ciąża, wyźrebienie, źrebak

skibonify - ja za póltora miesiaca będę miała żrebola od klaczy lat 15 , która została pokryta pierwszy raz w życiu 🙂 ,,zaskoczyła,, od razu , bez problemu.
Dziewczyny, mam pytanie. Czy któraś kryła klacz ochwatową? Moja chyba potrzebuje źrebaka, a ja potrzebuje spokoju od tego ciągłego grzania  😎 jednak boję sie jak to bedzie w trakcie i po ciąży.. byłabym wdzięczna za PW :kwiatek:
Sierotek rośnie jak szalony 🙂





Ircia   Olsztyn Różnowo
24 stycznia 2016 11:20
galopada_ pięknie wygląda, niech się dalej zdrowo chowa  💘
Nie wiem w którym wątku zapytać, ale skoro Karina jest źrebna to bardziej pasuje tu...otóż czy to normalne że klacz, w tym przypadku konik polski gubi już sierść tak od ponad tygodnia, nie tam że wychodzą kłaczki ale z niej sie po prostu sypie  😵 
W stajni jest 6 innych koni i żadnemu nie wychodzi nawet mały kłaczek, wszystkie chodzą razem na padok czy do stajni [padok ok 12 godzin], na dworzu jest zimno i w stajni też, a termin ma na 20 lutego. Był weterynarz i stwierdził że po prostu tak ma.
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 stycznia 2016 16:58
Ircia nie wiem czy ciąża ma coś z tym wspólnego bo mój 20 letni hucuł jak I 5 letni sp też gubią futro. Stoją w podobnych warunkach do Twojej w tym, że na 6 boksową stajnie stoją dwa.
U prymitywów to normalne, mój 26 letni szetland, co roku zaczyna linienie na koniec stycznia, tak też jest i teraz ,..... one mają trochę tego futra, by zgubić taką ilość trzeba czasu  😉 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 stycznia 2016 21:14
Linienie jest uwarunkowane długością dnia świetlnego wiec to normalne, że niektóre już zaczynają gubić futro.
titina chyba nie zawsze, mój szetland futrzany prawie do lipca, a stajnia raczej ciepła  🤔 za to małopolanka z najkrótszą sierścią zaczyna się sypać  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 stycznia 2016 21:46
U nas konie za to nie miały zamiaru się "ofutrować" 😉
Ta dzisiejsza technika  🙂, polecam nerwowym hodowcom
Wygląda na wprawioną i spokojną.  🙂
ogurek, hodowcom😉
  😡
ta dzisiejsza technika
Ircia   Olsztyn Różnowo
31 stycznia 2016 10:11
Dziękuję  dziewczyny, jest mi trochę lżej  :kwiatek:
ogurek a wiesz może ile taka kamerka kosztuje?
U mnie właśnie sypie śniegiem i do tego wieje  😵
Edit.dopisek. Juz zamowilam  😉
Jakie witaminy polecacie dla źrebnej kobyłki?  :kwiatek:
Aktualnie koniec 7 miesiąca, dostaje witaminy marstalla, ale swoje przestawiam na Chevinal i zastanawiam się, czy dla niej też będzie ok, czy raczej szukać czegoś dla klaczy źrebnych?
Coraz częściej widzę szlachetne klacze kryte ogierem zimnokrwistym, jaki jest cel takiego krycia? Czy nie ma obawy o poród?
A może to nowa moda?
Tylko proszę nie bić ja z czystej ciekawości pytam a tylko śmiechem żartem swojej co to się za źrebić nie chce obiecuję słonia nie konia  😉
Zawsze za takiego odsada handlarz położy więcej niż za szlachetnego a grube kobyły są w cenie
Niedawno dzwonił do mnie pan w sprawie uprzęży ale przy okazji opowiadał, że handlarze od mięsa najchętniej biorą takie szlachetniejsze z rozłupanym zadem.
edit zły termat
.
galopada_   małoPolskie ;)
03 lutego 2016 08:24
sierotek pulpet 😀D

galopada

Zupełnie na sierotę nie wygląda 😉  🤣
galopada śliczny i okrąglutki 😀 "dobrze odżywiony"
galopada_   małoPolskie ;)
05 lutego 2016 19:05
to jeszcze wpadam z Witkiem i Zochą 😀







galopada_   małoPolskie ;)
09 lutego 2016 14:33
3 miesięczny smok 😀









i szaleństwa


Ircia   Olsztyn Różnowo
17 lutego 2016 05:58
No i jest ogierek, urodził sie wczoraj przed 22.00
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
17 lutego 2016 08:30
Gratulacje, jest śliczny! To konik polski z...? Bardzo podobny do kuca forumowej Lusi  🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 lutego 2016 09:40
Ircia 💘 przepiękny. Zdrowia dla maluszka i mamy :kwiatek:
Iwona9208 bo to pełen brat .
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
17 lutego 2016 11:10
Aaa no to już wszystko wiadomo  🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 lutego 2016 11:32
iwona9208  😀 w ogóle rodzeństwo Księcia, które widziałam jest podobne 😜
I mały Książę
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się