Dopasowanie siodła

PapiTwigs, albo siodło masz krzywe, albo krzywo siedzisz, albo koń jest krzywy mocno, skoro siodło ucieka na jedną stronę. Tu podkładka pod tylny łęk może nie zadziałać. Przydałoby się skonsultować to z kimś ogarniętym na miejscu.

Niestety DM GP po "siądnięciu" poduszek nie da rady dopchać. dlatego ja mam podkładkę podnoszącą tylny łęk Acavallo. Ale siodło zwyczajnie poleciało mi na tył - nic nie odstawało ani nie leciało na jedną stronę.
Czy można coś poradzić na nierówno wyciągnięte przystuły? Oprócz wymiany tychże? Generalnie dziurki wydają się iść równolegle, ale przednia przystuła jest wewnątrz siodła elastyczna i przy dopinaniu popręgu zaczyna się robić nierówno o pół dziurki (przednia w stosunku do tylnej, przystuły w układzie V).
Miał ktoś doświadczenia z robieniem siodła na miarę ze Stubbena? U p. Joanny Kruk lub p. Joanny Janusz-Góry (Equiversum)? Jak z wymierzeniem i dopasowaniem siodła?
Generalnie equiversum zajmuje się od lat oszukiwaniem z tego co kojarze - masa niepochlebnych opinii, nie wysylaja paczek, pieniedzy, coś jak okser 😉
To equiversum sobie odpuszczę. A p. Joanna Kruk?  🙂
gosiaopti Przeczytałam Twoją historię z siodłami od p.Andersz(a),i  troszkę się przeraziłam. Moje siodło ma przyjść w przyszłym tygodniu. Koń również troszkę niestandardowy. Mam nadzieję że nie będę miała takich przygód i że wszystko będzie jak należy...
O, to Pan Andersz działa? Bo do mnie się nie odzywa w sprawie reklamacji  😉

Moja rada - nie płać mu póki nie będziesz na 1000% pewna, że wszystko pasuje i zostaw sobie jakąś kwotę reklamacyjną gdyby siodło było do poprawienia po tygodniu...
julka177, siodłowego doświadczenia  z panią Kruk nie mam, ale mogę potwierdzić, że przeciwieństwie do equiversum można jej zaufać - jest ucziwa 😉
kenna, dorobic dziurki?
julka177, pisałam na forum o p Joannie chyba kilka razy, ale napiszę jeszcze raz. Pasowała mi siodło, pasowała też mojej znajomej (tzn pobierała miarę do szycia) i tak - do konia dopasowywuje super, naprawdę mogę ją pochwalić, natomiast do jeźdźca średnio... Nie oszukuje, chociaż przeciąga terminy (ale przy 3 msc, 2 tygodnie to i tak mały problem). Siodło z źle uszytą tybinką (za długą) zabrała do poprawki i drugim razem wymierzyła już idealnie. Ale sprawa oparła się o Arpav. Jaka by ona nie była, to w kwestii jako takiej uczciwości nie mogę jej nic zarzucić, chociaż trochę nerwów przez nią miałam. Pamiętaj, że ona z Wrocławia do Poznania policzy Ci całkiem sporą kwotę za dojazd, więc lepiej wybrać kogoś kogo masz najbliżej. Przedstawiciele Stubbena są raczej dosyć dobrze przeszkoleni w Polsce, znają się na tym co robią - w przeciwieństwie np. do Prestige. 😉
Olson o której p. Joannie piszesz?  🤣 Kruk czy Janusz- Góra? 😉
julka177, Janusz-Góra.
Droga re-volto.
Usiłuję ( tak więm, dosyć absurdalne) zdalnie dopasować siodło - koń 400km ode mnie, znalazła się dzierżawczyni, która raz w chce na nim jezdzić na spacery do lasu.
Koń u mnie chodził pod bajerancką bezterlicówką ( mam ją teraz na drugiego konia i nie oddam)  i kiedyś dawno temu pod Isabelle W Wintec'a ( biały łęk).
Koń rok tylko łaził (24h) i spadł z pleców ( 23 lata robi swoje) - jest dosyć szeroki.
Dziś przymierzali na niego Wintec'a 2000 - biały łęk - i leży do bani. Leży na kłębie i odstają panele.
Bardzo proszę o wszelkie uwagi - w jakim typie mam szukać siodła? Jakiego rodzaju paneli? Przeszkodą jest budget - nie mogę teraz wydać 2tyś na tego konia ;(
Myślałam o FP Rimini - ale z tego co widzę jest bardzo podobny do Wintec'a 2000....ech.

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

 Gigantyczne foty
Dobieranie siodła do konia na odległość to jak wróżenie z fusów. Podejrzewam, że takie mogłoby pasować http://olx.pl/oferta/kieffer-aachen-siodlo-wszechstronne-CID767-IDe37kR.html#044eee9ce6  . Może gdybyś dołączyła fotki grzbietu z boku i prawidłowo wykonane zdjęcie tego winteca od strony przedniego łęku, możnaby powiedzieć coś więcej.
Biały łęk winteca to 36 prestige,  IV kentaur, 33 Kieffer , 32 Stubben, 34 Euroriding, XL daw mag. Skoro za duże (?) celuj w mniejsze.
Do mnie ma jutro wrócic siodlo po małej korekcie paneli, nie poszerzyli mi ich niestety pomimo ze upierałam się przy tym to Pan z DW twierdzi ze nie trzeba az tak ingerować..(zgodziłam się na jego idee poprawki, nie powiem bo nie wziął za to ani złotówki) Ale  zobaczymy co będzie teraz... Eh Eh Eh  🙄
mógłby ktoś ocenić jak leżą te siodła? co ew można poprawić? czy zupelnie sie nie nadają na tego konia?  👀
mierzyłam dziś dwa siodła, tutaj fotki pierwszego:
(na drugim zdj jest przedni łęk i miejsce nad kłębem w środku siodła)
post pod postem ale do jednego wejdą tylko 4 załączniki...
drugie siodło:

edit: te siodło jest chyba za szerokie bo przerwa między nim a kłębem jest na troszkę wiecej niż 1 palec, bez ciezaru jezdzca
Uwaga techniczna, jeżeli wrzucasz linki prosto z galerii to wchodzi więcej zdjęć niż cztery.
Co sądzicie (daw mag Millennium)? Chyba trochę za szerokie,prawda? Jakieś futerko pomoże (kobyłka wdrażana znowu do pracy, pewnie za jakiś czas się poszerzy)? W trakcie jazdy pod przednim łękiem zostaje miejsce tylko na jeden palec.
Koniowi całkiem przypasowało - w tym siodle chodził jak na razie najlepiej. Niestety młoda się kręciła i trudno było zrobić jakieś sensowne fotki.


Dramuta12, siodło wygląda na dość dobrze zrównoważone, jeśli w trakcie ruchu to się nie zmienia to futro powinno załatwić sprawę zapasu szerokości łęku.

A tak na boku, jak twoje wrażenia z jazdy? bo ja też miałam to siodło na oku, ze względu na to, że wygląda bardziej jak VSS a nie jak typowa skokówka, ale nie dokopałam się do dobrych opini. wszędzie tylko ten Grand Prix 😉
ekhem, dziękuję. Mi się jeździ całkiem dobrze (w końcu mam dopasowaną do siebie tybinkę - jestem dość niska). Wcześniej jeździłam w wintecach i muszę powiedzieć, że siodło samo w sobie jest bardzo dobre, lepsze niż prestige (tu akurat nie jeździłam w najlepszych, ale kilka miałam pod tyłkiem). Skóra super. Skakać będę dopiero w weekend, mogę wtedy wysłać pw 🙂.
Koń naprawdę zadowolony. Pierwszy raz podniósł się grzbietem w galopie i to było takie "wow" 🙂.
Czy jesteście w stanie porównać łęk XW stubbena do czegoś? Szukam szerokiego siodła ale nie wiem czy to nie będzie już za bardzo. Potrzebuję minimum 34 prestige (nie miałam możliwości przymierzać szerszych)
Poradźcie mi, czy podkładka podnosząca przód siodła, podniesie je na tyle skutecznie, aby przestrzeń między kłębem, a przednim łękiem zwiększyła się. Jest tam dość ciasno, mam gruby czaprak piankowy, ale chciałabym zyskać jeszcze trochę wolnego miejsca. Taka np http://tiny.pl/grf8n
Podkładka owszem podniesie, ale też zmieni równowagę siodła, zwłaszcza taka korekcyjna. Chcesz tylko oddalić łęk od kłębu, czy całe siodło leci na przód i siedzi się jak na zjeżdżalni?
Chcę tylko oddalić łęk od kłębu.
To podkładka bez korekcji. W sprawie winteca się nie wypowiadam, bo nie miałam, ale wydaje mi się za cienki. W tym celu dobrze sprawdza się futro.
Dzięki. W takim razie pożyczę futro i zobaczę jak to wyjdzie.
XL Daw Maga to jaki to rozstaw łęku? Wiem, że była już o tym dyskusja (znalazłam przez szukajkę że w 2010  😁 ) i znalazłam w necie, że to niby 33 Prestige, no nie bardzo... mam 33 Prestige i jest dużo za wąskie na konia, na którego pasuje Daw Mag XL, a że to nie jest jego siodło i nie może w nim chodzić wiecznie muszę coś znaleźć i kompletnie zgłupiałam, bo nie wiem jakiego rozstawu łęku szukać  🍴
Arroch To 36 prestige. One mają inną numerację.
kwagga  🙇 🙇 🙇 dzięki Ci  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się