strzyżenie / golenie koni

dzięki laski  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 grudnia 2014 09:15
Ja kupiłam w hurtowni dodatków krawieckich 🙂
W ramach odświeżenia, bo w końcu sezon 😉

Pierwszy raz golona 4 latka - głowa i tylne nogi 🙂

episode, wow, też chcę tak zachowującego się konia!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 stycznia 2015 21:40
episode ależ ona się ogarnęła, choć czyścić i miziać to zawsze lubiła, tylko na koniec daj cukierka 😉
xxagaxx aa ona ma dużo innych zachowań...hmmm ciekawych 😀. Wszystkie nasze tak stoją, bo tego da się nauczyć i to nie wymaga nawet zbyt wiele czasu. Oczywiście są wyjątki 😉

Constantia ogarnęła się bardzo, to jest z dnia na dzień inny koń! Kocham ją bardzo  😍
episode, Siwy ma takie łaskotki że nie jest w stanie stać spokojnie a hałas maszynki przy glowie wywołuje lekka panikę. Może mu z czasem przejdzie bo juz się dużo opanował, ale nie wiem czy jest sposób żeby go nauczyć iż musi stac grzecznie.
Eda goliłam nawet bez kantara ale on jest zdecydowanie bardziej opanowany.
HELP  🙇 czy teraz mozna ogolic konia który jest porośnięty jak mamut, brzydką, niezbyt gęstą, długą sierścią. Jest bardzo marny w tym roku, po chorobach, klinikach, mega chudy dlatego taki obrosniety, zawsze mial niemalże letnią. Tydzien temyu przenieslismy sie na hale, kon zupelnie bez kondycji bo od pol roku stoi w boksie ewentualnei spacerki. Był chory jakies 3 tyg temu, cala stajnia zlapala jakiegos ostrego wirusa, na szczescie ja zadzialalam od razu, wet, wet, wet i szybko sie wyleczyl.
Po 10 min klusa jest max spocony, przed wczoraj chyba za krotko go wystepowalam (jedyne 30 min....) i musialo go przewiac bo wczoraj i dzisiaj kaszel,lekka temperatura, katar. Obawiam sie ze przy tej siersci bedzie sie to ciągneło non-stop, dzisiaj stępowalam go 1,15 h  😎
Nie wiem jak u Was, ale my mamy w weekend mieć kilkanaście stopni na plusie i ja gole. Najlepiej wyłapać jakiś dzień koło 0, odpowiednio ubrać i bym się nie martwiła. Większe prawdopodobieństwo choroby jest jak mówisz w przypadku mokrego po treningu mamuta  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
08 stycznia 2015 17:38
U nas w sobote 9 na plusie ma byc :/
Kobyle ogolilam we wtorek, dostała derke z kapturem i jest ok .
xxagaxx jasne, że są wyjątki, jednak ogoliliśmy już z 400 koni napewno i tylko jeden nie dał się ogolić kategorycznie. Sama mam Siwka, który ma nadwrażliwość skóry i bał się dźwięku, a do uszu nie dał się nawet dotykać - zakładanie ogłowia trwało 2 godziny, Aktualnie golony z głową, nogami, uszami. Tylko trzeba było poświęcić na to nie 2 godziny a pół dnia. Od tego czasu stoi na korytarzu nie przywiązany z głową opuszczoną i nogami na spoczynku 😉
Dziewczyny, help! mam plan ogolić Rudzielca (za jakieś 2 tygodnie, kiedy wróci do biegania pod siodłem), czy możecie podpowiedzieć mi taki basicowy zestaw derek, które powinnam przygotować? obecnie mam bawełnę na polarze, w której stoi teraz (umiarkowanie obrośnięty), stajenną 250gr. i stajenną z ortalionem 350gr. Czy taki set wystarczy, czy lepiej mieć coś w zapasie na czas ocieplenno/ochłodzeniowy?
ententa, a co z padokówką? Nie będzie wychodził?
Jak planujesz golić? U nas golone po całości (bez nóg) końcem listopada chodzą w 300 g z kapturem i między 350 a 450 g bez.
Czy ktoś z Krakowa mógłby ogolić mi konia ew. użyczyć sprzętu ? moja maszynka zacięła się w trakcie golenia i koń wygląda tragicznie  👿
Proszę o pomoc
kidczekaj, jeżeli moja odpali patentem Cobrinhy to mogę podjechać w któryś dzień, napisz mi na pw gdzie stoicie 😉
orzeszkowa pod padokową podchodzi ta 350tka, obecnie nie wychodzi, czekamy na troche lepsze podłoże.  Ogolić chcę całego 🙂
Czyli zaopatrzyć się w jeszcze jedną padokową?
Ententa - ja mam takie komplety: bawełna, plandeka, plandeka na polarze lub 150g, 200g, 300g i 400g dla zmarzlucha  🙂 Obecnie nie padokuje. Jak będziesz chciała puszczać na padok to obowiązkowo nieprzemakalny zestaw derek 😉
tulipan dziękuję  :kwiatek: a od jakich temperatur, zostawiacie golasy bez niczego? +15/20?
IMO nie trzeba od razu całego zestawu nieprzemakalnych, u nas dobrze sprawdzają się padokówki na kołderkach o różnej gramaturze 🙂
Potrzebuje ostatniego slowa do podjecia decyzji.. Bo oczywiscie wtedy jak pytalam i jak faktycznie byla fajna temperatura to nie mial mi kto ogolic.. I przegapilam. Teraz jest okazja, za 2 dni. Tylko sytuacja pogodowa sie mocno zmienila  🙄 I nie wiem czy kwestia ze moge ogolic (pierwszy raz) teraz jest dalej aktualna, biorac pod uwage to co pisala tulipan (w sensie ze lepiej jak jest ocieplenie). A drugiej strony kon mi sie na nowo caly czas przeziebia (i wyraznie widze zaleznosc z niedosuszonym futrem a pogorszeniem) bo zwyczajnie nie jestem w stanie go dosuszyc na szyi i co gorsza pod brzuchem, gdzie derka nie zakrywa.
Ciachnac go czy juz dac sobie spokoj? Przepraszam ale jestem kompletnym laikiem w tym temacie i nie chce pogorszyc sytuacji  🤔
A koń poci sie BARDZO - futro + fakt ze przez kontuzje stal pol roku i jest zupelną dentką. Nie chodzi na padok przez kontuzje wiec tylko boks + hala (przejscie na hale ok 60m)
Ja bym ogoliła. Tylko nie w miejsce gdzie jest przeciąg i możliwie najkrócej trzymała gołego  😉
ok no to gole  😀iabeł:  zapakuje w gruba dere a na przejscie juz zamowilam polar z kapturem (to juz nawet z mysla gdybym nie golila) + ewentualnie drugi polar. Tymbardziej ze niedlugo mamy zaczac galopy to juz w ogole sobie nie wyobrazam w tym futrze przy tej kondycji  🙄
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 stycznia 2015 20:47
Evson,
jeszcze możesz się zaopatrzyć w derę z kapturem, bo jednak często konie marzną w szyję.
Wiadomo, padokowce są wystawione na wichry i deszcze ale nasz jeden był wyraźnie
zadowolony z zapakowania w derę z szyją - w końcu się uspokoił w boksie.
Jeśli chodzi o ostrza brofa to groomerom nawet ich nie sprzedają  😁 bo sa tak ciulowe że działają 2 tygodnie max 😉

Wreszcie i mnie dopadly problemy z osterem. A serwis choć naprawił to chciał kasę bo wg nich doszło do zwarcia w silniku z mojej winy bo wymienilam szczotki. Szkoda tylko że wymienilam je bo silnik stanął. A o tym że naprawa nie będzie gwarancyjna dowiedziałam się przy odbiorze. Witki opadają. Jednak mój inny, w tej chwili już 5letni oster dalej działa choć już pewnie nie długo bo obudowa się rozpada - ma prawo - ogolil ponad 70 koni i jakieś.... 2 tys. psów? 😉
Hej, jaką cichą maszynkę polecacie?  :kwiatek:
Jeśli chodzi o ostrza brofa to groomerom nawet ich nie sprzedają  😁 bo sa tak ciulowe że działają 2 tygodnie max 😉
A ja przed zakupem Brofy robiłam rozeznanie i wiele osób ostrza chwaliło 😉
niestety moje jako nówki były kompletnie tępe więc skończyło się (oczywiście na płatnym bo gwarancja o dziwo się na to wypina) ostrzeniu.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 lutego 2015 08:35
Hej, jaką cichą maszynkę polecacie?   :kwiatek:


Moser Avalon - goliłam nią dobre 6 sezonów (po naście koni w sezonie- w szczytowym okresie ponad 50 w sezonie), awaryjność zerowa (nadal tnie jak dzika), bez kabli (ma zasilacz na pasek), zdecydowanie w porównaniu z przewodowymi jedna z cichszych maszynek na rynku.
Wrócił nasz Bass z naprawy 😉 W sumie wrócił już w połowie stycznia 😀 Naprawa z Nowym rokiem i Świętami zajęła im mniej więcej półtora tygodnia. Szybko kontakt mailowy i telefoniczny. TANIO bo za wymianę kabla i prowadnicy zapłaciłam 50zł i dokupiłam sobie ostrza (ponoć Bassowych nie można ostrzyc dalej???) Na minus to, że maja dostępne tylko ostrza 3mm no ale trudno jakos przeżyjemy - nie ma wyjścia 🙂 Ale ogoliłam juz jednego konia i tnie jak szaloooona  😎 Mam w końcu maszynkę do moich koni szkółkowych 🙂

Wie ktoś już może czy do Bassa pasują jednak jakieś inne ostrza?
🙂
czy noże Heiniger będą pasować do julowskiej masyznki ? tej do bydła/koni ? http://shop.bober.com.pl/product_info.php?cPath=1165_1177&products_id=7913 np.te ?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się