Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Jak szukasz w googlu, to powinien tam być przycisk z takim, jakby to nazwać... kółeczko zębate?  👀  (jak najedziesz na nie myszką, to podpisuje to jako "opcje"😉. Klikasz na to, a potem na "szukanie zaawansowane". Tam możesz nieco doprecyzować wyszukanie. Np. jest opcja, żeby przeszukiwał tylko jedną witrynę w poszukiwaniu hasła, albo tylko witryny kończące się na .pl (itd.) Czy da się w drugą stronę, wyłączyć wyszukiwanie w jednej witrynie, to nie wiem, ale popróbuj
Właśnie w drugą się nie dało, a z ręki wpisać wykluczenia domeny nie umiem.
Dodałam do Chrome'a "Personal Blocklist" - i działa 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 lutego 2015 14:50
Można w polu wyszukiwania dopisać -site:adresstrony.pl
powinien wykluczyć z wyszukiwania. Jak chcemy wyszukiwać na stronie to wpisujemy na początku site:adresstrony.pl 😉
O! Dzięki, tego szukałam. Wpisywałam minus przed domeną, a nie przed "site", więc nic dziwnego, że nie działało 🙂
Idę odłączyć wtyczkę, zawsze to mniej tropienia przez gugla 😉
Czy ktos z Was mial do czynienia z zus bedac na L4? Mam kilka pytan.  😉
betty pytaj.
Jestem na L4 od trzech miesięcy, problemy kariologiczne, (wskazane dotlenianie się i spacery). Ale obecne zwolnienie wystawił lekarz rodzinny wpisując we wskazaniach leżeć, (zwolnienie na okres miesiąca). Czy gdyby przyjechał ktoś skontrolować i spotkał mnie koło domu, na podwórku to  miałbym problem?  🙄
Pozdrawiam
Jeśli masz coś na piśmie od kardiologa, gdzie masz napisane te zalecenia, to dobrze byłoby mieć to pod ręką w razie kontroli.
Na pewno jeśli nie zastaną Cię w domu podczas "wizyty" pracownika ZUS, to wezwą Cię do wyjaśnienia nieobecności i wtedy albo przedstawiasz to coś od kardiologa, albo możesz złożyć oświadczenie, że wykonywałaś jakąś czynność niezbędną do zaspokojenia podstawowych potrzeb np. pójście do apteki po lekarstwa. Ale w takim wypadku mogą Cię ponownie skontrolować. Tzn. zawsze mogą, ale ryzyko wzrasta. Na Twoim miejscu (jeśli tylko masz pisemne zalecenia od kardiologa!) stosowałabym się do tego co zalecił specjalista 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lutego 2015 19:24
Kolega chce zrobic przelew Polska-Irlandia(konto bankowe) i potrzebuje "numeru kierunkowego do Irlandii".
Ktoś mnie oświeci, co to jest i jak to znaleźć?  😲
chyba chodzi o numer IBAN albo SWIFT
CzarownicaSa, idź do banku i się po prostu o niego zapytaj 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lutego 2015 19:31
No właśnie się dogrzebałam, że o IBAN chodzi 😵
Z bankiem będzie ciężko, zależy mi żeby przelew poszedł dziś... :/ No nic, nawyżej się faktycznie jutro przejdę.
Dzięki :kwiatek:
IBAN dla Irlandii to IE (czyli przed numerem konta pisze się "IE"😉.
SWIFT czyli inaczej BIC każdy bank ma swój- można wygooglać po konkretnej nazwie banku 😉
CzarownicaSa, można w necie znaleźć. Ja nie raz musiałam IBAN sama szukać jak kupowałam za granicą. Są nawet jakies kalkulatory itp, że można sobie sprawdzić czy wszystko z numerem konta jest ok

oo np. http://pl.ibancalculator.com/bic_und_iban.html
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lutego 2015 19:32
Szukam, będę kombinować 😉
Serdecznie dziekuje za podpowiedz  🙂
Jak słownie określić makijaż składający się z czarnej eyelinerowej kreski na górnej powiece, podmalowanych rzęs i czerwonych ust?

Makijaż z lat 50?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 lutego 2015 22:39
pin up
Dzięki 🙂
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
06 lutego 2015 15:10
Jak dodać nową czcionkę do photoshop'a? Jest możliwość pobrania czcionek z neta ale jak to połączyć z programem? Pomoże ktoś?  :kwiatek:
Freska, wrzucasz do ogólnosystemowego folderu "Fonts" i przy odpaleniu photoshopa czcionka automatycznie się pobierze
Freska, nie łączysz tego z programem, tylko z systemem jako takim, tzn. nie instaluje się czcionek do Photoshopa, tylko ogólnie do wszystkiego 😉
Można tak, jak napisała cavaletti, a można też prościej: ściągasz sobie czcionkę, klikasz na plik z nią (rozszerzenie .ttf lub .otf) prawym przyciskiem myszy i wybierasz z menu kontekstowego polecenie "Zainstaluj".
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
06 lutego 2015 15:28
cavaletti przez panel sterowania nie da rady?
Freska, na około (czyli przez panel sterowania) nigdy nie robiłam. Albo kopiuj-wklej do folderu Fonts albo tym sposobem Elbus. Najprostsze rozwiązania. Chyba 😉
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
06 lutego 2015 15:58
cavaletti, Elbus dziękuję, będę próbować  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 lutego 2015 17:03
Freska, nie łączysz tego z programem, tylko z systemem jako takim, tzn. nie instaluje się czcionek do Photoshopa, tylko ogólnie do wszystkiego 😉
Można tak, jak napisała cavaletti, a można też prościej: ściągasz sobie czcionkę, klikasz na plik z nią (rozszerzenie .ttf lub .otf) prawym przyciskiem myszy i wybierasz z menu kontekstowego polecenie "Zainstaluj".


Można też kliknąć na plik dwa razy i wyświetli podgląd czcionki i przycisk instaluj
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
06 lutego 2015 19:03
Korzysta ktoś z tu obecnych z mini ratki w PKO? 😉
Czy jeśli buty są za wąskie w stopie to mogą się szybko rozejść?
Potrzebuje ich na już i nie wiem czy mam odesłać i kupić inne czy jest jednak spora szansa, że się szybko rozejdą.
takie mam:
http://www.decathlon.pl/buty-turystyczne-zimowe-damskie-inuit-500-id_8285140.html


gdzie będziesz w nich chodzić? Jeśli po górach to odradzam tym bardziej, że zimą zakłada się grubsze skarpety, a cisnące buty górach to nic przyjemnego. Może się rozejdą, może nie, to sztuczna skóra więc nie wiadomo.
Do stajni chciałam. Chyba odeśle jednak  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się