WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Wieżo -bo to jest tak, że " po nas choćby i potop". Mają ograniczony czas do 4 lat, żeby się "najeść do syta" -to się spieszą i niszczą hurtem wszystko, co jeszcze zostało niezniszone w kraju. Przeczekamy 😉
Tylko po przeczekaniu może juz nic  nie  zostać
Na fb Stado Ogierow Białka są zdjęcia. Nie mam profilu na fb, więc napiszę tutaj.... BARDZO DZIĘKUJĘ!

Również z fb - komentarz do Best in Show - Pustynia Kahila!
"Szkoda, że kiedy w championacie klaczy młodszych, kiedy pięć klaczy wyhodowanych przez jednego hodowcę zajęło wszystkie miejsca nikt Mu nie pogratulował ani Go nie wspomniał.
A Pamina? Championka roczniaczek a kto wyhodował ją, jej matkę i ojca??? Kłamczuch z Gargamelem???"
W piątek przegląd półkrwi w Janowie
Czterech kandydatów na prezesa w Janowie zostało zaproszonych do dalszych rozmów. Tylko jeden, pan profesor ma wiedzę na temat hodowli koni ale tylko teoretyczną. Pan były senator? Po prostu zenada. Ciężko będzie przetrwać dobrą zmianę,  a sądząc po dyskusjach po Białce cześć prywatnych hodowców zaczyna zacierać ręce, będą próbować wyrwać swój kawałek tortu a nowe zarządy aby uzyskać akceptację w srodowisku,  nawet fałszywą, zrobią wszystko.
asds   Life goes on...
09 czerwca 2016 08:43
[quote author=fortuna link=topic=99140.msg2542960#msg2542960 date=1463259706]
hmm, nawet z wygranymi wyścigowymi wychodziła działalność związana z końmi na minus? wydawało mi się, że nie, ale musiałabym sprawdzić, a obecnie nie mam czasu wrócić do tego raportu.


To raczej nie są jakieś istotne kwoty, ostatnio  janowskie konie rocznie wygrywały rocznie w sumie  200-250 tys zł przy 160-280 startach , średnia wygrana z jednego startu w ostatnich 20 latach to ok. 860 zł. Nie wiem jakie są umowy z trenerami co do wygranych, ale na pewno konie nie biegają za darmo.

swoją drogą do innych spółek państwowych, choćby kopalni, dopłacamy znacznie więcej.

Do spółek ANR nie dopłacamy, te zajmujące się końmi dawały ostatnio wszystkie razem zysk 7-9,5 mln rocznie. Można narzekać, że konie zmniejszają wynik finansowy spółek ale nie można mówić, że ktoś do spółek dopłaca.
[/quote]

ok, ale w raporcie NIK były wymieniane osobno, poza tym 200tys. to całkiem sporo dla jednej stadniny (oczywiście kwestia ile zostaje dla stadniny, a ile dla trenera itd.)

wiem, że nie dopłacamy bezpośrednio (acz już pośrednio tak, np. dopłaty do użytków rolnych czy remontów zabytków itp.), to była sugestia angeldust
wiem, że nie dopłacamy bezpośrednio (acz już pośrednio tak, np. dopłaty do użytków rolnych czy remontów zabytków itp.), to była sugestia angeldust


Do użytków rolnych dopłacamy też (a właściwie to nawet przede wszystkim)  rolnikom indywidualnym i jakoś nikt nie ma do nich o to pretensji. Prywatni właściciele pałacyków i dworków również czerpią na ich remonty bardzo obficie z funduszy publicznych i tez raczej nikt im tego nie wytyka. Jeśli znasz jakiś przykład remontu zabytków będących własnością spółek ANR , to podaj proszę, bo ja jakoś nie mogę sobie przypomnieć. Raczej trudno sobie wyobrazić, żeby firmy mające po kilkaset tysięcy dochodu i niepewny byt chciały się angażować w tego rodzaju przedsięwzięcia. ANR raczej sprzedaje, co tylko może niż remontuje.
Przeczytałam artykuł o Białce na pa. Autorka jak cała dobra zmiana, "plują w twarz a ona to deszcz pada". Cieszę się, że sukcesy odniosły konie prywatnych hodowców ale nie wpadajmy w euforię,  jest to również zasługa Janowa, niestety. Ta cała sytuacja do niczego dobrego nie doprowadzi, prywatnych hodowców też.
Z ciekawostek, na pa zlikwidowano forum. Pani ewidentnie boi się polemiki i krytyki a z takim entuzjazmem pisze o dobrej zmianie. Może ktoś pokusi się o stworzenie nowej strony o naszych arabach. Dyskusje na forum były bardzo ciekawe, zwłaszcza kiedy "arabiarze" ze stoickim spokojem tłumaczyli daną kwestię laikom.
"Rzeczpospolita" poinformowała, że prokuratura lubelska ustaliła, iż w karmie dla koni znalazł się niebezpieczny antybiotyk. W granulacie paszy co najmniej raz znalazł się antybiotyk monenzyna w dawce, jaka jest dla koni śmiertelna. Propisowska "Wirtualna" nagłaśnia to ustalenie. Szkoda tylko, że pomika druga informację, podawaną przez "Rzeczpospolitą": badania toksykologiczne wykazały, że ten antybiotyk nie miał nic wspólnego z padnięciami klaczy, przyczyna kolek nadal nie jest znana. Tak się manipuluje informacją...
To ciekawe, bo już z miesiąc temu prokuratura wydała oświadczenie dot. badanych pasz. I co nagle im się odmieniło?  😁 😁 😁
http://nakonie.pl/polska-historia-hodowli-koni-czystej-krwi-arabskiej-cz-1/

Stadnina w Janowie ma już spore doświadczenie w podnoszeniu się z kolan. Swoją drogą, to niesamowite, jak w losie polskich arabów odbija się historia Polski i Polaków...
"Rzeczpospolita" poinformowała, że prokuratura lubelska ustaliła, iż w karmie dla koni znalazł się niebezpieczny antybiotyk. W granulacie paszy co najmniej raz znalazł się antybiotyk monenzyna w dawce, jaka jest dla koni śmiertelna. Propisowska "Wirtualna" nagłaśnia to ustalenie. Szkoda tylko, że pomika druga informację, podawaną przez "Rzeczpospolitą": badania toksykologiczne wykazały, że ten antybiotyk nie miał nic wspólnego z padnięciami klaczy, przyczyna kolek nadal nie jest znana. Tak się manipuluje informacją...
Ani kto i jak pobrał próbki paszy do badań . Badanie może być wiarygodne , lecz nie koniecznie materiał do badań .
żródło FB
Grazka Krystek mowi ze ludzie ktorzy sa obserwotami z boku sa najbardziej obiekrywni w ocenie ... w Polsce wytrorzyla sie jakas nieokreslona przeestrzen polityczna ... jak antymateria w Kosmosie jak i u rzadzacych tak i w opozycji ...... coraz trudniej znalesc odpowiednie slownictwo do okreslania tychch wydarzen ....nawet w slowniku wyrazow obcych ..... byly rozne sytuacje przez ktore Polska przechodzila .... ale teraz to co sie dzieje ..... to jak rozgraniczenie miedzy zdrowym rozsadkie a paranoja ... miedzy logika a glupota .... nasuwa sie pytanie w imie czego i dla kogo .. bo jak na definicje dobrych zmian jakos to nie wskazuje .. a szkoda bo Polaka tych zmian potrzebowala .....  😕... tak naprawde tylko Koni zal
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2557596#msg2557596 date=1465928388]
coraz trudniej znalesc odpowiednie slownictwo do okreslania tychch wydarzen ....[/quote]
Wręcz przeciwnie, bardzo łatwo znaleźć. Podaję przykłady: "sk...syństwo", "k...stwo", "ch...wizna" - podawać dalej ?
Ja także uważam, że żadna próbka nie może być wiarygodna jeżeli nie została pobrana i transportowana przez odpowiednia osobę w ściśle wyznaczony przez przepisy sposób.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 czerwca 2016 13:22
Znamy nazwisko nowego prezesa SK Janów Podlaski  😅 😅 😅 😅

I jak? Dobry wybór?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 czerwca 2016 13:34
Wydaje mi się, że jedyny rokujący
Patrząc na pozostałą trójkę prof. Pietrzak był chyba jedynym logicznym wyborem...
Trzymam kciuki 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 czerwca 2016 13:41
P. Pietrzak na pewno ma najwięsze z nich wszystkich kwalifikacje, z tym że dziwne, że osoba z drugiego końca Polski, na brak zajęć i pracy nie narzekająca ("kierownik Katedry Hodowli i Użytkowania Koni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, pracuje jako sędzia jeździecki i prowadzi pod Lublinem ośrodek jeździecki SK Fidelius" ) idzie na coś tak niepewnego jak szefowanie JP.
To nie jest drugi koniec PL, Janów Podlaski to też lubelszczyzna, przynajmniej administracyjnie. Teraz przydałoby się trochę spokoju, po tych czterech miesiącach wariacji. Ja daję kredyt zaufania, choć jakieś tam swoje zdanie mam 😉 W tej chwili dobro stadniny jest najważniejsze...
:-) gratulacje i trzymam kciuki, z tego co Wiem profesor Pietrzak zajeżdżał moja Asolę :-)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 czerwca 2016 13:56
Ciekawe czy nowowybrany dyrektor nadal będzie trzymał Mateuszka-kłamczuszka.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 czerwca 2016 14:06
Ciekawe czy nowowybrany dyrektor nadal będzie trzymał Mateuszka-kłamczuszka.


To zależy jak bardzo ANR będzie się trącać do decyzji kadrowych w spółce, która mu podlega :/
Ciekawe czy nowowybrany dyrektor nadal będzie trzymał Mateuszka-kłamczuszka.
Mnie ciekawi, co zrobi z drugim, tajnym zarządem Janowa:

Zgodnie z Ustawą z 18 października 2006 r. o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 208/2006, poz. 1540) SK Janów Podlaski przedstawia dane spółki, o których mowa w ustawie:


a podobno jest to strona jakichś fanów arabów - a tu "SK Janów przedstawia".

Istnieje ustawowy wymóg podawania danych rejestrowych - ale przecież nie na prywatnej, hobbystycznej stronie - nikt nie pisze, że "zgodnie z ustawą" - przeciez tego nie reguluje żadna ustawa.

Moja przeglądarka wyświetla na zakładce:

Oficjalna strona Stadniny Koni w Janowie Podlaskim - to jest jakaś druga?

(http://web.archive.org/web/20050203223521/http://www.janow.arabians.pl/)

http://tinyurl.com/zepd5ow
kermit   Horses horses everywhere ..
15 czerwca 2016 14:21
A z jakiego jest ugrupowania politycznego ?  😀
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 czerwca 2016 14:22
Obecna oficjalna strona i najnowsze wiadomości - hit lata czyli bryczką do ślubu
Obecna oficjalna strona i najnowsze wiadomości - hit lata czyli bryczką do ślubu  
A Ty skąd to wiesz, przecież domena skjanow.pl zarejestrowana została w 2014r. więc za czasów poprzedniego prezesa - to może też jest czyjaś prywatna?

Obecna jest inna niż oficjalna poprzednia, która jest prywatna i hobbystyczna od zawsze?
Trudno się połapać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się