Dzisiaj na obiad ...

180 okolo, ze 40min wystarczy 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
10 lipca 2015 12:00
Gillian
Jeśli pierś ma być mięciutka i soczysta, to dla mnie tylko z rękawa do pieczenia (odpowiednik gotowców z dołączonym woreczkiem z Winiar m.ni.).
Przyprawić można ją wszystkim, ja najbardziej lubię przyprawę do mięs Knorr, wtedy wychodzi w smaku coś na a'la gyros 😉
Piekę w sumie na oko, wszystko zależy od wielkości cyca, ale jak pisze faith 180 stopni i ok. 40 min. 


Dziś robię podejście do dania Vanille, a właściwie jego luźną interpretację - bolognese z mozzarellą, śmietanę sobie daruję 😉
vanille, dopiero się dzisiaj zabrałam za Twój przepis - właśnie skończyłam jeść - REWELACJA  😜 Dzięki!
Polędwiczki wieprzowe z gruszką i kozim serem, ziemniaki i surówka z czerwonej kapusty, żeby nie było, że tylko indyjskie jedzenie gotuję 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 lipca 2015 15:16
lekkie wege leczo  😍 uwielbiam letnie jedzenie  😅
madmaddie, u mnie jutro coś w tym guście 🙂 Makaron z cukinii z sosem pomidorowym i parmezanem  😜

A dzisiaj pieczone ziemniaczki, jajko sadzone i mizeria, a na deser truskawki pod kruszonką  😍
Kleik ja ostatnio jadłam u ciotki porzeczki pod kruszonką, na ciepło  😜


Macie jakieś pomysły na dobre jedzonko z cukinią ? Poza leczo 🙂 czym faszerujecie ? Może jakiś fajny przepis na makaron z cukinią ?
Ja ostatnio robilam na szybko, ale wyszlo zaskakujaco dobre - szynka + kalarepka + ser plesniowy 🙂 posypane ziolami prowansalskimi. mysle ze wyszloby klasa gdyby to byla szynka parmenska + odrobina suszoych pomidorkow 😉
kolebka, właśnie u mnie cukinia robi za makaron. Mam specjalną obieraczkę co robi z niej nitki, które wyglądają jak spagetti (na jadłonomii podpatrzyłam ten pomysł) i do tego robię sos na jaki akurat mam ochotę 🙂 Rewelacja 🙂 Albo cukinia natarta ziołami, czosnkiem, oliwą i solą podsmażona na patelni lub upieczona w piekarniku  😜
kolebka- ja właśnie mam makaron z cukinia i kurczakiem i tym co bylo w lodowce wyszło genialne 😉
przepis: 2 cebule zeszklić na maśle, dodać kurczaka (cyc ok 50dag), podsmażyć, następnie dodać cukinie (2 szt starte jak ogórki na mizerie) doprawić oregano, bazylia, tymiankiem (polecam świeże), sola i pieprzem. Następnie przełożyć to do garnka. Na patelnie wrzucić puszkę pomidorów, dodać 3-4 łyżki śmietany i 4 ząbki czosnku, poddusić 3 min, dodać pokrojoną na drobne kawałki mozzarellę (ok 20dag takiej z kawałka nie z kulki- lepiej się topi). Przelać to do garnka, wymieszać dusić 5min i gotowe. Ja jem z makaronem pełnoziarnistym 😉 Z tych składników mam obiad dla 2 os na 3 dni



cukinia faszerowana- farsz- mięso (u mnie szynka lub cyc z kurczaka - mielone)+ podsmażone pieczarki z cebulą+jajo+ koperek+ włoszczyzna w słupkach + trochę wydrążonego miąższu z cukinii, doprawić - sól, pieprz, vegeta. Tym faszeruje cukinie/ kabaczka/ paprykę. zapiekam (150-180* ok 40min), na wierzch można dać pod koniec plaster żółtego sera, dobrze smakuje z sosem pomidorowym. Z pozostałego farszu robię kotlety mielone 😉
dzięki dziewczęta za przepisy, zapamiętam  :kwiatek:

Dzisiaj musiałam zjeść już cukinię, bo rośnie gigant w ogródku 😀 w lodówce niezbyt wiele, więc jako farsz poszedł: serek wiejski, pomidory z kartonika i kasza jaglana. Do tego sól, pieprz i zioła dalmatyńskie. Wyszło przepyszne  😜
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 lipca 2015 09:53
U mnie wczoraj było TO, zostało jeszcze trochę na dziś. Smakuje super 😜
Widzę, że pół re-volty je to samo  😁
Ja ostatnio też 3 dni pod rząd przepis od Vanille  😂
jeszcze co do cukinii to dwa proste przepisy:

1.placki z cukinii- cukinia, marchewka (można dać tez ziemniaka)- zetrzeć na tarce o grubych oczkach, dodać cebule (utartą), kefir, łyżeczka sody, mąka, sól, pieprz, natka pietruszki, jajko- wymieszać i smażyć na oleju 😉

2. cukinia a'la schabowy- cukinie pokroić na plastry ok 1cm grubości, opanierować i na patelnię
Hahaha, cieszę się, że udało mi się was uszczęśliwić 😀 Ja jak poznałam ten przepis to chyba przed 2 tygodnie jadłam co rusz to samo 😀
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 lipca 2015 15:59

2. cukinia a'la schabowy- cukinie pokroić na plastry ok 1cm grubości, opanierować i na patelnię


Bardzo lubię! Letni zestaw - cukinie, fasolka zielona, kalafior (te dwa pozostałe z wody). Mmmmm!
Jakieś sprawdzone przepisy i inspiracje na zapiekankę ziemniaczana? Mam w lodowce pomidory, groszek konserwowy, cebule, majonez, jakas kielbase. Zawsze można coś dokupić ale chciałabym wykorzystać to co mam 😀
Edycja: I cukinia!! Wielgachna, z własnego ogródka 😉
kajpo tu masz 2 zapiekanki ziemniaczane- z mięsem lub bez: http://koniara.pl/index.php/tag/zapiekanka/
W wersji mięsnej możesz mięso zastąpić kiełbasą. Np. razem podsmażasz kiełbasę i cebulę, potem dodajesz pomidory i redukujesz. Jedną z warstw ziemniaków możesz zastąpić cukinią. Jakiś ser by się przydał (aby to wszystko się kupy trzymało) i mleko, ewentualnie mleko z zasmażką, ostatecznie woda z przyprawami (musi być trochę wilgoci, w której ugotują się te ziemniaki).
Piekę królika. Trzymajcie kciuki 😉
Lena Jak go przyrządzisz?
Moczyłam całą noc w maślance, a potem przyprawiłam i upiekłam. Smakował prawie jak kurczak 🙂
W  maślance powiadasz... I co z nią potem? Wylewasz czy jakoś jeszcze w przepisie wykorzystujesz?
Ja robię z boczkiem, czosnkiem i słodką papryką, do tego zabielany sos spod mięsa.
Wedle przepisu maślankę się wylewa, a królika płucze z niej. Boczek brzmi pysznie, ale dla mnie już za tłusto by było 🙂
Fakt, nie jest to lekkie danie na co dzień, ale od święta... czasem można zaszaleć 🙂
A czy w zapiekankach da jakos sie zastapic ser? Nie moge jesc sera a bardzo chetnie bym zjadla zapiekanke jakas
Nie możesz jeść sera żółtego, czy w ogóle nabiału?
Sera zoltego
Chuda, jeśli nie możesz jeść sera żółtego, to myślę, że zapiekankę można z powodzeniem polać sosem beszamelowym i nie sypać żółtym serem. Można też zrobić zapiekankę ziemniaczaną i dać ziemniaki w postaci puree na wierzch.
A sery białe możesz jeść? Myślę, że zapiekankę z powodzeniem można by potraktować pokruszoną fetą, albo pokrojoną mozarellą, tą białą.

Ja nie znoszę gotowania w takie upały, kuchnia jest zawsze najcieplejszym miejscem w domu 😉 Staram się więc robić ekspresowe obiady. Fajne są wszelkiego rodzaju tortille z warzywami i kurczakiem, sałatka gyros. A ostatnio wyszedł mi całkiem smaczny obiad w 15 minut, składający się z makaronu w kształcie ryżu (można zastąpić też ryżem, kuskusem, kaszą jaglaną), podsmażonego w przyprawach kurczaka, koktajlowych krewetek, odrobiną przecieru pomidorowego, do tego dodałam zieleninkę w postaci koperek, szczypiorek, pietruszka i odrobinę ostrego sosu chilli. Danie ekspres a taka pycha  😍

Edit: dopisek.
Można też zamiast sera żółtego wziąć serek wiejski, odsączyć z tej śmietanki, doprawić i położyć na zapiekance. Też się potrafi trochę ciągnąć 😉
Ahh a u mnie dziś racuchy z jabłkami polane śmietanką i obsypane borówkami  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się