STOP Skaryszew

ikarina, wiem, że to pytanie może zabrzmieć bardzo głupio i dziecinnie, ale czy to wasze RSPCA to serio działa tak fajnie, jak pokazują na discovery? 😉
Libeerte, nie, nie działa tak fajnie 🙁 Było kilka bardzo kontrowersyjnych akcji, choćby taka, o której pisała kiedyś A. - jej znajomemu dosłownie ukradli ponad setkę koni, wiele z nich zostało poddanych uśpieniu, bo nie było gdzie takiej liczby gdzie podziać. Serio nie było poważnego powodu, żeby to robili.
Ja też przeżyłam w byłej pracy RSPCA. Szefowa wykupiła folbluta po wyścigach, bo fajny był, a inaczej by trafił na mięso dla psów. Wypuściliśmy go na padok, to było lato, skwar, więc nie miał na sobie derki, a żebra jeszcze mu dość poważnie wystawały (no, w tydzień byśmy go bardziej nie utuczyli) Pech chciał, że obok pastwisk były ścieżki piesze dla turystów i ktoś musiał nakablować, że u nas się konie głodzi. Jezus, Maria, nic przyjemnego, oficerowie doprowadzili kilka luzaczek i stajennych do płaczu, nasze siodła fruwały, każda ranka na każdym koniu była omawiana, jak nie popsikaliśmy jakimś kolorowym sprayem, to od razu ochrzan, czemu nie leczymy jej (nieważne, że dezynfekowaliśmy bezbarwnymi środkami).
No i generalnie, jest kilka rzeczy w polityce fundacji, które moooocno mi się nie podobają 🤔
ikarina, dzięki za odpowiedź 😉 A już miałam nadzieję, że discovery można wierzyć 🤔
No, niestety, nie można wierzyć. Dlatego pisałam, że gdyby takie RSPCA się dobrało do TARy, to łojojoj... wszystko by się waliło i paliło
Screen komentarzy z pod tego postu: https://www.facebook.com/taraschroniskodlakoni/posts/10152548277211503
Chyba już wcześniej ktoś wspominał o rządzie i Tarze w tym wątku  😎

Pierwszą odpowiedź do zaznaczonego komentarza pisze dziewczyna, która "wybierała życie".
Szkoda, że rozumu nie chcą wybrać.
co do padających koni.. moze wołają firme tylko wtedy gdy są obcy na terenie? 😉
jak zamkniete  to nie wolają 😉.
pocwiartują i psy i koty nakarmią ; 😀iabeł: swinie tez  😀iabeł:i sami  na obiad  cos sobie ugotują  😀iabeł:
Averis   Czarny charakter
21 marca 2015 00:05
Przeczytałam na stronie TARY, że zakończyli akcję kowal a następna będzie za...trzy miesiące. Czy oni naprawdę robią konie raz na kwartał? To nie podchodzi pod znęcanie się? Mój po 4 tygodniach zaczyna szurać.
https://www.facebook.com/events/943724649046544/

Jak ktoś nie ma fejsa, wydarzenie to zbiórka na wykupienie koni
W zaklętym kręgu

Skaryszew 15 – 16 lutego 2016

Piękne, dumne, silne, niezwykle mądre i tak oddane człowiekowi istoty – konie. W Skaryszewie będą ich setki, a nawet tysiące… Spętane, zniewolone, przerażone i… ciągle pokorne… Dlaczego one nie walczą? Mają przecież tyle siły, że mogłyby całe to targowisko zrównać z ziemią, tymczasem pozwalają się na powrozach wprowadzać na przyczepy tirów, którymi zostaną wywiezione w swą ostatnią podróż. Bardzo długą podróż… bez jedzenia, bez picia, ściśnięte, przerażone. Słabsze upadną, zginą pod kopytami innych koni. Te, które wytrzymają tę masakryczną drogę zostaną zamordowane… ale najpierw zobaczą, jak są zabijani ich towarzysze niedoli, ich matki, dzieci, przyjaciele…

Będziemy w Skaryszewie, podobnie jak w poprzednich latach… Po raz kolejny będziemy patrzeć tym biednym koniom w ich przerażone, błagające o pomoc oczy… będziemy słyszeć ich wołający o ratunek, przejmujący krzyk… I wiemy, że musimy! Musimy uratować choć jedno życie… To tak niewiele w ogromie tragedii, która tam się dzieje ale dla tego ocalonego konia to będzie cały jego świat, całe jego życie. Musimy… żeby nie zwariować, żeby wypełnić pustkę, która w nas zostanie po tych, które pojadą…

Apelujemy do Was!
Uratujmy razem chociaż jedno życie, chociaż jednego konia! Jeśli tego chcecie, uratujemy dwa. Chcecie więcej...? Pomóżcie! Przecież to dzięki Waszym, nawet najdrobniejszym kwotom, uzbieramy chociaż na jedno końskie życie.

26.01.2016r., godz. 19:20, sprawdziliśmy konto. W tym momencie na wykupienie konia ze Skaryszewa zaksięgowane jest 2 545 zł.

Nr konta:
PKOBP S.A. Oddział 3 we Wrocławiu, nr konta:
75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
dla wpłat z zagranicy:
IBAN : PL75102052420000290201917236
SWIFT(BIC) : BPKOPLPW
Tytuł przelewu: Konie ze Skaryszewa



Nie, to nie jest żart.
Mój jest przekuwany co 2 miesiące kiedy chodził boso nie było co wybierać ,był tylko kosmetycznie tarnikowany-konie chodzące boso,dużo ,powtarzam dużo na wybiegu nie potrzebują (przeważnie oczywiście) tak częstego werkowania,więc bez przesady struganie co 3 miesiące nie jest dramatem...
cudmucha, dramatem nie jest w przypadku  koni fundacyjnych,  w przypadku innych zaraz byl by to argument  na zaniedbanie, znecanie itp.
bez przesady,ciekawe czy klaczom hodowlanym,młodzieży na pastwiskach itp robi się kopyta co miesiąc.......
w porządnych stajniach robi się wtedy kiedy jest potrzeba
Z przesadą- chodziło mi o to, że pewne organizacje działają jak w przysłowiu o źdźble i belce
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 stycznia 2016 21:18
Taka sama zasada, jak krzyki fundacji o nieprawidłowym transporcie koni do Włoch a na stronie jednej z fundacji 3 konie w dwukonnej przyczepie zapakowane. Mój komentarz o hipokryzji przetrwał na fb sekundę może dwie.
W tym roku cisza, nawet na FB nikt się oficjalnie nie afiszuje z interwencjami.
Wczoraj przyuważyłam, że jedno stowarzyszenie wykupiło konie, ale ku mojemu zaskoczeniu to same zimnokrwiste. Na pierwszy rzut oka zdrowe.
maluda, bo poza zaklejkami na sierści i przerośniętymi kopytami nie bardzo jest się czego czepić. Ku utrapieniu kilku fundacji krew się nie lała.
Przepasani czerwonymi wstegami ponoc byli. Tara 4 konie,  Fundacja Benek trzy i kucyk (ciekawe przed czym tego kuca ratowali)
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
16 lutego 2016 11:20
są już gdzieś jakieś foto-relacje?
Scarlett jeszcze nie wrocila wg fp Tary
Przepasani czerwonymi wstegami ponoc byli. Tara 4 konie,  Fundacja Benek trzy i kucyk (ciekawe przed czym tego kuca ratowali)

Benek podobno źrebaka, o kucu nie czytałam.

maluda, bo poza zaklejkami na sierści i przerośniętymi kopytami nie bardzo jest się czego czepić. Ku utrapieniu kilku fundacji krew się nie lała.

Widziałam tylko zdjęcia przerośniętych kopyt, Viva wstawiała.
W tym roku cisza, nawet na FB nikt się oficjalnie nie afiszuje z interwencjami.
Wczoraj przyuważyłam, że jedno stowarzyszenie wykupiło konie, ale ku mojemu zaskoczeniu to same zimnokrwiste. Na pierwszy rzut oka zdrowe.


no doplaty do hodowli koni rzeźnych będą przeciez... 😉
Czyli widzę, że nie tylko mnie to w jakiś sposób ruszyło.  😉
maluda, no kopyta wołały często o pomstę do nieba, ale to niestety nagminne. Część nawet widać, że zrobiona specjalnie na Wstępy, ale widać na nich, że kowal nie bardzo miał jak poszaleć na patologii. Masę koni z kopytami jak po ochwacie. Niby dół opiłowany, ale na górnej części kto się trochę zna to wyczyta wszystko.
Ceny wielu koni kosmiczne. Kuce po 1500zł za krzowonogi, kobyła SP 4 latka od rolnika (nie żaden wyszkolony koń) o bardzo przeciętnej budowie z wadami nóg za 8000zł.
Koni szlachetnych przyciągających oko bardzo mało, za to wśród zimnokrwistych było na czym oko zawiesić.
Byłam 5 lat temu i w tym roku. Wiaty fajne postawili, ale poruszanie się w tłumie w godzinach rannych znacznie utrudnione, często niebezpieczne. Dużo sytuacji, gdzie konie przygniatały ludzi, wbiegały w tłum, kopały się. Wydaje się, że gdy nie było wiat, konie były bardziej rozlokowane, można było łatwiej obejrzeć je w ruchu i wypróbować w zaprzęgu oraz pod siodłem bez obaw, że przestraszony koń, podjudzany przez podpitych facetów wymachujących drewnianymi kijkami, kogoś stratuje. Dopiero popołudniu zrobiło się luźniej.
Koni zdecydowanie mniej i w kosmicznych cenach.  Jeżeli chodzi o patologię, to niewiele się zmieniło. Zarówno 5 lat temu, jak i w tym roku, oprócz kopyt, zaklejek i pijanych ludzi, nie było się do czego przyczepić.

Widziałam koło 10.00 ekipę TARY. Skarlet z bojową miną, a za nią około 6 osób z czerwonymi przepaskami, kamerami i aparatami, głownie nastolatki. Zniknęły gdzieś w tłumie i więcej do wieczora ich nie spotkałam.
maluda, no kopyta wołały często o pomstę do nieba, ale to niestety nagminne. Część nawet widać, że zrobiona specjalnie na Wstępy, ale widać na nich, że kowal nie bardzo miał jak poszaleć na patologii. Masę koni z kopytami jak po ochwacie. Niby dół opiłowany, ale na górnej części kto się trochę zna to wyczyta wszystko.
Ceny wielu koni kosmiczne. Kuce po 1500zł za krzowonogi, kobyła SP 4 latka od rolnika (nie żaden wyszkolony koń) o bardzo przeciętnej budowie z wadami nóg za 8000zł.
Koni szlachetnych przyciągających oko bardzo mało, za to wśród zimnokrwistych było na czym oko zawiesić.

Jedna klacz zimnokrwista za 7500. Dług organizacji 14 tys.
Oczywiście zbierają.
Lepiej prosperujaca fundację to ja mam w domu
KLIK.

"Dramatyczny" filmik, na którym nie ma żadnych nieprawidłowości poza kantarem ze snopowiązałki i dziwnym wynalazkime w pysku. Na mojej tablicy już pełno smutnych buziek i komentarzy "koniarek" i "miłośników zwierząt". Serio, nie mam na to cierpliwości. Czemu ludzie coś takiego łykają?
Atea, ja napisałam, ze to nie jest dramat, to dostałam odpowiedz, ze konie kocham tylko po to, żeby robic sobie selfie z nimi 😁
Ciekawostka
Na equista.pl pojawił sią artykuł o Skaryszewie, głównie skupiający się na pokazie hodowlanym. Reakcja Tary -  😲 😲 😲
https://www.facebook.com/taraschroniskodlakoni
a co ma zrobić biedna Tara żeby złapać 1%? przecież trzy czwarte piszących komenty konia na oczy nie widziało i ma iloraz inteligencji na poziomie fretki. I teraz polityka spychologii, to nie my oszukujemy to Centaurus... żenada
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się