żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

A u mnie niestety klapa. 🙁 Standardowa wersja grubości wchodzi na styk pod siodło.... a koń jest po przerwie i jeszcze nie odzyskał pełni muskulatury.
Moon   #kulistyzajebisty
06 grudnia 2017 09:26
Klami, no co ty!  😲
Czyli że nawet wersja slim, jak Kajtek odzyska "smocze plecki" może się okazać za gruba...?
A jak macałam standard Agi to wydawał mi się taki cieniutki...
U mnie jest ok, bardzo plastyczna ta podkładka.
Do mojego siodła pasuje jak ulał, ale ja zawsze mam siodło pasowane pod mattesa, więc standard jest na pewno cieńszy od mattesa.
Mi jeżdzi się świetnie, koń także bardzo zadowolony.
Teraz czekam na Erre, więc p. Ola dopasuje mi pod tą podkładkę.
Klami, jaki masz kolor tej podkładki? 17? Może deala zrobimy 😉
Jak sprawdza się żel acavallo air-release i respira air? Pierwszy model starszy,droższy i co mnie jednak bardziej przekonuje, na linii kręgosłupa jest go mniej, drugi podobno z lepszym przepływem powietrza. Ktoś jest w stanie porównać te dwa modele?
Moon, ano. Mam nadzieję, że slim będzie ok. Zobaczymy.

Perlica, ja mam pasowane pod żel, ale żel który mam nie jest tak grubaśny. Szczególnie mam problem z przodu siodła, na Winderenie w wersji standard wszystko "sterczy" zamiast przylegać. Za dużo tego. Mam nadzieję, że slim nie okaże się znowu zbyt cienka.

anai, ciemny niebieski 18, ale już za późno na deale. Podkładka w drodze do Winderena.
Klami, a, jak będę kiedyś ją kupowała, to czarną/brązową 17 😉
ja mam taką piękną szarą :-)
Perlica, kolory to maja ładne, ale jak się ma brązowe siodło, czarną resztę sprzętu, czapraki bordo, granat i czerń, to który kolor podkładki pasuje?? (i nie ma się kasy na kilka pokrowców 😉)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 grudnia 2017 14:59
brąz
anai, to żaden,bo jak można mieć brązowe siodło i czarny sprzęt ?  👿
Toż to jest przestępstwo właściwie  😂
Skoro takim zawodnikom nie przeszkadza mieszanka kolorów, to mi też nie.
Zawodnicy to mają po kilka koni to można im wybaczyć  😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 grudnia 2017 21:56
Jak to mówią złej baletnicy... 😎
Dla mnie jak koń dobry, to nawet nie zauważę jaki ma sprzęt. A naprawdę lubię popatrzeć.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 grudnia 2017 22:04
Perlica, bo zabijanie kolejnego zwierzaka, żeby zrobić z niego skórę, żeby mieć dopasowany kolor jest mało moralne?
Perlica, bo zabijanie kolejnego zwierzaka, żeby zrobić z niego skórę, żeby mieć dopasowany kolor jest mało moralne?



Eee... Czyli że zabicie czarnego zwierzaka jest bardziej moralne niż zabicie brązowego? Te czarne mają pierwszeństwo, czy jak? Oo A każdy inny to już "kolejny" niepotrzebny?

EDIT: Rozumiem, że chodziło Ci o osoby, które kupią drugie ogłowie tylko po to, żeby mieć komplet. Ale są też osoby, które kupią tylko brązowe lub kupią oba, ale oba będą użytkować tak samo, jakby użytkowali dwa czarne, do zniszczenia. Oni też są mało moralni? Chęć mienia dopasowanego sprzętu aż tak Ci przeszkadza? Rozumiem, że sama jeździsz w sztucznej skórze, biothanie i sznurkach.
Perlica, bo zabijanie kolejnego zwierzaka, żeby zrobić z niego skórę, żeby mieć dopasowany kolor jest mało moralne?



ale ty tak na poważnie?
Moon   #kulistyzajebisty
08 grudnia 2017 06:33
Ups, no to ni dudu, przerzucam się na syntetyk, nylon i sznurek jak nic!

Eee... Czyli że zabicie czarnego zwierzaka jest bardziej moralne niż zabicie brązowego? Te czarne mają pierwszeństwo, czy jak? Oo A każdy inny to już "kolejny" niepotrzebny?

Sirvite, rozwaliłaś sytem. Powinno się to umieść w definicji hipokryzji na wikipedii 🏇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 grudnia 2017 09:38
O jejku, jejku, ależ sie zagotowałyście  😂
Eee... Czyli że zabicie czarnego zwierzaka jest bardziej moralne niż zabicie brązowego? Te czarne mają pierwszeństwo, czy jak?


Zakrawa na rasizm i nietolerancję  😵  😂 😂 😂

Chęć mienia dopasowanego sprzętu


😲 😲 😲 A ćo to ?
Strzyga, rozumiem, że startujesz w Wintecu....

Przecież ja sobie żartowałam jeśli chodzi o anai,  ...
Choć przyznam, że ładnie wygląda zapleciony koń z dopasowanym sprzętem na zawodach.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 grudnia 2017 12:26
Perlica, tak 🙂 w wintecu 🙂
Ostatnio interesuje sie tez ideą zero waste 😉

Ja tam wole raczej jak kon jest czysty, ma odpowiednio zbudowane miesnie i jeździec mu nie przeszkadza, niz jak ma mięsień oporu, zapadnięcie plecy ale za to brązowe siodło, tranzelke i napierśnik. Ale faktu, ja jestem dziwna 🙂

Ps. Jak byście to wyśmiewały, tak skóra na siodełka, popręgi i tranzelki bierze sie z martwych zwierząt 🙂
Strzyga, ale ja wiem skąd pochodzi skóra i nie mam problemu z tym.
Od 15 lat pracuję w przemyśle spożywczym, również znany jest mi proces uboju.
Tak: jem mięso i lubię jeść mięso.

P.S. Koninę jedzą włoskie dzieciaczki w dużych ilościach.

Pewnie zaraz do tego dojdziemy, więc już uprzedzam fakty.
Nie przesadzajmy 😉 wiadomo, że fajnie wygląda jednolity sprzęt, ale nie to jest najważniejsze. Jakby ktoś chciał wymienić się popręgiem z fartuchem 135 brąz na czarny to ja chętnie 😉
Strzyga, troszeczkę cię chyba poniosło z tym zabijaniem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 grudnia 2017 12:51
Perlica, No i cudownie. I masz prawo kupować tranzelki i je wyrzucać i na zdrowie Ci 🙂
Ja mam prawo jednak napisać, co o tym sadze, czyż nie? Jak absourdalne, żenujące i żałosne by Ci sie to nie wydało 🙂
Ja tam wole raczej jak kon jest czysty, ma odpowiednio zbudowane miesnie i jeździec mu nie przeszkadza, niz jak ma mięsień oporu, zapadnięcie plecy ale za to brązowe siodło, tranzelke i napierśnik. Ale faktu, ja jestem dziwna 🙂


O Borze, i znowu ten sam oklepany tekst, że albo koń schludny i umierający i nieszczęśliwy z miliona powodów albo szczęśliwy, zdrowy, umięśniony i w rozpadającym się sprzęcie. Już mam dość tego pierdzielenia, jak ktoś na tym forum nie ma już nic do powiedzenia, to zawsze to wyciągnie.
Zagotowałyśmy się, bo takie podejście jest wkur..., jak cholera. Każdy tutaj wie, z czego jest skóra, nie udawaj głupiej. Ale nikt nie życzy sobie zaglądania do talerza, portfela lub siodlarni. Nie dlatego, że w ten siodlarni są przyrządy do maltretowania koni, tylko dlatego, że takie osoby jak Ty, przekazujące te idee w tak chamski, obrażający i wkurzający sposób, próbują innym coś kazać. Bo ich idea jest lecpiejsza, bo jeździsz w Wintecu.

Tak, gotuje mnie chamstwo, tak jak natrętni sprzedawcy czegokolwiek, w tym ideologii i Jehowi, których nie da się wygonić, bo "oni wiedzą lepiej i chcą powiedzieć".

Masz prawo, tak jak my mamy prawo powiedzieć, że to chamskie, żenujące i żałosne. Problem solved.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 grudnia 2017 13:00
Sivrite, no Ty za to w tym monecie chamska nie jestes...

To pierwsza perlica zajrzała anai do siodlarni pisząc jej, ze ma zmienić tranzelke, bo nie pasuje do siodła.
Pisząc, ze nowa tranzelka bedzie pochodziła z zabitego do tego konkretnie celu zwierzęcia, nie kłamie. Wkurzam? Moze. Ale to nie mój problem.

Poza tym, nie pisze, ze sprzęt ma byc rozpadający, tylko, ze zmienianie go, bo niepasującymi kolorystycznie, pociąga za sobą pewne konkretne rzeczy, jak na przykład, zwiększone zapotrzebowanie na skore.
Oj, zareagowali na moje chamstwo niemiło! Podli ludzie!
Kończę offtop, bo to bez sensu, jak każda ideologia, którą przedstawia się w taki bezczelny sposób.

Szukam kogoś, kto zamawiał w Caballu pokrowiec na Acavallo. Interesuje mnie cena i czy żel nie ucierpiał na tarciu pomiędzy nim a podkładką w trakcie jazdy.
Skóra jest ekologiczna a tworzywa nie ,nie rozkładają się w glebie i zaśmiecają świat . Zwierzęta i tak się zabija więc szkoda marnować skóry  . 😉 Pomijam że wiele wyrobów jest ze skóry syntetycznej praktycznie nie do odróżnienia . 😉 To też są nowoczesne technologie  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się