Jakie pasze dajecie swoim koniom?

maluda miałam próbki. Mnie się te pasze nie podobają, dużo granulatu, koń odmówił  🤔

Dzięki!

Ktoś jeszcze?

Ja teraz weszłam na pasze te http://www.havens.pl/produkty,pasza_dla_koni  sieczka jest genialna, pozostałe pasze też.


Hmmm sieczka jest świetna, ma dodatki granulatu z trawy.  Co do pozostałych pasz to zrezygnowałam z nich i daje teraz starszym koniom. Te pasze działają na mojego bardzo źle, jest jak bomba zegarowa. 
Przez kilka dni miałam wielki problem z dziadem bo go roznosiło. Zaliczyłam nawet 2 loty boczne na jednym treningu  🤔wirek: 
Po odstawieniu pasz zrobił się normalny aż do czasu jak syn znowu posypał mu pasz  😵  (zapomniałam powiedzieć synowi )

Co do sieczki pro=line bardzo sobie ją chwalę ale ja biorę zawsze tą z olejem.

Teraz zamówiłam pasze z St.Hippolyt. zobaczymy co będzie bo jakoś nie mogę dopasować pasz dla łośka na zimę.

Może ktoś poleci coś fajnego co ma mało energii.  :kwiatek: 
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 listopada 2016 12:23
monia a jakie pasze podawałaś?
Pytam z ciekawości, bo u nas chyba już od 6 lat Havens nr.1
Ten granulat niebieski, czerwone musli i sieczkę . Jeszcze owies je.
Myślę teraz nad czarnym owsem bo mam dostęp.

Może wasze są przyzwyczajone  😉 
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 listopada 2016 19:37
monia trzeba było na Cool-Mix postawić 🙂
Myślę, że tak poza tym już całkiem dobrze radzimy sobie z doborem paszy do konkretnego przypadku.
monia jesli karmisz owsem to podaj pasze bilansującą - balancer lub koncentrat.
Taka pasza wyrówna poziomy minerałów. Jeśli koń pracuje mało to białka jakoś szczególnie uzupełniać już nie trzeba.

Może ktoś poleci coś fajnego co ma mało energii.  :kwiatek: 


Zobacz sobie Cool musli od nuby, u nas sie fajnie sprawdza.
Dzięki za rady  :kwiatek: 
Napisałam wczoraj do Masters'a, żeby wymyślili coś dla koniska. Myślicie, że te pasze to dobry wybór? Ceny mają Ok, do tego bardzo miła obsługa, która w dzisiejszym świecie nie jest często spotykana. Koń jadł ze smakiem próbki. A jak u was?
Dava   kiss kiss bang bang
15 listopada 2016 08:45
monia jesli karmisz owsem to podaj pasze bilansującą - balancer lub koncentrat.
Taka pasza wyrówna poziomy minerałów. Jeśli koń pracuje mało to białka jakoś szczególnie uzupełniać już nie trzeba.


Wystarczy, że do owsa da się dobre witaminy  🙂
[quote author=k2arola link=topic=25.msg2615189#msg2615189 date=1479152938]
monia jesli karmisz owsem to podaj pasze bilansującą - balancer lub koncentrat.
Taka pasza wyrówna poziomy minerałów. Jeśli koń pracuje mało to białka jakoś szczególnie uzupełniać już nie trzeba.


Wystarczy, że do owsa da się dobre witaminy  🙂
[/quote]

Witaminy i wszelkie dodatki ma. Na samych witaminach nie będzie skakał, a nie mogę dać teraz paszy sportowej, żeby na łące nic sobie nie zrobił. Teraz mniej jest na łące, więc muszę coś wymyślić .
Jak na razie jest ok, czekam na pasze  😉 
A ja mam takie pytanie: otręby ryżowe granulowane podajecie na mokro czy na sucho?
Melduję, że Pro-Linen odpisał mi na wiadomość błyskawicznie. Zapewnili, że to zdarzyło im się pierwszy raz i są zaskoczeni.  😎
Podziękowali za kontakt i zgłoszenie sprawy, mają mi wysłać w ramach rekompensaty nowy worek już bez "glutów". Zobaczymy czy mnie udobruchają.  😁

Silvana ja zawsze moczę, ale to ja. Ja moczę wszystko co się da. 😉
Dzięki Alaska, też myślę że będę moczyć jak już do mnie dojdą.
Bo one nie pęcznieją jak je zmoczysz, to nie o to raczej chodzi. Tylko te z którymi ja miałam kontakt zawsze troszkę proszku w sobie mają, a ja nie lubię takich miałów na sucho dawać. 😉
Ktoś korzystał z żywieniowych porad hippovetu (hippolyt)?
Własnie czekam aż nam ułożą dietę i strasznie ciekawa jestem czy faktycznie robią to sensownie;-)
Opinie o hippolycie słyszałam raczej pozytywne dlatego myślimy o przejściu na tę paszę.
Julita, u nas w stajni Klami tak karmi Łogra, ja mam od nich może nie tyle dietę, co suplementy, bo w diecie nic nie zmieniali, tylko polecili swoje produkty 😉
Ktoś korzystał z żywieniowych porad hippovetu (hippolyt)?
Własnie czekam aż nam ułożą dietę i strasznie ciekawa jestem czy faktycznie robią to sensownie;-)
Opinie o hippolycie słyszałam raczej pozytywne dlatego myślimy o przejściu na tę paszę.


Ja, tzn. częściowo, bo dietę wcześniej ułożyłam sama z produktów hippo, ale przyjechały panie, konia zważyły, powiedziały, że świetnie wygląda ( 😁 ), poleciły dwa suplementy, pobrały włosy do badań i pojechały. Z włosa nie wyszło nic, więc zostałam przy obecnej diecie, jedyne co dołożyłam to equinoxy na trawienie.
Konia na hippolycie trzymam od czerwca, wygląda i czuje się super, o dziwo dużo lepiej niż na Dodsonie, którego jadł wcześniej, a dostaje i muesli i sieczkę z lucerną.
Julita, ja karmiłam zgodnie z dietą ułożoną przez hippovet, polecam.
Powiedzcie mi proszę,  co polecicie na prawidłowy rozwój kośćca u 1,5 roczniaka?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 listopada 2016 09:23
Dobrze zblilansowaną paszę lub dodatek witaminowy adekwatny do wieku. Celowałabym wówczas w preparaty 1 2 lub 3
Potrzebuję porady. Mój koń z treningu skokowego 6x w tyg zmienił tryb pracy na 3x w tyg. Stał się mocno elektryczny i momentami niebezpieczny, zarówno dla siebie, jak i dla mnie. Niewiele mu potrzeba, aby się "odpalić", a potem powrót do normalnej pracy graniczy z cudem. Wychodzi na padok, ma obciętą z diety paszę sportową, karmiony tylko owsem. Chodził jeszcze dodatkowo w karuzeli, ale też nic to nie dawało. Myślę o tym, żeby zastąpić całkowicie owies paszą niskoenergetyczną + suplement na bazie magnezu. Czy to dobry pomysł? Możecie mi coś polecić lub ewentualnie doradzić coś innego?
Czy mógłby ktoś doradzić pasze/dodatek paszowy dla koni po operacji (kości)?
Koń 7lat, niedługo wraca z kliniki,może mieć 5 minutowe spacery dziennie,o padoku nie ma mowy przez dłuuugi czas 😕,więc większość czasu spędzi w boksie.
Szukam czegoś po czym nie będzie bardzo tyć, niskoenergetyczne oraz pomoże w odbudowaniu kości 😉

Dodatkowo nie może kolidować z przebytymi wrzodami  😁
Ktoś coś poleca? 😉
huzarova, ile koń tego owsa aktualnie dostaje?
Dzieki dziewczyny :kwiatek: w takim razie czekam na dietę od nich i zmieniamy pasze:-))
_Gaga 2,5 miarki owsa rozdzielone na 3 posiłki. Wcześniej 6 miarek. Na kilogramy nie jestem w stanie tego przełożyć niestety.
huzarova, to ciężko będzie cokolwiek doradzić
A chociaż rząd wielkości tej miarki? Cokolwiek?
_Gaga obstawiam pojemność tak 1,5-2l, owies niegnieciony.
Odebrałam dziś sieczkę Sukces.
Wrażenia - sieczka bardzo drobno siekana, po lekkim podrzuceniu sieczki rękoma w worku niestety się pyli więc, w związku z tym wg mnie nadaje się do podawania z wysłodkami lub czymś mokrym, ewentualnie trzeba ją skropić wodą przed podaniem.
Ale konie miski (jak  zwykle) wylizały do czysta, więc na smak nie narzekały.
Czy ktoś z forumowiczów ma konia bez  COPD (oprócz mnie)??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się