WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Wiecie co, jakby tak może wszyscy wzięli się do kupy i zaczęli protestować, rolnicy, górnicy itd to może coś by z tego wyszło.
Wczoraj to wiem... Tez widzialam . Kpina, konferencja prasowa ale nie maja czasu odpowiadac na pytania 😀
Retransmisja konferencji jest już dostępna w internecie -

Polecam śledzić blog redaktora Szewczyka - http://hipologika.pl/, a tutaj jeszcze garść informacji zebranych w jednym miejscu.
Poproszono mnie abym udostępniła Wam wyliczenia czynszu Prezesa Białoboka, ponieważ nie każdy jest tu zalogowany a Marysia pytała. Pytanie to, zostało zauważone w związku z czym umieszczam link: [[a]]http://www.blog-n-roll.pl/pl/w-micha%C5%82owie-wszyscy-na-tych-samych-prawach[[a]]#.VuA9fvnhBdh
" 2,97 zł za m2 powierzchni za OC, co daje stawkę czynszu w wysokości 3,57 zł m2 z tym, że opłaty z tytuły OC ponoszę samodzielnie nabywając olej opałowy"

Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć powyższy cytat?
uwaga na 31 marca !! senator Dobrzyński usiłuje wyłudzić od skarbu państwa (konkretnie z dochodów Michałowskiej stadniny) 120 tys. zł !!!

Okazuje się, że 22 lutego – czyli trzy dni po odwołaniu prezesów i pani inspektor - senator Dobrzyński złożył wniosek do sądu w Pinczowie o wypłacenie mu odszkodowania w wysokości 120 tys. zł za padnięte źrebię. Można sprawdzić - akta sprawy ICo56/16. Sąd wyznaczył termin rozpatrzenie tego wezwania do zawarcia próby ugodowej i wypłacenie odszkodowania 120.000 zł przez Stadninę Koni Michałów na 31 marca tego roku.

Prawnicy zwracają uwagę na sformułowanie „próba ugody”. To nie jest rozprawa. Co to oznacza? Jeśli obecna pani prezes stadniny w Michałowie stawi się na tej „próbie ugody” i powie tylko jedno słowo: TAK, to stadnina będzie musiała wypłacić owe 120 tys. zł senatorowi Dobrzyńskiemu, a sąd nie będzie mógł ani rozpatrywać zasadności wniosku, ani czy wysokość odszkodowania odpowiada faktycznej wartości padniętego źrebaka.

Jak Państwo sądzą – co zrobi, a właściwie, co powie, pani, która z namaszczenia Agencji Nieruchomości Rolnych, kierowanej obecnie przez ludzi z PiS, pełni obowiązki prezesa Stadniny Koni w Michałowie?
Być może przekonamy się już 31 marca. Obiecuję, że będę monitorował tę sprawę

cały artykuł p. Marka Szewczyka
http://hipologika.pl/modules/news/article.php?storyid=158
[quote author=Pifia]
" 2,97 zł za m2 powierzchni za OC, co daje stawkę czynszu w wysokości 3,57 zł m2 z tym, że opłaty z tytuły OC ponoszę samodzielnie nabywając olej opałowy"

Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć powyższy cytat?
[/quote]
CO wliczane jest do czynszu.  Stadnina mu nie przywozi oleju tylko sam sobie kupuje.
Dzisiaj o 19 w TVN 24 http://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/szejkowie-boja-sie-ze-zmiany-w-polskich-stadninach-wplyna-na-rynek,625975.html

Może nawet PIS-owcy mogli by obejrzeć ,chyba że im sumienie i ojciec dyrektor nie pozwala . 🙄

Wstawiam , ale jeszcze sam nie oglądałem .

http://www.swiatkoni.pl/news/10629,kolejna-konferencja.html
SinSoda Dziękuje, dwukrotnie było napisane OC co kojarzyło mi się wyłącznie z ubezpieczeniem. Śmieszne by koszt ogrzewania wliczać do czynszu, to oraz inne opłaty za media zawsze ponosi wynajmujący....
Może jakaś akcja w Pińczowie?

Te  linki z konferencji z Jurgielem są poblokowane. Kto ma działający?
marysia550 Mam połączone video konferencji Jurgiela i dzisiejszej;


Ten materiał z FaktówTVN to tylko 41 sekund  ?
To co wrzuciłam to tylko zajawka. Nie znalazłam na razie nigdzie całości.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 marca 2016 19:39
Jak oni mnie wk......iają jak mówią o tych wycenach i zaniżaniu cen. Nie maja o tym pojęcia a sam ANR nie ma konkretnej metody wyceny. Pieprzą byle pieprzyć.
Teraz preparują teczkę Pianissimy na miarę teczki Bolka.
Jak skierują sprawę do swojej prokuratury , to oskarżą ich o to że się urodziła , a po co ? Arabska krew na Polskiej ziemi nielegalnie przemycona ? No nie wiem . Poza tym co to za konszachty z szejkami ???
Jak skierują sprawę do swojej prokuratury , to oskarżą ich o to że się urodziła , a po co ? Arabska krew na Polskiej ziemi nielegalnie przemycona ? No nie wiem . Poza tym co to za konszachty z szejkami ???


http://www.tvn24.pl/stadniny-szejkowie-boja-sie-o-polskie-stadniny,626102,s.html
Ale mnie trzęsie. Czytam te komentarze ludzi pod tym co Smok10 podaje. Po prostu ludzie to jakieś stado baranów. "Ludzie nie mają co do garnka włożyć a ci się o konie martwią". No tak, martwią, bo nie jedyną ważną rzeczą na świecie jest to, że jakaś nieporadna Zosia nie ma co do garnka włożyć. Dlatego uważam, że na stanowiskach, tzw "stołkach" powinni siedzieć ludzie od pokoleń majętni - bo potrafią wyjrzeć poza ten pieprzony garnek, który - o tym mogłam się już wielokrotnie przekonać, nawet gdy nie ma w nim homarów, zawsze jest pełen czegoś jadalnego gdy tylko jego posiadacz się o to stara. Widać od razu w jakiej grupie ludzi tvn'owskie materiały robią poruszenie. Albo o szejkach i emigrantach. Co ma hodowla koni do sprawy emigrantów? Czy ludzie mają już taką wodę z mózgu że szejk to emigranci i terroryści, konie to burżuazja i filmy, a każdy kto ma więcej niż 5 tys na miesiąc to złodziej i krętacz? Dopóki sprawa będzie docierać w takie "masy" zainteresowane tylko tym co można zeżreć - to więcej z tego szkody niż pożytku.
[quote author=Luna_s20 link=topic=99140.msg2510397#msg2510397 date=1457599320]
każdy kto ma więcej niż 5 tys na miesiąc to złodziej i krętacz
[/quote]
Tak. Niestety dla bardzo dużych rzesz ludzi w Polsce tak właśnie jest.
To chyba mentalność odziedziczona w spadku po PRL-u, bo głównie myślą tak chyba starsi, moje pokolenie i młodsi już zdecydowanie mniej.
Tylko że to ci starsi walczyli o kapitalizm. I wciąż zastanawiam się po co, skoro teraz jednogłośnie wskazują na niego jako źródło wszystkich swoich problemów - od biedy po wrastający paznokieć.
[quote author=Luna_s20 link=topic=99140.msg2510406#msg2510406 date=1457599973]
Tylko że to ci starsi walczyli o kapitalizm. I wciąż zastanawiam się po co, skoro teraz jednogłośnie wskazują na niego jako źródło wszystkich swoich problemów - od biedy po wrastający paznokieć.
[/quote]

to się nazywa ,,chichot historii"  :/
Luna_20 bo walczyć o coś to jedno, a przystosować się do zmiany, którą się spowodowało, i nauczyć się żyć w nowych realiach to drugie.
[quote author=Luna_s20 link=topic=99140.msg2510406#msg2510406 date=1457599973]
Tylko że to ci starsi walczyli o kapitalizm. I wciąż zastanawiam się po co, skoro teraz jednogłośnie wskazują na niego jako źródło wszystkich swoich problemów - od biedy po wrastający paznokieć.
[/quote]

Bo młodzi coraz częściej zarabiają krotność tych 5 tyś , tylko siedząc w korporacjach nie mają już czasu i siły na narzekanie . Problem też w tym że świat tak poszedł naprzód że wielu starszych ludzi nie radzi sobie w nowej rzeczywistości. Dzisiaj nie wystarczy tylko coś robić , dzisiaj bez nowoczesnego myślenia istnienia w mediach społecznościowych i działaniach powiązanych z netem niewiele w biznesie zdziałasz. Możesz być najlepszym na świecie jeżeli nie istniejesz w sieci tzn , że cie nie ma

To trudna rzeczywistość dla starszego pokolenia i starego typu myślenia.
Większość obywateli  w naszym kraju  uważa  że państwo lub ktokolwiek inny  da, a  tym bardziej  jak  mieli  obiecane. Czytam komentarze  i słłw  brakuje, przerażenie  ogarnia. Juz  nie  wierze  że cokolwiek sie  zmieni,  stadniny  zrujnują  i  wysprzedają  bo  to  tylko  konie,  lepiej je  do  garnka  włożyć. A  wszyscy  co  mają  więcej,  co  pracowali  ciułali  wiele  sobie  odmawiali,  to  teraz  złodzieje. Jak  widzę  zawzietość  i  nienawiść  obecnej  wladzy i  wielu  ludzi, to przerażenie  mnie  ogarnia,  a  przecież  większość  albo  nawet  wszyscy  to  bardzo  wierzący  katolicy. Tylko nie wiem  czy  znają przykazania  i  swoją  religie która tak sie  zasłaniają.  Bardzo  chciałabym żeby  cala  trójka  wróciła    żeby  stadniny  przetrwały, ale  coraz  mniej  mam nadzieji. Wszystkim  dookoła  tłumaczę bo  sporo  osób nie  ma  pojęcia  o  co  chodzi.  Czytają , czy  oglądają w TV  że  były  ogromne  nadużycia,  a  teraz  będzie  cacy, "złodzieje" zostana ukarani  i  zamknieci  a  nowi  wprowadza porządek  i  bed a miód  i  mleko  płyneły  i  kazdy  dostanie  kasę i  pracowac nie  będzie  musiał.    Tylko że szukają tych  złodzieji  nie tam  gdzie  potrzeba.  No  to  wylałam trochę  zółci, bo  okropnie  mnie  to  boli  ż e takie  miejsc a zostana  zniszczone  i tacy  fachowcy  sa  poniżani  i  opluwani.
Tylko nie wiem  czy  znają przykazania  i  swoją  religie która tak sie  (...)Wszystkim  dookoła  tłumaczę bo  sporo  osób nie  ma  pojęcia  o  co  chodzi.  Czytają , czy  oglądają w TV   że  były  ogromne  nadużycia,  a  teraz  będzie  cacy, "złodzieje" zostana ukarani   i  zamknieci  a  nowi  wprowadza porządek(...)

Ostatnio jak zapytałam "katolika" co bał się w niedzielę pracować czy zna 10 przykazań, to 2 dni się nie odzywał (ma takie rzuty jak się go zawstydzi). Całą sytuację słuchając radia skwitował jakże górnolotnym stwierdzeniem "A tam, bo tam na górze to wszyscy ch... złamane". Wg typowego zjadacza chleba to jest bzdurna sprawa, bo powinni się zająć tym że jakaś Mania z Krysią nie mają czym wykarmić 7 dziecka które przyszło na świat tak niespodziewanie, a w ogóle to nie ich wina tylko męża, bo akurat zapomniał kupić prezerwatyw. 6 męża bo pięciu poprzednich to byli mężowie bez ślubu, prosto z baletów, no ale ona w końcu ma dzieci i jej dajcie". I niestety ale po tych komentarzach widzę że taki poziom myślenia coraz częściej udziela się ogółowi. Takim ludziom po prostu nic nie wytłumaczysz, bo oni rozumieją tylko to, co mogą zjeść, dostać w prezencie, i co zapewni powodzenie płci przeciwnej. Jak pieseły.
Myślę, że obraziłaś pieseły  😉
"trudne sprawy " " dlaczego ja " i te inne robia ludziom z mozgu wode.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 marca 2016 10:16
"trudne sprawy " " dlaczego ja " i te inne robia ludziom z mozgu wode.


Pamiętam, że jak byłam chora jako dziecko to w takich godzinach "szkolnych" leciały różne bloki bajek i programów dla dzieci. Wczoraj się załamałam, same programy właśnie w typie "trudne sprawy" itp.  🤔wirek:
Dlatego ja Polsatu ,tvn  (ostatnio tylko o 19 ) nie ogladam... No nie da sie poprostu... dobrze ze mam cyfrowy polsat to jakas bajke dziecku moge wlaczyc bo to juz przesada... same smieci leca.  A manipuluja wszystkim.  Dawniej jakies filmy przygodowe czy cos byly a teraz tylko to .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się