żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Witam.Mam problem z koniem-jest przebudowany zadem.To młody koń mam go od niedawna-3 miesiące.
Ostatnio zauważyłam ,że siodlo idzie do przodu-i za mocno kładzie sie w okolicy kłębu.Mam dylemat-czy kupić podkładkę z futrem z korektą przody-czy kupić jakiś żel z korektą przodu?
A jeżeli tak to jaki?Może jakaś dobra dusza mi pomoże?
Masz miejsce na futro/żel? Czy siodło jest akurat?
Bo jeśli miejsca nie ma a Ty coś jeszcze tam włożysz tylko pogorszysz sprawę.
Co to znaczy, że siodło leci na przód? Przemieszcza się czy od początku źle leży?
Może podogonie, jeśli wędruje?
Dobrze sprawdź czy masz miejsce na korygowanie czegokolwiek jakąkolwiek podkładką.
Ja nie chciałam swojej nic korygować a jedynie podnieść jej komfort poprzez żel - efekt?
Zafundowałam sobie mostkujące siodło...
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu!  😂
Przepraszam-ale co masz na myśli pisząc,ze zafundowałaś sobie mostkujące siodło?
Kupując tego konia wiedziałam ,że jest lekko przebudowany-było to widać- w wyniku żywienia.karuzeli i jazdy zad wypełnił się a jeszcze nie nadbudowaly mięsnie przy kłębie wskutek tego siodło ciągnie w stronę kłębu i opiera się mocniej na nim.
Siodło myślę,że powinno być dość szerokie-żeby wsadzić futro i tak jeżdzę z futrem standard na drugim mocniej zbudowanym koniu.Tylko tamten jest innej budowy i kłąb i zad ma na tej samej wysokości-plecy ma jak dzwony.
Z drugim mam problem.
reniaa Ano mniej więcej tyle, że siodło na tyle pasuje na konia, że nie mogę tam włożyć nic po za czaprakiem bo wtedy zaczyna żyć swoim życiem i na przykład mostkuje. Nie dzieje się tak bez żelu. Dlatego pisałam o tym, żeby się upewnić że MASZ tam miejsce na dodatkowy podkład na całej długości siodła.
Jeśli to tylko sam przód to może spróbuj podłożyć żel tylko pod przód? Albo lepiej: zajrzyj do wątku o dopasowaniu siodeł, zrób zdjęcia to łatwiej będzie doradzić.  😉
Dziewczyny pomóżcie!
Mam siodło Wintec Pro Jump, siodło przy dopasowywaniu przez pana za sklepu (3 miesiące temu) miało tylko wymieniony łęk (na niebieski lub czerwony - nie pamiętam), nie było dopychane z tyłu żadnymi wkładkami. Pan stwierdził, że z Mattesem podnoszącym tył jest dobrze. Niestety nie jest :/. Siodło leci na tył pomimo podkładki, ja nie mogę dobrze usiąść, a koń się wkurza i ewidentnie pokazuje dyskomfort. Siodło wygląda w miarę, jak jest dopiero co założone, gdy w nie usiądę i dociążę, spada do tyłu. Mattes nie daje rady 🙁 Jaką inną podkładkę, albo jaką dodatkowo, oprocz mattesa mogę używać, żeby poprawić sytuację? Na dniach będę dzwonić do sklepu, żeby pan przyjechał i zobaczył jak wspaniale dopasował mi siodło i coś poprawił, ale co zrobić teraz? Bo koń nie zmienił się przez te 3 miesiące 🙁
Julka177 wrzuć jakieś zdjęcia 🙂 i tak z ciekawości zapytam - co to za pan?  🙂
może głupie pytanie bo nawet nie wiem czym są wypychane, ale jak my mieliśmy nowe siodło to właśnie po 3 miesiącach siadło i trzeba było dopchać i podobno to jest normalne. Ale to w normalnym skórzanym DM
ae pan jest ze sklepu Konik w Toruniu 😉, zdjęć, które oddają problem niestety nie mam, ale może coś widać


tutaj podkładka jest za bardzo do tyłu, i koń ma wyżej zad. Dlatego siodło jest prosto. Dodatkowo zdjęcie robione przed jazdą.

Zdjęcia nie są z tego samego dnia pomimo tego samego czapraka i owijek  😁



drabcio to jest siodło z tym systemem Cair czy jakoś  tak. Nie wiem czy to normalne, nikt mnie o tym nie poinformował, zresztą przedostatnie zdjęcie było robione nawet nie miesiąc po kupnie siodła  😉
o rany. ciekawa jestem jak wygląda bez podkładki, ale tak patrząc po zdjęciach, to więcej z pomocy tego pana bym nie korzystała, skoro to jest wg niego dopasowane siodło  😵
O rany, pełen profesjonalizm  🤔
julka177, imo ten mattes jest w ogóle za mały
xxagaxx mattesa dostałam wraz z koniem  😉 Nie kupowałam go sama, a tył siodła podnosi choć trochę, więc chociaż minimalnie ratuje sytuację.  😉
xxagaxx miała na myśli, że podkładka jest za krótka. Siodło nie może leżeć na futrze. Ma się wpasować pomiędzy obszycia z futra.
Mattes z korekcją tyłu, to nie jest dobre rozwiązanie, gdy trzeba dużo podnieść tylny łęk. Tam jest wszyta gąbka i pod wpływem ciężaru jeźdźca się spłaszcza.
O wiele lepszy jest correction system. Wkładki z polyestrowego filcu nie ubijają się.
Dorcysia wiem o co chodzi xxagaxx. Tylko, że w tamtej chwili była to jedyna podkładka, którą miałam, a która jakiś efekt dawała.  😉
przy takiej dziwnej konstrukcji to chyba środek siodła wisi w powietrzu? ja bym tak nie jeździła.
Btw, ja kiedyś testowałam winteca w koniku i ni chu chu nie pasował (łęk ok, ale tył lewitował), musiałam oddać, no i się dowiedziałam od pana w Koniku, że jak Wintec nie pasuje, to żadne siodło nie będzie pasowało :P
Ja komentować zbyt wiele nie będę - jedynie dorzucę, że Pan ów usiłował mi wmówić, że to, że siodło się zwęża ku tyłowi nie ma przecież znaczenia bo i tak się tam nie siedzi...  😵 🙄
Coś na temat podkładki z futerm Torpol? O ta ta http://konik.com.pl/podkladka-pod-siodlo-nelson-torpol
LatentPony   Pretty Little Pony :)
25 listopada 2015 19:43
kozdanda, mam torpola od 1,5 roku, z tym że ja mam a'la correction system - tzn. z kieszeniami i wkładkami pozwalającymi dowolnie go modyfikować. Jestem bardzo zadowolona, używam tej podkładki pod bezterlicówkę Freemax Jump i sprawdza się rewelacyjnie, koń zadowolony, mój portfel także 🙂 Podkładka się nie ubija, cały czas wygląda jak nówka sztuka.
Z tym, że nie jest to futro owcze, a tkana wełna - więc podkładka sama w sobie będzie mniej amortyzować niż podkładki z futra. Ale przy systemie dodatkowych wkładek z pianki memory foam naprawdę jest warta polecenia.
Ktoś ma może jakies doswiadczenia z żelem ACAVALLO z korekcja przodu?
Mam konia bardzo okrągłego,kłebu nie widać 🙂 , grzbiet prosty ,szerokie plecki jak kanapa.Siodło co prawda nie przesuwa sie do przodu z pomocą żelu acavallo (bez korekcji),ale mam wrazenie ,że "leci "do przodu.Siodło było robione na zamówienie w tym roku,konkretnie na mojego konia.Niestety we wszystkich poprzednich siodłach miałam to samo wrazenie .Po prostu budowa konia troche uniemozliwia uniesienie przodu siodła(tak sadzę,może się mylę).Zastanawiam sie nad zelem Acavallo z korekcja przodu,myslicie ze to pomoze pozbyc sie tego problemu?Ktos mial doswiadczenia z tym żelem?Jakie plusy/minusy użytkowania?Moze macie coś innego,co możecie polecic na taki problem,Bede wdzięczna za każdą opinie
LatentPony   Pretty Little Pony :)
02 grudnia 2015 15:18
To ja się podepnę pod pytanie Buniaa, tylko odnośnie korekty tyłu  :kwiatek: i czy taki żel z korektą też można kłaść pod czaprak? Nie podnosi za bardzo czapraka, nie wygląda to kiepsko?
LatentPony, Ja mam taki, kładę na grzbiet, tylko po niecałym roku się uklepał i już tak nie podnosi 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
02 grudnia 2015 16:01
Mam pytanie: czy ten żel z linka jest gruby? Muszę podnieś przód siodła, ale potzrebuję dość cieńkiego żelu  😉

http://www.pasi-konik.pl/pl/p/HORZE-Podkladka-zelowa-pod-przedni-lek/1084
LatentPony   Pretty Little Pony :)
02 grudnia 2015 16:05
[quote author=łania link=topic=77.msg2459765#msg2459765 date=1449069849]
LatentPony, Ja mam taki, kładę na grzbiet, tylko po niecałym roku się uklepał i już tak nie podnosi 😉
[/quote]

Masz może jakieś zdjęcie?  :kwiatek: Nie podnosi za bardzo czapraka z tyłu?
LatentPony,
Jak widać podnosi i wygląda tak jak wygląda  😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
07 grudnia 2015 13:28
Faktycznie kiepsko to wygląda. Czyli żele z korygujące lepiej jest kłaść na czaprak?

Właśnie doszedł mój Acavallo Back Riser i muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że on będzie taki duży i ciężki. Używa ktoś acavallo pod mniejsze siodła? Mam ujeżdżeniówkę 17'', ale wypada mniejsza, bardziej jak 16,5'', do tego ma dość krótkie panele, bo i koń "krótkogrzebiety". Nie wystaje ten żel jakoś kosmicznie?
LatentPony, Na podkładce masz zaznaczoną linie wzdłuż której możesz uciąć jakby była za długa  😉

Witam, szukam opini o podkładkach memory foam, ktoś ma, używa? Jaką firmę polecacie?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 grudnia 2015 11:07
Waderka110, ja mam podkładkę Torpola z możliwością dowolnej korekty a'la correction system. Wkładki do tej podkładki są wykonane właśnie z pianki memory foam. Używam jej już ponad 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona, nie ugniata się, dobrze amortyzuje, koń zadowolony.
A co powiecie o takiej podkladce Lamicella? Warta uwagi?
Gillian   four letter word
09 grudnia 2015 12:03
ja mam już od dawnaaaa dawna i służy wzorowo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się