Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 listopada 2015 10:05
Bo najfajniej, to by było, gdyby ktoś pochodził w ciąży, urodził i wychował tak do 3 roku życia 😉


Plus dofinansował (nie ufam tym sławetnym 500 na dziecko), bo u nas jest tak, że ja nie chcę ciąży i noworodka/ niemowlaka, a męża najbareziej przerażają finanse... A poza tym czas ucieka, już po 30-tce jesteśmy, zaraz bardziej na dziadków będziemy wyglądali 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 listopada 2015 10:11
maleństwo,  eee tam, wiekiem bym się najmniej przejmowała. W tej chwili chyba więcej jest młodych matek w okolicy 30-stki, niż 20-stki, więc mnie to nie dziwi. Ja sama zaraz będę miała 29, jeżeli dziecko pojawi się tak jak planujemy, to będę miała 30 i w sumie nie widzę w tym problemu.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
06 listopada 2015 10:37
maleństwo, bera 7 mam tak samo 🙂 ni..... Może gdybym miała łatwiejszy poród i łatwiejsze dziecko. Ale nie miałam i nie mam więc nie.


dochodzę do kolenego wniosku. Chciałam wychować dziecko bez plastikowych fisher szajsów ale.... moje dziecko je lubi 🙂 Więc namiętnie poszukuje używanych 🙂
Kupiliśmy nocnik 🙂 Milena uznała go za fantastyczną zabawkę. Nie usiedzi 3sekundy na nim, wnerwia się. Ale kolorowy obrazek na oparciu cieszy niezmiernie. Mąż stwierdził że zwierzątka na nim mają gały wypchane  od pchania .)  🤣
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 listopada 2015 10:55
leosky, też chciałam zabawki eko i retro, a Kalina lubi te chińskie badziewia. Ma więc np. i drewniany pchacz, i ostatnio ukochany grająby pilot do tv z Pepco 😉
a u nas obecnie głównie tak
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 listopada 2015 11:41
falletta, podaj date pierwszego dnia ostatniej miesiaczki to bedzie jasnosc 😉 gin czasami mowi o faktycznych tygodniach- czyli ze zarodek ma de facto 3 czy 5 tygodni, natomiast tygodnie ciazy 'leca' od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki stad jest to +2 tygodnie. Lopatologicznie- 3 tydzien to jest okolo tydzien po jajeczkowaniu/zaplodnieniu, nie ma szans zeby cokolwiek bylo widac na usg.
No właśnie, dopiero co to wszystko przechodziłam i w 5 tc miałam pęcherzyk z kropeczką, a nie takiego stworka 🙂
Mamy jakie macie doświadczenie ze śpiworkami do spacerówek? Chciałam zamówić z lamillou, bo dostałyśmy kilka rzeczy tej marki i jakościowo w porządku. Czy według Waszych doświadczeń warte są swojej ceny , czy nie różnią się niczym od tańszych modeli? A może  polecacie coś od siebie?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 listopada 2015 11:59
Donia Aleksandra, ja polecam śpiworki Naf Naf. Jakość super, mega ciepły i wygląda przyzwoicie. Cena porównywalna do tych z Lamillou.
Gratulacje dziewczyny!

Dzionka Polecam, Alicja bardzo sobie chwali  😉  U nas funkcja rozkładania była priorytetem, bo chciałam uniknąć wyciągania śpiącego dziecia z fotelika po podróży. Targam fotelik do mieszkania, rozkładam i mam Małą z głowy na dłużej  🙂 Jedyny minus to ciężar.


Alicja kończy dziś 6 tygodni  😍
szafirowa, dzionka no właśnie być może stąd ta rozbieżność bo nie potrafiłam określić gin. pierwszego dnia ostatniej miesiączki  🙄 lekarzowi po zrobieniu mi usg wyszedł 3 tydz. dlatego trzymam się tej wersji. Przepraszam za wprowadzenie w błąd lub/i nie doprecyzowanie  😡
Quendi, oglądałam dzisiaj i Kiddy i Cybexy i jednak te drugie się dużo bardziej rozkładają - zupełnie na płasko... A Kiddy jednak dalej półleżąco w tej najniższej pozycji. Do kitu, bo okazało się, że nam baza do Cybexa nie pasuje do samochodu!! A już jechaliśmy żeby kupić, a wróciliśmy z niczym grr... Pokombinujemy jeszcze z innymi samochodami z rodziny 😉, ale coś czarno to widzę....

falletta, a na kiedy masz termin?
Dzionka 22-23 czerwca
Zauważylyscie ze tu w watku zawsze sa takie rzuty,rzuty dobrych wiesci?  🙂
Kurczak, nie wiem czy po 3 roku jest lepiej, bo jeszcze tam nie dotarłam 🙂. W każdym razie jak mój mąż pyta o drugie, to odpowiadam, żeby sobie poszukał chętnej, bo ja się nie piszę.

OO! to!to!
mój strasznie chce, a ja owszem chciałam na zasadzie poświęcenia się dla syna by miał rodzeństwo, ale mi zdecydowanie przeszło. Ostatnio zgłosiłam, że śmiało może zapładniać, byle nie mnie 🙂
Ciekawe, czy mi się odmieni.

w 3 tyg ciąży to prędzej zdiagnozują  nic, albo cystę na jajniku 🙂 Falletta musi być wyższa ciąża 🙂

do wózka/sanek polecam womar z owczej wełny przedłużany
Wszyscy się chwalą to i ja się pochwalę  🤣 (tfu, tfu, tfu co by nie zapeszyć  🤔)

Zaczyna się 6 tydzień  😉 upragniona, wyczekana nasza malutka fasolka  😅
Ostatni okres miałam 27 września... cykle 27-28 dni, nie byłam jeszcze na usg  🙄

Równo 9 miesięcy starań  😉 oby było wszystko dobrze...


RaDag chyba terminowo jesteśmy najbliżej  😉 i dzieci mamy w podobny wieku  🙂
kot- oto to! i to najczesciej jak sie konczy rozpakowywac "poprzedni rzut" 😉
Ja myslalm ze bede dlugo sie starac, lekko sie podlamalam na samym starcie,
a tu pyk w pierwszym cyklu.tak sie ciesze 😜
kotmialam identycznie- pierwszy strzal i juz 😉
Julka ma 12tyg.. i ja juz chcialabym byc w drugiej ciazy.. wlasnie wrocil mi cykl.. chcemy drugie.. planowalismy jak najszybciej,ale niestety -po cesarce musimy poczekac. ja moge w ciazy byc caly czas (pracowalam do ostatniego dnia, czulam sie swietnie! ), cesarke tez bardzo milo wspominam i caly ten okres do teraz jest ok.. bardziej przeraza mnie przyszlosc 😉

falletta- po USG mi to wyglada pierwsze foto na 5tydz ciazy (3tydz -wiek zarodka), drugie foto 7/8tydz ciazy (6tydz wiek zarodka). wiec moze Twoj lekarz mowil o wieku zarodka? tak by tez pasowalo z przewidywanego terminu porodu 😉
kasiulka super nowina - gratulacje
echeveria całkiem możliwe, że tak właśnie pokiełbasiłam! Z tego całego nawału informacji i emocji pozostało mi w głowie te 3tyg. Dziś zadzwonię do mojego gin. i się dopytam  🙂 Dobrze, że tu tyle czujnych i doświadczonych mam  :kwiatek:

Swoją drogą, jak samopoczucie przyszłych mam? Ciekawi mnie, jak Wasze organizmy to znoszą  👀
cos mi edycja nie dziala.. u nas bylo zabawnie:  bylam u gin 17.grudnia (porobic wszystkie badania przed, 4.grudnia robilam badania krwi "przed"😉, a 23.12 zrobilam test- pozytywny 😉 koniec pazdziernika mialam ostatnia miesiaczke jak sie okazalo . mina doktora, jak przyszlam na wizyte koniec stycznia i powiedzialam,ze w ciazy jestem - bezcenna 😉 bo zaznaczal,ze moze to potrwac i jak przez pol roku sie nie uda, to bedziemy cos wspomagac 😉

gratulujemy wszystkim nowym w watku 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 listopada 2015 15:10
Ale wysyp! Gratki!
echeveria - śliczny bąbel. Ale Ci szybko cykl wrócił! Brr. U mnie było yo 11 miesięcy bez i szczerze mówiąc nic a nic nie tęskniłam za tym badziewiem 😉
ja tez nie tesknilam... :/ mysle, ze szybko wrocil, bo Julka od 3tyg przesypia noce od 19-8rano..  no i nam nie wyszlo kp "z dystrybutora", wiec odciagam laktatorem i to tylko 4-5 x na dobe to wystarcza na potrzeby malej w zupelnosci.
falletta u mnie póki co tylko przeogromna senność, dokucza też wrażliwość piersi  🙄, drażnią mnie zapachy, nie czuje za bardzo smaku soli a zawsze byłam wrażliwa na tym punkcie.
Odczuwam lekkie ciągnięcia w podbrzuszu... mdłości póki co za bardzo mi nie dokuczają.

Gratuluję przyszłym mamom jak i tym, które mają maluszki  🙂 cudne macie dzieciaczki  💘

echeveria piekne foty i przesliczna malutka!!!  😍 Wrzuc cos jeszcze z sesji noworodkowej!
Daj organizmowi odpoczac, ciaza, porod, polog i kp to bardzo duzy wysilek i nie zaleca sie zachodzic w kolejna ciaze przez rok od porodu... Wiadomo, ze wychodzi czasem inaczej ale warto dac sobie i cialu odpoczac jednak chociaz troche.

My planowalismy tez szybciutko drugie, zaczac sie starac jakos 6 mcy po porodzie ale mija 2gi i jakos tak nie mam sily i ochoty i nie wiem jak to bedzie za te pare miesiecy 🙂 Dodatkowo walcze z zusem i w sumie od tego najbardziej zalezy decyzja o drugim...
prosze bardzo 😉

😉
echeveria o luju, jakie wspaniałe zdjęcia! pokaż więcej  💘
kasiulkaa25 mam bardzo podobnie, poza solą, mdłości nie mam w ogóle ale za to, jakby coś z jelitem...dokuczają mi skurcze, czasem bardzo bolesne i na NIC nie mam ochoty , nic mi nie smakuje jak dawniej a od kawy to mnie wręcz odrzuciło a wcześniej piłam nałogowo.
ps. oczywiście miałyście racje, teraz jestem w 7tyg.  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 listopada 2015 17:27
falletta, spoko, teraz mozesz opowiadac anegdotke, ze o tym, w ktorym jestes tygidniu ciazy dowiedzialas sie... z forum internetowego 😉 w dodatku o koniach 😉
echeveria, o rany, jaka piękna! Rzadko noworodki są ładne, a ta Twoja zachwyca 🙂! Przypomnisz jak ma na imię?

kasiulkaa25, wow, gratulacje!

falletta, ja od początku ciąży czuję się bardzo dobrze. Jakoś 2-3 miesiąc byłam mocno senna, ale nie przeszkadzało mi to w życiu jakoś bardzo i szybko przeszło. No i schudłam w 1 trymestrze niecałe 2 kg, bo nie miałam apetytu jakoś w ogóle. Teraz za to waga zaczyna mi pędzić, dzisiaj mąż mi zakładał skarpety przed pojechaniem do stajni 😀 Fajnie, że się dobrze czujesz 🙂
szafirowa dokładnie!  😂  ale zadzwoniłam do gin. żeby mi to objaśnił i sam przyznał, że mówił mi tylko o wieku zarodka, stąd ja też źle to zinterpretowałam. No ale już mniejsza o to, co się wstydu najadłam to moje  🤣
Dzionka  ile teraz przytyłaś? I jak sobie radzisz kondycyjnie z brzuszkiem?

Polecacie jakąś konkretną/konkretne książki? Taką biblie dla ciężarnych? Wiadomo, jest tego masa dlatego właśnie chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje wg. Was jakaś taka 'najlepsza', którą się i fajnie czyta i dużo z niej wynosi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się