Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

dumkowa, Zważywszy na przewidziane dość wysokie kary raczej bym się nie starał wyłamywać z rygoru prawa.
BUCK   buttermilk buckskin
26 kwietnia 2023 10:32
zapewne zależy o którym prawie mówimy, moim zdaniem ci co nie zgłaszają stada, boją się ujawnić źródła przychodu, boją się skarbówki
i z utylizacją bedzie jazda.
Dokładnie tak. BUCK. Myślę, że boją się urzędu. Bo przecież normą jest, że nikt nie będzie konia trzymał za darmo i szukają pieniędzy 🙂 Całe szczęście, ja za wszystko wypisuję FV.
Takie cosik właśnie mi się wyświetliło. Myślę, że się przyda, tym co nie zarejestrowali. Mogą jeszcze spać spokojnie 🙂
Screenshot_20230427_180931_com.facebook.katana.jpg Screenshot_20230427_180931_com.facebook.katana.jpg
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
05 maja 2023 22:11
No dobra. Kupiłam konia. W poniedziałek wysyłam paspzort do związku . Kiedy ogarnąć w irz zgloszenie konia ? Po zmianie w paszporcie ?
ranczoszarbia   Glowapelnapytań
06 maja 2023 00:03
Ja najpierw robiłam zmianę w irz, a później wysyłałam paszport
Urodzenie idzie do ARiMR czy związku? I czy trzeba nadal imię? Zawsze zgłaszałam jak coś wymyśliłam z imieniem, teraz nie wiem. I tak nie zmieszczę się w terminach urzędowych, bo to traken i trzeba badania genetyczne na które się czeka.
Ja zgłosiłam do agencji, a do związku jeszcze nic nie wysłałam. Dobrze, że mi przypomniałaś. I tak do związku prześlę najpierw skany zgłoszenia i krycia, aby ślad zostawić. A resztę w papierze jak będę już wszystko miała m. in. pewność co do maści
w teorii wystarczy zgłoszenie do agencji, oni wysyłaja do zwiazku, w praktyce zgłosiłam do agencji a potem zadzwoniłam do związku 🙂
karolina_, Jak nie opisujesz w Polsce to zgłaszasz dopiero po otrzymaniu paszportu.
dzikadermi, blucha, jak zgłosisz do związku to cię dodatkowo skasują (oczywiście nie dotyczy to rozmowy telefonicznej)😁. Kwota nieduża ale zawsze.
skasują w momencie gdy ,,zlecasz,, przez związek zawiadomienie agencji
melehowicz, ja trakeny opisuje w polskim związku trakenskim, niemiecki do nas nie przyjeżdża, nic bym nie zyskała - ani oceny klaczy, ani zrebakow, ani premiowan, nic, tylko większe koszty (na premiowania z trakenami polskimi też nie jeżdżę, bo do Sokolnika mam 600km, ale opis, badania i paszport to raz raptem parę stówek). Wiem że ludzie opisują w Trakehner Verband, ale to blisko zachodniej granicy. A takie herezje jak opis trakena w Oldenburgu to nie dla mnie 😉
ranczoszarbia   Glowapelnapytań
07 maja 2023 20:47
karolina_, ja zgłosiłam do agencji, po dwóch tyg zadzwonila Pani ze związku żeby ustalić termin wizyty
karolina_, To się niezrozumieliśmy.🤣
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
07 maja 2023 23:18
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak kupiłam konia to robię zgłoszenie koniowatego jak każdego mojego konia czy cos innego ?
Jak kupiłaś to zarówno ty jak i sprzedający zgłaszacie przemieszczenie. Jeśli nie jesteś posiadaczem to właściciel pensjonatu przemieszczenie. A jak jest z przeniesieniem własności to nie wiem.
Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa w przypadku gdy ktoś kupuje od nas konia i ten kupujący nie ma nadanego numeru gospodarstwa? Czy musimy podać w którymś miejscu do jakiego gospodarstwa trafia zwierzę jak np. w przypadku świń, żeby potwierdzić to przemieszczenie? Zastanawiam się nad tym z koleżanką z biura doradztwa rolniczego, oni też nie dostali żadnych wytycznych.
Nie można sprzedać formalnie jeśli docelowe miejsce nie ma nadanego numeru stada. Od dawna tak było z przeżuwaczami a teraz doszły konie.
SzalonaBibi, no ale przecież termin rejestracji numeru stada jest przedłużony, więc do końca roku powinno działać po staremu.
tereska, Jeśli jest wszystko zarejestrowane i koń po sprzedaży opuszcza stajnię, to nie ma wyjścia - musi być zgłoszone przemieszczenie i potrzebny jest nr stada docelowy. Sądzę, że pozostały pojedyncze stajnie niezarejestrowane.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 maja 2023 14:28
tereska, potwierdzam, jeśli koń został zarejestrowany i przebywa w zarejestrowanej siedzibie stada to sprzedaż i przemieszenie tylko do miejsca z siedzibą stada.
SzalonaBibi, Aleks, melehowicz, dziękuję za odpowiedź!
https://www.trakeny.eu/sitefiles/file/tabela-rodzaje-zgloszen-i-miejsce-skladania.pdf przydatna tabela - kiedy, jaki wniosek i gdzie skladac
Otrzymałam ten nieszczęsny numer producenta rolnego, ale od trzech dni próbuję się zalogowac na stronę IRZPlus i albo trwają prace, albo, że wystąpił błąd serwera... no i nie wiem, co teraz robić. Muszę koniecznie zarejestrować gospodarstwo i konie, bo wyjeżdżają i nie mam jak 🙁
pomocy 🙁
Mam nr producenta, ale jak mam się zalogować do IRZPlus? Czy ja znów mam coś wysyłać do ARMIR aby mi nadali login? Czy tego nie da się zrobić przez profil zaufany?
Miało trwać 5 minut, ja walczę z kompem dziś od 6 rano 🙁 a jest 8:20 🙁
Megane, ja hasła nie dostałam. Ale podczas rejestracji podawałaś email połączony do twojego konta. Ja kliknęłam przypomnij hasło i ustawiłam sobie nowe, dzięki któremu mogłam się zalogować przez numer jaki dostałam od ARMIR oraz hasło jakie sobie ustawiłam sama. Bo ja też nie mogłam się zalogoować przez profil zaufany, jedynie mi poszło tak jak napisałam. Przypomnienie hasła-zmiana hasła-zalogowanie się numerem nadanym przez ARMIR i nowym hasłem.
no właśnie nie miałam w opcjach "przypomnij" hasło, lub wygeneruj nowe hasło. Okazało się też, że jak już za 50 razem weszłam przez bank (bez hasła) to mój arkusz był pusty, czyli po złożeniu wniosku do armir (wypełniony w 100%) w arkuszu internetowym nie było ani nr telefonu, ani maila... tylko adres i numer konta 🙁
Zadzwoniłam do Armir, pani wytłumaczyła co i jak, zaczęłam się logować (login, numery konta, sms) i wyskakuje mi info, że nie mogą mnie przypisać do podanego loginu ;(
Dobre jest to, że uzupełniłam dane w arkuszu i nawet zszedł mi mail z aktywacją. Nadal jednak walczę z systemem. Teraz gdzieś muszę zgłosić gospodarstwo, wgrać jakieś mapki... koszmar... 4 godzina zmarnowana
NatHuragana,
NUMER SIEDZIBY STADA - nr działalności
-zaloguj się do IRZ,
-wejdź w dokumenty, po prawej stronie u góry jest "utwórz nowy dokument", rozwiń listę i wybierz "ZD zgłoszenie działalności",
-wypełnij wniosek, będą potrzebne numery działek- (jeśli do siebie nie przylegają to nie warto wszystkich pisać bo wyskoczy błąd), jest tam zakładka "osoby opiekujące się końmi" -należy to pominąć.
-kliknąć weryfikuj, poprawić błędy i wysłać.
Jak zatwierdzą to pojawi się tam informacja a po kilku dniach otrzymasz też list z ARiMR.

Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam 😁

TRATATA,
Kurcze, robiłam wg Twojego schematu, ale....
Błędów zero, zatwierdziłam. _-> wyskoczyło info, że proces wymaga ręcznego potwierdzenia. Wydrukowałam sobie potwierdzenie wysłania dokumentu. Chciałam jednak przejść do innych zakładek i wyskoczyło info, że jak cofnę, to utracę wszystkie wpisane wcześniej dane. Zaznaczyłam, że w takim razie nie wychodzę z systemu... i wszystkie dane (mapki, opisy) zniknęły. I co teraz? Czy to faktycznie wszystko zniknęło? Czy zniknęło chwilowo dla mnie a Armir to przetwarza i jak zaakceptuje, to się wszystko pokaże? Czy Mam teraz czekać na list z ARMIR z jakimś kolejnym potwierdzeniem?
To wszystko jest jakieś chore 🙁 może jak się już przejdzie pierwszy etap, to później faktycznie jest łatwo
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 maja 2023 11:21
Megane, Nie masz możliwości podjechania gdzieś na miejscu żeby zrobić? Mi ciągle błędy wypluwało, tzn. nie u mnie, u nie pokazywało, że wszystko ok i wszystko przeszło i zostało zatwierdzone. Błędy pokazywały się u nich w systemie i co rusz do mnie kobitka dzwoniła, że "błąd blokujący" jej wyskoczył. Pojechałam w końcu do nich osobiście, zrobiliśmy na miejscu wszystko i z głowy. Trzeba było tam się nakombiować trochę, żeby poszło, ale było jak na bieżąco to kontrolować, bo babka co rusz sprawdzała ja to u niej wygląda.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się