wysłodki buraczane

xequus ja poki co odstawilam wyslodki przy tej pogodzie to kilka godzin u nas i juz bylo nie fajnie a klaczunia juz sama odmawialam jedzenia ich zakupilam z prolinen jeczmien z lnem i podaje na sucho z owsem i sieczka i tak przetrwamy te lato
to lato.

ja teraz koncze worek i odstawiam, ale robilam identycznie tylko zimna woda 🙂 zalewam sobie w domu do pudelka porcje na kolacje, przyjezdzam do stajni i zimna (bardzo, z szlaucha) i zalewam porcje na sniadanie, w nocy nie skisnal a sa w dosc chlodnym miejscu, ale na tyle ze sie rozpeczniają :P bez problemu. Takze w dzien jak wgl staly to zalane zimna woda.
Gillian   four letter word
15 czerwca 2015 22:05
Nic koniom nie będzie po tych melasowanych? dostają dużo, po 2 miarki 3x dziennie.
Ale wyglada na to ze melasowane juz zjadly :P bo te nie sa jasne i mniej smaczne. pachna tak hmm ziemiscie lekko?
Gillian   four letter word
15 czerwca 2015 22:22
taa, zjadły 🙁
No to skoro wciaz zyja to nie bedzie 🙂
Gaga czy ja też mogłabym poprosić na priv nazwę tych ziółek dla alergików? :kwiatek:
Z góry dziękuje
I ja też! Pół dnia wczoraj szukałam gdzie widziałam cos takiego 😀
Nie, te ziółka nie mają nazwy. Nie znam producenta. Kupuję bezpośrednio od lek weta swojego.
No to Gilian moze sie czuc wyjatkowa z tego co widze  😅
Gillian   four letter word
16 czerwca 2015 09:47
Chodziło mi raczej o to czy nie będzie jakiejś lipy z kopytami chociażby jak dużo cukru dostały 🙂
A tego to nie wiem, ja nigdy nie dawalam melasowanych 🙁
A te 2kg dziennie dajesz suchej masy?
Melasowane mimo wszystko tego cukru tak dużo nie maja. Zalezy jeszcze jakie to ilości - trzeba patrzeć kg suchej masy.
Gillian   four letter word
16 czerwca 2015 13:15
suchych to wychodzą ze 2 miarki? szczerze mówiąc nie wiem jak to wyliczyć, robię zazwyczaj jedno wielkie wiadro i karmię 3 gęby 🙂 tylko, że generalnie żaden w nich nie powinien jeść cukru.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
16 czerwca 2015 13:36
Gill, ale jak już skarmiłaś melasowane to trudno. Mój wrzodek też zjadł jeden worek melasowanych i w sumie nic mu nie było.
Gillian   four letter word
16 czerwca 2015 13:38
w tym przypadku nie martwię się o żołądek wyjątkowo tylko o kopyta - jednego mam ochwatowca, drugiego Cushinga, wrzodek tylko strzałkami zareagował bo pogniły - stąd moje przypuszczenie, że gdzieś był cukier 🙂
Akurat wrzodowcowi to nie zaszkodzi, ale reszta średnio powinna cukier jeść  😉
Gillian   four letter word
16 czerwca 2015 15:47
toteż dostałam zawału 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
16 czerwca 2015 17:49
Wrzodki też cukru nie powinny 😉 ale Gill prawda taka, że skoro skarmiłaś już worek wysłodków i nic się nie dzieje to powinno być już okej. Konie reagują bardzo szybko na wszelakie ekscesy żywieniowe.
CIACH. OSTRZEŻENIA NIE MA BO JEST BANAN.
Po 1 to nie miejsce na reklame 🙁
Po 2 40zł/25kg... drogo. Chociaż przy wysyłce gratis robi się normalnie.
Lato nie odpuszcza i trzeba było się ze zwykłych wyslodków przerzucić na ekspresowe, powiedzcie proszę czy ktoś zalewa zimną wodą? Jeżeli tak to ile mniej więcej potrzeba - 1 h? (0,5 kg wysłodków)
Te z pro-linen na zimno od 45 minut do godziny max - nie wiem jak inne firmy. Ciepła około 15 minut ale przy tej pogodzie ciężko by wystygly odpowiednio szybko.
Te ekspresowe  zalewam małą ilością gorącej wody,  po 10-15 min  dolewam  sporo zimnej wody i mieszam.  To metoda  jak się  spieszy  😉
Acha, dwa dni niedojadał, dzisiaj nawet na nie nie spojrzał  👿
inny kolor mają, ale ze od razu smak i zapach?  🙄
Czy ktoś użwa takiego preparatu [[a]]https://animalia.pl/sklep/konie-hodowlane,p/?q=karmi%C4%85ce[[a]] lub od podkowy http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Fosforan-sodowy/566 w celu uzupełnienia fosforu?
Czy ktoś użwa takiego preparatu [[a]]https://animalia.pl/sklep/konie-hodowlane,p/?q=karmi%C4%85ce[[a]] lub od podkowy http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Fosforan-sodowy/566 w celu uzupełnienia fosforu?

Ja stosuje ten  od p. Podkowy.
Averis   Czarny charakter
01 września 2015 16:15
Ja kupiłam niemelasowane wysłodki Easy od Agrokompleks. Teoretycznie mają się robić do pół godziny. Czekam na kuriera i znad relację 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
01 września 2015 16:17
Niech juz te upały przejdą, bo chce wrócić do podawania wysłodków  🤬
Gillian   four letter word
01 września 2015 19:09
Averis, skąd wyrwałaś? Mocno droższe od zwykłych? Nie umiem na telefonie znaleźć oferty :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się