Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)


Libella, eeejjj! Gdzie Wy stoicie? Toć ciotka na razie planów na wczesne popołudnia nie ma to może odwiedzić z aparatem 😎 dziękujemy :kwiatek:

Hermes Bródno 😉 Ja bardzo chętnie! Tylko widzisz, ja sama zwykle po nocy jeżdżę... za dnia w stajni to będę na przykład dziś  😉 potem moooże w weekend. Ale jakby nam się udało zgrać to zapraszam :kwiatek:

Anai super pomysł z tą kamerką! Kurcze, może faktycznie sobie chociaż lustrzankę gdzieś postawię i film nakręcę 🙂
Tuch super, że macie możliwość wyjścia do lasu, straaasznie mi tego brakuje. To zawsze fajna alternatywa.

SmalecTropikalny dobrze, że Wam się poprawia! Trzymam kciuki, oby tak dalej 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 listopada 2015 07:52
Libella, to bede sie przypominac! Bo z checia odwiedze 🙂
Averis   Czarny charakter
02 listopada 2015 07:57
baffinka, teraz jest trochę mniej fit, bo nabrał ciałka (miał ciężką końcówkę lata), ale też mięśnie 🙂
tuch, szczerze? Bo nie mamy zdjęć 😁 Ale nadrobimy. Faajnie, żę Mały znowu jest z Tobąi to tak blisko - pozazdrościć! Cieszę się, że idziecie do przodu 🙂!
AnetaW, jak już pisałam - teraz jest trochę mniej podkasany (jednak bycie królem paśnika robi swoje), ale a to plecki mu się ładnie wyrównują. Ale fakt - jak na jego śląską naturę jestem dumna z naszych postępów 😁
Hermes, dziękuję! Fajnie, ę inni widząto, co ja czuję :kwiatek:
SmalecTropikalny, dziękuję 🙂! a Wam zdrowia życzę, wiem co znaczy mieć rekonwalescenta i wiem, że to mija i wszystko będzie po staremu 🙂
Atea, pewnie, że fajna  😁 I nieskromnie przyznam, że co do karego, to masz rację 😉 Nie dość, że ładny, to jeszcze miły!
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 listopada 2015 08:14
SmalecTropikalny, dzięki :kwiatek: a u Was jeszcze zobaczysz jak to szybko zleci i będziecie śmigać 🙂
tuch, wygrałaś talon na balon 😁
Burza, taaaaaaaaaaak! 🙂
[quote author=tuch link=topic=96726.msg2443335#msg2443335 date=1446418934]
... i zasysał liście jak rasowy Elektroluks, najbardziej upodobał sobie liście klonowe.

uważaj na klon, bo liście są trujące...
[/quote]

Wiem, dlatego zdziwił mnie akurat ten wybór. Starałam się robić przystanki w innych miejscach.
Ale w ramach ciekawostki powiem, że mamy w stajni konia który pochłania liście dębu i żołędzie w całości, chrupie je jak marchewki. Początkowo była panika, drzewo zostało ogrodzone a to co spadło było systematycznie grabione. Jako jedyny koń z całej stawki uparła się na to konkretne drzewo i tylko czekała aż coś spadnie. Nigdy nie wykazywała objawów zatrucia, żadnych wzdęć, zaparć, kolek, nic. Obecnie drzewo jest nieogrodzone, a ona je te żołędzie, raczej jesienią niż wiosną. W terenie trudno przejechać obok dębu bez próby zjedzenia choć jednego listka. Klacz jest pogrubiana, żarłok jakich mało. Siano na padoku jest zawsze, więc nie jest to kwestia braku pożywienia. Dęby jakoś wybitnie sobie upodobała i chyba jest wyjątkiem od reguły...na szczęście.

Libella Bez lasu to bym chyba nie dała rady. Na pewno nie na dłuższą metę. Uwielbiam szwędać się po lasach. Czy to na koniu czy obok konia. Z Małym jeździmy latem dużo i często w tereny, w okresie jesienno-zimowym 1x w tygodniu i nie wyobrażam sobie tego inaczej. To duży komfort psychiczny dla konia.

Averis Dobrze Karson wygląda, zmobilizuj kogoś na częstsze zdjęcia 😉
tuch, mój też rąbie dębinę kiedy tylko moźe, ale fakt że raczej w terenie. Nawłoć też i nic 😉
Wpadam pochwalić się małą 🙂 tylko ta grzywa. Chyba poszukam fachowca, końskiego fryzjera hehe



baffinka, też się ucieszyłam, jak Cię zobaczyłam nie w czarnym! To ile Ty masz ogonów? Kojarzę tylko gniadą 🙁
Hermes, bielusieńki ten koń. Ile ma lat?
Libella, kucyk się zawstydził 🙂
Burza, piękne zdjęcie Piorka w avatarze <3
Averis, przyjemnie się patrzy na karego 🙂
anai, wybierasz się na jakieś zawody do Ekwadora (Dąbrówka Małą)?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 listopada 2015 15:30
Cejloniara, co to za piekne ochraniacze!? A Hello to juz prawie dorosly pan kon, bo 16 mu stukneło w czerwcu 🙂
Hermes, toć to zwykłe yorki do ciurania 🙂 a to, co udaje "lamówkę" to siano chyba jest  😡
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 listopada 2015 15:50
Cejloniara, haha w kazdym razie nawet jesli to siano to dodalo to uroku! 😁
Cejloniara piękna maść! Chyba moja ulubiona, zaraz po kasztanach 😉
Hermes trzymam za słowo  😁
A ja się zmobilizowałam i nie dość, że ściągnęłam do stajni instruktorkę, to jeszcze aparat i mam filmiki z jazdy  😜 - nie powiem, otwierają oczy 😉
jak się z nimi uporam to może uda mi się jakiś wrzucić, na razie mam printa z filmiku - jakoś marna, ale i dobre i to 😉
Cejloniara Kurczę, ja chyba nie w temacie, opowiedz coś o małej  👀
Libella Piona, też dzisiaj nagrałam filmik i się załamałam  😵 Postaram się teraz codziennie coś nagrywać, chociaż sama się trochę poogarniam  😡
Hermes, szczerze to sama jak zobaczyłam zdjęcie to się zastanawiałam "hmmm, a co to za ochraniacze założyłam?" 🙂

Atea, w grudniu kupiłam 3,5 latkę. Nazywa się A Cantura po Canturo I/Canturo i od Arabiki po Condender Son.
Od wiosny się powoli zajeżdżała, od końca czerwca zaczęła jazdy pod moją koleżanką, która ma doświadczenie z młodziakami i bardzo fajną rękę do koni a od jakoś tak września i ja zaczęłam wsiadać. Póki co wszystko idzie gładko, koń błyskawicznie się uczy i jest bardzo wdzięczny do pracy. Odważna, spokojna i sympatyczna. Czego chcieć więcej 🙂 Cejlon w maju skończy 20 lat i biorąc pod uwagę jego różne kłopoty z nogami to dałam mu święty spokój. Bałam się troszkę, że zdziadzieje ale właśnie dziś miałam ze stajni telefon:
- Aga, koń Ci się zepsuł.
- O matko, który? Ten pierwszy?
- No. Tak galopuje i bryka, że aż nie wierzyliśmy, że to on. Stawialiśmy na któregoś młodziaka 🙂
Tu więcej młodej http://re-volta.pl/galeria/moja/album/5846
Cejloniara Dziękuję za opis 😀 W takim razie z niecierpliwością czekam na więcej Waszych wspólnych fot. Gratuluję fajnego młodziaka!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 listopada 2015 17:00
Baffinka Ale masz teraz ekipę 😀. Fiordek mnie urzekł 😜
anai u Was jak zawsze praca wre. Wybieracie się w weekend na hipo?
Averis świetnie Karson wygląda 😀
Cejloniara elegancka pannica

Kucyk jutro ma kontrole, ale już dzisiaj poszedł sobie z odsadkami na padok 😵.
I co ja mam z nim zrobić 🤔wirek:
Cejloniara naprawdę piękna!
Hermes ale wyglądaliście super profi! PS fajnie ci w okularach! no i siwy w różu  😍
baffinka ale te twoje już futrzaki, ja muszę maszynkę do golenia coś powoli w pace odszukać  😁, mój Plusz taki sam włochaty!
tuch dobrze słyszeć że nie tylko ja chodzę na spacery z koniem :P, z Elektronkiem wprawdzie tylko, bo jakbym zabrała z padoku Klaczynce Bogusława, wyszłaby do niego z ogrodzeniem...

Kochani 🙂 a ja jeszcze raz dziękuję za kciuki, odkleszczkówka za nami, mamy prawie idealne wyniki badań krwi  i nie stwierdzono obecności tego paskudztwa w wymazie.....  😅  😅  😅
a koń, jak za dotknięciem magicznej różdżki poczuł się tak... wracamy do pracy, zdecydowanie 🙂, póki co będziemy się jakiś czas lonżować żeby było na co siodło kłaść  😉



Precelek Super wieści  😅 Czekam na relacje z wielkiego powrotu do roboty 🙂
Ale w ramach ciekawostki powiem, że mamy w stajni konia który pochłania liście dębu i żołędzie w całości, chrupie je jak marchewki.

U nas w stajni dęby rosną przy ogrodzeniu pastwiska, prawie wszystkie konie częstują się żołędziami. Na początku byłam tym mocno zdziwiona :P
Taka piękna jesień, a 'mój' koń spędza ją tak

Bujaliśmy się trochę z różnymi problemami zdrowotnymi, ale jutro już wsiadam i mam nadzieję, że przez jakiś czas będzie bez przygód.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 listopada 2015 09:11
lusia722, daj znać koniecznie jak po kontroli!
Precelek, świetne wieści! Muszę Ci powiedzieć, że mega nas nastraszyliście tą odkleszczówką i ciągle małego oglądam czy kleszcza nie złapał. Dziękuję :kwiatek: ostatnio na skoki coraz częściej zakładam okulary, bo nie widzę odległości 😁

A ja nie wytrzymałam w moim postanowieniu, żeby odpuścić zawody na sezon halowy 😁 jedziemy 15 do Poczernina 😅
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 listopada 2015 13:08
Hermes Nie wesoło. Staw kopytowy jest już ok, ale kucyk dalej kulawy. Kolejne znieczulenia. Stan zapalny jest w stawie pęcinowym. Jutro mamy USG, podajemy leki do stawu pęcinowego i czekamy.
Tuch dzięki w imieniu grubaska  :kwiatek:
Cejloniara mam dwa- rudą emerytkę w wieku Cejlona i gniadą na której śmigam. A czasem z doskoku kara i teraz  Scooby jak właścicielki nie ma. Fajna się młoda robi  😀 będziesz miała pociechę
Lusia722 zawsze najwięcej do jazdy mam na jesień-zimę jak nie ma warunków  😁  Fiordek jest spoko. Elektryczny, swoje za uszami ma, ale dość bezpieczny, szybko się daje spacyfikować  🤣 w zasadzie to nie czysty fiordek, a mieszanka. Ojciec fiord, a matka to tak bardziej w  typie haflingera  😂
Kurde... przerąbane masz z tym Księciuniem. Długo już tej diagnozy nie ma, nie?  🤔  Utnij i proteze mu ogarnij  🤣  Trzymam kciuki, żeby szybko się wyjaśniło i dało się coś zrobić.
Precelek zazdroszczę :P my musimy się męczyć z futrem 😀 zresztą bez sensu golić, jak wsiadam od wielkiego dzwonu i to tylko na stępo-kłusa- nawet się koń nie spoci  🤣 Super, że z Dzidziem już w porządku  😀 wracajcie do roboty jak najszybciej, żeby było na co popatrzeć 😀
Cejloniara, ładna dziewczynka 😀 Do ekwadora chyba na razie nie będziemy jechać, bo mam na miejscu raz lub dwa razy w miesiącu zawody (odległość 11 km od stajni 😉). Ale w sezonie otwartym na pewno. Bardzo mi się tam podoba 🙂
lusia722, no to beznadzieja. Współczuję.
Hermes, cały sezon halowy chciałaś odpuszczać? No przestań. Toż to pół roku prawie 😉 Będziemy na hipo w sobotę.
Precelek, jaki wesoły chłopak!!!
Precelek, na ostatnim wręcz majestatycznie 😀
anai, to ja się muszę wybrać w końcu do Sopotu, bo nawet samego obiektu jestem ciekawa. A jeszcze 21.11.jest Gerd a ja tak chciałam na niego jechać, jakby był na północy i nie mogę w tym terminie 🙁
baffinka, ja też mam ciągle inne konie do wsiadania i poczytuję to jako jedną z najlepszych cech aktualnej stajni. Doświadczone konie mi pokazują, jakich odczuć mam szukać na młodej, jaki jest cel.
lusia 722, Precelek, bardzo dziękuję za miłe słowa w stronę młodej 🙂

ps. lusia, trzymam też kciuki za Księcia już od dawna, dawna. Tylko po cichu 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 listopada 2015 22:56
lusia722, kurcze, niefajnie w takim razie. A w ogóle skąd to się tak nagle wzięło, bo byłam nie w temacie, może być na priv 😉
anai, chciałam dać mu dłuższe wolne, silnie trenować i na otwartym pokazać na co nas stać 😎



O mamuuuuniu, jesteśy po drugim treningu z Pawłem, Hello skakał jak szalony dzisiaj. Sadził do góry, aż miło. Mam filmiki to wrzucę jutro, bo nie mogę się zalogować na yt 🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 listopada 2015 23:37
baffinka No proszę, ale na dłużej masz to towarzystwo? Fiordek zostaje moim faworytem 😁
Kucyk nie pomaga sobie w leczeniu i utrudnia je jak widać skutecznie. W zasadzie już tydzień temu było podejrzenie stanu zapalnego w dwóch stawach, ale zdecydowałyśy, żeby miec pewność ostrzykać jeden, sprawdzić i ewentualnie leczyć drugi. Jeszcze musimy sprawdzić czy tkanki miękkie całe.
anai :kwiatek: myślę, że będzie dobrze. Tylko potrzebujemy czasu.
Cejloniara bardzo dziękujemy :kwiatek:
Hermes tak szczerze to nie wiadomo, był werkowany później (normalnie jest co 3-4 tyg) niż zwykle, na zajutrz poszedł na padok i wrócił kulawy na 4 nogi. 3 mu przeszły same z siebie, ale lewy przód nie. I tak to się zaczęło.
Bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 listopada 2015 08:23
lusia722, a robiliście RTG czaszki? U znajomej było identycznie, weterynarz stwierdził, że prześwietli czaszkę i wyszło pęknięcie.

edit:
Zobaczcie na mojego kucyyyyysiaaaaa 😍
filmik1
tu nam na początku nie poszło, ale poprawił z parą z tyłka 😁

I screeny 😍

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
05 listopada 2015 11:21
Hermes wow 😜  fajnie się patrzy na skomi innych. Ja to cykor jestem. 70cm to dla mnie max, a i to jest wysoko 😉
Hermes dopisuję się do tego, co pisze Nasturcja-Renata - jak ja podziwiam wszystkich, którzy skaczą 🙂
Ja również - jako rasowy nielot - podziwiam niezmiennie wszystkich skaczących!  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się