Liga Mazowsza 2016

9-10 kwietnia jest Liga Mazowsza w Podkowie Leśnej. Był tam ktoś kiedyś, kto wie jakie są warunki (podłoże, boksy tymczasowe, parking na przyczepę itp.)?
Ogólnie to ktoś się wybiera na te zawody?

pozdr.
Marta Kaczmarek
Hej. Byłam tam kiedys. O ile ludzie są mili to samo podłoże pozostawia wiele do życzenia  🤔

    Od kiedy mieli herpesa nie wiem co się u nich działo, ale podobno padł jeden koń. Nie wiem, ja nie będę ryzykowała...

Gdzieś na forum przewijal się jakiś paszkwil na nich. Nie wiem ile w tym prawdy, ale widocznie z kimś się nie lubią...


Pozdr
Sylwia

    Ja słyszałam o tym herpesie. Podobno ktoś przywiózł konia na zawody i tak się zaczęło. Ale to prawda, nie ma co ryzykować.
A ja słyszałam o regulaminie forum 😉 Wy nie?
Podchodząc do tego w ten sposób to w ogóle nie należało by się ruszać ze stajni na jakiekolwiek zawody. Wiele koni jest nosicielami herpesa i na każdych zawodach może dojść do zarażenia zwłaszcza jeżeli nasz koń jest osłabiony jakąś przypadłością.
A co to za wysyp osób rejestrujących się w tym samym dniu? Piszących w podobnej stylistyce? 👀
Ciekawa zbieżność.
Autor nazywa się tak samo jak ja 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 kwietnia 2016 19:33
tuch, na początku myślałam, ze to Ty i sie zastanawiałam za jakie grzechy będziesz Karego męczyć 😂
Pozdrowienia dla imienniczki 🙂

Dzięks za info. Znalazłam na forum informacje o tym wirusie w tej stajni i chyba faktycznie tam coś było na rzeczy, bo sami organizatorzy podali oficjalny komunikat na ten temat.
Nie wiem czy to prawdziwy wpis czy nie, ale mam nadzieję, że w tym roku historia się nie powtórzy i już nikomu koń nie padnie. Mojej znajomej padła źrebna klacz na ten wirus
więc wiem, że to nie przelewki. 🙁
Bez względu na to odpuszczę sobie raczej te zawody.

pozdr.🙂
nyelle   buntownik z wyboru
05 kwietnia 2016 20:46
Radzę sobie w takim razie odpuścić każde zawody, na których są jakiekolwiek konie. Miejsce nie ma tu do rzeczy. TKKF Podkowa miało pecha, bo ktoś ewidentnie przywiózł herpesa na zawody (pierwsze objawy pojawiły się u konia w TKKF 2 tygodnie po zawodach - a jednocześnie książkowe 2 tygodnie po okresie inkubacji wirusa).

Do informacji na ten temat nie trzeba się dokopywać, bo jako jedna z niewielu stajni w trosce o dobro wszystkich koni TKKF Podkowa wydało oficjalne komunikaty i informowało o sytuacji na bieżąco, zamiast zamiatać sprawę pod dywan.

Podłoże na parkurze / czworoboku jest piaszczyste, ale zawsze było świetnie przygotowane. Za przygotowanie podłoża pod czworobok TKKF zawsze zbierał pochwały.
Na rozprężalni na stęp / kłus zdarzają się kamienie (które mimo zbierania przed zawodami wyłażą). Na rozprężalni na galop / skoki jest ok.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się