Kupno konia

A może zakupić na kontynencie i przetransportować  😉 Ile to jest 10 000 Lir ?  🙄

Sorry , już wiem . Za 10 tyś to się nie opłaca ale przy 40 000 lir za trupa to już może warto kupić coś sensownego i dołożyć 10 tyś za transport.  🙄

Zwłaszcza że po Polsce jeżdżą Turcy i szukają fajnych koni  🙄
A gdzie macie filmiki?

Edit. Znalazłam. Kary na filmie zyskuje znacznie, ale sama jazda nie budzi zaufania. Byłabym baaardzo ostrożna...
Diakonka- siwek z tego filmu to jakaś drama...
Niekryjący galop, zero przrepuszczalności ( ten hebel na pysku przed każdą przeszkodą) i zero elastyczności.

Dlaczego tamten pierwszy odpada?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 listopada 2018 23:09
Ten siwy Twist bardzo fajny konik, na krosie może nieszczególnie ale to w końcu 4-latek za to na ujeżdżeniu super. Świetny stęp, sprężysty galop i widać że b. jezdny
Smok, niestety dalej jest masa ludzi ktorzy chca zeby kon za 25 tys chodzil C w skokach i ujezdzeniu pod dzieckiem i do tego chyba grał na akordeonie.
Ciekawa jestem tego ciemnego konia po Ronie luzem. Film sprzedażowy katastrofa. Nie wiem czy zdecydowalabym się kupić konia w ten sposób jeżdzonego jako 3 latka...
Czy tylko mi sié zdaje ze kary na filmie ma tenencje do inochodu?
karolina_ to może być pokłosie łapania kontaktu i takiego jeżdzenia w stępie.
Albo taki jego urok, bo ma bardzo obszerny ten step a to sprzyja, do tego idzie dosc szybko na tym filmie co nie pomaga
Wiele koni z dużym stępem będzie wpadać w inochód, jak się zablokują grzbietem. To jeździec powinien tego pilnować, żeby stęp był rytmiczny, czasem kosztem tempa i kontaktu.
Tymczasem na filmie widzę konia złapanego za mordę i gonionego do przodu. No i ten kłus ćwiczebny... na 3-latku, z takim grzbietem? Serio?
Diakonka - moja opinia: ja bym nie jechała nawet oglądać tych koni na żywo. Jeśli szukasz konia do ujeżdżenia szukaj konia, który używa mięśni, jest elastyczny w ciele. To nie jest łatwe, ale możliwe. BTW do C zrobisz każdego jezdnego konia, który był dobrze ujeżdżony i miał dobrze zrobione podstawy.
Diakonka- siwek z tego filmu to jakaś drama...
Niekryjący galop, zero przrepuszczalności ( ten hebel na pysku przed każdą przeszkodą) i zero elastyczności.

Dlaczego tamten pierwszy odpada?


Dokładnie, dramat i tragedia  😵

Macie tu siwka z uj. https://www.instagram.com/p/BoW9NdTnmTq/ 
Diakonka  Dużo bym dała żeby moja siwa miała taką "głowę" jak ten Twist, a doszłam z czubem do C klasy 😉 

Diakonka dasz rade. ja kupiłam w tym budzecie z mysla o Nkach, jestem w tej chwili na Ptkach, tylko li wyłącznie z braku kasy na czestsze starty/treningi 🙂 ale mysle ze do N dojedziemy na luzie 🙂
Siwy ujeżdżeniowo super.
To konie z mojej okolicy.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
16 listopada 2018 08:35
kotbury, No właśnie ten hebel na pysku podczas crossu i skoków mi się nie podoba,ale ujezdzenie tak.

wruda, czemu byś ni jechała oglądać?

Diakonka ja bym pojechała obejrzeć na żywo. Jestem żywym przykładem tz mój koń ze ogłoszenie to jedno a rzeczywistość to drugie 😉. Jak mi trenerka podesłała ogłoszenie to sobie pomyślałam...jaki brzydal, jak on jest jeźdzony, jaki ma łeb jak wiadro itd i że nie chcę go oglądać. Jak przyjechałam to po 5 minutach pod siodłem podjęłam decyzję że badam i biorę.
Trenerka widziała go na zywo wcześniej przy okazji oglądania innego konia do skoków i powiedziała żebym sie nie sugerowała ogłszeniem bo na żywo koń prezentuje się zupełnie inaczej. I miała rację 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
16 listopada 2018 09:30
A co myślicie o tym koniku?
klik
Hekate1, i właśnie o to chodzi. Mało kto potrafi zrobić dobre ogłoszenie, z porządnym opisem, zdjęciami i filmikami. Zwłaszcza jak koń jest młody i świeżo zajeżdżony.
Z jednej strony ogłoszenia mogłyby być nieco lepsze, z drugiej, mam wrażenie, że najlepsze konie sprzedają się same bez ogłoszeń. Sporo ludzi nie przegląda ogłoszeń, tylko jeździ po hodowcach oglądać na żywo. Znajoma wystawiała kiedyś świetnego konia, taką typową top furę, ze zdjęciami totalnie nie trafionymi, z padoku, jak koń jadł siano. Fotki zrobione telefonem, pod dziwnym kątem. Ponad rok się bujała ze sprzedażą, a koń serio świetny. Z drugiej strony czasem warto poświęcić chwilę na dłuższą interpretację zdjęć z ogłoszenia. Ja np. zawsze patrzę czy fotograf stał z przodu czy z tyłu konia, czy zdjęcie jest proste, czy robił je z poziomu łopatki, czy z ziemi oraz to, jak koń na danym zdjęciu stoi. A to wszystko widać i bardzo ułatwia to ocenę zwierzaka na zdjęciu.
Diakonka, bardzo fajny koń. Jeśli zdrowy i Ci podpasuje pod siodłem, to za długo bym się nie zastanawiała 😉
Ciekawa jestem tego ciemnego konia po Ronie luzem. Film sprzedażowy katastrofa. Nie wiem czy zdecydowalabym się kupić konia w ten sposób jeżdzonego jako 3 latka...

Gdzie jest ten filmik sprzedażowy?
kotbury, tutaj
A co myślicie o tym koniku?
klik


Zbadaj, bo cena podejrzanie niska jak na konia chodzacego ZO z takimi wynikami. A jak zdrowy to sie pospiesz bo taka okazja szybko zniknie ;-)
karolina_, ja wiem czy niska?
To wałach 14 letni, nie wiadomo ile posłuży.
Konie po 13 roku życia zaczynają kosztować jednak mniej, szczególnie wałachy, bo urwie się taki jako 15 latek i co dalej?
Ścięgna w takim wieku nie goją się już tak szybko i małe szanse na powrót do sportu, a koszty wysokie.
Przy klaczy to nie problem, bo jak ma papier i wyniki w sporcie to sprzeda się zawsze na matkę, a co można zrobić z wałachem?
Tylko spacery do lasu.
Nie do końca konie tanieją po 13 roku. Nie tanieją jeżeli mają wyniki adekwatne do wieku , lub gdy są idealnymi profesorami dla juniorów .

We wrześniu 2013 roku 13-letni wałach Palloubet D'Halong (od Baloubet du Rouet) został sprzedany za rekordową cenę 11 000 000 Euro. Po siódmym miejscu na Mistrzostwach Europy w Herning ze Szwajcarią Janika Sprunger wałach przeniósł się do Kataru.
Smok10, ale co Ty porównujesz konia z Top Sport do regionalnego ujeżdżeniowca?

Po za tym jeśli ktoś ma mnóstwo kasy jak Katarczycy to sobie kupi nawet 20 latka jak mu się spodoba, jak mu się rozleci za 6 miesięcy to sobie kupi 5 kolejnych i nie odczuje upływu gotówki. Po za tym tacy kupcy też nie marudzą przy TUV , bo wiedzą , że sport to nie zdrowie, ale ich stać utrzymać konia takiego w top kondyncji, bo na same leki wydają krocie.

Ja mam na myśli realia polskiego regionu gdzie kupujesz dla siebie tego jedynego konia i liczysz,że długo na nim amatorsko postartujesz dla przyjemności.




Perlica, za profesora na C z elementami CC spod bardzo dobrego jezdzca to jednak jest tanio.
kotbury, tutaj


Dziękuję.

No to ja nadal uważam, że to jest/bedzie cudowny koń.
W takiej hali- rozmiar- nie da się pojechać normalnie dużego, długiego 3 latka.
On ma tak długie giry, że sam ich jeszcze nie ogarnia. Jakby mieli 80m prostą to może coś by bylo lepiej. Ale ten koń musi co kilka krokow nowy manewr robić - jest za mlody na takie ciasne zakręty i tak częste kręcenie.

Stęp rzeczywiście nie jest topowy pod względem rytmu. Na ile to wynika z warunkow ( jeżdzenie w tak ciasnym miejscu), na ile z wrodzonego stępa a, na ile z tego, że koń rośnie- to już jednak hodowcy wiedzą takie rzeczy lepiej.
Imho jesli ktoś jednak nie planuje mistrzostw pl młodych koni jechać- gdzie ten stęp to bylby najważniejszy to super koń.
...Sama bym go kupiła chętnie🙂

karolina_, to jedź i kup.
Dla mnie nie tanio z uwagi na wiek, ale też nikt nie badał tego konia, więc trudno być obiektywnym.
Może posłuży jeszcze kolejne 6 lat a może nie...
Przy klaczy byłaby to bardzo atrakcyjna cena.
Perlica, dzieki, ja mam tyle szkap ze musze cos posprzedawac a nie kupowac kolejne  🤣
Rozumiem Twoj punkt widzenia, ale jeśli to jest typ konia ktory pomaga i junior np ma na nim szansę na dobre miejsca w ZO czy nawet medal MP to serio cena jest dosc okazyjna, moim zdaniem. Bo nawet jesli wtedy posłuży dwa lata bo cos sie wydarzy to bedzie drabinka do dalszej kariery zawodniczej (patrz przypadek Falsterbeau na przyklad)
[b]Smok10, ale co Ty porównujesz konia z Top Sport do regionalnego ujeżdżeniowca?
Po za tym jeśli ktoś ma mnóstwo kasy jak Katarczycy to sobie kupi nawet 20 latka jak mu się spodoba, jak mu się rozleci za 6 miesięcy to sobie kupi 5 kolejnych i nie odczuje upływu gotówki. Po za tym tacy kupcy też nie marudzą przy TUV , bo wiedzą , że sport to nie zdrowie, ale ich stać utrzymać konia takiego w top kondyncji, bo na same leki wydają krocie.

Ja mam na myśli realia polskiego regionu gdzie kupujesz dla siebie tego jedynego konia i liczysz,że długo na nim amatorsko postartujesz dla przyjemności.[/b]



No niestety ale to są naczynia połączone. Nie rozumiesz tego mechanizmu.  🤣 Jak Katarczyk kupi za 11 mln to konkurencja też musi zakupić konie podobnej klasy
, reszta kupuje konie niższej klasy ale też drogie co nakręca koniunkturę na konie trochę słabsze i tak dalej i tek dalej. Konie na drzewach nie rosną , wyszukanie i praca kosztują krocie a kupno np, dla dziecka 4 latka bo posłuży to tylko Polski punkt widzenia , choć obserwuje że znacząco się zmienia , więc wszyscy zaczynają szukać koni  od dołu do góry bo rośnie konkurencja i popularyzuje się dyscyplina , wszyscy hodują coraz lepsze konie i biznes się nakręca. Stąd od paru lat rośnie zainteresowanie rynkami alternatywnymi do rynków wiodących jak Niemcy , Belgia , Holandia czy Francja i stąd mamy raptowny wysyp klientów z całego świata. Tego konia o którym piszesz że nie jest wart swojej ceny można by przy odrobinie marketingu i reklamy spokojnie sprzedać za tą cenę ale w Euro w świat.  🤣 🤣 🤣

Wystarczy cofnąć się w tym temacie o parę lat wstecz gdzie dokładnie to przewidziałem . Koniec z kryciem za flaszkę i tworzeniem dziwnych krzyżówek , jak ktoś ma coś dobrego to sprzeda to bez problemu.  😉

Kupno dobrego 4 latka i przygotowanie do C klasy to lata pracy i wagon kasy . A tu za ułamek tych pieniędzy masz konia który dzisiaj możesz zacząć startować . Oszczędzasz czas i pieniądze .  Stąd klienci którzy przyjeżdżają do Polski po konie praktycznie nie kupują koni młodszych niż 6 lat a nawet szukają starszych . 13 lat na zachodzie to doświadczony koń w sile wieku.  😉
Smok10, jest fajnie tam gdzie jest blisko zachodniej granicy, ja mialam pare zapytan z zagranicy wszystko super, ale jechac pod ukraińską granice ogladac jednego konia ludzie nie chca. Wiec lokalizacja tez ma znaczenie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się