Kącik Rekreanta cz. IX (2016)

Strzyga nooooo wlasnie jakby wiecej Haliny! 😀 najpierw masa potem rzezba :P A Siwe dostalo prikaz ze moze sie tarzac dopiero jak wyjde za ogrodzenie bo sie poplacze jak zobacze  😀iabeł: ledwo wyszlam za bramke juz slyszam "ŁUP" o ziemie :P
wątek zamknięty
Faith, też walczę ze stawem skokowym. Dziś pierwsza jazda po... 8 tygodniach.. 😵
Tyle, że u mnie było też złamanie. Kość się zrosła, a okazało się że mam dodatkowo ostro naderwany staw skokowy i więzadła w stopie. Powiedz, nie czujesz żadnych dolegliwości PO jeździe? Jak z anglezowaniem?
wątek zamknięty
Amnestria ouuuuu, az nie chce myslec jak bolalo... u mnie tylko skrecony. Wlasnie w jezdzie super, zero problemow, jedyne co to wsiadanie problematyczne... nawet ze stolka, rzucilam mocno niecenzuralna wiazanke... 😤 Ale dzisiaj dramatu nie ma. Oficerek jednak tez troche pomaga.
wątek zamknięty
U mnie złamanie "na szczęście" nie dotyczyło stawu - złamałam piszczel. Który zresztą pięknie się już zrósł.
Ale ten staw mnie dobija, wciąż nie chodzę normalnie 😵 Naderwany mam staw w prawej nodze, więc nie zamierzam w ogóle wsiadać na konia inaczej niż poprzez włożenie lewej stopy w strzemię 😀iabeł: No i tylko w oficerkach. Obawiam się, że już nigdy nie wsiądę na oklep w trampkach, bo podejrzewam, że zostanie mi uraz (tak właśnie się uszkodziłam, głupi upadek..)
wątek zamknięty
Jak prawy to powinnas wsiasc, ja niestety skrecony lewy  😵

Ale wspolczuje bardzo, w razie w powoz sie chwile bez strzemion i powoli wkladaj, jak z ruchomoscia stoisz? bo ja w plaszczyznie pionowej juz bez problemu, pod skosem mam tylko ograniczenie.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lipca 2016 18:14
faith, ale nie obraziłabym się, gdyby podskoczyła 😀
bez tarzania się nie liczy :P
wątek zamknięty
anai - emeryt widać w dobrej formie i zadowolony 🙂 a z Szarakiem widzę nieustannie idziecie do przodu 🙂
wera5510 - fajny koń, bardzo lubię te wszystkie barokowe konie, wrzucaj więcej fotek 🙂
Strzyga - ile ona ma w kłębie? Taka mała pchła, a jaka skoczna 🙂
tulipan - bardzo mi się podoba Shamrock na tych fotach z zawodów. Jakieś dalsze plany startowe?

A ja nauczyłam gniadą lotnych - a właściwie to nie mam za bardzo czego uczyć, bo ona je po prostu robi 🙂 wprawdzie podeszłam do tego na totalnym luzie, bez spiny i z ciekawości czy mi zrobi lotną, po tym jak ćwiczyłam zwykłe - zrobiła jedną po dłuższej chwili od dania pomocy, potem kolejną spóźniona, a potem kolejną już poprawnie i na następnej jeździe już każda bez problemu. Odpowiada na sygnał i robi... Jestem z niej mega dumna, ale wiem że na padoku jak biega zmienia nogi bez problemu, więc tak czułam, że to akurat nie będzie dla niej coś specjalnie trudnego. Ogólnie ona mnie ostatnio bardzo in plus zaskakuje, minęły jej jakieś dziwne fazy z nakręcaniem się i fochami, złoty koń się zrobił (tfu tfu żeby nie zapeszyć 😉). Za to np wciąż nie umiem zrobić dobrego ustępowania w stępie... ona w ogóle taka jest niezborna tym zadem... np w boksie jak ją czyszczę i chcę nastąpić to ona przeskakuje w bok, nie umie spokojnie przejść. Robię dużo zwrotów na przodzie i jest trochę lepiej, ale wciąż ten zad jest dość sztywny.
W każdym razie... czas zacząć robić to do czego ona jest stworzona a za czym ja tęsknie - czyli się zabrać konkretniej za skoki  😜 gorzej bo ja już tego nie umiem, no ale liczę że trener nam pomoże 🙂
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 lipca 2016 20:12
Julie jesteś już którąś z rzędu osobą, która mi o tym mówi. Chyba muszę poważnie to przemyśleć.
strzyga Ty wiesz, że jestem honorowym członkiem fanklubu Kucynki Halinki 😜
faith znam ten ból kiedy wykąpiesz konia a on za pół godziny wraca do stanu wyjściowego.
BTW wydaje mi się czy wyjaśniała mocno?
wera5510 myślałam, że to kuc D/E grupowy 😁
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lipca 2016 22:36
branka, w lutym miała 117, w środę spróbuję znów zmierzyć. Ona kocha drągi. Żebym ja jeszcze na górze pewniejsza była...

Fajnie z tymi lotnymi, Halina na jednej jeździ zakumała zmianę nad drągiem, ale bez drąga jeszcze nie próbowałyśmy =)

Lusia - wiem  :kwiatek: Ja od początku mówiłam, że Książe nie pod siodło, a na modela  😅
wątek zamknięty
branka  :kwiatek: W sierpniu chcemy jechać do Jakubowic i zastanawiam się czy nie przejechać się do Rybnicy za dwa tygodnie. Generalnie jest plan, żeby do końca sezonu raz w miesiącu gdzieś wystartować, żeby Karego i mnie objeździć  😉
wątek zamknięty
Jak prawy to powinnas wsiasc, ja niestety skrecony lewy  😵

Ale wspolczuje bardzo, w razie w powoz sie chwile bez strzemion i powoli wkladaj, jak z ruchomoscia stoisz? bo ja w plaszczyznie pionowej juz bez problemu, pod skosem mam tylko ograniczenie.


Faith zawsze może ktoś podsadzić- to wtedy i z rozwaloną lewą nogą nie ma problemu. Mi tak pomagali wsiąść, ale wolę nie mówić publicznie co miałam z nogą  😁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 lipca 2016 23:42
Strzyga jakby nie chodził pod siodłem to wyglądałby znowu tak 😁
I ciężko by go było zmieścić w kadrze 😂
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
10 lipca 2016 23:46
Melduje się z chłopakami, że żyjemy i pracujemy

Senior pod koleżanką



i jeden młodzian
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 lipca 2016 16:16
lusia722, o paaaanie. Ale tłuszcz...
wątek zamknięty
uff, udało mi się nadrobić zaległości w kąciku..  🙂

Strzyga kucynka wygląda super, jak świetnie skacze jak na takiego kucyczka!!  💘
Lusia722  jak zobaczyłam zdjęcie twojego konia to myślałam, że padnę..  😵 od razu przypomniało mi się jak bardzo długo i prawie bezskutecznie walczyłam z otyłością Szronki.. Co do fotki pod trenerem no normalnie full profeska  😍
Anai widziałam foty Szarego na fb z ostatnich zwodów, gratulację 🙂 Za to Dino emeryt wygląda świetnie.. Nie wiem jak udaję Ci się połączyć pracę, dzieci, dom, treningi, zawody i  konie w dwóch różnych stajniach, na serio bardzo Cię podziwiam!!  👍
baffinka ale widoki  😍 😍  Dobrze widzieć Ciebie i Rudą. 🙂
Tulipan gratuluję debiutów w CC, wyglądacie mega!  🙂  A twoje wiśniowe oficerki są szałowe  😅
Faith ale Manti wyjaśniała, super was widzieć  :kwiatek:
Kastorkowa Senior wygląda zacnie!  😜 Młodzian też super 🙂
Sankaritarina widzę, że coraz lepiej wam idzie, brawo 🙂
Olson gratuluję "pół-rocznicy" 🙂  Strasznie szybko zleciało.. przecież niedawno czytałam, że kupiłaś konia.  😁  Wyglądacie bardzo profesjonalnie, kiedy jakieś zawody? 🙂

My z Atamanem cały czas trenujemy, powoli widać progres.. jestem mega szczęśliwa, że mam możliwość trenowania z takim trenerem. W weekend ruszamy na zawody  🙂 W sobotę jedzie trener, a ja w niedzielę. Zobaczymy jak nam pójdzie, oby była dobra pogoda  😁  Za to zasypię was zdjęciami, których nigdy nie mam  :kwiatek:











i na koniec jedna fotka Atka i trenera 🙂



obiecuję już nie spamować  😡  😉
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 lipca 2016 17:04
Strzyga jaki tłuszcz? 😲 🤔 Przecież to mięśnie same były 😵 😁
Minosia super latacie 😀 A co u Szronki?
wątek zamknięty
Lusia miło, że pytasz. Wszystko u niej dobrze. Jeździ na niej dziewczynka 12  letnia pod moją opieką i czasami jest uzupełnieniem rekreacji u nas w stajni (rekreacja prowadzona bardzo z głową). W gruncie rzeczy jest bardzo zadowolona 🙂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 lipca 2016 11:33
lusia722, jooo, normalnie kulturysta 😀
Minosia, ona tak, ja nie. Dlatego szacun jeśli chodzi o wysokości 😀

Niszczyciel SS Halina
https://www.facebook.com/magdalena.gill.1/videos/10206071268051794/

Ale wybaczone, bo wcześniej robiła piękne wężyki w galopie <3 Od czasu jak były u nas Juliadna i Smartini, galop jej się niesamowicie poprawił, zaczęła pracować szyją i wciągać brzuch. Jestem zachwycona <3
wątek zamknięty
Strzyga nie mogę odpalić linku 🙁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 lipca 2016 10:37
Minosia o to dobrze ma z dziewczynką 😀 Czekam na jakieś foto.
Strzyga O matko.Dogadała by się z Księciem 😁
wątek zamknięty
Cuco z wczoraj  💃
W ogóle ostatnio z ciekawości ustawiłam mu małego krzyżaczka, by zobaczyć jak sobie poradzi i powiem jedno...jezusmarianie  😵 Co jak co, ale talentu skokowego to on nie ma i zostaniemy przy ćwiczeniu lotnych  😂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 lipca 2016 11:10
Fokusowa, wrzuciłam na yt 🙂

lusia722, ale dobrze, ze Ksiaze jest wałachem, wyobrażasz sobie z tego dzieci?
W ogóle doktorka mówiła, ze Halina musi mieć w sobie fiorda 🙂
wera5510, piękny jest!!! Rude najlepsze 🙂 a z kawaletkami... Wiesz, kon tez musi sie tego nauczyć.  I skoki luzem raz na jakiś czas, nawet tylko jako urozmaicenie, zadanie na myślenie i ograbianie swojego ciała, jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły 🙂
wątek zamknięty
wera5510, piękny jest!!! Rude najlepsze 🙂 a z kawaletkami... Wiesz, kon tez musi sie tego nauczyć.  I skoki luzem raz na jakiś czas, nawet tylko jako urozmaicenie, zadanie na myślenie i ograbianie swojego ciała, jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły 🙂

Wiem, wiem - ja w ogóle wyznaję zasadę, że koń powinien być wszechstronny i jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, to parkurek do 60cm powinien umieć pójść 😉 Co nie zmienia faktu, że predyspozycji to on nie ma  😁
wątek zamknięty
Minosia, mega szport kuc! Juz się jarałam na fejsie 😍

wera5510, cooo to za koń?? 😜 Pokaż go błagam całego, bo z pyska wygląda szałowo!


A ja wreszcie mogę wrócić do KR! Za mną pierwsza, solidna jazda (wcześniej to były jakieś pół-godzinne pseudo jazdy) od złamania.
Mam milion pięknych zdjęć... na lewo 😉 W prawo robię coś dziwnego z nogą, a jest to o tyle zaskakujące, że prawą stronę mam silniejszą. Obstawiam, że jeszcze nie mam pełnej swobody w stawie i stąd takie dziwne "coś"
Duszko z dziś 😍 😍

wątek zamknięty
amnestria - świetnie się prezentujecie. Ile miałas przerwy od takich pełnych jazd?


A ja dziś jeździłam na gniadej w ujeżdzeniówce, która mi mega pasowała pod względem siedziska, tybinek, klocków - i kurcze, ale wow,  taaaak mi się dobrze jeździło, że z konia nie chciałam zsiadać. Wreszcie mogłam porządnie usiąść w przejściach i nagle jakie proste były do zrobienia... kurde jednak ujeżdzeniówka, to ujeżdżeniówka..
wątek zamknięty
amnestria Piękne to twoje konisko! Mi się zawsze karosz taki marzył  💘
Cuco to PRE - są jego zdjęcia pod siodłem stronę wcześniej  😀 On jest ogólnie taki szczur na razie, musi nabrać trochę  😉
wątek zamknięty
branka, dzięki. Wsiadłam pierwszy raz po 8 tygodniach, ale de facto dopiero wczoraj zaliczyłam w miarę pełnowymiarowy trening (10 tygodni od złamania).
Ale tak jak pisałam wyżej, jeszcze z miesiąc co najmniej zanim dojdę do pełnej sprawności i przestanę czuć ból w kłusie np. 🙂

Co za ujeżdżeniówka?
wątek zamknięty
amnestria alez ciachesy z was  💘 o kurde, boli cie jeszcze? uwazaj tam na siebie 🙂
wątek zamknięty
Faith, a Ciebie nie? Bo ja mam wrażenie, że bardziej mnie bolą ponadrywane więzadła w wyniku skręcenia niż jakieś struktury "po złamaniu".
Anglezować praktycznie nie jestem w stanie, więc dużo stępujemy i galopujemy 😀


O taki zaciesz 😀
wątek zamknięty
amnestria super, że już jeździsz!  🙂

A my ostatnio więcej stępujemy niż pracujemy  😵 I tacy z nas sportowcy, że kolejne zawody przepadły  😕


wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.