kącik skoków

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 listopada 2016 10:48
Nie jestem spięta, tylko tłumaczę jak jest w naszym Związku i jak wyglądała sytuacja. Ja wszystko rozumiem naprawdę, tylko to akurat to nie jest do końca tak jak przedmówczynie pisały, bo nie było to organizowane na zasadach ZT.
Sytuacja wygląda tak,że napisałaś że wygrałąś konkurs 120 i 130 cm.Więc ktoś musiał zawodników klasyfikować.Gdybyś napisała ,że miałaś najlepszy czas i bez zrzutek w konkursach kl 120 i 130 cm  szkoleniowych- pewno nikt by Ci nic nie powiedział.A tak wywiązała sie dyskusja-bo przepisy są jedne i ja tez pamiętam podobną dyskusję na ten temat .
A tak odnośnie filmu-podoba mi sie Twój przejazd.
eterowa, ale to tez o to chodzi, ze nie były to wcale zawody. Za udział w imprezie nie PZJ tez można poleciec. I to nawet na "parkurze otwartym" do L1.
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2620145#msg2620145 date=1480316947]
A parkury szkoleniowe na tej wysokości , z klasyfikacją to zwyczajnie zawody niezgodne z przepisami
Może za to polecieć i sędzia i zawodnicy...

[/quote]

A od kiedy PZJ czy OZJ angażuje się w treningi ???? Parkury szkoleniowe to treningi i nikogo nie interesuje na jakiej są wysokości. Ośrodek udostępnia parkur a zawodnik z trenerem , czy bez wyjeżdża sobie na parkur i przeprowadzają trening . Gówno komu do tego.  🙄

xxagaxx, nigdy nie słyszałam żeby ktoś z władz robił problemu z tego tytułu. A regularnie takowe parkury są organizowane, jak wyżej wspomniałam.


Nie tylko u ciebie . U nas w Centrum jest tak samo . Może gdzieś na wiochach mają inne zasady  🙄
Smok10, dobrze podsumował  🤣 od kiedy parkury szkoleniowe czy kliniki ( to praktycznie to samo) są podciągane pod zawody  ❓
Moon   #kulistyzajebisty
28 listopada 2016 22:20
O matko Bosko, spina jakby co najmniej eterowa zabójstwo popełniła - jak widać co region to inne obyczaje. Pamiętam jak u nas na Pomorzu były cyrki z nazewnictwem (miałam wrażenie że to chodzi generalnie właśnie o terminologię a nie przepisy same w sobie. Ot zrobienie pod górkę ludziom. Ale może źle to odebrałam) - i teraz co, eterowa ma czekać aż ktoś z rv na nią nakabluje po takich wpisach? :P
Z drugiej strony, eterowa, uniosłaś się jak ci dziewczyny normalnie pisały jak to jest w innych częściach Polskiego grajdoła. Btw. Bardzo ładny parkur! 
Calm down, wszyscy 😉
Smok10, Perlica, nie wiem gdzie dla PZJ czy OZJ leży granica. Zadałam pytanie, bo Eterowa napisała o WYGRANIU, więc była jakaś KLASYFIKACJA. Nie napisała na jakiej zasadzie itp, więc ją zapytałam czy u nich można. Gdyż u nas w POMORSKIM nie wolno organizować czegokolwiek co można podciągnąć pod jakąkolwiek rywalizację. Nasza stajnia organizowała Parkury Otwarte do C klasy włącznie, jak ktoś zgłosił że chce mieć taki parkur to był mu stawiany. Nagrodą było flo za czysty przejazd, nie było pomiaru czasu itp, można była jechać niemalże "do bólu" przy problemach, nie raz nawet jedną przeszkodę obniżaliśmy jak koń nie chciał skakać. I była z tego powodu afera, różne groźby o zawieszenie itp. więc aktualnie organizujemy parkury do L1 bo takie wolno. Może jedyną różnicą miedzy parkurami Eterowej a naszymi był brak trenera (w sensie jako osoby organizującej) co te parkury prowadzi.
A są jak pojawia się ogólny protest i do partyzancku organizowanych ZT, do protestu ktoś wciągnie również w tym samym okresie organizowane parkury otwarte...
Tak było w przypadku pomorskiego, okolic trójmiasta. Był jeden sezon gdzie komuś (zakładam, że organizujących regulaminowe ZRy lub ZT) nie podpasowało, że ludzie bez sędziów, lekarzy i zgody PZJtu itd. organizują rożnego rodzaju szeroko pojęte "imprezy". Donos czy protest miał swój odzew we władzach PZJ centralnego bo do dziś pamiętam, ze nawet był w tej sprawie oficjalny komunikat.
Stajnia, w której w tamtym sezonie właśnie organizowałam "parkury otwarte" dostała jasne polecenie przekształcenia nazwy i aby nie skakać pow. 105 i traktować to jako spotkanie szkoleniowe czy trening, a reszta z tych co organizowali w tamtym sezonie jakieś ZT ale nie autoryzowane przez PZJ do dziś nic już takiego nie zorganizowała i tyle tak zostało do dziś. Cel osiągnięty dla osoby, która donos czy tam protest złożyła a my przynajmniej nie mamy organizowanych zawodów towarzyskich, podwórkowych gdzie parkury stawiała osoba kompletnie nie znająca się na rzeczy i przeszkody były kompletowane z niczego na masakrycznym podłożu albo "zawodów" gdzie wymyślono konkurencje skakania przez człowieka (właśnie dzięki takim imprezom doczekaliśmy się m.in. wtedy donosu pamiętam jak w internecie opublikowano z tej konkurencji zdjęcia...).

Stąd też możecie się dziwić ale tak u nas w pomorskim takie rzeczy się działy 😉
Stąd może być zdziwienie 🙂
xxagaxx, BlueHorse, no a co w przypadku gdyby powiedzmy taki Ludwiczak prowadził klinikę i brały by w niej udział osoby , które skakałyby ponad te 105 cm? Tzn. Na terenie waszego Wzj.

Ja widzę różnicę między zawodami , nawet towarzyskimi a parkurami otwartymi i dla mnie to inne imprezy.

A gdzie i w jakich przepisach jest mowa że na treningach można skakać do L klasy ???? Proszę o podanie .  😤 Aferę to se mogą  robić u siebie w domu.

Organizacja zawodów , wszystko jedno jakiego szczebla podlega konkretnym przepisom , treningi , kliniki , parkury szkoleniowe , wszystko jedno czy indywidualne czy grupowe to prywatna sprawa osób trenujących.
Perlica, Smok10, ale wy czytacie to co ja napisałam? Może właśnie to była różnica, która tak bardzo wkurzyła władze, bo u nas to nie były Parkury otwarte z Panem/Panią Xyz tylko po prostu, impreza gdzie przyjeżdżali ludzie poskakać sobie przez przeszkody. I tak jak napisała Bluehorse, było oficjalne pismo itp.
Ehhh... Jeszcze raz wytłumaczę, że w naszym rejonie po wyżej prze ze mnie opisanej "akcji" ludzie już nawet do parkurów otwartych podchodzą ostrożnie gdyż nasze parkury otwarte podciągnięto właśnie pod rywalizację towarzyską mimo, że strikte żadnych zawodów towarzyskich u nas nie było.

I tak są przepisy mówiące, że za ZT-B przeszkody mogą być max. do 105cm (http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Uchwala_20.12.2013_konkursy_towarzyskie.pdf  -  strona druga w tabelce)

Tylko kochani.... Przepisy nie mówią, że zabrania się organizacji treningów w domu dla przyjezdnych czy robienia parkurów oraz szkoleń. Mówią, że w formie zawodów towarzyskich (czy rywalizacji sportowej - tak nam tłumaczono po odezwie w PZJcie) nie można skakać pow. 105 i tyle.

Interpretacja w naszym regionie jest taka: że jak ktoś chce sobie podwórkowe dla siebie zrobić "zawody" to niech oficjalnie nie pisze, ze skacze pow. 105 bądź nie skacze i niech się nie afiszuje z fotkami skoków przez człowieka czy innych bzdet. Parkury otwarte czy szkolenia organizuje już u Nas np. Ciekocinko i afer nie ma także było minęło. Za organizowanie parkurów otwartych pewnie się nie beknie dopóki wokół w waszym regionie kilka stajenek w jednym sezonie nie zrobi znowuż zawodów na partyzanta i ktoś kolejny napisze donos i tyle..

Pewnie mało prawdopodobne ale u nas SIĘ TO STAŁO naprawdę 🙂
Dlatego robi się parkury treningowe a nie zawody towarzyskie . Nic się nie wygrywa i nie prowadzi się rywalizacji oraz się nie sędziuje ( bo i po co ) . Każdy przyjeżdża sobie na dany moment gdzie jest ustawiona odpowiednia wysokość i sobie skacze . Jak przyjeżdżasz na C klasę a masz konia którego chcesz przygotować do GP to w trakcie przejazdu twój trener czy luzak podnosi ci przeszkody. To wyłącznie twoja sprawa co i jak skaczesz . Były nawet oświadczenia że robisz to na swoją odpowiedzialność , co jest logiczne . Płacisz za wynajęcie określonego miejsca w danym czasie . I tyle . Jak ktoś chce organizować sobie zawody pod przykrywką  parkurów treningowych , z rywalizacją , sędziami i całą oprawą speakerską  to nie ma się co dziwić że organizatorzy oficjalnych zawodów się wkurzają .  😉
Smok10, tak, całkowicie zgadzam się z tym , co napisałeś, tylko eterowa napisała "WYGRAŁAM 120 i 130". Stąd pytanie. Bo jasne jest, że jeździć sobie parkury na treningu to można i 160.
Dava   kiss kiss bang bang
29 listopada 2016 09:46
U nas kiedyś był spiker i dzwonek i muzyka jak na zawodach ale też tylko w celach szkoleniowych dla koni (młodych). Nie było sędziów i można było sobie poprawiać skoki jak się chciało albo tak jak Smok mówi, trener dawał jakieś uwagi podczas przejazdu. Nikt jednak 'nie wygrywał', bo nie taki był cel.
Na hubertusie też często robi się konkursy czy konkursy i też ktoś 'wygrywa' i dostaje ciastko czy coś  😜 ale nikt tego nie traktuje jak rywalizację na zawodach  😁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
29 listopada 2016 11:07
Napisałam to już dwa razy, ale napiszę trzeci... Trochę skrupulatniej.
Po wjeździe na parkur były dwa skoki próbne,  po czym rozpoczynało się pierwszy przejazd. Drugi natomiast podlegał ocenie i liczył się do luźnej klasyfikacji po kątem publiczności. Dla najlepszych par rozdawano flot's, a dla najlepszegy duet w 130 cm otrzymał czaprak firmy Five Foule, która była współorganizatorem imprezy. Oprócz tego były inne atrakcje dla publiczności. Po prostu chodzi o przywrócenie SK Ochaby do łask, przywrócenie jej dawnej świetności i moim zdaniem jest to bardzo dobra droga. Cieszy fakt, że chcą organizować zawody, chciałoby się powiedzieć "wreszcie!".
eterowa, 🙂  to faktycznie fajny pomysł i fajna impreza. Szkoda,  że u nas po wyżej wspomnianej aferze nikt nawet nie próbuje czegoś takiego organizować. Jak mamy parkury szkoleniowe,  to tylko do 105cm. Eter widać w formie, masz jakieś plany startowe na najbliższy czas?
Dava, te "nasze"  oprotestowane parkury też wyglądały tak jak piszesz. Muzyka,  dzwonek, spiker, żeby dzieci szkółkowe i młode konie miały przedsmak zawodów. Bez mierzenia czasu, ale i tak groziło nam zawieszenie.
Eterowa a co to znaczy luźna klasyfikacja pod kontem publiczności?
Wybacz ale nigdy z takim czymś się nie spotkałam -to wybiera ktoś z publiczności jakaś komisja czy jakiś trener?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
29 listopada 2016 18:17
reniaa, nie, chcieli ludziom pokazać przedsmak zawodów. Liczyli czas stoperem przy drugim przejeździe. To chyba żadna zbrodnia. Każdy może sobie zorganizować trening w formie jakiejś rywalizacji, nie wiem o co tyle krzyku 😉
anai, wybieramy się na Mistrzostwa Śląska za 1,5 tygodnia 🙂 Jestem dobrej myśli.
Nasz Związek na pewno nie będzie robił żadnych problemów, bo nie ma o co. Wszystkim zależy, żeby SK Ochaby wróciła do żywych...
Dostałam jeszcze trzy zdjęcia, więc pokażę 🙂 Trochę się kładę, kręgosłup zaczyna przeszkadzać, już czas by coś z tym zrobić.
reniaa, nie, chcieli ludziom pokazać przedsmak zawodów. Liczyli czas stoperem przy drugim przejeździe. To chyba żadna zbrodnia. Każdy może sobie zorganizować trening w formie jakiejś rywalizacji, nie wiem o co tyle krzyku 😉


zapytaj nasze władze a ci na pewno poprawnie odpowiedzą 😉 Nie wiem czemu ty się burzysz, to była dyskusja na temat przepisów, tego co kto powinien wiedzieć i jak to wygląda w poszczególnych województwach. Ja też się dziwiłam jak się dowiedziałam o tym piśmie co poszło do stajni. I do dzisiaj nie rozumiem co komu przeszkadza. A jednak 😉 
Trochę się kładę, kręgosłup zaczyna przeszkadzać, już czas by coś z tym zrobić.


Wspominałem już o tym od paru lat   😉 Nigdy tego nie wyplenisz jak będziesz się tylko ścigać  😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
29 listopada 2016 19:21
Smok10, a gdzie ja się ścigam? Bo chyba nie rozumiem. Od roku mam śruby w kręgosłupie i o ile do niedawna było jeszcze dobrze, tak teraz mam sporą blokadę w lędźwiach i czuję to po każdym treningu... 🙁 Zaczęłam się nieco rzucać, nie umiem się rozluźnić siłą rzeczy. W przerwie od sezonu muszę te żelastwo wyciągnąć...
Ale ja nie piszę tego żeby ci dopiec. Myślałem tylko że masz marzenia na wysoki sport .  🙄 Nie lubię słodzić , po prostu mówię jak jest  🤔
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
29 listopada 2016 19:33
Smok10, wiem, tylko po prostu akurat się bardzo rzadko ścigam 😉 Zdaję sobie sprawę ze swoich błędów, pracujemy z trenerem, ale dopóki nie będę miała luzu w kręgosłupie nic nie poradzimy.
Parkury szkoleniowe według interpretacji mojego związku nie mają służyć rywalizacji sportowej w żadnej formie.Jezeli ktoś wygrywa a inny przegrywa to jest rywalizacja sportowa i powinna być organizowana w formie zawodów sportowych/towarzyskie,regionalne bądź inne./Parkury szkoleniowe służą raczej celom szkoleniowym jezdzca konia bądź danej pary.I nie ma tu miejsca na wyłanianie zwycięzcy bądź zwyciezonych.
Powtarzam taką interpretację dał nasz związek.Po zakończeniu cavaliady prolog ustawiony był Parkur szkoleniowy 140 cm ale nie słyszałam o zwyciezcach i zwyciezonych.
Eterowa fajnie by było u nas tak jak u was ale niestety dlatego trochę ci zazdrościmy fajnej imprezy.I tak to odbieraj a nie personalnie do siebie.
Wspaniała sprawa. Analiza porównawcza. Czy on się kładzie na szyi konia ??? Znajdź sobie wzorzec i konsekwentnie za nim podążaj  😀



Obejrzyj sobie swój przejazd , i porównaj poklatkowo.  😉

Na rozładowania emocji. N z niedzieli w wykonaniu amatora.
Niezły amator z takim okiem  😁 Nigdzie nie wyszedł z ciałem , nie położył się w skoku , full profeska jak na amatora  🤣
Klami, to chyba jeden z Waszych najlepszych parkurów!  Elegancko!
To twój przejazd ? No nieźle , nieźle  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się