kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Ja wiem dlaczego stałocieplne zwierzęta oddają ciepło i jak ten proces wygląda 😅 zastanawia mnie dlaczego koń mi się spocił w negatyw, nawet miejsce za łopatką gdzie normalnie mam suchą plamę, mam teraz mokrą plamę na suchym, a miejsce po popregu jest idalnie NIEspocone, jak odcięte nożem
Screenshot_20230708-185151_Gallery.jpg Screenshot_20230708-185151_Gallery.jpg
azzawa, musi co pot mu się w tych miejscach wyczerpał 🤣
azzawa, jesteś pewna, że to suche miejsca, nie odbarwione po prostu? Pytam, bo moje kopytne się zawsze odbarwiały przy połączeniu pot + absorbina + słońce. Nawet tranzelkę miewały "narysowaną" ...
Tu nie widać jakoś mocno, ale koń suchy a "popręg" widoczny...
O ile się załaduje zdjęcie...
1110160606_064147 (1).jpg 1110160606_064147 (1).jpg
Np wlasnie macałam i jasne miejsca były suche/minimalnie wilg0tne.
Abs0rbiną psikam zawsze na sam koniec, Już po założeniu siodła więc kombinacja absorbina, słońce i pot powinny dać widoczny efekt spłowienia na szyi, bo zawsze ona jest najbardziej spocona.
Niemniej odbarwienia od potu wydaje mi się najbardziej prawdopodobne choć na sucho nie widać różnicy 🙂
Czy są na rynku jakieś patenty….coś co pozwoli uchronić konia przed nadepnięcie na wodze….miałam niedawno wypadek,w którym wywrocilam się z koniem i niestety uciekające zwierze, przecięło sobie język przez nadeptywanie na wodze.Naszła mnie myśl czy może coś powstało mądrego,co uchroni następnym razem przed taką sytuacją
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 lipca 2023 08:20
Ameena, Technologii to chyba nie ma. Ale ja mam taki odblaskowy napierśnik, który nie ma mocowania do siodła, tylko taka pętla na szyję i do popręgu, to go sobie taką cienką sznureczkową gumką przywiązuję luźno do kółka przy siodle, żeby mi się nie zsunął na szyję jak koń w terenie się schyli czy coś. Może czymś takim luźno wiązać za sprzączkę wodzy do kółka do napierśnika? Nie wiem, czy by to nie wkurzało tylko podczas jazdy, ale na pewno zapobiegnie spadnięciu wodzy z szyi przez łeb.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 lipca 2023 08:20
Ameena, wytok.
Lub wyścigowy wytoczek zwany też irlandzkim

Zapobiega ściągnięciu wodzy z szyi przy upadku
_Gaga, a czym on się różni od zwykłego? Wpisalam w google ale głównie mi wyświetla zwykłe wytoki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 lipca 2023 08:49
_Gaga, Tez jestem ciekawa jak to wygląda, podlinkujesz jakąś fotkę?
Teraz nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia. Ale wydaje mi się, że chodzi o taki "ala" wytok tylko łączący prawą z lewą wodzą i nic więcej
Post pod postem bo już za późno na edycję.
Jak wpiszecie w Google
irish martingale
To wyjdzie wam wytoczek.
Coś takiego?
IMG_6413.jpeg IMG_6413.jpeg
IMG_6414.jpeg IMG_6414.jpeg
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
13 lipca 2023 09:38
patkahm, tak
patkahm, dzięki! Jak nie przelecimy z wodzami przez szyję to faktycznie powinno to pomóc.
od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł rozszerzenia swojego biznesu, a że od anegdotycznych przykładów i własnego doświadczenia wolę analizować dane, chciałabym was poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety (serio, tylko 6 pytań) na temat waszych doświadczeń z interkomami jeździeckimi. będę bardzo wdzięczna! jeśli nie ankieta, może być pv 😉

ankieta

w zamian mogę zaproponować zniżki, udział w testach oraz pre-orderze jeśli zdecyduję się na launch produktu 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 lipca 2023 14:35
kamcia665, Nie da się wypełnić, bo każe się logować na konto google 🤷
zembria, dzięki, wyłączyłam konieczność logowania się 🙂
_Gaga,
Ciekawe,dziękuje
Gillian   four letter word
16 lipca 2023 09:49
Jest bardzo spoko na domowe potrzeby! Korzystałam, miłe odczucie dla konia, wyraźny relaks.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
16 lipca 2023 22:17
Perlica, używałam kilka lat w pracy, mamy jedną w stajni i też używam. Spoko efekt za dobrą cenę aczkolwiek nie spodziewałabym sie terapeutycznych cudów. W podobnym przedziale cenowym chyba nic lepszego się nie znajdzie.
donkeyboy, a jaki to jest spoko efekt?
Tak bardziej konkretnie możesz opisać efekt na jakimś koniu?
Perlica, miałam okazję testować kilkanaście dni na dwóch koniach i szczerze? Nie kupiłabym. Lepszy efekt daje pistolet do masażu...
Przynajmniej moim zdaniem. Dwa konie to niewiele...
_Gaga, Potrzebuje coś rozluźniającego. Działa mi Activomed derka, no ale tego nie kupię,bo mnie nie stać, więc spodziewm się czegoś o na pewno mniejszym działaniu, ale właśnie mnie zastanawiam efekt czy jest czy nie ma, bo może lepiej po prostu robić masaż samemu, między wizytami fizjo.
Perlica, ja nie widziałam efektu. Masaż manualny zdecydowanie lepszy.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
16 lipca 2023 23:40
Perlica, no taki jakby ktoś podrapał po plecach 😀 stosowałam to na konie które potrzebowały się wyciszyć przed jazdą czy przy danej czynności jak np. zaplatanie (bo inaczej się wierciły). Stały sobie, ziewaly, przysypialy. Np. taką stadna wrażliwa kobyla dużo łatwiej się relaksowała też podczas jazdy po założeniu tej derki (bo inaczej to uszy jak anteny i się patrzy dookoła gdzie wszyscy itd.).

Tylko też ważne żeby do tej derki przyzwyczaić bo efekt będzie odwrotny. I w zasadzie tyle. Fajny gadżet, ale jakbym miała w coś inwestować to bym zainwestowala w jakaś derkę która coś tam faktycznie robi typu activomed o którym sama zresztą wspomniałaś. Tylko że to już zupełnie inna półka (z 10 razy tyle) dlatego też mówię że jak na półkę cenową to nic lepszego nie będzie.

A, zapomniałam dodać że ten dodatek ta rękawica to u mnie akurat się nie sprawdziła i upierdliwe to to bo ma bardzo małą powierzchnię i zajmuje sporo czasu jak się chce np szyję zrobić. I jakichś wielkich efektów też nie widziałam chociaż wiem że niektórzy chwalą akurat.

No i masażu to ani derka ani ta rękawica nie zastąpi moim zdaniem. Jak masz wiedzę, chęci i czas to może kurs masażu lepszy faktycznie
donkeyboy, ja jestem po kursie, ale nie mam czasu.
Chcę coś co mogę włożyć na konia i sobie szykować inne rzeczy w tym czasie.
Activomed jest top, no ale właśnie cena...
pytanie żółtodzioba: po co zawija się nogi owijkami?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się