Konie czystej krwi arabskiej

Murat-Gazon, nazwałam tak Armaniego, bo był tak nieprzewidywalny że niebezpieczny. Trochę koni w życiu cudzych robiłam więc wydawało mi się, że i tu się dogadamy. Poświęciłam mu urlop by ucywilizować dzieciaka. Efekt był taki, że niemal codziennie zaczynaliśmy od tego samego. Kiedy już ja mogłam zrobić z nim co chciałam to pokazał, że nikogo innego tolerować nie zamierza.
Dlatego z ulgą zapakowałam go do przyczepy.
Dla mnie to nie jest koń dominujący. To koń elektryczny, wymagający czasu i doświadczenia.
m.indirao jak mi sie marza takie foty.... cudowne  👍
ganasz powinnas wystawiac na sprzedaz te obrazy Maceby! wraz z filmikiem na plycie, ze naprawde ona je malowala 😉
Jak coś to ja biore 😀
no ja tez, ten ostatni 😉 TheWunia fajne to twoje konisko 😉 i tak sobie mysle, ze dla arabów derki powinny miec dziure na ogon co  😁 😁 a kozy absolutnie zajeb*** zazdroszcze ze mozesz je luzem puscic i są we dwie  🤣
moja pamelka niestety na sznurku ;( dlugim, ale sznurku ;(. pierwszą zime latala luzem, ale nie bylo jeszcze wtedy ogródka, warzywek, srywek na punkcie ktorych druga polowa ma szajbe.... ech  😕
niestety wymiary ma jakie ma- 60/90/60 ...... i chyba by pękła po  prostu..  😁
m.indira pakuj siwego i przywóź do mnie.
Biorę od razu!
OBIBOK piękne zdjęcia!
TheWunia a ja poproszę tą kozę!
Dwa młodziaki z janowa maja sie całkiem dobrze..wyzwanie mam ogromne,łacznie 3 ogiery do opieki,treningu,oswajania itd jeden z nich juz śmiga w siodle ale był rozpuszczony jako źrebię i robi takie rzeczy ,że Armani przy nim to aniołek 😉
te dwa młode są delikatne i bardzo ciekawe no i w sumie odważne,nie ma póki co odruchu wpadania w panikę i ucieczki wiec chociaż tyle...jeden jest bardziej ufny ,drugi był juz przez człowieka'' skrzywdzony'',głowa do odczulenia,nogi no i standardowo uszy 😤
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 grudnia 2014 08:35
Alicja to uwazaj na siebie, bo Armani to aniolek, ale tylko jak chce 😀
O jaka gwiazdeczka 😀 jak ją zrobiłaś ?
Obibok każdy obraz Maceby , który znalazł swojego człowieka 😉 i wędruje w świat ma dokumentację z sesji na CD.(Shirley Watts, dr. R. Miller, Cris Cox i kilka innych osób ), póki co obrazów nie sprzedaję, bo chciałabym zrobić ich wystawę w miejscu które sobie wymarzyłam 🙄 tu jest fragment np



i to co mnie ostatnio zadziwiło, Maceba na prośbę pewnej pani doktor ratującej ludzkie życia miała namalować Anioła i... namalowała?
jak kończy się sesja? , po prostu arabka odchodzi od sztalugi i już nie wraca.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 grudnia 2014 08:54
TheWunia zdjecie sprzed roku, jeszcze w poprzednim domu 🙂 A gwiazdka wycieta przez dziewczyny - ja bym chyba musiala znalesc czas i inspiracje zeby mu cokolwiek tworzyc na zadzie. Dla mnie wyglada dobrze tak jak jest 🙂 Inne konie nie beda sie z niego smialy 😉 (Chociaz pewnie i tak sie podsmiechuja z warkoczy  😁 )
Bo tak myślałam czy na WOŚP go przyozdobic 😉

ganasz Ja jestem pod ogromnym wrażeniem twojej Maceby. Tak się ostatnio zastanawiałam czy temu mojemu cudakowi nie pokazać takiej sztalugi 😉
Dwa młodziaki z janowa maja sie całkiem dobrze..wyzwanie mam ogromne,łacznie 3 ogiery do opieki,treningu,oswajania itd jeden z nich juz śmiga w siodle ale był rozpuszczony jako źrebię i robi takie rzeczy ,że Armani przy nim to aniołek 😉
te dwa młode są delikatne i bardzo ciekawe no i w sumie odważne,nie ma póki co odruchu wpadania w panikę i ucieczki wiec chociaż tyle...jeden jest bardziej ufny ,drugi był juz przez człowieka'' skrzywdzony'',głowa do odczulenia,nogi no i standardowo uszy 😤

Gniada też coś z uszami miała, zaraz łeb w górę i ani myślała współpracować.
TheWunia takie kształty goli się ze specjalnych szablonów, można to kupić, można też zrobić podejrzewam samemu taki szablon.
Miałam juz kiedyś młodego ogierka z problemem ogromnym z uszami,wpadł w cos i do podawania leków wykręcali uszy i łapali za ogon ewentualnie dudka...trwało to trochę nim pozwolił zdejmować kantar,a później zakładac ogłowie ale dałam radę więc myślę ze i tu da się to zrobić -potrzeba tylko czasu i pracy no i zaufania z jego strony 🙂
A mnie marzy się taka grzywa...aż jest ten widok nieprawdopodobny 🤔
Wytne mu klauna na tyłku, to będzie idealnie obrazowac jego osobowość 😀
Alicja no nie przesadzaj, przecież na grzywę u Rigo nie możesz narzekać  😉
ale zapuczać można co by się podniecać jeszcze bardziej  💃  m-t-g mam ale nie stosuje u niego bo się boję..zeby nie przedobrzyć 😉
jeszcze jedna fotka pięknego Sweet Angel
Alicja u arabów jakość włosów grzywy i ogona zależy chyba też od genów -rodów.
Arab koleżanki ciora swoją grzywę codziennie na pastwisku, od czasu do czasu jest ona rozczesywana i zaplatana przed pokazami, niczym nie wspomagana no i ... a moja arabka ma bardzo gęstą grzywę ale na długości nie mogę przeskoczyć  🤔
El Basim
piekna grzywa 🏇 siwy nie przeskoczy swojej długosci ,szczególnie ze mu poleciaął grzywa mocna ,matce jego do pewnego momentu urosła i staneła w miejscu ...tez mi sie zdaje ze tu genetycznie cos jest na rzeczy,zreszta jak u ludzi hihih ja mam cienkie włoski i nic nie pomoze mi,zadne wcierki,drozdze,siemie tabletki na wzmocnienie..przerabiaąłm i efektów żadnych..
Ja nie mogę u mojej przeskoczyć długości ogona. Dorasta na parę centymetrów poniżej stawów skokowych i koniec. Z marzeniem o ogonie do samej ziemi mogę się pożegnać. Żeby było jeszcze gorzej, to taki średniej grubości i nie za długi ogon odstawiony w ruchu w górę i zadarty wygląda no...  🙄
Na szczęście chociaż grzywa rośnie.
Tyle że gęstości natura poskąpiła (czego nie mogę przeboleć za każdym razem, jak widzę ogon i grzywę Metropolisa... no nie mogła to pójść w ojca również i w tym aspekcie, tylko musiała w matkę?  🤔)
u nas ogon do ziemi, Murat może masażyki rzepa ogonowego 😉
Alicja też tak mam z osobistymi włosami  🙁
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 grudnia 2014 10:06
Oh to moze w moim Siwym w koncu kiedys obudza sie geny pradziadka Europejczyka  💘
ganasz wątpię, żeby to coś pomogło. Ona już jak ją kupowałam, to miała ogon kończący się w zasadzie na tej samej wysokości, na której kończy się obecnie - poniżej wisiało tylko parę nędznych kosmyków... Jak obcięłam sporo powyżej stawów skokowych, żeby ściąć wszystko, co było poszarpane i połamane, żeby odrastało równo, to owszem, odrosło ładnie i szybko, ale do tej długości i koniec. No widocznie tak chce być i tyle. W zasadzie chyba jednak wolę ogon krótszy, ale równy i ładnie wyglądający, niż dłuższy na zasadzie że im niżej, tym mniej włosów, a na końcu marna kiteczka...
W sumie ludzkie włosy też niektórym osobom rosną jak szalone, a innym prawie w ogóle na długość nie przybywa.
Skłonna jestem twierdzić, że możemy wpływać na to, żeby włos był zdrowy, równy i zadbany, ale na jego gęstość i tempo przyrostu niestety nie - i to się tyczy zarówno włosa końskiego, jak i ludzkiego.
m.indira   508... kucyków
19 grudnia 2014 10:27
ten Malcolm z moich zdjęć ogonem zamiata boks, a grzywe ma dłuższą niż ten siwek powyżej, zrobie mu zoo to zobaczycie
Bronze   "Born to chase and flee.."
19 grudnia 2014 15:39
Ja też zaplatam z uporem maniaka...ale czasami sie łamie,żeby ciachnąć i mieć spokój z rozplątywaniem węzłów gordyjskich w grzywie. W realu jeszcze dłuższa - jak spadnie snieg ( o ile w ogóle) to zaprosze do nas jakiegoś końskiego fotografa i wtedy będzie full profi foto seszyn  🏇
Znacie? Próbowaliście?
http://www.greenstone.com.pl/
Okazało się, że moi stajenni sąsiedzi produkują te pasze  🙂 Wszystko oparte na naturalnych składnikach, takich "od chłopa". Wzięłam na próbę worek paszy i worek meszu i będziemy próbować  😀
wasze grzywy powalają 🏇 piene dbajcie pielegnujcie bo to skarb,nad skarby 😍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 grudnia 2014 17:18
Długie, gęste grzywy może i ładne, ale jakie niepraktyczne 😉

Dzisiejszy Mujinek na torze. Ojjj, świerzbią mnie już ręce do ogolenia dziadów!

ślicznie ! ale aura psuje efekt wyobrażam go sobie wiosną 😉
co do praktyczności no cóz...to tak jak z włosami u kobiet albo pięknie albo praktycznie 😁 mnie araby z ogolonymi np.grzywami  hmm no nie podobają mi sie kompletnie....nad ogoleniem swojego tez rozmyślam ale to jednak zrobie w marcu..boję sie ze ogolę a tu zaraz jakis mega mróz się pojawi 😵
Bronze 😍 nie ciachaj 😉
wojenko  ech jak zawsze wasz wierny fan - klub 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się