczaków. 😉 Co chwila podają że któremuś z zawodników coś się omskło . Ale jakoś nie widać żeby któryś rezygnował czy obniżał loty. Podłoże to i mnie się nie podobało , ale jak widać pod przeszkodą i w dystansie nie było złe. A Eterowa już całkiem nieźle siedzi , więc , ja problemu nie widzę . Chyba już się wszystko zrosło !
Smok,
ale SPORTOWCY to sportowcy. Nie oszukujmy się, jazda konna to często ich główny dochód i dlatego cisną szybko. A Eterowa poza tym, że wysoko skacze to sportowcem nie jest. Dlatego to dla mnie skrajna głupota i niepotrzebne ryzyko po tak poważnej kontuzji wsiadać, skakać wysoko i na kiepskim podłożu  - nawet na prostym koń niech się poślizgnie, upadek na nogę i dużo większe nieszczęście gotowe.
Fakt , lepiej niech się położy i leży w łóżku  🤣 Sportowcem nie jest , ale ma duszę sportowca , a to  jak jej się życie ułoży tego nikt nie wie. Nigdy nie wiadomo czy nie znajdzie sponsora który pozwoli jej zostać sportowcem. Gdzyby wszyscy mie;i takie podejście zachowawcze to byśmy jeszcze w średniowieczu siedzieli. Nie kto inny , tylko ja ją bardzo mocno krytykowałem jak robiła coś głupiego albo źle . Ale ostatnio widzę diametralną zmianę , trenera , ładne przejazdy ,poprawę techniki to dlaczego w niej zabijać to coś co pozwala na rywalizację . 🤔 Upadek z konia w siodle czy bez boli tak samo , a upadek z koniem w siodle 100 razy bardziej.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 19:08
Otóż to, i tak długo sobie dałam na wstrzymanie w porównaniu do innych 😉 Wypadek miał miejsce ponad 2 miesiące temu. Zgodzę się z tezą, że sportowcem nie jestem.
Smok10 dziękuje 😉 Z lądowaniem na strzemię mam problem, tak samo jak z nadmiernym balansowaniem górą, szczególnie kiedy wysoko stoi. Na okelp nie mam tego problemu.
Takie ćwiczenia z czasem przkładją się na lepszę jazdę w siodle . Może na razie obniż trochę loty i poskacz sobie małe szeregi gimnastyczne bez siodła i po jakimś czasie zobacz jak siedzisz. To jest wspaniałe ćwiczenie na równowagę i balans ciałem . Tylko niech trener będzie w pobliżu i koryguje twoją postawę . Zobaczysz szybką poprawę . 😉 Takie wysokie skoki są fajne ,ale na razie średnio potrzebne , wróć do szeregów . Tam musisz pracować w sekwencjach . 😉
Muszę się wtrącić,że nauczanie stępa hiszpańskiego,jeżeli koń nie jest szykowany na pokazy jest głupim pomysłem i w sensie stricte ujeżdżenia sportowego nie można go elementem nazwać.
Muszę się wtrącić,że nauczanie stępa hiszpańskiego,jeżeli koń nie jest szykowany na pokazy jest głupim pomysłem i w sensie stricte ujeżdżenia sportowego nie można go elementem nazwać.


Tu się zgodzę  🤣 Ogólnie uczenie niepotrzebnych rzeczy ogłupia konia i może mieć wpływ na głupi pomysł w trakcie przejazdu  😉 zwłaszcza w ujeżdżeniu  🤣
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 19:54
DressageLife, przepraszam za gafę 😡 :kwiatek:
Ja tu niestety ciagle widze wysoko... ustawienie jednej rpzeszkody i robienie pseudo " potego skoki" nic nie daje , naprawde. Wiecejd adza drazki na wolcie, drazki na kilka foul, mini stacjonatki.
Przynajmniej ja tak skacze, gimnastyka, dragi, rozne ustawienie, w zyciu nie ostawilam jednej rpzeszkody i jej nie "lutowalam" w gore na pojedynczym najezdzie bo po co?

Jak juz musze skoczyc cos dla samego faktu i dnia skokowego to chociaz stacjoinata i okser na  8ce, i to tez z drazkami przed i za, ew ptaszek, wyjezdzanie zakretow, dodawania skracanie...

Ustawienie 1 przeszkody i to przynajmniej 120.... jest dla mnie bezsensownym meczeniem nog konia.
Zgadzam sie z uzytkownikiem crazy🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 20:17
crazy, ale wcześniej leżała wskazówka na kłusa, dalej stały dwa krzyżaki na skok-wyskok, 1 foule do wysokiego krzyżaka i 2 foule do oksera. I bynajmniej nie w rozciągniętych odległościach (najazd z kłusa, wskazówka na 2,5m-krzyżak-3m-krzyżak-6,7m-krzyżak-od 10 do 11 metrów w zależności od wysokości-okser). Zresztą na gifach widać stojaki tego krzyżaka na początku.

Edit: dopisałam odległości
Eterowa.... ja nie wiem, ja sie nie znam, poprawilas sie duzo.... ale kurde no ja tak nie skacze, na najstarszymz  mojej stawki koniu, chodzacym najwyzsze konkursy teraz u mnie ( 115), skacze sobie ze 110? w gimnastyce podciagam ja na koncu 120... i to jest max... nie skacze wyzej, bo po co? Ba.. ja na treningach koniem co 110 jezdze skacze kawaletki, bo on skakac umie, tak jak i twoj kon, tylko musi mi rpzyjsc do reki, prowadzic sie, wyginac.. i tyle.. w zyciu na nim wyzej niz RAZ, naprawde raz stajcionaty 120 nie skoczylam, i tyle.. A u Ciebie ja ciagle widze no dla mnie " wagony ", ktore nic nie ucza, twoj kon fruwa do nieba, nie mecz mu nog... nie ucz go skskac, nie marnuj mu " skokovitu" pracuj nad soba.. na jezdnoscia... skroceniem , wydluzeniem..
Czasem trzeba skoczyć coś wyżej , chociażby po to żeby się nauczyć .Eterowej brak objeżdżenia więc nic dziwnego że czasem chce skoczyć coś wyżej. Jak już będzie na przyzwoitym poziomie to na pewno więcej skupi się na konstruktywnych skokach i pracy dla samego konia ,ale póki co ona też się uczy . 😉 Trudno żeby zaczęła jeździć wyżej ,skoro nigdy nie jeździła ,a ma trenować na samych kawaletkach . Ja wiem że zaraz odezwą się obrońcy zwierząt ,ale to działa w obie strony . I tak mam wrażenie że Eter umie więcej ,więc fajnie się uczyć od konia który umie skakać . 😉 Skoki 120 dla takiego konia to żadne obciążenie . Jakby tak było ,to nie było by koni na 160 🤣

Ile Eter ma lat ?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 listopada 2014 21:16
crazy, ogólnie czasem właśnie po, żeby popracować nad sobą, bo skacząc do 120 cm mój dosiad jest już naprawdę lepszy.
Co do tej sytuacji, tyle czasu nie skakałam, koń jakoś wyżej też. Taka zbrodnia oddać jeden skok 130-140 cm po ponad 2 miesiącach żeby bardziej wyczuć konia? Teraz tym bardziej było mi to potrzebne, żeby po przerwie szybciej i bardziej uświadomić siebie na skoku, za 2 tygodnie chcemy jechać zawody.
Eter ma 9,5 roku. Konie w jego wieku kilka lat chodzą bardzo wysokie konkursy, no ale nie będę kończyć aluzji (wszystko co powiesz może być użyte przeciwko Tobie 😀 )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się