Młode Konie

anai, cały lipiec nie miałam czasu bo siedziałam w szpitalu i jezdziłam tylko swojego dużego. Pozniej wyciągnęłam ją ze trzy razy po czym miała dzień przerwy po którym wróciła do stajni zapuchnięta. Okazało się, że miała ropę w kopycie. Teraz jest juz wszystko ok, ale czekam na kowala żeby ją podkuł. Poza tym jutro wyjeżdzam na chwilę w góry, pozniej znowu ale na dłużej. Po drodze miałam jeszcze masę wyjazdów do Lublina bo byłam na etapie szukania mieszkania, a tu czy tam wpadło jakieś wesele czy inny wyjazd i mi się ponad 2 miesiące rozmyły 😁
galopada_, o, skąd ja to  znam 😉 Mi się tak wakacje rozmyły, tylko bez żadnych problemów zdrowotnych, po prostu z braku możliwości zostawienia gdzieś własnych dzieci. Dlatego moje konie zawsze w wakacje leniuchują 😉
galopada_ oddalabym wszystko, żeby mój młodzian i bez przebojów zdrowotnych chodził tak jak gniada  😀
Donia Aleksandra pokaż koniecznie nowego zwierza jak tylko do Ciebie trafi!

Po niedzielnych lekkich nieporozumieniach parkurowych byłam zmuszona zmienić coś 'w pysku' u ząbkującego malucha... U nas aktualnym kluczem do poprawy porozumienia okazał się hack. Koń całkiem inny w parkurze, lekki, luźny, uważny i zero bicia z ręką  🙂

Tu zdjęcie z niedzieli:


A tu dzisiejsza L-ka 🙂







anai, a ja mam tylko 3 miesiące w roku na jazdę. Niestety 🙁

Equihorse, gniada jest surowa zupełnie. Potrafi skręcać i... to było na tyle 😁

Jak wsiadłam na nią to mi się przypomniało jak bardzo jaram się zajeżdżaniem młodziaków. Uwaga ogłaszam spam kilkoma byłymi podopiecznymi  😁

mój pierwszy zajeżdżony koń



a pozniej już poleciało  😁

















bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
01 września 2015 16:21
Pytanie do hodowców i właścicieli młodych koni. Czy zdarzyła się Wam sytuacja, w której młody koń wyniki badania klinicznego (chodzi o próby zginania przy TUV-ie) miał dodatnie, a zmiany zobrazowane na RTG nie wykazywały chipów i innych poważnych patologii? Czy młodziak w wieku 2-lat może pokazywać ekstremalnie dodatnie próby zginania?

Będę niezwykle wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 września 2015 17:14
Constantia, o, jaka podobna! Co to?


Dżarda 2011 (Ramadan AA - Dżaga po Grey AC) Trzeba będzie na nią poczekać pewnie do przyszłego roku. Na razie ma ukończyć MPMK w WKKW, potem odpocznie i zimą wróci do roboty 🙂
bjooork, próby zginania nie odnoszą się tylko do kości, stawów, chrząstek itd., ale również do tkanek miękkich. RTG może być wzorowe, ale nic nie mówi o ścięgnach i więzadłach. Ekstremalnie dodatnie próby to nie brzmi dobrze 🙁

Donia Aleksandra, trzymam kciuki! 🙂
bjooork, co oznacza ekstremalnie? Ile kroków?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
01 września 2015 23:04
Perlica koń przebiegł całą prostą kulawy - i była to ewidentna kulawizna, którą ja laik widziałam - dlatego określiłam to mianem 'ekstremalnych'

Quantanamera jak zobaczyłam pierwszą nieczystą próbę to, aż jęknęłam i wiedziałam, że nie wróży to najlepiej - zrezygnowaliśmy. Z łzami w oczach wyjeżdżałam od sprzedawcy.
No to lepiej się chyba nie pchać w takiego konia ...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 września 2015 06:40
A sprawdzaliscie czy nie jest podbity?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 września 2015 08:58
Constantia to sprawdziliśmy
galopada_ ale masz już młodzików przerobione, Zazdroszczę umiejętności

Strasznie dawno mnie tu nie było
Wetnę się z moim młodym  😍




Jak dobrze pójdzie ( przejdzie badania )  to w przyszłym tygodniu będzie już u mnie  😀
Na pewno wrzucę wtedy zdjęcia .
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 września 2015 10:40
Donia Aleksandra kciuki są, jak kupisz to się koniecznie pochwal!
Donia Aleksandra, o, to mocno trzymam kciuki! !!

Mieliśmy  wczoraj pierwszy trening  po przerwie. Dostaliśmy  wycisk, ale było  warto. 
Ależ ja Wam dziewczyny zazdroszczę-jeździcie na swoich koniach,trenujecie,startujecie w zawodach.Ja mam fajnego konia i co??Biedak ma zespół Wooblera i niestety prawie w ogóle nie można go użytkować.....trochę lonża,korytarz i cavaletti.Może go dosiąść osoba do najwyżej 50kg i pojeździć trochę lajtowo.A Savage jest naprawdę przekochanym zwierzakiem .Już 6 lat,jak służy za kosiarkę.Wygląda,jak żrebny wałach 😉


Donia Aleksandra, film prywatny  😉
Donia popraw film  😉

Moje rude .
Laski, wystarczy skopiować tę końcówkę z linka Doni i dokleić do jakiegoś video na yt :P
monia, coraz większe  rude  😉
Donia Aleksandra, gratuluję!  Papier  zacny,  dziewczynka surowa? 
anai Rudemu dużo brakuje, to jeszcze nie to co mi się podoba . A co u twojej siwej piękności ?
monia, wróciliśmy  do treningów  po sierpniowej labie.  Za dwa tygodnie  mamy zawody.  Chodzi  dobrze,  nie narzekam 😉  wczoraj przeżył  spore stadko dzików  przebiegające  koło  placu  i nie zapomniał,  że  na nim siedzę,  więc  chyba  dorośleje.
To czekam na relacje z zawodów. Ja po przerwie jadę na zawody w sobotę. Mam nadzieje, że już będzie fajnie skakał bez fantazji .
Nie mogę doczekać się już P/N te L zrobiły się nudne  😵 
Louisa
Och, och jakie ciasteczko ♥ Dawaj jeszcze rudą 😉

Donia
Gratulacje, śliczna!
anai zajezdzana w lutym, pracowała niby  trochę, ale sądzę że tyle co nic . Więc cała przyjemność spada na mnie , ale jestem bardzo podekscytowana. 😍
No i oczywiście dziękujemy Wam wszystkim za kciuki !  :kwiatek:
monia Twoje rude jest piękne  😍
Louisa
Och, och jakie ciasteczko ♥ Dawaj jeszcze rudą 😉



Mam nadzieję ze za rok będzie jeszcze wieksze ciasteczko, roczniaki to chyba najbrzydszy etap rozwojowy 😉

Rudą mam tylko taką z kwietnia, z próby dzielności





Teraz ruda skończyła L4 i niebawem pewnie pojawimy się z czymś nowym.

Donia
Gratulacje, gniada jest śliczna!
Donia
widziałam ją na żywo - ZAJEBI**Y koń!
WIELKIE gratulacje!

Skąd ją wzięłaś - bo chyba nie była wystawiana w ogłoszeniach?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się