co pod czaprak?

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 czerwca 2012 09:19
dobra,ja kumam tę cała idee,swego czasu nawet uzywałam tej pieluchy,która zawsze,ale to zawsze wyjeżdżała spod siodła...ale to tez przeciez trzeba prac i w to też wbija się sierśc.więc co za róznica,co się pierze?
czaprak chyba słuzy do uzywania,a nie wyglądania? a jak do wyglądania,to po co go uzywać i narażac na ubrudzenie? 🤣
deborah   koń by się uśmiał...
27 czerwca 2012 09:22
Ktoś, też nie do końca to rozumiem. w dobie super czapraków których nie czepiają się kłaki coś pod czaprakiem kojarzy mi się z niekoniecznie dbająca o swój wizerunek szkółką.
choć przyznam że u nas w Damaszce nawet sportowcy wkładają na trening pod czaprak koce...
dla tych co nie maja pralki w stajni, i za mala pralke w domu, to super rozwiazanie.
Ktoś, chyba chodzi o to, że pieluchę łatwej uprać. Ja wolę "trudniej prać", niż "trudniej układać", ale to ja.

Ja nie mam pralki w stajni, piorę w domu.
deborah   koń by się uśmiał...
27 czerwca 2012 09:37
jak pielucha nie wystaje spod czapraka to jest poza obszarem mojej krytyki. nie burzy poczucia estetyki i jest funkcjonalna. Ale koc ? nie dość że uniemożliwia dopasowanie siodła to jeszcze niechlujnie wygląda.
Mojej stajni szyłam specjalne koce w kolorze czapraków żeby jakoś to wyglądało, bo stare koce w kratę zabijały moje poczucie estetyki 😉
jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłam te koce na treningu u sportowców 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 czerwca 2012 09:59
...oj te Damaszkowe koce 🤣
ale jak z tymi kocami? już nei rozumiem...
bo dla mnei koc, to taki prawdziwy wełniany (?) -no naturalny, wojskowy koc, ktory się składa ileś tam razy, kladize się zamiast czapraka, podkładaki i wszelkich innych nowoczesnych wynalazków - tak jak pod kulbaki to i pod siodła. świetnie amortyzuje, oddycha, nie daje się obetrzeć, odparzyc, odbić. jak się ubrudzi to składa się go inaczej, jak już nei mozna inaczej to się go pierze, bo brudny, tak jak podarty czy niechlujnie złożony to straszny obciach, bo mozna obetrzeć a to już w ogóle niedopuszczalne - wstyd ....
używało się pod kulbaki - jak wiadomo nei do konca pasujące, no i westowy pad pod wojskowa kulbake nei pasuje - trzeba zachować styl, mozna pod szkółkowe siodla -  bo tez czesto nie pasują a i duzo amortyzacji sie przyda...
jakbym miala szkółke takąprzemysłową też bym poważnei nad kocami myślała... no tylko 1 problem - ich składanie to też sztuka...

a wy mówicie o jakiś kolorowych syntetycznych, powycinanych - jaką one mają funkcje? jakie właściwości?

deb - zaraz jakieś cudo stworzysz ( :kwiatek🙂, a my tu o prostych rozwiązaniach mówimy 😉 i do przeprania w reku, w stajni, w 2 minuty 😉 i do wyschnięcia w kolejne kilka (na słońcu czy grzejniku)
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 czerwca 2012 22:04
A czapraki filcowe? Super sie czysci, dobrze wchłaniają pot. Sa w miare cienkie. Mozna je uzyc pod .

są czapraki filcowe?  🤔

mialam (i chyba gdzies mam jeszcze) ze starych czasów takie,
ale jak wypralam to z duzego full ok 1cm grubiści zrobil sie szetty ale puchaty za to) 😉

jak się czyści/pierze filc ?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 czerwca 2012 22:33
http://www.herdzik.pl/sklep/?p=productsMore&iProduct=762

szczerze nie znam uzytkownosci takich czapraków ( nie posiadam -wszystko przede mną ) ale wiem że świetnie chłoną pot i sa dość cieniutkie
no niewiem czy cieniutki... tam nawet napisame ze gruby.... te stare to mialy wlasnie cm, moze 1,5 lub 2? no grube i sztywne... jako podkladka zabezpeiczająca czaprak to napewno sie nie nadawaly... raczej zamiast - zeby niedopasowane siodlo rozkladac i amortyzowac .... fajne...ale z praniem to chyba problem... je raczej na coś się kładlo...
odkopuje po 100 latach... czy ktoś się spotkał ostatnio z "pieluchami" pod czaprak?
czyszczenie futrzanego czapraka mnie dobija...  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się