Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Karla🙂 może dzięki temu że ta grupa ludzi współpracuje z zachodnimi związkami. Pozwoli to zdobyć odpowiednie doświadczenie w zarządzaniu w przyszłości. Coś się szykuje i oby tylko polityka ministra rolnictwa była przychylna. Bo to od tego się zaczyna cały bałagan.
Podejscie pzhk do hodowcow za roznych min rol bylo takie samo, trzeba by zrobic przetasowania personalne w biurze i miec ludzi,ktorym sie chce...
Karla 🙂 - jest dokładnie tak jak napisałaś.

[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2378389#msg2378389 date=1434624444]
Mnie baza pzhk przestala interesowac od kiedy kupa swietnych hodowcow przeniosla sie do zachodnich zwiazkow, pzhk uznaje ogiery wg wlasnego widzi mi sie. titina co z Zulusem?
[/quote]

Jeżeli dojedzie do Bielic, to będzie wiadomo w środę 😉

Co do Kormorana, no cóż chociażby ze względu na rodowód warto było by go użyć. A jak mawia  znakomity hodowca Roman Pankiewicz, każdy ogier musi trafić na sobie pasujące klacze inaczej nic z tego nie będzie.
Przypomnę tylko , że z podobnym rodowodem jest wałach Cassino S, który cały czas, mimo 21 lat, startuje z powodzeniem, i wygrywa.
http://www.bazakoni.pl/cassinos-ibis-capri
SILVER_GOLD - dziwisz się że nie ma zainteresowania tym ogierem?  😎 Dobrze wiesz co się dzieje w hodowli koni w Polsce.


nie dziwie się….. konie spacerowe mało kto już hoduje…..

Co do Kormorana, no cóż chociażby ze względu na rodowód warto było by go użyć.

Przypomnę tylko , że z podobnym rodowodem jest wałach Cassino S, który cały czas, mimo 21 lat, startuje z powodzeniem, i wygrywa.
http://www.bazakoni.pl/cassinos-ibis-capri


titina podobny rodowód ????????? nie przesadzasz trochę ??????? wyżej wymienione łączy jeden wspólny przodek – Akropol, będący ich dziadkiem i to wszystko, a takie podobieństwo może mieć setka koni… chociażby Nowel, Karbon, Nokturn, Dekar, Klawesyn, Dragon i wiele, wiele innych…..


A jak mawia  znakomity hodowca Roman Pankiewicz, każdy ogier musi trafić na sobie pasujące klacze inaczej nic z tego nie będzie.


święte słowa…. szkoda tylko, że 80% ogierów w PL na takowe nie trafiło….

pokryła byś Kormoranem swoje klacze ?
Pokryła bym ,szczególnie te po Rubinie, powiem Ci więcej , już się nawet nad tym zastanawiałam. Jeździłam Konia z tej rodziny, był bardzo dzielny, i jezdny. Za użyciem go przemawia inbred na  Kondeusza, przez to na Aqiuno ( stąd może być jego trudniejszy charakter), a do tego Dakota, dalej Poprad, nie widzę tu nic złego. Faktem jest, że może to być koń bardzo twardy i ciągnący mocno do przeszkody. To ,że ludzie nie używają tego ogiera, to być może kwestia mody, dlatego jest mało źrebiąt, a do tego dodać to ,że kryje dotacyjne, to już w ogóle pogarsza sytuację . Tu trzeba też postawić sprawę uczciwie, jakie matki dostał ten ogier ? Czy była tam chociaż jedna klacz, która mogła bym rokować jakiś wynik pozytywny takiego krycia ? A i jeszcze jedno, czy ktokolwiek sprawdział jego potomstwo pod względem użytkowym ?

PS.  Co się tyczy podobieństwa rodowodu, to chodziło mi o to ,że jest tam Ignam , na klaczach z dużym dolewem pełnej krwi 😉
PS.  Co się tyczy podobieństwa rodowodu, to chodziło mi o to ,że jest tam Ignam , na klaczach z dużym dolewem pełnej krwi 😉


owszem ojcem Kormorana jest Ignam ale Cassino „S” Ibis, łączy je tylko wspólny dziadek Akropol, więc podobieństwo żadne

Za użyciem go przemawia inbred na  Kondeusza, przez to na Aqiuno ( stąd może być jego trudniejszy charakter), a do tego Dakota, dalej Poprad, nie widzę tu nic złego

Kormoran nie jest zinbredowany na Kondeusza, ogier ten występuje tylko raz w jego rodowodzie, natomiast krew Aquino wprowadzona jest przez og. Colombo, który to występuje w jego rodowodzie dwukrotnie (inbred).


To ,że ludzie nie używają tego ogiera, to być może kwestia mody

- albo braku zainteresowania, mimo ciekawego rodowodu trakeniarze po niego nie sięgają

dlatego jest mało źrebiąt, a do tego dodać to ,że kryje dotacyjne, to już w ogóle pogarsza sytuację

- to, że kryje dotacyjnie nie przekreśla go jako reproduktora, ani nie pogarsza sytuacji, podejrzewam, ze gdyby nie dotacje to nie krył by wcale


Tu trzeba też postawić sprawę uczciwie, jakie matki dostał ten ogier ? Czy była tam chociaż jedna klacz, która mogła bym rokować jakiś wynik pozytywny takiego krycia ?

- stanowił w Rzecznej i furory tam nie zrobił


A i jeszcze jedno, czy ktokolwiek sprawdział jego potomstwo pod względem użytkowym ?

- dlatego napisałem wg mnie to dobry reproduktor do produkcji koni spacerowych
Tak masz rację, tam jest inbred na Aquino, a Kondeusz jest raz,  co moim zdaniem jest na +.
Podobieństwo jest, bo oba ogeiry są z linii Aquino, na matki z dużym dolewem xx.
Trakeniarze, po niego nie sięgają, bo sięgają bo  modne ,,dużo lepsze" zachodnie.
Ja oaobiście zaryzykowała bym krycie tym ogierem , chociażby po to by sprawdzić swoje założenia. Każdemu wolno ,,kochać".
Ta dyskusja staje się jałowa, każdy niech kryje czym uważa 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 czerwca 2015 10:15
Gdzie mogę znaleźć zdjęcia potomstwa po ogierze Lenon L?
U Faary, i na stronie Mazurka
Mam kobyłkę sp i chciałabym ją pokryć. W koniach siedzę, ale w hodowli nie  😡 Nie znam się na tym a muszę coś wymyślić.

Klacz ma wydajne, sprężyste chody, nieźle skacze, z niezłą techniką (nurkuje baskilem, mało chowa przody). Jest długa z długą, nisko noszoną szyją (i to bym chciała "podnieść"😉. Kierunek oczywiście skoki... nie liczę na czempiona, ale im lepsze się uda tym fajniej  🤣
Krycie naturalne, jak najbliżej zachodniopomorskiego, i w cenie do 1000 zł max.
Takie są założenia wyjściowe.

Klacz po og. Owad (Windwurf); matka - Bandera po og. Dryl

Podobają mi się dwa ogiery:
It's Me du Mesnil
http://www.bazakoni.pl/itsmedumesnil-narcosii-toscadumesnil
Madison
http://www.bazakoni.pl/madison-guidam-zwiggy

Czy ktoś coś...? Czyli, który ogier lepszy? Który do niej lepszy? Czy może w pobliżu jest inny ogier, o którym powinnam pomyśleć?
Będę wdzięczna, za wszelkie info
szaraduszka ciężko coś doradzić bo konie to zawsze wielka niewiadoma. Twoja kobyłka to wlkp a przynajmniej dość mocno w tych klimatach, mi się podoba i krycie Madisonem uważam za niegłupie. Mi jeszcze chodziłyby po głowie takie ogiery: Ulco kwpn, Barroso kwpn, Bolshoi kwpn, Santiego thur., no i Qulester hol.
Ja mam tylko nadzieje że pogoda się ustabilizuje i pojadę nagrywać właśnie ogiera Barros KWPN - mam na razie tylko takie zdjęcia i widać że w sezonie dobrze wygląda. A to już połowa sukcesu na fajne zdjęcia czy film  😜

konikmorski nawet na tych zdjęciach Barroso jest miodzio 🙂 Szkoda że nie można uzyskać nasienia świeżego..
edzia69   Kolorowe jest piękne!
21 czerwca 2015 15:31
Koniku zrób proszę zdjęcia przednich kopyt, tak od przodu i z boku.
edzia69 - za dużo wymagasz :P tam nie ma specjalnego miejsca żeby kręcić film i trzeba gdzieś poszukać na polu...

Tu są jeszcze trzej synowie Barrosa - https://www.youtube.com/channel/UC3RG2bZ-_LMP-WMnSPBm-9A
edzia69 - za dużo wymagasz :P tam nie ma specjalnego miejsca żeby kręcić film i trzeba gdzieś poszukać na polu...

Tu są jeszcze trzej synowie Barrosa - https://www.youtube.com/channel/UC3RG2bZ-_LMP-WMnSPBm-9A


Nie za dużo, jak hodowca chce kryć jakimś ogierem , to chce wiedziać jaki jest na spodzie, by odpadów sobie nie proddukować. A krycie i transport kosztują, utrzymanie źrebięcia również, więc nie mów ,że to są za duże wymagania  😉
REKLAMA
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama na forum
Nie wrzucaj tego ogłoszenia co drugą stronę.
Mi jeszcze chodziłyby po głowie takie ogiery: Ulco kwpn,

jeśli jej założeniem byłoby wychodowanie czegoś w typie cięższego ślązaka, to jak najbardziej. w innym wypadku nie polecam.
Jedyny Barros jakiego widziałem

katija znam klacz po Ulco, jakieś 155cm i góra 450kg, w tamtym roku była na ZT w Bielicach
titina - wezmę to pod uwagę co napisałaś.

ogurek- zwróciłeś uwagę że ogier Barros ma rodowód ujeżdżeniowo - skokowy. A w Polsce był sprawdzany na zakładzie w zaprzęgu? Nie mogę się doszukać informacji czy on też ma w Polsce typ zaprzęgowy.

szaraduszka Mi jeszcze chodziłyby po głowie takie ogiery: Ulco kwpn, Barroso kwpn, Bolshoi kwpn, Santiego thur., no i Qulester hol.


Wiem, że loteria; dlatego pomyślałam, że jeśli klacz jest zupełnie niesprawdzona hodowlanie, to nich chociaż ogier będzie 🙂
Wszystkie wymienione ogiery są dość daleko ode mnie niestety, odrzucam też te pod 170; klacz jest 166 - hoduję konia pod siebie i za dużych nie lubię.

Jeśli chodzi o Ulco, to pamiętam go z zakładu (akurat robiłam kurs instruktorski) nie był zły, ale się w nim nie zakochałam, wolałam Taunusa; często nie potrafię "rozłożyć konia na części" i ocenić sensownie, patrzę całościowo i albo łapie mnie za oko albo nie 🙂
szaraduszka a czemu chcesz kryć naturalnie, świeże nie wchodzi w rachubę?
ogurek- zwróciłeś uwagę że ogier Barros ma rodowód ujeżdżeniowo - skokowy. A w Polsce był sprawdzany na zakładzie w zaprzęgu? Nie mogę się doszukać informacji czy on też ma w Polsce typ zaprzęgowy.


nie trzeba szukać. Temat Barros'a był już poruszany. Ogier ten ukończył ZT zaprzęgowy bo wyniki uzyskane na ZT wierzchowym nie zapewniały mu wpisu do księgi a tym samym uzyskania licencji. Ocenę pozostawiam zainteresowanym.
Czyli jak odpadnie z jednego to idzie do drugiego a potem do trzeciego aż przejdzie ZT i dostanie wpis ???? Dobrze to o nim świadczy i o naszych ZT  😁
adriena i co ja bym z tym nasieniem zrobiła?  🙄 potrzebowałabym weta... a jak się mieszka w mało uczęszczanej dziurze to umówić weta konkretnie, na czas, graniczy z cudem  😤
adriena i co ja bym z tym nasieniem zrobiła?  🙄 potrzebowałabym weta... a jak się mieszka w mało uczęszczanej dziurze to umówić weta konkretnie, na czas, graniczy z cudem  😤
chyba że tak, szkoda bo nasienie świeże i mrożonki dają Ci większe pole manewru z ogierem.
Weszłam na stronę PZHK i wysortowałam Ci ogiery sp i ogiery wlkp dostępne w województwie pomorskim (bo zachodniopomorskiego w wykazie nie ma). Mało tego i część to świeże/mrożonki.




edit: przepraszam jest 1 dla wlkp i jest to ogier Nikiel

Kurcze jest to możliwe żeby nie było ogiera sp w całym zachodniopomorskim??

katija znam klacz po Ulco, jakieś 155cm i góra 450kg, w tamtym roku była na ZT w Bielicach

ja znam sporo koni po ulco+ stawke z przed roku z sielinka i generalnie są to konie "ślązakowate". i to nie tak, że mi się nie podobają. znajomi maja kobyłkę po nim, fajny koń no ale klocek.
[quote author=ogurek link=topic=5087.msg2380024#msg2380024 date=1434924725]

katija znam klacz po Ulco, jakieś 155cm i góra 450kg, w tamtym roku była na ZT w Bielicach

ja znam sporo koni po ulco+ stawke z przed roku z sielinka i generalnie są to konie "ślązakowate". i to nie tak, że mi się nie podobają. znajomi maja kobyłkę po nim, fajny koń no ale klocek.
[/quote] bo Ulco to chyba musi mieć perfekt kobyłę, nie na każdą się nadaje. No to niedobrze bo z takim ogierem to loteria.
Masz jakieś zdjęcia tych koni?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się