Młode Konie

Dava   kiss kiss bang bang
20 lipca 2015 09:24
O wow gratulacje  :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 lipca 2015 09:59
Dziękuję  :kwiatek:
Nas z moim młodzieńcem już szmat czasu nie było, miesiąc temu skończył cztery latka, jutro debiutuje juz na zawodach  🏇
Fajny konik  🙂 , ale przykro mi to mówić - nie podoba mi się ten obrazek.  🙁
Pracujemy na miarę sił. Konik niestety do tych fajnie współpracujących nie należy, pokażemy się jeszcze za jakiś czas, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Jeżeli mogę to całą krytykę i rady przyjmę na klatę na pw. Każda rada może się przydać  🙂
Ja wczoraj debiutowałam w L z młodą 😅. Najpierw jechałam LL i L, no i obie dałyśmy ciała. Zachowywała się jakby pierwszy raz w życiu skakała, każda przeszkoda taka straszna. Pojechałam jeszcze raz L na poprawkę i szła jak stary wyga. 🙂 Strasznie tchórzyłam, bo to też moja pierwsza Lka, ale dałyśmy radę. Szkoda tylko tej zrzutki, za blisko podjechałam 🙁.

Dramuta12, gratuluję debiutu, nawet jeśli na początku nie było idealnie 😉 Ważne, że poprawione. Teraz będzie łatwiej. 
Equihorse, i jak poszło?


My po trzech dniach zawodów. Szarak szedł dwa razy L, dwa razy P, L1 i P1. W Lkach drągów nie tyka  (raz puknął). W P zrobiliśmy po zrzutce. Pierwszego dnia ostatnia przeszkoda II fazy, drugiego dnia na stacjonatce skakanej pod skosem, a w P1 na jedynce (tu ja przysnęłam). Jestem z niego bardzo zadowolona. Zaczęłam się ścigać, jeździć skróty i nieźle nam to wychodzi. Pierwszy raz skakał jokera i świetnie sobie poradził. Przeszkody były niesamowicie kolorowe, parkury stały konkretne.  Wydolnościowo też ok. Tak więc weekend na plus.

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11230965_898250620236099_6952647764905234233_n.jpg?oh=e56b15ae9fe1a03a0418a0f4d544e81c&oe=564FD385[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11752635_898540376873790_999981584561794887_n.jpg?oh=f9ba6b957dd2d5a398fa0346383c8c63&oe=564B9E35[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11811307_898249586902869_8237194665864878452_n.jpg?oh=eb271b702fdff0bbfc6e9bf0b662fc86&oe=563F91B4[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/11750698_898249080236253_1883479482151533957_n.jpg?oh=bf19463ea649d9d0f45abf998f7deae5&oe=565C608F[/img]
anai, jak zwykle miło czytać i oglądać was 🙂 gratuluję 🙂
aniaagre, bardzo dziękuję!  :kwiatek:

Filmy:
P1:

     


L1:


P z jokerem (nagrane od dwójki 😉):


P dwufazowe:


L zwykłe:

anai pierwszy przejazd tragicznie, eliminacja na dwójce i tradycyjny pokaz wspinania. Nie chciał w ogóle podejść do przeszkody. Przerosła go chyba sytuacja. Za to drugi to już koń ideał, przeszkody kolorowe na których dużo osób miało problem, zakręty też wymagające, a jednak przyjemny w prowadzeniu, przejazd na zero i w sumie w drugim czasie w konkursie.  🙂 Jak na pierwszy start w życiu i jednak rzucenie na głęboką wodę bo stało już porządne, przepisowe LL myślę, że super. W weekend jeszcze pojedziemy to samo a za dwa tygodnie myślę, że spróbujemy posłać go już na L-kę.

Ps: szarak to nadal mój niezmienny mistrz. Gratuluję i mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć was kiedyś na żywo
anai Ale super przeszkody  😍 


Nas dawno nie było, więc dodaje młodziaki .
Equihorse, faktycznie początek  mieliście hardcorowy, dobrze, że dalej było ok 🙂
monia, planujesz jakieś zawody z młodym? A przeszkody były  rewelacyjne (część identyczna, jak na BalticaTour 😉), tym bardziej jestem dumna z szaraka, że się spisywał, oglądał je oczywiście nieufnie, ale skakał bez wahania. Tu jeszcze kilka przeszkód:





anai Oglądałam Twoje filmy, fajnie jedziesz,  młody taki grzeczny . Wieki będą zanim mój będzie taki fajny.

Co do zawodów to ostatnio wszystko odwołują i siedzimy w domu. Planuję jechać na Polsko-Niemiecie tylko, że zrobili kijowe konkursy bo od L a L1 wpisali że tylko 5-latki . Więc nie wiem czy mi się opłaca jechać na jeden konkurs .
Mam problem z 5 letnią klaczą. Ciężko nakłonić młodą do galopu na lonży, a kiedy już zagalopuje to pędzi jak wiatr i się ślizga lub potyka. Macie może sposoby jak nauczyć ją poprawnego zagalopowania i lepszej równowagi ? W kłusie nie ma takich problemów. Zastanawiam się także czy powodem może być trawiaste podłoże.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 sierpnia 2015 19:58
młody 5ty raz pod siodłem  😍



dzisiaj drugi raz śmigałyśmy z gniadą 🙂😉 jest absolutnie przeurocza!

Mnie jakiś czas tu nie było. Gniada się trochę obijała w lipcu, bo się przeziębiła (nie wiem jakim cudem koń może się przeziębić latem..), ale już wróciłyśmy do jazdy. W zeszłym tygodniu była boska, moje najlepsze jazdy na niej, w tym z kolei jak na razie jeździło mi się fatalnie.. Swoją drogą ona jest strasznie wrażliwa na owady, leci wtedy do przodu i jest zdekoncentrowana, a niestety w stajni w której stoi jest masakra owadowa nawet o 6 rano.
Za to dzisiaj po raz pierwszy coś skoczyłyśmy - ot, małe krzyżaczki z kłusa ze wskazówką, ale byłam zadowolona, bo szła chętnie, bez żadnego pływania, zastanawiania się itp.
W ogóle znowu przytyła  😵 nie mam siły do jej tuszy, już była szczuplejsza, nawet było widać zarys żeber. Teraz znowu brzuch jak w ciąży bliźniaczej, wał tłuszczu na szyi i rzepie ogona, w ogóle tłuszcz wszędzie... Pewnie skończy się na badaniach, bo to nie jest normalne, żeby młody pracujący koń, jedzący tylko siano był tak gruby i tył z powietrza.. chociaż o dziwo kondycyjnie sobie nieźle radzi.

Od września będę mieć 2 nowe młodziaki do zajażdżki, to pewnie będę tu regularniej wpadać 🙂
galopada_ a co to za gniada? 😉
Mój maluch dziś po pierwszej L-ce i drugim w życiu starcie  🏇





Equihorse, tym razem obyło się bez powodu wspinania? 😉
I sorry, muszę się czepić, bo bardzo pięknie sie prezentujecie, ale te włosy  🤬
Orzeszkowa dzisiaj pojadę juz w siateczce  😡

Obił się mocno parę dni temu, bo sam wywalił się na plecy i chyba zrozumiał, że to działanie kompletnie bezcelowe.
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
08 sierpnia 2015 10:21
Anai Ty wiesz , że jestem Waszą fanką:-)
equihorse wiem , że to  🚫 ale Ty ładna jesteś :-)

A ja wpadam w bardziej relaksacyjno - wakacyjnym nastroju z fotkami mojego młodego, który po drzewach "skacze" byle ominąć najmniejszą kałużę na drodze, a tu takie rzeczy :-)
Kiara dziękuję  🤣

Mój czterolatek w niedzielę czwarty w LL dwufazowym i niesamowicie fajny przejazd w L1. Jak na drugie zawody spisał się lepiej niż powinien.  🙂


L1:


Filmik z LL dodam jak raczy się załadować... :/
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 sierpnia 2015 21:54
anai Ty masz szaraka a ja mam szaraczkę 😉




I jeszcze Wiwandierka 🙂

Equihorse, ile on ma inbredu na Colorado?
halo 25%  😉
Gniada po przebojach kopytowych pierwszy raz pod siodlem 😁 jak nie urok, to sraczka 😁


Czytam Was dziewczyny regularnie  i trochę mi przykro , po sprzedaży złotego, że nie mogę się tutaj udzielać,ale...... za niedługo wrócę  z nowym nabytkiem😀
Donia Aleksandra, chwal się koniecznie!

ja z gniadą może w końcu ruszę z robotą 😁





Constantia, o, jaka podobna! Co to?
galopada_,  a co za przeboje miałaś z gniadą?
Donia Aleksandra, pochwalisz się? Mocno Ci kibicuję z zakupem nowego zwierza!

My, po miesiącu wolnego, w tym tygodniu powoli zaczęliśmy podskoki. Na razie gimnastyka i dynamika na skokach wyskokach i kilku stacjonatach z drągami na foulę. Doczekać się nie mogę regularnych treningów 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się