PSY

cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
07 grudnia 2015 10:52
Jara, nooo trochę jej się zgrubło 😉. Poszła tak wszerz przez 2 tygodnie. Nasza wina, bo zbyt słabo uwzględniliśmy  smaczki w dziennej dawce jedzenia . Naprawiamy i korygujemy dawkę żarcia. Znowu jestem w temacie karm, bo  mam wrażenie , że po mills farm bączy (no chyba,ze po smaczkach-kabanosach-inne mogą nie istnieć a i suszonej żurawinie) . Kupy niby ok, ale te bączki to olaboga 🙄 Z mężem śmiejemy się, ze my nie musimy się powstrzymywać, bo można zwalić na małą hehe.
Tego lukullusa to wprowadzałaś stopniowo? Czytałam, ze najlepiej jeszcze bardziej stopniowo niż przy zmianie zwykłej karmy.
ushia   It's a kind o'magic
07 grudnia 2015 11:12
Mój kanapowy prawie - shih i drugi równie kanapowy prawie-jakikolwiek burek ze wsi 😉



A to z cyklu - hybrydy miedzygatunkowe - wiewiorkopies
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 grudnia 2015 11:14
Nie wprowadziłam stopniowo, żadnej karmy nie wprowadzałam i z lenistwa też nie zrobiłam tego z Lukullusem. 😉

ushia, ale ten kudłaty jest brzydal 😍 zajebisty
ushia   It's a kind o'magic
07 grudnia 2015 11:38
no Kudłata jest mega zakapiorem 😉
W dodatku ma koszmarny zgryz 🙂

Dziewczyny szukam pomocy w transporcie psa z Warszawy do Poznania, może ktoś z Was jedzie na Cavaliadę i miałby miejsce w aucie. Oczywiście odwdzieczę sie.
maluda Ale śliczna obróżka🙂

cranberry A Twoja rośnie w oczach🙂 Ja obecnie karmię Lukullusem co prawda nie bulika, najpierw kupiłam na próbę 1kg i karmiłam jako dodatek i jako nagrody tak z ręki w ciągu dnia głównie po to żeby sprawdzić czy będzie małemu smakowała. Potem trochę dokładałam do zwykłej karmy, od kilku dni je tylko lukullusa i jest wszystko w porządku jak narazie.

ushia urocze futrzaki🙂


A Dexio mniał duzo wrażeń w weekend bo w domu i w sobotę i w niedzielę mieliśmy gości. Szczerze mówiąć trochę się stresowałam jak to będzie, wiadomo ludzie przychodzą do nas do domu ale inaczej niż jedna czy dwie osoby przyjdzie na chwilę a co innego gdy całe popołudniue jest spoo nowych osób siedzących przy stole, rozmawiających a pies powinien w tym czasie zachować spokój.
W sobotę nie było mnie gdy goście przyszli ale podobno był super grzeczny na początku gdy były dwie pierwsze osoby, dał się pogłaskać bez strachu a potem spokojnie sobie chodził. Gdy było więcej osób siedział u siebie żeby jednak nie nakręcał się i nie zaczepiał ale jak wróciłam ze stajni to w najlepsze sobie odpoczywał nie interesuyjąc się głosami. W niedzielę była rodzina więc nieco luźniejsza atmosfera, byl niepewny do niektóĻrych osób ale nikogo nie obszczekał, nie wariował. Gdy się za dużo działo na piętrze sam się odmeldował i zszedł na dół do siebie, ułożył się na swojej kanapie i spał.  Nawet gdy ktoś schodził na dół to Dex nie reagował. Jak wtóciłam to przyszedł ze mną do gości, widać było, że jest trochę niepewny w nowej sytuacji ale myślałam, że będzie się sporo gorzej zachowywał. Pamiętam podobną sytuację jakos n apoczątku jak był u nas to musiałam go albo cały czas trzymać na kolanach, przy sobie mieć go wiekszość czasu na 'komendzie; leżącego przy mnie bo inaczej biegał od jednej osoby do drugie, zaczepiał, nakręcał się i generalnie pokazywał swoje adhd. Mała rzecz a cieszy.

Niestety dalej nic nie ustalone w sprawie leków bo dzwoniłam w piatek do weta to miał pacjentów, miał oddzwonić ale ani w piątek ani w sobotę tego nie zrobił, nie chcę zaś wydzwaniać co chwilę i się przypominać, ale chyba będę musiała bo chciałąbym coś ruszyc w tej kwestii a tu taki stan zawieszenia.

A i melduję, że trymer hakowy sprawdza się na moim pseudosznaucerze super, wyciąga i podszerstek i martwy okrywowy tak, że po wyczesaniu sierść mu fajnie przylega a nie jest nastroszony no i wyraźnie bardziej szorstki gdy podszerstka mniej, a polecane chyba przez k_cian degażówki z auchan też się całkiem dobrze sprawdzają szczególnie przy głowie nie ma teraz takich ostrych przejść między tym co trymuję a tym co skracam nożyczkami na krórko.

I w ramach spóźnionego mikołaja zamawiam w koncu smycz z hurtty mam nadzieję, że się doczekam bo akurat ta którą chcę jest na zamówienie.
ushia, zakapior <3
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
08 grudnia 2015 07:08
Ushia  Kudłata wymiata. nawet się zrymowało heh

Magdzior a gdzie kupiłaś 1 kg opakowanie?

Mała rośnie jak na drożdżach. Sama dostrzegam jak się zmienia. Pani w psim przedszkolu powiedziała, że ładna i fajnie zbudowana jest. Zachęcała by wystawiać na wystawach, ale ja tam nie mam raczej zakusów.
cranberry o przepraszam mój błąd to było 1,5 kg w zooplusie kupione, wiadomo wychodzi drożej ale stwierdziłam, że wolę tak spróbować niż potem zostać z 15 kg niezjadliwej przez psa karmy.
Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2015 09:18
Magdzior a nie kupujesz furminatora?  Bo ja właśnie nad furminatorem się zastanawiam.
Ushia Lubie takie wampirki  😍

Ma ktoś z Was furminator lub magic brush zoolux?

I czy ktoś ma lub miał dodatek do karmy POKUSA ?
Ja mam furminator, mogę Ci pokazać w sobotę jeśli będziesz 😉 na moich 3 psach się super sprawdza - 2 mają gładką krótką sierść, jeden coś w stylu szorstkowłosej. Najlepiej łapie na szorstkowłosej w sumie
Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2015 10:35
dzięki :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: a powiedz mi masz ten oryginalny? i jaki rozmiar i rodzaj?
jak wrócę do domu to obczaję wszystko, napisze Ci na fejsie potem 😉
Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2015 10:49
dzięki bo odkurzanie co kilka godzin domu mnie męczy 😁
dumkowa, napisz proszę tu na forum. Też się zastanawiam nad zakupem furminatora - najlepiej gdyby udało mi się trafić w taki rozmiar by pasował i dla Werny i dla Niki.
Nika ma sporo starego włosa - przez jamnikowatość i przytuczenie nie jest w stanie się dokładnie wyiskać i wydrapać.
Natomiast Wer ma sporo "pierza" na kryzie i na portkach - chyba jeszcze poszczenięce. Ogólnie mam wrażenie, że sierść nie jest do końca w takim stanie w jakim być powinna i wolno odrasta (np. po goleniu do pobrania krwi). Czym warto ją wspomóc? Surowe jajka? Oleje? Gotowe suplementy?
Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2015 10:58
Ascaia niby magic brush nie ma rozmiaru...a u Ciebie furminator może by się sprawdził M short 🙂
ja chce Ske short.
Wypatrzyłam na allegro taki 4,5cm. Chyba nieoryginalny, więc nie wiem jak to na rozmiarówkę literową przełożyć. 
Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2015 11:09
Gadałam z wetami i gromami i polecali zainwestować w oryginalny furminator ewentualnie w magic brush.
Ja mam furminator, koci ale na kudlatej sie sprawdzaj. Najlepszy na nia jedt trymer hakowy, ale nie pamietam nazwy firmy.
Pokuse tez mam, Peru mowi, ze mega smaczna, ale ciezko mi powiedziec cos wiecej 😉 Mam jeszcze zapas z zawodow.
Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2015 14:32
Dzięki
To ja chyba zamówię to i to  😉
Cariotka Wydaje mi sie, że zarówno hakowy jak i furminator działają podobnie więc bez sensu oba kupować. Ja pytałam się w sklepie (groomershop) to doradzili mi dla szortskiego trymer bo furmionator podobno potrafi uciąć sierść, a trymer tylko wyczesuje. Druga sprawa, że rozważałam w sumei tylko oryginalny furminator, a trymer hakowy porządnej firmy (mars) w wersji home z plastikowa rączką mam za połowę ceny (60 parę zł) tak więc wzięłam na próbę. W piątek mogę zrobic filmik ile i co wyczesuje. Widać, że faktycznie podszerstek a pojedyncze okrywowe są całe wyciągniete a nie ucięte, tak więc ja jestem zadowolona. Mam taki najgęstszy dedykowany sznaucerom.

A to Ness się tak leni, że musisz tak często odkurzać? Bo Dex to nic a nic;d tak więc nie mam tego problemu.

A tak jeszcze co do wypadania sierści to moze spróbujcie gammolen podawać, czytałam, że bardzo dobrze poprawia sierść i mniej wypada (na blogu oto janka jest recenzja). Ja dawałam ale z uwagi na lecytynę i kwasy tłuszczowe (działają też na układ nerwowy) czy zadziałał na sierść to nie wiem, bo w sumie z tym problemu nie mieliśmy.



Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2015 15:08
Tak Ness 🙂
Wiesz  odkąd wzięłam ją ze schroniska bardzo podszerstek urósł, nie jest już czarna tylko czarna z siwym podszerstkiem, szczególnie na karku. Ma bardzo dużo sierści, ta sierść jest bardzo gruba, więc raczej nie będę jej suplementować dodatkowo.
Ja kupuje oryginalny tylko nie wiem czy S czy M.
hm ja myślałam o Mce, mogę zmierzyć ile szer ma ten trymer wydaje mi sie, ze coś pomiędzy S a M, wygodnie i fajnie się nim wyczesuje bo nie jest właśnie za szeroki, ja mam jeszcze zwykły trymer i też jest ok, ale właśnie tym hakowym duzo lepiej wyczesuje sie boki czy uda bo nie trzeba tak manewrować, co przy małym psie jest niewygodne.


Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2015 20:51
kupiłam już Furminator  😍
Wchodzę sobie na stronę karusek.pl, ponieważ jako jedyni mają pokuse.
,,Paczam'' a tu 30% zniżki na Furminatory 🙂
Zamówiłam całą czarną Ske short hair i pokuse.
Szkoda że nie mają większych opakowań. Bo 300g przy dwóch psach styknie na 10 dni 🙂 ale akurat wypróbujemy.
O no to zdasz relacje, a Pokusą zamierzasz karmić jako podstawowa karmą czy jako dodatek? Kiedyś przeglądałam ich ofertę ale to raczej jako dodatki z tego co pamiętam tak? To też czekam na opinie🙂

A Dexio przeziębiony🙁 Dostałam telefon z domu, że kolację zjadł ale zachęcany i niecałą, jest osowiały (czyli spokojny co u niego dziwne) i zwymiotował taką śliną z flegmą. Ostatnio któ®egoś dnia wrócił mokry ze spaceru gdy nas deszcz zaskoczył i to może byc tego skutek. No nic narazie go obserwują w domu jak nie będzie lepiej to podjadą z nim rodzice do weta.

Macie jakieś domowe sposoby na pierwszą pomoc w przypadku takich przeziębień? Pomyślałam, że wit C możnaby mu dawać ale to bardziej profilaktycznie niż leczniczo. Czyli wychodzi na to, że muszę kupić szybciej ubranko niż przewidywałam.
Cariotka Jak długo czekałaś na to z  caballa? Bo w sumie to nie wiem czy chce mi sie dopłacać tyle do hurtty.
Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2015 22:21
Jako dodatek bo to dodatek ☺
Ja czekałam 7 dni ale sprzedałam i chce zamówić Hurtte ☺
Na moich psach te derki dziwnie leżały, tak sztywno.
Tylko w prodogu nie ma rozmiaru albo ja nie widziałam tej Hurtty co chcę ☺
hm to teraz sama nie wiem co robić ym bardziej, że na stronie caballa pisze, że czas oczekiwania eraz to aż 21 dni. Ja jeszcze mam ten dylemat, że z caballa wzięłąbym przeciwdeszczową podszytą polarem a z hurtty nie wiem bo ocieplana wydaje mi się za ciepła, zaś prezciwdeszczówka trochę za cienka, takie tam dylematy.
Magdzior trymer hakowy nazywany jest także filcakiem i zdecydowanie tnie. Nie byłby trymerem gdyby nie trymował. 😉 Głównie służył do pozbywania się kołtunów ze sfilcowanej sierści 😉 a te jego ząbki to ostrza i wierz mi, że nie tylko wyczesuje ale i tnie włos trafiając na opór. Jeżeli chcesz tylko "wyczesywaczkę" to ściślej patrząc bardziej furminator spełnia tą funkcję. Tyle, że prawdą jest, że może też włos okrywowy zniszczyć.
Cariotka   płomienna pasja
09 grudnia 2015 06:54
Magda dla mnie Caball podszyty polarem jest bardzo ciepły. Pytanie na kiedy chcesz derkę?  Na deszcz i wiatr tak jak jest teraz czyli temperatura dodatnia czy na mrozy w zimie tylko pytanie ile tych mrozów będzie  😁
Dla moich psów derki caballa na taką pogodę jak jest teraz były za ciepłe mimo tego że onyx jest łysy na tyłku i prawie łysy na reszcie ciałka  😉
Teraz mają derkę przeciwdeszczową podszyta siateczką i nie jest im za zimno.
Dla Ness derka Hurtty przeciwdeszczowa na pewno wystarczy a Onyksowi w razie w. zapodam sweter pod spód.
No i duży plus derki Hurtty mają otwór na szelki.
I mam nadzieje ze są trochę mniej sztywne i bardziej lekkie.
ok, sprawdziłam i ja mam jakaś podróbkę o taką: http://allegro.pl/furminator-szczotka-dla-psa-i-kota-4-5-cm-wys-24-h-i5774819859.html  firmy FURminator 😉
ale się sprawdza spoko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się